تحصیل پزشکی در دومینیکا

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  کشور مشترک‌المنافع دومینیکا یک جزیره زیبای انگلیسی‌زبان است که در شرق کارائیب قرار دارد. دو دانشگاه برای تحصیل پزشکی در دومینیکا دانشجویان بین‌المللی را جذب می‌کنند. اگر علاقه‌مند به کسب اطلاعات جامع برای تحصیل در این کشور هستید با ما در موسسه حقوقی میرداماد ارتباط برقرار کنید.

  شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دومینیکا

  متقاضیان برای رشته‌های پزشکی و تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا به‌صورت فردی ارزیابی خواهند شد. نمرات تنها معیار پذیرش نیستند. برای پذیرش در دانشگاه‌های این کشور بیشترین توجه نسبت به سوابق تحصیلی دانشجو صورت می‌گیرد. البته عوامل اضافی زیادی وجود دارند که در طول فرآیند پذیرش در نظر گرفته می‌شوند. با تمام داوطلبان رشته‌های پزشکی مصاحبه نیز انجام خواهد شد.

  به‌طورکلی، همه متقاضیان تحصیل پزشکی در دومینیکا به ارائه نمرات دبیرستان برای پذیرش در دانشکده پزشکی محل درخواست خود ملزم هستند.

  همه افراد برای پذیرش در برنامه پزشکی باید ریزنمرات سوابق تحصیلی کالج یا دانشگاه خود را ارائه دهند. مدرک فوق باید نشان‌دهنده تکمیل موفقیت‌آمیز حداقل 90 ساعت اعتبار در دروسی مانند شیمی عمومی، شیمی آلی، فیزیک، زیست‌شناسی، جانورشناسی و ریاضیات علاوه‌بر دروس هنرهای آزاد یا علوم اجتماعی باشد.

  نمره امتحان تافل (تست انگلیسی به‌عنوان زبان خارجی) برای متقاضیان کشورهایی که انگلیسی، ‌زبان رسمی آن نیست نیز مورد نیاز خواهد بود.

  پروسه پذیرش برای تحصیل پزشکی در دومینیکا

  به‌صورت کلی فرآیند درخواست از دانشگاه‌های این کشور یکسان است و دانشجویان باید مطابق با مراحل زیر پیش بروند:

  پر کردن فرم‌پذیرش دانشگاه: متقاضیان با مراجعه به سایت دانشگاه باید فرم درخواست را پر و آن را به دانشگاه ارسال کنند.

  دریافت ایمیل از دانشگاه: دانشجو پس از ارسال درخواست خود، ایمیلی حاوی دستورالعمل‌های دانشگاه در مورد به‌اشتراک‌گذاری مدارک دریافت خواهد کرد.

  ارسال مدارک لازم: در این مرحله باید تمام مدارک لازم را از‌طریق ایمیل با دانشگاه به اشتراک بگذارید تا درخواست خود را تکمیل کنید.

  انجام ارزیابی: درخواست شما توسط دانشگاه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در اسرع‌ وقت نتیجه آن به شما اطلاع داده می‌شود.

  دریافت نامه پذیرش و بورسیه تحصیلی از دانشگاه مربوطه: هنگامی که درخواست شما پذیرفته شد، نامه پذیرش و اطلاعاتی در مورد هرگونه بورسیه تحصیلی دریافت خواهید کرد.

  پرداخت هزینه‌های پذیرش دانشگاه: پس از دریافت نامه پذیرش و نامه بورسیه تحصیلی باید هزینه‌های لازم را پرداخت کنید.

  مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در دومینیکا

  برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها به‌منظور تحصیل پزشکی و دندان‌پزشکی در این کشور ارائه مدارک زیر ضروری است:

  • کپی پاسپورت شما (همه صفحات)
  • مجوز بهداشتی از کشور مبدا (باید شامل گزارش آزمایش سل و HIV باشد)
  • گزارش عدم سوءپیشینه کیفری
  • مدرک حمایت مالی از والدین یا قیم
  • فرم درخواست تکمیل‌شده
  • مقاله شخصی (حداقل یک صفحه) در مورد اینکه چرا می‌خواهید پزشک شوید
  • ریزنمرات رسمی سوابق تحصیلی از دبیرستان و کالج یا دانشگاه
  • دو توصیه‌نامه
  • سه قطعه عکس رنگی در اندازه پاسپورت (2*2 اینچ)
  • امتیاز MCAT، در‌صورت وجود
  • نمره تافل در‌صورت وجود
  • هزینه درخواست 100 دلار آمریکا

  دانشگاه‌های پزشکی در دومینیکا

  در مجموع دو دانشگاه در این کشور وجود دارد که رشته‌های پزشکی را ارائه می‌دهند. دانشکده پزشکی دانشگاه راس و دانشگاه آل سنت که هر دو بخشی از پایگاه بزرگ‌تر دانشکده پزشکی کارائیب هستند.

  دانشکده پزشکی دانشگاه ROSS که در سال 1978 تاسیس شد، قبلا در پورتسموث دومینیکا قرار داشت. این دانشگاه در دومینیکا به‌عنوان یک تقویت‌کننده اقتصادی بزرگ برای این کشور و منطقه نزدیک‌تر پورتسموث در نظر گرفته می‌شود. دانشگاه راس سه بار در سال دانشجو می‌پذیرد و مدت تحصیل پزشکی آن 5 سال طول می‌کشد.

  دانشگاه All Saints یک دانشکده پزشکی خصوصی است که در جزیره دومینیکا در دریای کارائیب واقع شده است. این موسسه در سال 2006 با هدف ارائه آموزش پزشکی مقرون‌به‌صرفه و باکیفیت به دانشجویان از سراسر جهان تاسیس شد. این دانشگاه یک برنامه مدرک دکترای پزشکی (MD) ارائه می‌دهد که توسط کمیسیون اعتباربخشی در کالج‌های پزشکی (ACCM)، ایرلند تایید شده است.

  دانشگاه آل سنت امکانات پیشرفته‌ای از جمله کلاس‌های درس مجهز، آزمایشگاه‌ها، کتابخانه مدرن و مسکن در محوطه دانشگاه دارد. این دانشگاه متعهد به تربیت پزشکان شایسته و دلسوز است که تاثیر مثبتی در جهان خواهند داشت.        

  دامشکده پزشکی دانشگاه ذاس دانشگاه ال سنت هر دوبخشی

  تحصیل پزشکی در دانشگاه آل سنت دومینیکا

  در این دانشگاه دو نوع برنامه 4 و ۵ ساله برای تحصیل پزشکی در دومینیکا وجود دارد. برنامه ۴ ساله را می‌توان در 3 سال و 4 ماه تکمیل کرد. پذیرش در برنامه ۴ ساله مستلزم داشتن مدرک لیسانس یا تکمیل حداقل دو سال تحصیلات پس از متوسطه است که باید شامل تکمیل موفقیت‌آمیز شرایط پذیرش پیش پزشکی به شرح زیر باشد:

  • زیست‌شناسی – 90 ساعت ترم
  • شیمی – 90 ساعت ترم
  • فیزیک – 90 ساعت ترم
  • و یک سال ریاضی یا حساب دیفرانسیل و انتگرال، انگلیسی و علوم ‌انسانی یا هنرهای لیبرال.

  دوره 4 ساله پزشکی این دانشگاه شامل 5 ترم آموزش علوم پایه پزشکی و 72 هفته کارآموزی بالینی می‌شود.

  برنامه پنج‌ساله 4 ترم دوره پیش‌پزشکی را در بر می‌گیرد. پس از اتمام موفقیت‌آمیز این چند ترم دوره‌های پیش‌پزشکی، دانشجویان به‌طور خودکار به تکمیل بخش علوم پایه پزشکی (پیش‌بالینی) با سایر دانشجویان خود در برنامه مدرک ۴ ساله مجاز خواهند شد. اگر اخیرا از دبیرستان فارغ‌التحصیل شده‌اید و به پذیرش در دانشکده پزشکی علاقه‌مند هستید، برنامه مدرک دکترای ۵ ساله، مناسب‌ترین گزینه برای شما خواهد بود.

  تحصیل پزشکی در دانشگاه راس دومینیکا

  دانشگاه راس یک موسسه آموزش عالی خصوصی است که پردیس اصلی آن در باربادوس و دفاتر اداری دانشگاه فوق در میرامار فلوریدا آمریکا قرار دارند. قبل از سال 2019، پردیس اصلی این دانشگاه در پورتسموث بود، اما در ژانویه 2019 به مکان فعلی خود در باربادوس منتقل شد.

  دانشکده پزشکی دانشگاه راس برنامه‌های پزشکی باکیفیت را تحت نظارت اساتید مجرب و زیرساخت‌های پیشرفته ارائه می‌دهد. تحصیل پزشکی در این دانشگاه یک دوره ۵ ساله است. دانشگاه راس از‌نظر آموزش پزشکی در کارائیب رتبه اول را دارد.

  در این دانشگاه یک برنامه 15 هفته‌ای پیش‌پزشکی برای دانشجویان پذیرفته‌شده مشروط در دانشکده پزشکی راس نیز برگزار می‌شود. هدف آن فراهم‌کردن آمادگی تحصیلی بیشتر برای دانشجویانی است که احتمالا در تحصیلات پزشکی خود دچار مشکل هستند.

  دانشکده پزشکی دانشگاه راس یکی از 10 دانشگاه برتر پزشکی است که با بیمارستان‌های آموزشی ایالات متحده با استانداردهای عالی همکاری دارد.

  فارغ‌التحصیلان راس برای تمرین در هر یک از ایالات متحده، کانادا و پورتوریکو واجد‌شرایط دریافت مجوز هستند.

  هزینه تحصیل پزشکی در دومینیکا 

       
  هزینه تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا و رشته پزشکی برای برنامه‌های دکترای پزشکی ۴ ساله و ۵ ساله در جدول زیر مشخص شده است. لطفا توجه داشته باشید که تمام هزینه‌های ذکر‌شده در اینجا بدون اطلاع قبلی و بنا به صلاحدید دانشگاه‌های این کشور قابل‌تغییر هستند.

  87750 دلارهزینه کل تحصیل برنامه ۴ ساله پزشکی در دانشگاه آل سنت
  108330 دلارهزینه کل تحصیل برنامه ۵ ساله پزشکی در دانشگاه آل سنت
  27447 دلارهزینه هر ترم تحصیل پزشکی در دانشگاه راس

  بورسیه‌های تحصیل پزشکی در دومینیکا

  در دانشگاه‌های پزشکی این کشور بورسیه‌های مختلفی به دانشجویان داده می‌شود. دانشگاه آل سنت 20٪ – 50٪ کمک‌هزینه تحصیلی به همه دانشجویان واجد شرایط ارائه می‌دهد. این بورسیه با هدف دسترسی به آموزش پزشکی برای همه افراد بدون در نظر گرفتن وضعیت مالی آن‌ها تعریف شده است.

  در دانشگاه راس نیز بورسیه دانش‌پژوه آموزش پزشکی به دانشجویان خارجی ترم اول اعطا می‌شود. این بورسیه به مبلغ 100 هزار دلار برای 10 ترم تحصیل به دانشجو داده خواهد شد.

  شرایط ویزای تحصیلی دومینیکا

  دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل پزشکی در دومینیکا در هر یک از دانشگاه‌های این کشور باید ویزای دانشجویی دریافت کنند. در زیر مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی بیان شده است. بااین‌حال، توصیه می‌شود برای جزییات بیشتر در مورد شرایط ویزا با ما در موسسه مهاجرتی میرداماد ارتباط برقرار کنید.

  • دو عکس جدید در اندازه پاسپورتی
  • گواهی تولد متقاضی به زبان انگلیسی
  • گواهی نمره تافل و آیلتس
  • اطلاعات پزشکی: تمام افراد برای دریافت نامه تایید پزشکی، تحت معاینه و بررسی‌های پزشکی قرار خواهند گرفت. در‌صورت نیاز به معاینه پزشکی، یک افسر ویزا دستورالعمل‌هایی را برای شما ارسال می‌کند. انجام این پروسه نیز زمان زیادی خواهد برد.
  • دانشجو باید از دانشگاه خود نامه پذیرش داشته باشد که در آن دوره تحصیل تمام‌وقت و نام دانشگاه ذکر شود.
  • تمام متقاضیان باید مدارکی به کنسولگری نشان دهند که تمکن مالی آن‌ها را برای تمام طول دوره تحصیلی در این کشور ثابت کند.
  • بیمه درمانی خصوصی و مدارک مستند آن
  • دانشجو باید ثابت کند که در پایان دوره تحصیلی به کشور خود باز خواهد گشت.
  دانشجویان بین المللی برای تحصیل

  جمع‌بندی

  دومینیکا دارای یک سیستم آموزشی رقابتی است که با سایر دانشگاه‌های غرب رقابت می‌کند. دانشجویان می‌توانند از مزیت هزینه‌های پایین تحصیل پزشکی در دومینیکا بهره‌مند شوند. دانشگاه‌های این کشور دوره‌های 4 و ۵ ساله پزشکی را ارائه می‌دهند.

  سوالات متداول

  چند دانشگاه برای تحصیل پزشکی در دومینیکا وجود دارد؟

  برای تحصیل پزشکی در این کشور دو دانشگاه خصوصی وجود دارد.

  در دانشگاه آل سنت دوره‌های تحصیل پزشکی چند سال است؟

  در این دانشگاه دو برنامه 4 و ۵ ساله برای تحصیل در رشته‌های پزشکی ارائه می‌شود.

  زبان تحصیل پزشکی در دومینیکا چیست؟

  زبان تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های این کشور انگلیسی است.

  آیا برای تحصیل پزشکی در دومینیکا دانشجویان خارجی شانس دریافت بورسیه تحصیلی دارند؟

  بله. دانشجویان خارجی نیز می‌توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند.

  مهم‌ترین عامل برای پذیرش دانشجویان پزشکی در دومینیکا چیست؟

  در پذیرش دانشجویان خارجی سوابق تحصیلی درخشان، مهم‌ترین عامل موفقیت در پذیرش است

  مقالات مرتبط

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دومینیکا

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دومینیکا

  کشور مشترک‌المنافع دومینیکا یک جزیره زیبای انگلیسی‌زبان است که در شرق کارائیب قرار دارد. دو دانشگاه برای تحصیل پزشکی در دومینیکا دانشجویان بین‌المللی را جذب می‌کنند. اگر علاقه‌مند به کسب اطلاعات جامع برای تحصیل در این کشور هستید با ما...

  نظرات کاربران