همه چیز درباره کشور ایرلند

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  ایرلند دومین جزیره بزرگ جزایر بریتانیا، سومین جزیره بزرگ اروپا و بیستمین جزیره بزرگ در جهان است. حدود چهار پنجم از مساحت این جزیره، قلمرو ملی جزیره ایرلند است، یک پنجم باقیمانده در شمال شرقی جزیره متعلق به ایرلند شمالی است که بخشی از انگلستان است. در مقاله پیش رو ما کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد به ارائه همه چیز درباره کشور ایرلند می پردازیم. پس با ما همراه باشید.  

  کشور زیبای ایرلند در یک نگاه

  پایتخت ایرلندشهر دوبلین Dublin
  نوع حکومتجمهوری
  واحد پولیورو Euro
  مساحت 70.273 کیلومتر مربع، 2 برابر کشور دانمارک
  جمعیت ایرلند5.203.000 نفر
  موقعیت جغرافیاییاین کشور در شرق با کانال شمالی، دریای ایرلند و کانال سنت جورج از بریتانیای کبیر جدا شده است.
  زبان کشور ایرلندانگلیسی، ایرلندی (گالیکی یا گیلگه)
  دین مردم ایرلند78.3% کاتولیک رومان 2.6% مسیحیان ایرلند و دیگر مذاهب
  تولید ناخالص داخلی5.430.000 دلار آمریکا
  گروه ها و اقوام مختلفاگرچه ایرلند در زمان ‌های تاریخی توسط سلت ‌ها، نورسمن ‌ها، نورمن ‌ها، انگلیسی ‌ها و اسکاتلندی ‌ها مورد تهاجم و استعمار قرار گرفت، اما هیچ تمایز قومی وجود ندارد و همیشه به عنوان مکانی دلپذیر شناخته شده است و تنوع قومی پدیده جدیدی برای این کشور نیست. 96.4% سفیدپوست 1.7% آسیایی 1.1% سیاه پوست 0.8% بقیه اقوام و نژادها

  استان های ایرلند

  جزیره ایرلند از 4 استان و 32 شهرستان تشکیل شده است که همه آن ها جذابیت ها و سنت های منحصر به فرد خود را دارند. ایرلند جنوبی بخش بزرگتر این جزیره است که در بر اساس قوانین کشور ایرلند در سال 1920 از این کشور جدا شده است. ایرلند شمالی از 6 شهرستان و جزیره ایرلند از 26 شهرستان تشکیل شده است. شهروندان اتحادیه اروپا برای ورود به جزیره ایرلند و ایرلند شمالی به پاسپورت یا کارت هویت ملی معتبر نیاز دارند. ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند تاریخ و میراث غنی خود را دارند. 4 استان جزیره این کشور عبارت اند از:

  Connacht

  استان کناچات از شهرهایی در سواحل غربی این کشور تشکیل شده است. Roscommon تنها شهر محصور در خشکی در این استان است. Connacht خانه مناظر خیره کننده است، از جمله Connemara، جزیره آشیل و ساحل مشهور جهانی موج سواری Sligo . بسیاری از بخش ‌های این استان، به ویژه جزایر آران، سنت ‌های بسیار قوی گالیک خود را حفظ کرده‌اند. زبان ایرلندی در سراسر این استان صحبت می شود.

  Ulster

  تأثیرات ترکیبی چندین فرهنگ مختلف، اسکاتلندی ‌های اولستر، گائل‌ها، نورمن‌ ها و آنگلو-نورمن‌ها منظره استان اولستر را به شیوه ‌ای منحصر به‌ فرد رنگ ‌آمیزی کرده است. زیبایی های طبیعی مانند پارک ملی Glenveagh در  Donegal، کوه های Morne در کانتی داون، Fermanagh’s Lakelands  و Giant’s Causeway در Antrim این قسمت از جزیره را به مکانی دیدنی برای بازدید تبدیل کرده است. پایتخت ایرلند شمالی، شهر بلفاست، نقش خود را در ساخت تاریخ دریایی به عنوان زادگاه مشهورترین کشتی جهان، تایتانیک ایفا کرد.

  Munster

  دو تا از بزرگترین شهرهای این جزیره زیبا در مونستر قرار دارند: کورک و کری. مناظر سرسبز و خط ساحلی خیره کننده مورد علاقه بازدیدکنندگان است و شهر دینگل دارای دلفین ساکن خود به نام قارچ است. واترفورد همچنین به خاطر شیشه های کریستالی با دست تراش نفیس مشهور است.

  Leinster

  این استان شرقی دربرگیرنده شهر دوبلین پایتخت این جزیره است که در ابتدا توسط وایکینگ ها تأسیس شد. لینستر اکنون پرجمعیت ترین استان این جزیره است و بیش از نیمی از جمعیت جزیره در آن زندگی می کنند. این منطقه در طول قرن ‌ها به شدت تحت استعمار قرار گرفت و در نتیجه، آثار زیبای معماری قرون وسطی، نورمن، گرجستان و نوسنگی را در خود جای داده است.

  مهم ترین شهرهای ایرلند

  این جزیره زیبا به خاطر مناظر دیدنی و زیبایی اش شناخته شده است. چه بخواهید خانه ای در ساحل بخرید یا در حومه شهر، زندگی در شهرهای این جزیره زیبا تجربه فوق العاده ای خواهد بود. این کشور دارای شهرهای های خیره کننده ای است که باعث می شود احساس کنید در خانه خود هستید. از بهترین شهرهای این جزیره زیبا برای زندگی موارد زیر را می توان نام برد:

  • دوبلین Dublin
  • کورک Cork
  • لیمریک Limerick
  • گالوی Galway
  • واترفود Waterford

  فرهنگ مردم ایرلند

  محیط فرهنگی این کشور منحصر به فرد با تعامل پویا بین سنت‌ های سلتیک و سنت ‌هایی که از کشورهای دیگر به‌ویژه از بریتانیا بر آن ها تحمیل شده است، شکل گرفته است. این تعامل یک فرهنگ غنی و متمایز ایجاد کرده است که در آن استفاده از زبان مردم ایرلند یا زبان انگلیسی همیشه عنصر اصلی بوده است. جای تعجب نیست که فرهنگ ایرلندی بیشتر از طریق ادبیات، نمایشنامه و آهنگ هایش شناخته می شود. مهمتر از همه، مردم این کشور به عنوان استادان فن گفتگو مشهور هستند. این جزیره زمرد به خاطر روز سنت پاتریک، میخانه های ایرلندی و آبجو گینس، راگبی، اسب دوانی، گلف، فوتبال و دیگر ورزش ها شناخته شده است. این کشور به خاطر خورش ایرلندی (گوشت بره، گوشت گوسفند یا گاو با سیب زمینی و سبزیجات)، نان ایرلندی، ویسکی ایرلندی، کتانی ایرلندی و سفال ایرلندی معروف است. ادبیات ایرلندی از طریق نویسندگانی مانند جیمز جویس، اسکار وایلد، ساموئل بکت و برام استوکر (دراکولا) به شهرت جهانی رسید.

  • ویژگی های فرهنگی: دوستی بخش مهمی از فرهنگ مردم این کشور است. وفاداری به خانواده و دوستان بسیار ارزشمند است.
  • خانواده: خانواده ها به هم نزدیک هستند. قانون اساسی ایالت های این کشور حفظ خانواده و نهاد ازدواج را تضمین می کند.
  • ظاهر شخصی: مدهای اروپایی در این کشور توسعه یافته بسیار رایج است. البته لباس هایی که در مکان های عمومی پوشیده می شوند بیشتر پوشیده و محافظه کارانه هستند.
  • تفریح: ورزش های سنتی این کشور بسیار متداول است، یک ورزش متمایز این کشور پرتاب کردن یا کاموگی (نسخه زنانه) است.
  • رژیم غذایی: آشپزی این کشور بر اساس گوشت، سیب زمینی و سبزیجات مانند پیاز و کلم است.
  ادبیات ایرلندی از طریق نویسندگی

  آب و هوای ایرلند

  آب و هوای این جزیره به عنوان آب و هوای دریایی غربی طبقه بندی می شود. بادهای ملایم جنوب غربی و آب های گرم جریان اقیانوس اطلس شمالی به کیفیت متوسط آب و هوا کمک می کند. دما در کل جزیره تقریبا یکنواخت است. میانگین دمای هوا عمدتاً بین 39 تا 45 درجه فارنهایت (4 و 7 درجه سانتیگراد) در ژانویه و فوریه سردترین ماه های سال است. در گرم ‌ترین ماه‌ های سال یعنی جولای و آگوست، دما معمولاً بین 57 تا 61 درجه فارنهایت (14 تا 16 درجه سانتی‌گراد) متغیر است، اگرچه گاهی اوقات بالاتر ثبت می ‌شود. آفتابی ‌ترین ماه ‌ها اردیبهشت و ژوئن هستند که به ترتیب  به‌ مدت 5.5 و 6.5 ساعت در روز در بیشتر نقاط کشور تابش آفتاب وجود دارد. میانگین بارندگی سالانه از حدود 30 اینچ (760 میلی متر) در شرق تا بیش از 100 اینچ (2533 میلی متر) در نواحی غربی در معرض ابرهای تاریک که اغلب از اقیانوس اطلس به داخل این کشور می آیند متغیر است. نزولات جوی همراه با آب و هوای متعادل، به ویژه برای علفزارها که رکن اصلی جمعیت بزرگ دام کشور هستند، مفید است. بارش شدید برف و طوفان های طولانی بیشتر در کوهستان ها دیده می شود.

  اقتصاد ایرلند

  این کشور جزیره ای دارای اقتصاد مختلط است. قانون اساسی مقرر می ‌دارد که دولت از صنعت و تجارت حمایت ‌کند، اما دولت می ‌تواند خدمات اساسی را ارائه دهد و پروژه ‌های توسعه را در نبود بخش خصوصی ارائه دهد. بنابراین، سازمان های دولتی («نیمه دولتی») مسئولیت اداره حمل ‌و نقل ریلی و جاده‌ای کشور، برخی از ایستگاه‌ های تلویزیونی و رادیویی، سیستم تولید و توزیع برق و صنعت ذغال سنگ را بر عهده دارند. سازمان های دولتی نیز در زمینه حمل و نقل هوایی و بیمه سلامت فعال هستند. رونق و توسعه اقتصادی بیش از دو برابر بیشتر از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا باعث شد که این کشور به عنوان “ببر سلتیک” شناخته شود. رهبری سیاسی و بخش بانکی آن که همچنان بر رشد بالا متمرکز بودند، برای حفظ رشد به صنایع مسکن و ساخت و ساز روی آوردند. ایالات متحده و بریتانیا شرکای اصلی تجاری این کشور هستند. دیگر شرکای تجاری این کشور شامل کشورهای اتحادیه اروپا (به ویژه آلمان، فرانسه و بلژیک)، چین و سوئیس می باشند. طیف گسترده ای از محصولات تولیدی از جمله ماشین آلات و دستگاه های الکتریکی، غذاهای فرآوری شده، محصولات شیمیایی، پوشاک و منسوجات و نوشیدنی ها از این کشور صادر می شود. ایرلند یکی از صادرکنندگان پیشرو نرم افزار کامپیوتری در جهان است. عمده واردات شامل ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل، مواد شیمیایی، نفت و فرآورده های نفتی، محصولات غذایی و منسوجات است.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  ایرلند برای مهاجرت

  این کشور یکی از زیباترین کشورهای جهان با آب و هوای مطلوب و مکانی عالی برای زندگی، کار و سرگرمی و تفریح است. متقاضیان خارجی که می خواهند وارد این کشور شوند، چه کوتاه مدت، بلندمدت یا دائم، باید برای این کار از دولت ایرلند اجازه بگیرند. بر اساس اهداف اقامتی و دلیل خود برای رفتن به این کشور، ممکن است نیاز به پر کردن فرم هایی مانند مجوز اقامت، درخواست ویزا، یا مجوز عمومی کار داشته باشید. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، باید ثابت کنید که دارای تمکن مالی و درآمد فردی 50.000 یورو (تقریباً 55.500 دلار) در سال هستید و به درآمد اضطراری برای پوشش هر گونه هزینه غیرمنتظره دسترسی دارید. ذکر این نکته ضروری است که هزینه های زندگی در این جزیره زیبا گرانتر از هزینه های زندگی در دیگر کشورهای اروپایی است.

  سخن آخر

  در این مقاله کوتاه و خلاصه به ارائه اطلاعات ضروری و همه چیز درباره کشور ایرلند پرداختیم. علاوه بر این در مورد جمعیت و آب و هوای این کشور نیز توضیحاتی ارائه دادیم. اگر قصد مهاجرت به ایرلند را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، مشاوران و کارشناسان آگاه موسسه مهاجرتی میرداماد مشاوره های مهاجرتی سودمندی به شما ارائه می دهند.

  سوالات متداول درباره کشور ایرلند

  مساحت ایرلند چقدر است؟

  مساحت آن در حدود 70.273 کیلومتر مربع، 2 برابر کشور دانمارک است.

  آب و هوای ایرلند چگونه است؟

  آب و هوای این جزیره به عنوان آب و هوای دریایی غربی با بارش متعادل و رطوبت مناسب طبقه بندی می شود.

  زبان مردم کشور زیبای ایرلند چیست؟

  زبان انگلیسی، ایرلندی (گالیکی یا گیلگه) است.

  فرهنگ ایرلند متاثر از چه کشورهایی است؟

  فرهنگ این کشور با تعامل پویا بین سنت‌ های سلتیک و سنت ‌هایی که از کشورهای دیگر به‌ویژه از بریتانیا بر آن ها تحمیل شده است، شکل گرفته است.

  اقتصاد ایرلند چگونه است؟

  رونق و توسعه اقتصادی بیش از دو برابر بیشتر از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا باعث شد که این کشور به عنوان “ببر سلتیک” شناخته شود.

  مقالات مرتبط