مهاجرت پرستاران به اروپا

بسیاری از افراد به‌دنبال کار در یک کشور اروپایی هستند و به کیفیت بالاتر زندگی و حقوق در اروپا بیش از کشور خودشان اعتقاد دارند. وضعیت برای مهاجرت پرستاران به اروپا نیز تفاوت چندانی ندارد. اگر شما به‌عنوان یک پرستار، پی کار در یکی از کشورهای اروپایی هستید، این مقاله را مطالعه کنید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  شرایط مهاجرت پرستاران به اروپا

  شرایط مهاجرت پرستاران به هریک از کشورهای اروپایی، تابع قوانین و مقررات آن کشور است. با این‌حال، به‌صورت کلی پرستاران برای مهاجرت به اروپا باید شرایط زیر را رعایت کنند:

  • معاد‌ل‌سازی مدرک تحصیلی: برای کار به‌عنوان پرستار در هریک از کشورهای اروپا، نیازمند معادل‌سازی مدرک تحصیلی خود هستید. برای این منظور، احتمالا نیاز باشد با شرکت در برخی آزمون‌ها، نمره قبولی کسب کنید.
  • تسلط به مهارت‌های زبانی: برخورداری از حداقل مهارت‌های زبانی در سطح  B2 کشور مقصد، برای ورود و شروع کار الزامی است.
  • داشتن جاب آفر: برای مهاجرت به اروپا، به یک جاب‌آفر معتبر که کارفرمایی از کشور مقصد ارسال کرده باشد، احتیاج دارید. اخذ این جاب‌آفر برای دریافت ویزا ضروری به‌شمار می‌رود.
  • سوابق کاری: برای پیدا‌کردن موقعیت کاری در اروپا به‌عنوان پرستار، باید حداقل ۲ تا ۵ سال سابقه کاری داشته باشید.
  • داشتن گواهی تمکن مالی، بیمه درمانی، عدم سوءپیشینه و برخورداری از سلامت جسمانی و روانی از دیگر شرایط است.

  هرچند اروپا جذابیت‌های خاص خود را دارد؛ اما امروزه افرادی زیادی به‌دنبال مهاجرت به کشورهای عربی هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر مثلا در رابطه با مهاجرت پرستاران به امارات، همین الان تلفن را بردارید و با کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد مشورت کنید.

  مراحل مهاجرت پرستاران به اروپا

  علاقه‌مندان مهاجرت به اروپا، برای کار به‌عنوان یک پرستار باید مراحل زیر را طی کنند:

  • انتخاب کشور مقصد: با توجه به بررسی‌های انجام‌شده بهترین کشور اروپایی را که با شرایط شما سازگاری دارد، انتخاب کنید.
  • در نظر گرفتن شرایط لازم: شرایط مورد نیاز برای مهاجرت را بررسی کنید تا متوجه شوید که واجد شرایط هستید یا خیر.
  • معاد‌ل‌سازی مدرک تحصیلی: با توجه به قوانین و مقررات کشور مقصد، این فرآیند را طی کنید.
  • مدرک زبان: براساس سطح موردنیاز در آزمون‌های زبانی کشور مقصد شرکت کنید و گواهی بگیرید.
  • جستجوی موقعیت شغلی: در پایگاه داده‌های معتبر، موقعیت شغلی متناسب با خود را بیابید.
  • دریافت جاب آفر: از یک کارفرمای معتبر یک جاب‌آفر بگیرید و قرارداد کاری را امضا کنید.
  • اخذ ویزای کاری: برای گرفتن ویزا، اقدامات لازم را انجام دهید.
  • سفر به مقصد مهاجرت: با داشتن ویزای ویژه مهاجرت پرستاران به اروپا، می‌توانید به کشور مقصد خود سفر کنید.

  مهاجرت پرستاران به آلمان

  طبق تحقیقات منتشرشده توسط آژانس کار فدرال، کمبود گسترده پرستار در آلمان احساس می‌شود. به ازای هر 100 جای خالی، فقط 19 کاندید پرستاری وجود دارد. آلمان، علاوه‌بر آموزش پرستاران داخلی، متخصصان را از کشورهای دیگر نیز جذب می‌کند.

  برای مهاجرت پرستاران به آلمان، به مجوز نیاز است و احتمالا یک دوره انطباق برای اطمینان از اینکه زبان و مهارت‌های حرفه‌ای پرستاران الزامات را برآورده می‌کند نیز موردنیاز خواهد بود. علاوه‌بر این، با توجه به اینکه اهل کجا هستید، ممکن است نیاز به ویزا داشته باشید. برای صدور ویزا، باید بیمه تهیه کنید. صرف‌نظر از اینکه چه مدت در این کشور خواهید ماند.

  درحالی‌که حقوق ممکن است به‌دلیل مهارت، تجربه و موقعیت مکانی متفاوت باشد، میانگین ماهانه حدود 3500 یورو یا 3850 دلار است که بیش از 40000 یورو یا 44000 دلار در سال متفاوت خواهد بود.

  مهاجرت پرستاران به هلند

  هلند، یکی از باثبات‌ترین اقتصادها و به‌طور بالقوه بهترین سیستم مراقبت‌های بهداشتی در مسیر مهاجرت پرستاران به اروپا است. به‌راحتی می‌توان فهمید که چرا متخصصان بهداشت به این کشور هجوم می‌آورند.

  داشتن مدرک پرستاری که در سطح بین‌المللی پذیرفته شده باشد، الزامی است. سپس، در BIG (برای متخصصان مراقبت‌های بهداشتی) ثبت‌نام کنید تا بتوانید در هلند به کار بپردازید. در مرحله بعد، یک مجوز کار دریافت کنید و ببینید آیا برای حمایت مالی به یک کارفرما نیاز دارید یا خیر.

  درحالی‌که اکثر مردم هلند به زبان انگلیسی مسلط هستند، درک زبان محلی نیز مزیت بزرگی خواهد بود. 55000 یورو یا تقریبا 60500 دلار، میانگین حقوقی است که می‌توانید با تسلط بر زبان هلندی انتظار داشته باشید.

  مهاجرت پرستاران به انگلستان

  در ابتدا برای مهاجرت پرستاران انگلستان، متقاضی باید یک پرستار رجیسترشده (RN) در کشور خود باشد. همچنین باید یک سال سابقه کاری ثبت شده داشته باشد.

  برای مهاجرت به انگلستان به‌عنوان پرستار باید آیلتس ارائه دهید.

  همچنین، اگر مدرک شما از اتحادیه اروپا نیست و انگلستان مقصد شما در مهاجرت پرستاران به اروپا است، باید ارزیابی‌های لازم را انجام دهید. انگلستان، تنها یک هیئت صدور مجوز دارد: شورای پرستاری و مامایی. برای تبدیل‌شدن به یک RN در انگلستان، باید در سه تست شرکت کنید و قبول شوید:

  • یک آزمون تئوری
  • تست بالینی
  • آزمون بین‌المللی زبان انگلیسی (IELTS)

  پس از قبولی در این آزمون‌ها، می‌توانید برای ثبت‌نام پرستاران انگلستان اقدام کنید. گذراندن تمام تست‌های لازم، تکمیل درخواست و شروع اولین کار در انگلستان، معمولا 6 ماه طول می‌کشد. بعد از اتمام این فرآیند، می‌توانید در برنامه پرستاران خارج از کشور ONP شرکت کنید.

  مهاجرت پرستاران به دانمارک

  دانمارک یکی دیگر از کشورهای اسکاندیناوی است که با توجه به کیفیت بالای زندگی پرستاران، مقصد مهاجرت پرستاران به اروپا است. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، علاوه‌بر تسلط بر زبان، باید درنظر داشته باشید که دولت باید برای دریافت مجوز کار شما شرایط را فراهم کند. با این‌حال، پزشکان و پرستاران واجد شرایط و باتجربه همیشه مورد استقبال قرار می‌گیرند. در مهاجرت پرستاران به دانمارک، درآمد آن‌ها حدود 44000 یورو در سال یا 48400 دلار قابل‌انتظار است.

  مهاجرت پرستاران به سوئیس

  همسایه جنوبی آلمان یعنی سوئیس، از دیگر کشورهای اروپاست که با کمبود پرستار مواجه است. مسیر مهاجرت پرستاران به اروپا، برای بسیاری از پرستاران هموار به‌شمار می‌رود. با این‌حال، سوئیسی‌ها در پذیرش نیروی کار خارجی کمی سختگیرتر هستند. یکی از پیش‌نیازها، این است که حداقل به یکی از زبان‌های ملی این کشور یعنی آلمانی، ایتالیایی یا فرانسوی مسلط باشید. تنها تسلط بر زبان انگلیسی قابل‌قبول نیست و باید با توجه به محل موردنظر خود، بر یکی از این زبان‌ها تسلط داشته باشید.

  صلیب سرخ سوئیس، مسئول نظارت بر کلیه درخواست‌ها و اعتبارنامه‌ها برای خارجی‌ها به‌شمار می‌رود. از سال 2015، هزینه ارزیابی مدارک شما حدود 550 یورو یا کمی بیش از 600 دلار است. ممکن است این روند، چندین ماه طول بکشد. متوسط حقوق پرستاران در سوئیس، حدود 52000 یورو یا 57000 دلار است.

  مهاجرت پرستاران به ایرلند

  ایرلند، به‌عنوان یک گزینه مطلوب برای مهاجرت پرستاران به اروپا، مقصد دیگری است که تنوع و فرصت‌های فراوانی را فراهم می‌کند. ثبت‌نام در انجمن پرستاری و مامایی ایرلند (NMBI)، برای پرستاری در این کشور الزامی است. تاکید می‌شود پیش از بررسی مدارک خود به ایرلند نقل مکان نکنید.

  همچنین، صرف‌نظر از اینکه زبان مادری شما انگلیسی است یا نه، امتحان مهارت زبان انگلیسی ضروری به‌شمار می‌رود. سپس، متقاضیان باید برخی از اطلاعات را ارائه دهند و از طریق بررسی پیشینه و انگشت‌نگاری اقدام کنند. و طبیعتا ویزا هم لازم است.

  حقوق پرستاران بین‌المللی، در این کشور متفاوت است و می‌تواند از 30000 یورو تا 58000 یورو یا 33000 دلار تا 63800 باشد.

  مهاجرت پرستاران به فرانسه

  یکی دیگر از مقصدهای مهاجرت پرستاران به اروپا، فرانسه است. پرستاری در فرانسه، مانند آلمان یا سوئد، نیاز به تسلط کامل به زبان مادری این کشور دارد.

  بعد از قبولی در آزمون فرانسوی، باید برای اخذ اعتبار مدرک خود اقدام کنید که نسبتا سخت‌گیرانه است. حتی اروپایی‌های غیرفرانسوی نیز برای تایید گواهینامه‌های پرستاری خود در داخل فرانسه مشکل دارند.

  اگر به زبان فرانسوی تسلط ندارید، می‌توانید از مسیر مهاجرت پرستاران به سوئد نیز وارد اروپا شوید.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  مهاجرت پرستاران به ایتالیا

  علاوه‌بر این‌که برای دریافت گواهینامه کار به‌عنوان پرستار، باید در یک آزمون مهارت زبان در زبان محلی (ایتالیایی) شرکت کنید، ایتالیا کشوری عالی برای مهاجرت پرستاران به اروپا به‌شمار می‌رود. این کشور با کمبود پرستار مواجه است؛ بنابراین با کمال میل نیروی پرستار جذب خواهد کرد. در ایتالیا، حقوق پرستاران به‌طور متوسط سالانه حدود 45000 یورو است.

  درآمد پرستاران در اروپا

  در جدول زیر، لیست برخی کشورهای اروپایی که در آن پرستاران بیشترین درآمد را دارند، ارائه شده است:

  رتبهکشورمیانگین درآمد سالانه به یورو
  10انگلستان58222
  9ایرلند58566
  8فندلاند64111
  7آلمان64211
  6بلژیک66249
  5هلند67288
  4نروژ67701
  3دانمارک85976
  2لوکزامبورگ91207
  1سوئیس96661

  موسسه مهاجرتی میرداماد، اطلاعات کاملی در رابطه با مهاجرت پرستاران به کشورهای مختلف مانند مهاجرت پرستاران به عمان را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر، با مشاوران ما در تماس باشید.

  کشورهای اروپایی مقصد خیلی از پرستاران است.

  اخذ ویزا جهت مهاجرت پرستاران به اروپا

  برای مهاجرت پرستاران به کشورهای اروپایی، با توجه به قوانین کشور مقصد دو دسته ویزا تعریف شده است:

  • ویزای کار اروپا
  • بلوکارت آلمان

  برای دریافت هریک از ویزاهای ذکرشده، معمولا مدارک زیر موردنیاز است:

  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
  • عکس
  • گواهی تمکن مالی
  • بیمه درمانی
  • قرارداد کاری
  • سوابق کاری
  • توصیه‌نامه
  • گواهی ازدواج و تولد فرزندان

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  اخذ اقامت دائم پرستاران در اروپا

  اخذ اقامت دائم پرستاران در هریک از کشورهای اروپایی، تابع قوانین همان کشور است و باید براساس قوانین ذکرشده عمل کنید. مثلا اخذ اقامت در انگلستان، بعد از 5 سال و در آلمان بعد از 4 سال کار در این کشور امکان‌پذیر است.

  مزایا و معایب مهاجرت پرستاران به اروپا

  مهاجرت پرستاران به کشورهای اروپایی، جنبه‌های مثبت و منفی دارد. مزایای این مهاجرت، می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • حقوق بالاتر
  • شرایط کاری بهتر
  • دسترسی به فناوری
  • آموزش پیشرفته
  • کار در محیط‌های مختلف
  • تجربه بین‌المللی
  • افزایش مهارت‌ها

  معایب نیز عبارتند از:

  • مشکل در معادل سازی مدرک
  • موانع فرهنگی و زبانی
  • مشکل در برقراری ارتباط موثر با بیماران و همکاران
  معادل سازی مدارک فرایند نسبتا پیچیده‌ای دارد.

  جمع‌بندی

  مهاجرت پرستاران به اروپا، روند رو به رشدی است که فرصت‌های درآمد بیشتر، شرایط کاری و توسعه حرفه‌ای بهتر را برای پرستاران فراهم می‌کند. معادل‌سازی مدرک، گواهی زبان، سوابق کاری و تمکن مالی کافی از شرایط لازم برای مهاجرت به این قاره است. در هرحال، هریک از کشورهای اروپایی قوانین و مقررات مختص خود را دارد و علاقه‌مندان باید از شرایط آن آگاه باشند. موسسه مهاجرتی میرداماد، تخصص و دانش لازم برای کمک به شما عزیزان در مسیر مهاجرت نیروی پزشکی مانند مهاجرت پرستاران به قطر دارد.

  سوالات متداول

  کدام کشور اروپایی برای کار به‌عنوان پرستار بهتر است؟

  نروژ، با میانگین حقوق 46050 دلار که به تجربه و تخصص می‌تواند تا 100 هزار دلار افزایش پیدا کند.

  آیا ایتالیا به پرستار نیاز دارد؟

  بله؛ اما علیرغم افزایش تعداد مکان‌های آموزشی در دانشگاه، تا به امروز، تعداد مناسب پرسنل پرستاری تامین نشده است.

  کدام کشور اروپایی بیشترین نیاز به پرستار را دارد؟

  دانمارک

  مقالات مرتبط

  مهاجرت پرستاران به اروپا

  مهاجرت پرستاران به اروپا

  بسیاری از افراد به‌دنبال کار در یک کشور اروپایی هستند و به کیفیت بالاتر زندگی و حقوق در اروپا بیش از کشور خودشان اعتقاد دارند. وضعیت برای مهاجرت پرستاران به اروپا نیز تفاوت چندانی ندارد. اگر شما به‌عنوان یک پرستار،...

  مهاجرت پزشکان به اروپا

  مهاجرت پزشکان به اروپا

  مهاجرت پزشکان به اروپا، پدیده‌ای تازه است که در سال‌های اخیر در ابعاد گسترده‌تری به چشم می‌خورد. این پدیده، نه‌تنها نظام سلامت کشورهای مبدا و مقصد را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، بلکه بر زندگی پزشکان مهاجر و خانواده‌های آن‌ها نیز اثرات...

  نظرات کاربران