مشاغل مورد نیاز سوئیس

سوئیس با ارائه 251226 فرصت شغلی در سه ماهه چهارم سال 2023 خود را به‌عنوان بازاری پر رونق برای کارجویان معرفی کرده است. بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی، ساخت‌وساز، خرده‌فروشی و تجارت، بیشترین تقاضا را برای نیروی کار دارند. پیش‌بینی می‌شود که این کمبود نیروی کار تا سال 2030 به 400 هزار موقعیت شغلی خالی افزایش یابد. این موضوع، فرصتی طلایی برای مهاجرانی است که به‌دنبال کار در این کشور زیبا و توسعه‌یافته هستند. شناسایی مشاغل مورد نیاز سوئیس شانس یافتن شغل مورد نظر مهاجران را افزایش می‌دهد.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  کمبود نیروی کار در سوئیس

  براساس گزارش‌ها، کارفرمایان کشور سوئیس به‌دنبال استخدام نیرو در چندین بخش هستند، اما بیشترین تعداد مشاغل خالی، مربوط به مراقبت‌های بهداشتی با 15790 شغل است.

  بخش ساخت‌وساز، دومین تقاضا برای نیروی کار (13566)، خرده‌فروشی و تجارت رتبه سوم (12761)، صنعت هتلداری چهارم (10478) و اطلاعات و فناوری پنجمین رتبه (8024) را به خود اختصاص داده است.

  همچنین بیشترین تعداد آگهی‌های شغلی در زوریخ (55113)، برن (37939)، آراگائو (20350)، سنت گالن (18178) و لوزرن (17021) گزارش شده است.

  طبق مطالعات دانشگاه سنت گالن، تعداد شغل های مورد نیاز سوئیس با بازنشستگی نیروهای قدیمی بیشتر می‌شود. همچنین طبق محاسبات، حتی با ورود 50000 متخصص ماهر در سال، تا سال 2030 باز هم 400000 موقعیت شغلی خالی خواهد ماند. این بدان معناست که نیروی کار خارجی شانس بیشتری برای کار و مهاجرت به سوئیس دارد.

  مشاغل مورد نیاز سوئیس

  برای کسانی که قصد مهاجرت کاری به سوئیس را دارند لازم به‌ذکر است که براساس گزارش Jobradar پردرخواست‌ترین مشاغل در سه ماهه چهارم سال 2023 عبارتند از:

  موقعیت شغلیتعداد مورد نیاز
  پرستار6,395
  مندس برق6,337
  مشاور فروش4056
  نجار3,337
  مدیر پروژه3,256
  توسعه دهنده نرم افزار3,187
  مکانیک3,128
  تکنسین خدمات2,606
  متخصص لجستیک2521
  متخصص اتوماسیون2,459
  متخصص کسب‌وکارهای خرده فروشی2,443
  آشپز2,407

  درصورتی که سوالات زیادی در مورد مهاجرت به سوئیس مثل حقوق پناهندگی سوئیس دارید، توصیه می‌کنیم در اسرع وقت با متخصصان ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید.

  چگونه فرصت‌های شغلی سوئیس را پیدا کنیم

  در منابع زیر می‌توان مشاغل مورد نیاز سوئیس را به‌راحتی جستجو کرد:

  • Jobs.ch– ارائه شده به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی
  • JobsinZurich.com
  • JobsinGeneva.com
  • Xpat Jobs سوئیس
  • The local

  یکی دیگر از راه‌های ممکن برای کشف شغل های مورد نیاز سوئیس، داوطلب شدن برای کار است. داوطلب شدن به شما کمک می‌کند تا ضمن ایجاد رزومه، فرهنگ کار را درک کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید ازطریق ارتباط با موسسه مهاجرتی میرداماد، راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

  فرصت‌های کاری آموزش زبان

  شما می‌توانید در فضای بسیار رقابتی آموزش زبان انگلیسی شرکت کنید. برنامه دستیاران زبان شورای بریتانیا (The British Council Language Assistants programme) نیز موقعیت خوبی به‌شمار می‌رود. این پلتفرم، با ارائه فهرست جاب آفر سوئیس و فراهم کردن فرصت سفر و تدریس برای همه، همزمان تجربیات ارزشمندی را به شما ارائه می‌دهد. فارغ‌التحصیلان در هر رشته، و با سطح AS در آلمانی یا فرانسوی، می‌توانند به‌عنوان دستیار زبان انگلیسی، با کار در این کشور، تقریبا 2200-3000 پوند ماهانه درآمد کسب کنند.

  موقعیت‌های کارآموزی

  فرصت‌های زیادی، برای انجام دوره‌های کارآموزی در سوئیس وجود دارد. به‌عنوان مثال، SWISS خط هوایی ملی سوئیس است و دوره‌های کارآموزی را به مدت شش ماه برای فارغ التحصیلان لیسانس در زمینه‌های مختلف ارائه می‌دهد. مشابه این فرصت‌ها در بازل، زوریخ و ژنو نیز موجود است.

  Credit Suisse نیز مشاغل مورد نیاز سوئیس و برنامه‌های کارآموزی تابستانی را معرفی می‌کند. همچنین Roche برنامه‌های کارآموزی 12 ماهه برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد، کارشناسی و دکترا در رشته‌های مهندسی، علوم زیستی، تجارت و فناوری را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

  IAESTE (انجمن بین‌المللی تبادل دانشجویان برای تجربه فنی) نیز دوره‌های کارآموزی مختلفی را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

  منابع دیگر فرصت‌های شغلی

  برخی دیگر از وب‌سایت‌های شغلی که مشاغل مورد نیاز سوئیس را ارائه می‌کنند، عبارتند از: JobUp، StepStone، Jobwinner، Jobscout 24، Seasonworkers، Total jobs و Monster.

  SwissLinx، برای یافتن شغل در نقش‌های فناوری، اجرایی و مالی است، درحالی که Diversity برای بخش داروسازی است. Robert Walters، مخزن مشاغل مالی و حسابداری به‌شمار می‌آید. درحالی‌که، مشاغل فناوری اطلاعات را می‌توان در Darwin، Techno Jobs و Swissdev Jobs یافت.

  در سازمان‌های جهانی، از جمله سازمان تجارت جهانی، سازمان ملل متحد، صلیب سرخ بین‌المللی و… فرصت‌های شغلی موجود است. همچنین می‌توانید در آژانس‌های استخدام در کشور ثبت نام کنید. لازم به ذکر است که با داشتن شغل می‌توانید از مزایای انواع بیمه در سوئیس نیز بهره‌مند شوید.

  موسسات خصوصی در این کشور، agence de placement یا Arbeitsvermittlung نامیده می‌شوند.

  Adecco و Manpower دو آژانس استخدام پیشرو هستند. همچنین، می‌توانید برای یافتن آژانس‌های بیشتری از این دست، Swiss Yellow Pages را نیز امتحان کنید. با مراجعه به بخش‌های طبقه‌بندی شده روزنامه‌ها، در رابطه با مشاغل مورد نیاز سوئیس، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

  رسیدن افراد به سن بازنشستگی در سوئیس منجربه کاهش متخصصان ماهر در بخش‌هایی مانند داروسازی، مهندسی، فناوری اطلاعات و خدمات مالی می‌شود. همچنین، نیروی کار نیز در سراسر بخش هتلداری مورد تقاضا هستند. درنتیجه، فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها طبیعتا تقاضای بالایی دارند.

  اقدامات لازم برای درخواست کار در سوئیس

  برای پیدا کردن شغل مورد نظر خود از فهرست مشاغل مورد نیاز سوئیس، اقدامات زیر را انجام دهید:

  • ابتدا باید با تهیه رزومه کاری، تمام گواهی‌های تحصیلی و سایر مدارک خود را تنظیم کنید.
  • درخواست خود را به زبان آگهی استخدام یا شرکت، یعنی انگلیسی، ایتالیایی، فرانسوی یا آلمانی بنویسید.
  • اطمینان حاصل کنید که رزومه شما حداکثر در دو صفحه A4 قرار بگیرد.
  • همچنین، یک بیانیه هدف تهیه کنید.
  • می‌توانید عکس خود را نیز به رزومه اضافه نمایید.
  • متقاضیانی که رزومه آن‌ها پذیرفته می‌شود، باید خود را برای مصاحبه آماده کنند. همچنین، ارزیابی نهایی شرکت موردنظر ممکن است شامل آزمون و تست‌های روانسنجی نیز باشد.

  شبکه‌سازی کمک می‌کند تا در شرکت‌های مناسب فرصت‌هایی از مشاغل مورد نیاز سوئیس را بیابید. می‌توانید به لینکدین بپیوندید و حتی شرکت‌هایی را در توییتر دنبال کنید. همچنین، فرصت‌های مختلفی در بخش گردشگری برای متقاضیان بین‌المللی از جمله، هنگام افتتاح هتل‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها، و همچنین استراحتگاه‌های اسکی آلپ وجود دارد. درصورت داشتن شرایط لازم می‌توانید به‌عنوان مربی ورزش‌های آبی نیز کار کنید.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  شغل های مورد نیاز سوئیس با درآمد بالا

  سوئیس، فرصت‌های شغلی فراوانی دارد و درها را برای اشتغال مهاجران خارجی باز می‌کند. فهرست مشاغل پردرآمد، در بخش بعدی ذکر شده است:

  فناوری اطلاعات و نرم افزار

  صنعت فناوری اطلاعات در سوئیس با سرعت چشمگیری در حال رشد است و به‌دنبال آن، تقاضا برای متخصصان این حوزه نیز افزایش یافته است. کسب‌وکارها در سوئیس، برای حفظ رقابت‌پذیری خود، به‌دنبال متخصصانی هستند که بتوانند به آن‌ها در نوآوری و تحول دیجیتالی یاری برسانند. تعداد متخصصان فناوری اطلاعات در سوئیس، کافی نیست و این کشور برای جبران این کمبود، به‌دنبال جذب متخصصان خارجی است.

  STEM

  بخش STEM، شامل رشته‌هایی می‌شود که پیشرفت علمی و فناوری را ارتقا می‌دهند. رشته‌های مختلف STEM جزئی از مشاغل مورد نیاز سوئیس هستند و تقاضای بالایی دارند، زیرا نوآوری و توسعه اقتصادی اهمیت دارد و با ادغام روزافزون فناوری در زندگی روزمره، به‌طور مداوم رشد می‌کنند.

  مهندسی

  سوئیس، به تخصص‌های مختلف مهندسی به‌ویژه در زمینه‌هایی مانند مهندسی برق، مکانیک و عمران اهمیت می‌دهد. تعداد شغل های مورد نیاز سوئیس در این حوزه، به‌دلیل اهمیت مهندسی و تولید و همچنین تعهد آن به فناوری‌های پایدار، بالا است.

  مدیریت منابع انسانی

  مدیریت منابع انسانی، به‌عنوان بدنه مرکزی در سازمان‌ها درنظر گرفته می‌شود که مسئولیت‌های مختلفی را برعهده دارد. تمرکز بر مدیریت پرسنل، استخدام، رفاه کارکنان، تقویت یک محیط کاری مولد و بهبود موفقیت کلی سازمانی باعث افزایش تقاضا برای متخصصان منابع انسانی در شرکت‌های سوئیسی شده است.

  مراقبت‌های بهداشتی

  مشاغل مراقبت‌های بهداشتی، همیشه در فهرست مشاغل مورد نیاز سوئیس دیده می‌شود و دلیل آن اهمیت سلامت و رفاه عمومی است. تقاضا برای پزشکان، پرستاران، مدیران مراقبت‌های بهداشتی و سایر متخصصان وجود دارد. جمعیت سالخورده، به نیاز پایدار به خدمات مراقبت‌های بهداشتی کمک می‌کند و این بخش توسط پیشرفت‌های پزشکی، نوآوری‌های تکنولوژیکی و اولویت‌های بهداشت عمومی هدایت می‌شود.

  مشاغل پردرآمد در سوئیس

  حسابداری و امور مالی

  بخش مالی سوئیس، یکی از بزرگترین بخش‌های جهانی است و در مدیریت ثروت، شرکت‌های بیمه و صندوق‌های بازنشستگی پیشرو محسوب می‌شود. تقاضا برای شغل های مورد نیاز سوئیس در حوزه امور مالی به این دلیل بالا است که برای ثبات سازمانی، انطباق و تصمیم گیری استراتژیک حیاتی هستند. بنابراین، تقاضا برای این متخصصان همیشه روند رو به رشدی دارد.

  گردشگری

  گردشگری، برای اقتصاد حیاتی و جزئی از مشاغل مورد نیاز سوئیس است. تقاضا برای متخصصان گردشگری، از جمله مدیریت هتل، هنرهای آشپزی و برنامه‌ریزی رویداد افزایش یافته است. شهرت این کشور برای گردشگری لوکس، فرصت‌ها را در این بخش بیشتر می‌کند.

  فروش و بازاریابی

  چشم‌انداز تجاری رقابتی در سوئیس وجود دارد و شرکت‌های سوئیسی دائما به‌دنبال متخصصان ماهر در زمینه بازاریابی و فروش هستند که مسئول رشد کسب‌وکار و تولید درآمد در سوئیس به‌شمار می‌آیند. مهارت در بازاریابی دیجیتال و تحلیل رفتارهای مصرف‌کننده اغلب ارزشمند است. تقاضا برای افراد حرفه‌ای این حوزه، همیشه بالا است، زیرا شرکت‌ها به‌دنبال گسترش حضور خود در بازار هستند.

  پرستاری

  تقاضای بخش مراقبت‌های بهداشتی، برای متخصصان پرستاری قابل توجه است، زیرا آن‌ها خدمات مراقبت از بیماران و همچنین خدمات بهداشتی را با کیفیت بالایی ارائه می‌دهند. این تقاضا، به دلیل پیری جمعیت و نیاز به مراقبت از بیماران بالا است. بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و مراکز مراقبت طولانی‌مدت به‌دنبال این پرستاران ماهر هستند.

  مزایای کار در سوئیس

  با پیدا کردن کار از فهرست مشاغل مورد نیاز سوئیس، مزیت‌های کاری زیر نصیب شما خواهد شد:

  • درآمد مناسب حقوق کارگری در سوئیس
  • بازار کار پررونق
  • تعادل زندگی کاری
  • کیفیت زندگی بالا
  • نرخ مالیات پایین

  نمونه ویزاهای اخذ شده

   مهاجرت با ویزای کاری سوئیس

  ویزای کار سوئیس، یک مجوز اقامت است که دارندگان آن اجازه دارند در این کشور زندگی و کار کنند. انواع مجوزها، شامل مجوزهای L، D و B هستند که با توجه به مدت قرارداد کار می‌توانند تا یک سال یا بیشتر معتبر باشند.

  انواع ویزای کار سوئیس

  مجوزهای اقامت بسته به مدت قرارداد کار در شغل های مورد نیاز سوئیس در دسته‌های زیر قرار می‌گیرند:

  مجوز L یا مجوز کوتاه مدت

  این مجوز، مهاجران خارجی را قادر می‌سازد تا حداکثر 1 سال در سوئیس زندگی و کار کنند و بسته به قرارداد کار قابل تمدید است. ویزای جاب سیکر سوئیس هم در این دسته قرار می‌گیرد و فرد در طول مدت آن، به‌دنبال شغل مناسب می‌گردد.

  مجوز B

  این مجوز، به دارندگان آن اجازه می‌دهد تا برای قراردادهای یک‌ساله یا بیشتر یا برای مدت نامحدود در سوئیس زندگی و کار کنند.

  مجوز D یا مجوز طولانی مدت

  این مجوز، یک ویزای طولانی مدت است و به‌عنوان ویزای کار سوئیس نیز شناخته می‌شود (ویزای ملی یا D-Visa). این ویزا به دارنده اجازه می‌دهد تا برای مدت زمان مشخص در سوئیس کار کند.

  مدارک ضروری برای درخواست ویزای کار سوئیس

  بعد از پیدا کردن شغل مورد نظر خود از مشاغل مورد نیاز سوئیس، خود را برای جمع‌آوری مدارک زیر جهت درخواست ویزای کار آماده کنید:

  • فرم درخواست ویزا تکمیل و امضا شده
  • گذرنامه معتبر
  • کپی نامه پیشنهاد کار کارفرما
  • عکس گذرنامه
  • کپی مدارک تحصیلی
  • کپی از سوابق کاری
  • گواهی اقامت قانونی در کشور
  • مدارک هویتی مانند شناسنامه و گواهی ازدواج
  • کپی بیمه سلامت مسافرتی
  • رسید پرداخت هزینه ویزا
  • بسته به ملیت/کشور مقصد، ممکن است اسناد اضافی نیز خواسته شود.
  با انواع ویزای کاری سوئیس

  جمع‌بندی

  سوئیس به‌دلیل نرخ پایین بیکاری، بازار کار پررونق و اقتصاد باثبات شناخته شده است. این کشور، دارای استانداردهای بالای زندگی، نرخ مالیات پایین، تعادل زندگی کاری و فرهنگ است. در این کشور، بخش‌های زیادی نیاز به نیروی کار ماهر دارند و علاقمندان کشورهای دیگر می‌توانند برای آن‌ درخواست خود را ثبت کنند. مشاغل مورد نیاز سوئیس، فرصت‌های شغلی مناسب با حقوق‌های بالا و دیگر مزایا هستند و می‌توانند محرکی برای مهاجرت کاری به سوئیس باشند.

  سوالات متداول

  آیا پیدا کردن کار در سوئیس آسان است؟

  درصورت داشتن مهارت‌های مورد نیاز و شایستگی‌های دیگر، شانس یافتن شغل مورد نظر برای مهاجران افزایش پیدا می‌کند.

  آیا تنها با تسلط بر زبان انگلیسی می‌توان در سوئیس کار پیدا کرد؟

  اگر آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی متوسط بلد نیستید اما در یک صنعت بین‌المللی یا انگلیسی محور دنبال کار هستید، می‌توانید شغلی مناسب پیدا کنید. فناوری اطلاعات، مثال خوبی برای این مورد است.

  کدام شهر بیشترین فرصت‌های شغلی را در سوئیس دارد؟

  ژنو، طیف گسترده‌ای از بخش‌ها از جمله بهداشت، امور اجتماعی، فرهنگی، بازرگانی، صنعت هتلداری، مالی، بیمه و بانک را ارائه می‌دهد و فرصت‌های شغلی متعددی را فراهم می‌کند.

  آیا مردم سوئیس با افراد غیربومی رفتار دوستانه‌ای دارند؟

  سوئیس، کشوری بسیار مهمان‌پذیر است و 25 درصد از جمعیت آن را افراد خارجی تشکیل می‌دهند.

  مقالات مرتبط

  مشاغل مورد نیاز سوئیس

  مشاغل مورد نیاز سوئیس

  سوئیس با ارائه 251226 فرصت شغلی در سه ماهه چهارم سال 2023 خود را به‌عنوان بازاری پر رونق برای کارجویان معرفی کرده است. بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی، ساخت‌وساز، خرده‌فروشی و تجارت، بیشترین تقاضا را برای نیروی کار دارند. پیش‌بینی می‌شود که...

  کار در سوئیس

  کار در سوئیس

  اگر قصد کار در کشور سوئیس را دارید، می توانید با شماره 07191009294 تماس بگیرید. کارشناسان ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای کار سوئیس، آماده ارائه خدمات ویزای کار این کشور از صفر تا صد به شما...

  نظرات کاربران