اخذ تابعیت و شهروندی سوئیس

اگر قصد اخذ تابعیت و شهروندی سوئیس را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تخصص و تجربه، آماده انجام امور اخذ تابعیت شما از صفر تا صد می باشند. بسیاری از افراد به دنبال اخذ تابعیت و شهروندی سوئیس هستند. از آنجایی که سوئیس کشوری بسیار پیشرفته است و کیفیت زندگی شهروندان آن در سطح بسیار خوبی قرار دارد، این موضوع دور از انتظار نیست که افراد زیادی متقاضی مهاجرت به سوئیس و اخذ تابعیت این کشور باشند. ثبات اقتصادی، خدمات آموزشی و بهداشتی بسیار خوب و ارزان، درآمد بالا، شرایط شغلی مناسب، نرخ بیکاری پایین و … باعث شده است تا در طول یک سال بیش از 140 هزار نفر به سوئیس مهاجرت کنند. اگر شما هم یکی از علاقه‌مندان مهاجرت و اخذ تابعیت سوئیس هستید، با ما در این مقاله همراه باشید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید سوالات خود در خصوص شرایط شهروندی سوئیس را از طریق تماس با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی میرداماد مطرح کنید و پاسخ دقیقی دریافت نمایید.کارشناسان مجرب ما در موسسه به صورت دقیق شرایط شما را ارزیابی کرده و نکات لازم برای اخذ شهروندی سوئیس را در اختیارتان قرار خواهند داد.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  قانون تابعیت و شهروندی سوئیس

  کشور سوئیس با شرایط ایده‌آلی که برای شهروندان خود فراهم کرده است باعث شده تا بسیاری افراد رویای دریافت تابعیت این کشور را در سر بپرورانند. اما قوانینی در مورد شهروندی در کشور سوئیس وجود دارد که برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا و افرادی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند، متفاوت هستند. به طور کلی طبق این قوانین، زمانی یک فرد به عنوان شهروند سوئیس در نظر گرفته می‌شود که تابعیت او و خانواده‌اش در قسمت ثبت احوال شهرداری در سوئیس ثبت شده باشد. قوانین تابعیت در سوئیس بر اساس اصول زیر تصویب شده‌اند:

  • قانون تابعیت کنفدراسیون، شوراهای کانتون و شوراهای محلی
  • تابعیت کسب شده از طریق تولد در سوئیس یا ازدواج با یک شهروند سوئیسی (از طریق اصل خون)
  • برای جلوگیری ازبدون تابعیت بودن

  راه ها و شرایط اخذ تابعیت و شهروندی سوئیس

  افرادی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه نیستند در صورتی که بیش از 10 سال در سوئیس کار و زندگی کنند می‌توانند تابعیت کشور سوئیس را به دست بیاورند. روش‌های گوناگونی برای دریافت حق شهروندی در سوئیس وجود دارد که از جمله مهمترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از طریق تحصیل
  • از طریق کار
  • از طریق سرمایه‌گذاری
  • از طریق ازدواج
  • از طریق تولد
  • از طریق پناهندگی

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  اقامت دائم و شهروندی سوئیس از طریق کار

  درآمدهای بالا و نرخ پایین بیکاری در سوئیس باعث شده تا افراد زیادی به مهاجرت از طریق کار به سوئیس روی بیاورند. اما شرایط دریافت تابعیت سوئیس از طریق کار برای شهروندان غیراروپایی سختگیرانه‌تر است. به این دلیل که این کشور طبق قانونی که در سال 2017 به تصویب رسید، برای صدور ویزای کاری برای شهروندان خارجی غیراروپایی محدودیت‌ها و سهمیه‌هایی ایجاد کرده است و این سهمیه‌بندی باعث شده تا بسیاری از افراد شانس دریافت ویزای کاری سوئیس و پاسپورت سوئیس از طریق کار را از دست بدهند. طبق این قانون، سهمیه صدور ویزای کوتاه‌مدت کاری 4500 نفر و سهمیه صدور ویزای بلندمدت 3000 نفر است.

  برای دریافت ویزای کاری سوئیس باید ابتدا یک کارفرما سوئیسی پیدا کنید و جاب آفر دریافت نمایید. موقعیت شغلی که برای شما در نظر گرفته شده است نباید هیچ متقاضی دیگری در سوئیس یا کشورهای عضو اتحادیه اروپا داشته باشد. به همین دلیل کارفرما باید 3 ماه شغل مورد نظر را آگهی کند و در صورتی که فرد دیگری برای شغل مورد نظر پیدا نشود، کارفرما می‌تواند برای دریافت مجوز به اداره کار سوئیس مراجعه کند و پس دریافت مجوز برای شما دعوتنامه ارسال کند. پس از دریافت ویزای کاری در صورتی که به مدت 10 تا 12 سال در سوئیس به صورت مداوم کار کنید و مالیات خود را مرتب پرداخت کنید، می‌توانید برای دریافت تابعیت در سوئیس درخواست دهید. برای اطلاع از مشاغل مورد نیاز سوئیس می توانید به مقاله مربوط به آن در سایت میرداماد مراجعه نمایید.

  اگر به مدت 10تا 12 سال در سوئیس به صورت مداوم کار کرده

  اقامت دائم سوئیس از طریق تحصیل

  بسیاری از دانشجویان و متقاضیان تحصیل در خارج از کشور به دلیل سیستم آموزشی بسیار خوب و پیشرفته و دانشگاه‌های معتبر در سوئیس، این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود در نظر می‌گیرند. اگر چه که سوئیس به عنوان یک مقصد تحصیلی گزینه ارزانی نیست و هزینه‌های تحصیل و زندگی در سوئیس بالا است؛ اما با این وجود بسیاری از افراد تحصیل در سوئیس را یک نوع سرمایه‌گذاری برای آینده و راهی مناسب برای دریافت پاسپورت سوئیس می‌دانند.

  شرایط تابعیت سوئیس از طریق تحصیل عبارت است از دریافت مدرک زبان و آماده‌سازی مدارک تحصیلی لازم برای پذیرش در یکی از دانشگاه‌های سوئیس و سپس اخذ ویزای تحصیلی سوئیس. پس از تحصیل در دانشگاه‌های سوئیس دولت این مجوز را به شما می‌دهد که به مدت 6 ماه در سوئیس بمانید و به دنبال کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود باشید. در صورتی که کار مناسب را پیدا کنید، می‌توانید ویزای کار در سوئیس را دریافت کنید و پس از چند سال کار می‌توانید برای دریافت شهروندی و پاسپورت سوئیس درخواست دهید.

  اقامت دائم و شهروندی سوئیس از طریق سرمایه گذاری

  سرمایه‌گذاری یکی دیگر از روش‌هایی است که می‌تواند منجر به دریافت اقامت و در نهایت تابعیت کشور سوئیس شود. شرایط تابعیت سوییس از طریق سرمایه‌گذاری به این صورت است که باید یک کسب و کار در این کشور راه‌اندازی کنید و در حقیقت کارآفرینی کنید. برای این منظور باید حداقل سرمایه لازم را فراهم کرده و یک طرح تجاری یا بیزینس پلن ارائه دهید. بر اساس قوانین کشور سوئیس حداقل سرمایه لازم برای راه‌اندازی بیزینس در این کشور 1 میلیون فرانک سوئیس است. در صورتی که شما سرمایه لازم را داشته باشید می‌توانید در مدت 5 ماه اقامت خود را دریافت کنید و پس از 10 سال نیز می‌توانید برای دریافت پاسپورت و تابعیت کشور سوئیس درخواست دهید.

  باید دقت کنید که امکان دریافت اقامت سوئیس از طریق خرید ملک در این کشور وجود ندارد. شما می‌توانید از روش خودحمایتی با ارائه تمکن مالی به جای خرید ملک برای دریافت اقامت سوئیس استفاده کنید. در روش خودحمایتی شما با ارائه تمکن مالی زیاد نشان می‌دهید که توانایی مالی کافی برای زندگی در سوئیس بدون کار کردن را دارید. چرا که در این روش شما اجازه کار در سوئیس را نخواهید داشت.

  میزان سرمایه و شرایط لازم در روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری در سوئیس متفاوت است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم حتما از یک وکیل مهاجرتی مجرب راهنمایی دریافت کنید. شما عزیزان می‌توانید برای دریافت مشاوره و راهنمایی بیشتر با کارشناسان و وکلای کارآزموده ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل فرمایید.

  اقامت دائم و شهروندی سوئیس از طریق ازدواج

  در کنار سایر روش های مهاجرت به سوئیس، ازدواج با یک شهروند سوئیسی یکی دیگر از راه‌های اخذ حق شهروندی در سوئیس است. در این روش متقاضی باید دارای سن بالای 18 سال باشد و هر دو نفر باید مجرد باشند و یا در صورت داشتن ازدواج قبلی، به طور کامل و قانونی از همسر سابق خود جدا شده باشند. دولت سوئیس برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده از این روش، شرایطی را تعیین کرده است. به این صورت که باید حداقل 3 تا 5 سال از ازدواج متقاضی با تبعه سوئیس گذشته باشد و در این مدت در کنار هم در سوئیس زندگی کرده باشند.

  همچنین متقاضی باید کاملا با فرهنگ مردم سوئیس سازگار شده و قوانین و مقررات جامعه را رعایت کرده باشد. نداشتن سوء پیشینه و خطر برای جامعه از جمله شرایط بسیار مهم برای دریافت پاسپورت سوئیس از طریق ازدواج است. اگر ازدواج در خاک سوئیس انجام شود، باید به صورت رسمی در دفتر شهرداری سوئیس ثبت شود. همچنین متقاضی باید شغل و درآمد مناسب برای زندگی در سوئیس را ارائه کند و نشان دهد توانایی مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های زندگی را دارد. اگر میخواهید در مورد مزایای زندگی در سوئیس اطلاعات کسب کنید، می توانید به مقاله مربوط به آن مراجعه نمایید.

  بر اساس قوانین کشور سوئیس حداقل سرمایه لازم برای راه اندازی

  اقامت دائم و شهروندی سوئیس از طریق تولد

  به صورت کلی کشورها از دو روش خاک و خون برای اهدای تابعیت استفاده می‌کنند. در روش خاک فقط در صورتی که فرزند شما در خاک کشور مورد نظر به دنیا بیاید کافی است تا شهروندی کشور را دریافت کند. اما در روش خون تنها در صورتی که یکی از والدین دارای شهروندی کشور مورد نظر باشند، این تابعیت از طریق خون به فرزند نیز داده می‌شود و مهم نیست که کودک در چه کشوری به دنیا بیاید. تابعیت سوئیس از قانون خون پیروی می‌کند. یعنی اگر پدر و مادر یا یکی از آنها تابعیت کشور سوئیس را داشته باشد، فرزند نیز شهروندی کشور سوئیس را دریافت می‌کند. فرزند یک مادر مجرد نیز می‌تواند از این روش، تابعیت دریافت کند. بنابراین تولد فرزند در سوئیس برای پدر و مادر ایرانی هیچ اقامتی به همراه نخواهد داشت و برای دریافت اقامت باید از روش‌های دیگر استفاده کنید.

  اقامت دائم و شهروندی سوئیس از طریق پناهندگی

  پناهندگی نیز یکی دیگر از روش‌های دریافت اقامت و تابعیت در سوئیس است. اما این روش بسیار خطرناک و غیرقانونی است و می‌تواند جان و مال شما را تهدید کند. به همین دلیل به هیچ وجه این روش توسط موسسه مهاجرتی میرداماد توصیه نشده و خدماتی از طرف موسسه برای پناهندگی ارائه نمی‌شود. طبق کنوانسیون ژنو تنها در صورتی اقامت دائم و تابعیت در سوئیس از طریق پناهندگی داده می‌شود که متقاضی اثبات کند در کشور خود به دلایل مذهبی، عقیدتی، سیاسی مورد آزار و شکنجه قرار گرفته است و یا از نظر جانی در خطر باشد.

  همچنین در صورتی که متقاضی در کشورهایی زندگی کند که در آنها جنگ وجود دارد و شرایط زندگی دشوار است، می‌تواند تقاضای پناهندگی سوئیس کند. هر ساله افراد زیادی از طریق پناهندگی قصد ورود به سوئیس را دارند و این مورد باعث شده تا روند رسیدگی به پرونده پناهجویان در این کشور طولانی شود. شخص پناهنده تا زمان بررسی پرونده حق خروج از کمپ پناهجویان را ندارد و در صورتی که درخواست او رد شود تا 10 سال از ورود به اروپا منع خواهد شد. بنابراین در نظر داشته باشید که همواره روش‌های قانونی راه بسیار بهتری برای مهاجرت هستند.

  تابعیت مضاعف در سوئیس

  داشتن تابعیت مضاعف یا دوگانه به این معنی است که شما علاوه بر تابعیت کشور جدید، تابعیت کشور قبلی خود را نیز داشته باشید و دوتابعیتی شوید. بعضی از کشورها با این موضوع مشکل دارند و اجازه داشتن دو تابعیت را نمی‌دهند. اما کشور سوئیس از جمله کشورهایی است که اجازه نگه داشتن تابعیت قبلی را به شما خواهد داد. بنابراین شما برای اینکه تابعیت کشور سوئیس را دریافت کنید مجبور به رها کردن تابعیت قبلی خود نخواهید بود. حقوق شهروندی افرادی که تابعیت سوئیس را دارند عبارتند از:

  • از سن 18 سال به بالا می‌توانند در انتخابات رأی بدهند.
  • می‌توانند در انتخابات کاندید یا نامزد شوند.
  • حق شرکت در رفراندوم را خواهند داشت.
  • امکان اخذ پاسپورت سوئیس را دارند.
  • حق دفاع از خود در دادگاه‌های سوئیس در صورت اخراج شدن از سوئیس را دارند.
  • مردان موظف به انجام خدمت سربازی هستند.

  سخن پایانی

  در این مقاله اخذ تابعیت و شهروندی سوئیس را بررسی کردیم. همانطور که اشاره شد کشور سوئیس یکی از بهترین مقصدهای مهاجرتی برای زندگی، کار و تحصیل است و اخذ تابعیت این کشور می‌تواند مزایای زیادی از جمله دریافت پاسپورت سوئیس را داشته باشد. پاسپورت سوئیس یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان است و شما می‌توانید به بسیاری از کشورهای جهان بدون ویزا سفر کنید. بهره‌مندی از امکانات بسیار خوب رفاهی، آموزشی و بهداشتی از دیگر موارد مثبت دریافت تابعیت در کشور سوئیس است. اما با این وجود سوئیس کشور گرانی است و شما باید خود را آماده هزینه‌های بالا در این کشور کنید و تمکن مالی خوبی داشته باشید.

  موسسه مهاجرتی میرداماد با بهره‌گیری از دانش و تجربه بهترین وکلای مهاجرتی آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان و همراهی شما در مسیر دریافت تابعیت کشور سوئیس است. شما عزیزان می‌توانید برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما پس از بررسی شرایط شما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار داده و در آماده‌سازی مدارک شما را همراهی خواهند کرد.

  سوالات متداول

  آیا از طریق خرید ملک در سوئیس می‌توان اقامت دائم این کشور را کسب کرد؟

  خیر، خرید ملک در سوئیس منجر به دریافت اقامت و تابعیت در سوئیس نخواهد شد.

  آیا امکان اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در سوئیس وجود دارد؟

  خیر، تولد فرزند در سوئیس برای پدر و مادر هیچ اقامتی به همراه نخواهد داشت.

  برای دریافت اقامت سوئیس از طریق سرمایه‌گذاری چه مقدار سرمایه لازم است؟

  خیر، تولد فرزند در سوئیس برای پدر و مادر هیچ اقامتی به همراه نخواهد داشت.

  برای دریافت اقامت سوئیس از طریق سرمایه‌گذاری چه مقدار سرمایه لازم است؟

  برای اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری در سوئیس، حداقل سرمایه لازم 1 میلیون فرانک سوئیس است.

  آیا امکان اخذ اقامت دائم سوئیس پس از تحصیل در این کشور وجود دارد؟

  بله، شما می‌توانید پس از اتمام تحصیل در این کشور 6 ماه به دنبال کار باشید و در صورت پیدا کردن کار مرتبط با رشته تحصیلی خود برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید.

  مقالات مرتبط

  5 مورد از اصلی ترین مزیت ها و بدی های کشور سوئیس

  5 مورد از اصلی ترین مزیت ها و بدی های کشور سوئیس

  آیا قصد مهاجرت به کشور سوئیس را دارید و به دنبال راهی آسان و مطمئن برای مهاجرت هستید؟ کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید تا وکلای مهاجرتی ما با بررسی شرایطی که دارید، بهترین روش مهاجرت را به شما ارائه نمایند. سوئیس به...

  اخذ تابعیت و شهروندی سوئیس

  اخذ تابعیت و شهروندی سوئیس

  اگر قصد اخذ تابعیت و شهروندی سوئیس را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تخصص و تجربه، آماده انجام امور اخذ تابعیت شما از صفر تا صد می باشند. بسیاری از...

  نظرات کاربران