تحصیل پزشکی در ایرلند

اگر قصد تحصیل پزشکی در ایرلند و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای تحصیلی از صفر تا صد برای شما عزیزان می باشند. ایرلند از نظر کیفیت زندگی، صلح، امنیت و توسعه جزء کشورهای برتر جهان است. این نشان دهنده ترکیبی جذاب از مناظر زیبا، جامعه انگلیسی زبان و یک فرهنگ قوی، پذیرا و غنی است که مردم ایرلند به آن بسیار افتخار می کنند. در مقاله پیش رو ما کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد به ارائه جزئیات ضروری در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند

  ایرلند به دلیل کیفیت آموزش و آموزش پزشکی خود شهرت جهانی دارد. فارغ التحصیلان دبیرستان می توانند مستقیماً برای رشته پزشکی در مقطع لیسانس درخواست دهند. مهم ترین شرایط تحصیل پزشکی در ایرلند عبارت است از:

  دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستانبرای تحصیل دندانپزشکی در ایرلند و پزشکی در مقطع لیسانس، باید تعداد معینی امتیاز CAO را از گواهی پایان تحصیلات ایرلندی یا مدارک معادل آن در کشور خود کسب کنید. برای درخواست حداقل 480 امتیاز لازم است. به طور کلی، اگر دو موضوع علمی را برای گواهی پایان تحصیلی ایرلندیA-Levels  یا معادل آن تکمیل کرده باشید، واجد شرایط تحصیل دوره 5 ساله پزشکی خواهید بود.
  دارا بودن ریزنمره های عالی در دروس پایه دبیرستاندانشجویانی که زیست شناسی، شیمی و فیزیک یا ریاضیات را گذرانده اند و امتحانات AP را ارائه کرده اند، می توانند برای برنامه های 5 ساله پزشکی درخواست دهند. الزامات خاص هر کالج متفاوت است، اگرچه AP شیمی برای همه کالج های پزشکی مورد نیاز است.
  دارا بودن مدرک کارشناسی MCAT/GAMSATدانشجویانی که دارای مدرک کارشناسی و MCAT/GAMSAT هستند واجد شرایط درخواست برای برنامه های 4 ساله مدرک پزشکی ورودی فارغ التحصیل هستند.
  دارا بودن شرایط سنی مناسبدانشجویان برای پذیرش پزشکی ایرلند باید دارای حداقل 17 سال باشند.
  شرکت در آزمون ورودیبرای درخواست پزشکی در مقطع کارشناسی، شرکت در آزمون پذیرش HPAT-Ireland و کسب 480 امتیاز از مجموع 565 امتیاز الزامی است.
  دارا بودن تمکن مالی کافیصورت حساب های مالی باید ارائه شود که نشان می دهد دانشجو دارای بودجه کافی برای پرداخت هزینه ها به دانشکده پزشکی ایرلند و هزینه های زندگی در این کشور است.

  ساختار تحصیل پزشکی در ایرلند

  دانشجویان در دانشکده پزشکی در ایرلند، معمولا در یک دوره پزشکی یکپارچه تحصیل می کنند در واقع دانش علمی در کنار آموزش بالینی ارائه می شود. دانشجویان می توانند دوره کارشناسی پزشکی را در همه دانشکده های پزشکی ایرلند به جز دانشگاه لیمریک University of Limerick که فقط پزشکی پیوسته ارائه می دهد، دنبال کند. اگر متقاضی دارای 2 مدرک علمی برای گواهی پایان تحصیلی ایرلندی  A-Levels  یا معادل آن باشد، واجد شرایط تحصیل پزشکی در ایرلند در دوره 5 ساله پزشکی است. همچنین امکان تحصیل در رشته پزشکی با یک سال پایه نیز وجود دارد. این دوره های 6 ساله برای دانشجویانی است که دارای یک مدرک علمی یا دیگر شرایط زمینه ای هستند. دوره های پایه در RCSI، دانشگاه کالج دوبلین و NUI Galway در دسترس هستند. دوره های تحصیلات تکمیلی پزشکی در همه دانشکده های پزشکی ایرلندی به جز کالج ترینیتی دوبلین Trinity College Dublin و NUI Galway در دسترس دانشجویان واجد شرایط است.

  ساختار تحصیل دندانپزشکی در ایرلند

  برای تبدیل شدن به یک دندانپزشک عمومی، باید در یک دوره 5 ساله تمام وقت در ایرلند تحصیل کنید. تنها 2 دانشگاه پزشکی و علوم بهداشتی RCSI University of Medicine and Health Sciences  و کالج ترینیتی دوبلین Trinity College Dublin در ایرلند دوره کارشناسی دندانپزشکی را ارائه می دهند که فارغ التحصیلان را واجد شرایط می کند تا به عنوان یک دندانپزشک حرفه ای عمل کنند. شرایط تحصیل دندانپزشکی در ایرلند دارا بودن حداقل نمره H4 در شیمی و H4 در فیزیک یا زیست شناسی و حداقل نمره O6/H7 در چهار درس دیگر است. موضوعات باید شامل زبان ایرلندی زبان دیگر و ریاضیات باشد. دانشجویان مشمول بررسی Garda و Fitness to Practice هستند.

  زبان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی ایرلند

  تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان طبیعتا برای دانشجویان بین المللی جذاب است و ایرلند در حال حاضر تنها کشور انگلیسی زبان در اتحادیه اروپا است. زبان تحصیل پزشکی و تحصیل دندانپزشکی در ایرلند انگلیسی و مدارک مورد تایید یکی از مدارک زیر می باشد:

  • مدرک زبان آیلتس 6 تا 6.5
  • مدرک زبان تافل 90
  • مدرک آزمون PTE با نمره 61
  • مدرک آزمون کمبریج سطح C
  • مدرک آزمون CAE سطح A
  • مدرک آزمون دولینگ با نمره 110
  • مدرک آزمون ETAPP سطح C1
  زبان تحصیل در ایرلند انگیلیسی

  دانشگاه های پزشکی ایرلند

  در مجموع 6 دانشکده پزشکی در ایرلند وجود دارد؛ 3 دانشکده در پایتخت دوبلین و 3 دانشکده در شهرهای کورک، گالوی و لیمریک. این دانشگاه های پزشکی هر ساله پذیرای طیف وسیعی از دانشجویان از سراسر جهان هستند که با اخذ مدارک پزشکی معتبر جهانی فارغ التحصیل می شوند:

  بهترین دانشگاه های پزشکی ایرلندرتبه در بین دانشگاه های پزشکی اروپارتبه در بین دانشگاه های پزشکی جهاندرصد پذیرش/ تعداد دانشجویان
  کالج ترینیتی دوبلین Trinity College Dublin9326934%
  دانشگاه کالج دوبلین University College Dublin11131120% 33.321
  کالج دانشگاه کورک University College Cork15742521.894
  کالج سلطنتی جراحان در ایرلند Royal College of Surgeons in Ireland522165120%
  کالج National University of Ireland, Galway20056586%
  دانشگاه لیمریک University of Limerick29686270%
  دانشگاه شهر دوبلین Dublin City University337100520%
  دانشگاه ملی ایرلند National University of Ireland358110386%

  دانشگاه های دندانپزشکی ایرلند

  در زیر لیستی از بهترین دانشگاه های دندانپزشکی ایرلند که بر اساس عملکرد تحقیقاتی آنها در دندانپزشکی رتبه بندی شده اند آورده شده است:

  بهترین دانشگاه های دندانپزشکی ایرلندرتبه در بین دانشگاه های دندانپزشکی اروپارتبه در بین دانشگاه های دندانپزشکی جهاندرصد پذیرش/ تعداد دانشجویان
  کالج ترینیتی دوبلین Trinity College Dublin9226334%
  کالج دانشگاه کورک University College Cork18052621.894
  دانشگاه کالج دوبلین University College Dublin24767920% 33.321
  کالج National University of Ireland, Galway27980486%
  دانشگاه ملی ایرلند National University of Ireland32996886%
  دانشگاه لیمریک University of Limerick33197970%
  کالج سلطنتی جراحان در ایرلند Royal College of Surgeons in Ireland3941204 
  دانشگاه شهر دوبلین Dublin City University522165120%

  بورسیه تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی ایرلند

  دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی ایرلند بورسیه های تحصیلی زیر را به دانشجویان واجد شرایط تحصیل پزشکی در ایرلند و شرایط تحصیل دندانپزشکی در ایرلند از سراسر جهان اعطا می کنند:

  بورسیه تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی ایرلندمقطع تحصیلیپوشش بورسیه
  بورسیه بین المللی آموزش آینده – ایالات متحده و غیر ایالات متحده Education Future Scholarship programs Education Future International Scholarship 2023کارشناسی/کارشناسی ارشدتامین مالی جزئی
  برنامه های بورسیه Wellcome Trustهمه مقاطع و رشته های تحصیلیتامین مالی کامل Full Funded
  برنامه های بورسیه بنیاد جان موناش John Monash foundation Scholarship programs 2023کارشناسی ارشد/دکتراتامین مالی جزئی
  برنامه های بورسیه بنیاد علمی ایرلند SFI Industry RD&I Followship Program 2023  همه مقاطع و رشته های تحصیلیتامین مالی جزئی

  هزینه تحصیل پزشکی در ایرلند

  هزینه های تحصیل پزشکی در ایرلند در مقایسه با دوره پزشکی MBBS در جمهوری چک یا لهستان گران تر به نظر می رسد، اما ارزش مدرک پزشکی ایرلند بسیار بیشتر از هزینه آن است. هزینه های تحصیل در دانشگاه های پزشکی ایرلند در سال 2023 عبارت است از:

  • دانشجویان از کشورهای عضو اتحادیه اروپاEU  یا منطقه اقتصادی اروپاEEA  نیازی به پرداخت شهریه برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی ایرلند ندارند.
  • هزینه های تحصیل پزشکی برای دانشجویان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا از حدود 42.500 یورو تا 57.000 یورو متغیر است.
  • هزینه مشارکت سالانه دانشجویی حداکثر 3000 یورو است که شامل ارائه خدمات دانشجویی مانند کتابخانه ها و هزینه آزمون ورودی می باشد.
  • شهریه سالانه دانشجویان بین المللی برای برنامه های پزشکی در ایرلند بین 50.000 تا 60.000 یورو است.
  • از آنجایی که برنامه های پزشکی در ایرلند بسیار گران هستند، بسیاری از دانشجویان تحصیل در دوره های دیپلم یا دوره های تخصصی کم هزینه تر مانند پرستاری دندانپزشکی را انتخاب می کنند. شهریه دندانپزشکی از 10.147 تا 36.981 دلار آمریکا در سال متغیر است.

  متوسط درآمد فارغ التحصیلان پزشکی در ایرلند

  حقوق پزشکان و دندانپزشکان در ایرلند به عوامل مختلفی مانند تخصص، سابقه کار، محل کار و نوع مطب یا بیمارستان محل کار آن ها بستگی دارد:

  • یک پزشک در ایرلند به طور متوسط 134.131 یورو در سال درآمد ناخالص دارد که حدود 11180 یورو در ماه است.
  • حقوق اولیه یک پزشک در ایرلند حدود 306.89 یورو ناخالص در سال است.
  • بالاترین حقوق یک پزشک در ایرلند به حدود 200.000 یورو ناخالص در سال می رسد.
  • متوسط حقوق یک دندانپزشک 751.23 یورو ناخالص در سال است که حدود 6.260 یورو ناخالص در ماه است که 70 درصد بیشتر از میانگین حقوق ملی در ایرلند است.
  • یک دندانپزشک تازه کار دارای میانگین حقوق اولیه 47.374 یورو است.
  کسب نمره لازم در ازمون پزشکی

  مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ایرلند

  شرایط تحصیل دندانپزشکی در ایرلند و همچنین تحصیل پزشکی و مدارک کلی برای درخواست ویزای تحصیل دندانپزشکی در ایرلند و دوره پزشکی عبارت است از:

  • گواهی دیپلم دبیرستان به همراه ریزنمره های تحصیلی
  • مدرک آزمون زبان مورد تایید دانشگاه های ایرلند
  • نتیجه پذیرش در آزمون ورودی دوره کارشناسی یا لیسانس پزشکی HPAT و آزمون ورودی GAMSAT برای فوق لیسانس پزشکی
  • پاسپورت با اعتبار کافی و اوراق هویتی
  • توصیه نامه از اساتید مقطع تحصیلی قبل
  • انگیزه نامه تحصیلی قوی
  • گواهی تمکن مالی و اثبات دارا بودن توانایی تامین مالی هزینه های اقامت تحصیلی در ایرلند (سالانه در حدود 7.000 یورو)

  سخن آخر

  در این مقاله در مورد جزئیات تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ایرلند راهنمایی های لازم ارائه شد. علاوه بر این در مورد شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی، هزینه های تحصیلی و حقوق و درآمد پزشکان و دندانپزشکان در ایرلند توضیح داده شد. به منظور تسهیل روند مهاجرت تحصیلی به ایرلند و تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی، مشاوره با کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد راهگشا است.

  سوالات متداول در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند

  آیا امکان اخذ بورسیه تحصیل پزشکی در ایرلند وجود دارد؟

  بله. کالج دانشگاه کورک و دانشگاه گالوی بورسیه های تحصیلی خوبی ارائه می دهند.

  آیا امکان اخذ ویزای همراه دانشجویی ایرلند وجود دارد؟

  بله. دانشجویان رشته های پزشکی و دندانپزشکی می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه دریافت کنند.

  میانگین حقوق یک پزشک در ایرلند چقدر است؟

  یک پزشک در ایرلند به طور متوسط 134.131 یورو در سال درآمد ناخالص دارد که حدود 11180 یورو در ماه است.

  مدت زمان تحصیل پزشکی در ایرلند چقدر است؟

  مدت زمان تحصیل پزشکی در کشور ایرلند در حدود 5 تا 6 سال است.

  میزان تمکن مالی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی ایرلند چقدر است؟

  ارائه گواهی تمکن مالی سالانه در حدود 7.000 یورو الزامی است.

  مقالات مرتبط

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند

  اگر قصد تحصیل پزشکی در ایرلند و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام...

  نظرات کاربران