اخذ تابعیت و شهروندی دومینیکا

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  دومینیکا کشوری است جذاب و زیبا که در حوزه دریای کارائیب در قاره آسیا قرار گرفته است و با داشتن جمعیتی در حدود 75 هزار نفر کشوری مدرن محسوب می‌شود. پاسپورت این کشور از نظر اعتبار در رتبه 32 جهان قرار دارد به همین دلیل در سال‌های اخیر بسیاری از ایرانیان علاقمند به اخذ شهروندی دومینیکا شده‌اند. در این مقاله با ما همراه باشید تا با اطلاعاتی در رابطه با چگونگی دریافت تابعیت دومینیکا، شرایط و مدارک لازم برای آن آشنا شویم. کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد با داشتن تجربه‌ای درخشان در زمینه اخذ پاسپورت کشورهای مختلف برای متقاضیان، آماده مشاوره دادن به شما عزیزان هستند.

  شرایط دریافت تابعیت دومینیکا

  متقاضیانی که قصد دریافت اقامت دومینیکا و تابعیت این کشور را دارند لازم است تا واجد شرایط زیر باشند:

  • دارای حداقل 18 سال سن
  • عدم داشتن سوء سابقه کیفری
  • داشتن گواهی سلامت پزشکی
  • اثبات تمکن مالی کافی
  • داشتن مهارت زبانی
  • داشتن حداقل سرمایه 100 هزار الی 250 هزار دلار آمریکا (در روش سرمایه گذاری)

  روش های اخذ شهروندی دومینیکا

  روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور دومینیکا و اخذ پاسپورت این کشور زیبا وجود دارد که رایج ترین آنها عبارتند از:

  • ازدواج با یک تبعه دومینیکایی
  • تولد فرزند
  • سرمایه گذاری در دومینیکا
  •  

  اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

  بعد از سال 2008 که کشور دومینیکا درگیر رکود اقتصادی شدیدی بود و تولید ناخالص ملی در این کشور بسیار کاهش پیدا کرد، سیاست‌های این کشور به سمتی رفت که از سرمایه گذاران خارجی علاقمند به سرمایه گذاری در این کشور استقبال گسترده‌ای شد و دولت دومینیکا با فراهم کردن مزایای مختلفی از جمله اعطای پاسپورت این کشور به سرمایه گذاران، راه را برای جذب پول و سرمایه به این کشور هموارتر کرد. سرمایه گذاری در کشور دومینیکا به روش‌های مختلفی اعم از خرید ملک، سرمایه گذاری در بخش‌های دولتی، ثبت شرکت و … انجام می‌شود و ویزایی تحت عنوان ویزای طلایی به این گونه افراد داده می‌شود.

  افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشور دومینیکا را دارند در ابتدا باید نماینده‌ای را از لیست نمایندگان مجاز و قابل اعتماد این کشور انتخاب کنند. این نمایندگان اشخاصی هستند که در فرایند اخذ تابعیت دومینیکا کمک خواهند کرد. در مرحله بعدی سرمایه گذاران باید با نمایندگان در تماس باشند تا از تمام مدارک و مستنداتی که برای دریافت پاسپورت نیاز دارند مطلع شده و همه آنها را با دقت کامل گردآوری کنند. مدت زمان درخواست تابعیت از طریق سرمایه گذاری تا اعلام نتایج آن 3 الی 4 ماه طول می‌کشد. برای این کار لازم است تا افراد سرمایه گذار شرایط زیر را داشته باشند:

  • بالای 18 سال سن داشته باشند.
  • دارای سلامت جسمی باشند.
  • سابقه کیفری نداشته باشند.
  • نباید دارای سابقه ریجکت شدن ویزا از سوی کشورهایی که دومینیکا با آنها تفاهم سفر بدون ویزا دارد، باشند.

  همچنین متقاضیانی که اهل کشورهای کره شمالی، سودان و ایران هستند در صورتی می‌توانند شهروندی دومینیکا را دریافت کنند که به مدت 10 سال در خارج از کشور زندگی کرده باشند، دارایی‌های آنها در کشور مبدا خود نباشد و دارای فعالیت‌های تجاری و یا کسب و کار در کشور خود نباشند.

  دریافت شهروندی دومینیکا از طریق تولد فرزند

  در رابطه با اعطای تابعیت به نوزادانی که در کشور دومینیکا متولد می‌شوند باید گفت که این کشور از قوانین خاک پیروی می‌کند بدین صورت که اگر پدر و مادرانی که تبعه این کشور نباشند فرزند خود را در آنجا به دنیا بیاورند، نوزاد آنها شهروندی دومینیکا را کسب خواهد کرد. چنین نوزادانی از تمام حق و حقوق شهروندی در این کشور برخوردار خواهند شد و پاسپورت معتبر آن را نیز دریافت خواهند کرد.

  نوزادانی هم که دارای پدر و مادر دومینیکایی هستند اما خود در کشور دیگری متولد می‌شوند می‌توانند تابعیت دومینیکا را دریافت کنند و جزئی از شهروندان این کشور باشند.

  اخذ شهروندی دومینیکا از طریق ازدواج با یک شخص دومینیکایی

  یکی دیگر از راه‌های رایج برای دریافت شهروندی دومینیکا ازدواج با یک فرد دومینیکایی است. در این روش شرایط خاصی وجود دارد که زوجین ملزم به رعایت آنها هستند. برای مثال حداقل سن ازدواج برای آقایان 16 سال و حداقل سن ازدواج برای خانم‌ها 15 سال است. اگر یک زن خارجی با یک مرد دومینیکایی ازدواج کند فرایند اخذ تابعیت این کشور برای آن زن به روال عادی طی خواهد شد اما اگر یک مرد خارجی با یک زن دومینیکایی ازدواج کند، سختگیری‌ها برای اعطای تابعیت به آن مرد بیشتر است و شرایط خاصی را ایجاب می‌کند. از جمله مدارکی که فرد خارجی در زمان ازدواج با یک فرد دومینیکایی باید تهیه کند عبارتند از:

  • ارائه اصل گذرنامه
  • ارائه اصل و کپی شناسنامه
  • ارائه نسخه کپی شده از تمبرها
  • ارائه اجاره نامه و یا سند محل اقامت در دومینیکا
  • ارائه نامه طلاق (در صورت مطلقه بودن فرد)

  دو حالت متفاوت از ازدواج در این کشور وجود دارد: ازدواج مدنی و ازدواج کانیکال. در ازدواج مدنی مرد و زن بالای شانزده سال به طور آزادانه می‌توانند ازدواج خود را اعلام کنند و برای این کار نیازی به اجازه والدینشان ندارند. اما در حالت کانیکال، ازدواج توسط یک کشیش انجام می‌شود و حالت مذهبی‌تری دارد.

  سرمایه گذاری در دومینیکا از رایج ترین روش‌های اخذ تابعیت این کشور است.

  مدارک لازم برای گرفتن شهروندی دومینیکا

  به هر روشی که قصد مهاجرت به این کشور و دریافت تابعیت آن را داشته باشید، لازم است تا مدارکی را جهت تایید هویت و دریافت ویزا و تابعیت ارائه دهید که شامل موارد زیر است:

  • تکمیل فرم درخواست تابعیت
  • نوشتن نامه‌ای به وزیر امور خارجه دومینیکا برای درخواست پاسپورت این کشور
  • ارائه گزارش پلیس این کشور
  • اصل شناسنامه متقاضی
  • 4 قطعه عکس جدید
  • نامه تاییدیه تمکن مالی از سوی بانک
  • سند ازدواج (در صورت متاهل بودن)
  • گواهی سلامت جسمی و روانی
  • ارائه تمبر
  • ارائه پاسپورت متقاضی

  هزینه های درخواست شهروندی دومینیکا

  اقدام برای دریافت تابعیت این کشور شامل هزینه‌هایی می‌شود که متقاضیان ملزم به پرداخت آنها هستند.

  هزینه درخواست شهروندی دومینیکا1000 دلار آمریکا
  هزینه بررسی صلاحیت و اعتبارسنجی برای متقاضیان اصلی750 دلار آمریکا
  هزینه بررسی صلاحیت و اعتبارسنجی برای هر شخص تحت تکفل بالای 16 سال400 دلار آمریکا
  هزینه صدور گواهی شهروندی دومینیکا250 دلار آمریکا

  خرید پاسپورت کشور دومینیکا

  برای افرادی که علاقمند به گرفتن پاسپورت معتبر دیگر کشورها و کسب جایگاه بین المللی مهم هستند، خرید پاسپورت یک گزینه مناسب و کم دردسر برای دریافت زودهنگام تابعیت کشور مقصد است. کشور دومینیکا چنین شرایطی را برای متقاضیان فراهم کرده است که افراد با سرمایه گذاری و کمک بلاعوض به دولت این کشور به مبلغ 100 هزار دلار، به راحتی می‌توانند پاسپورت آن را دریافت کنند. سرمایه گذاران با این کار می‌توانند راه را برای نسل‌های آینده خود باز کنند و امکان تحصیل و استفاده از مزایای شهروندی کشور دومینیکا و دیگر کشورهای اروپایی را برای فرزندان خود فراهم کنند.

  مزایای داشتن پاسپورت دومینیکا

  1. امکان سفر به بیش از 140 کشور بدون داشتن ویزا
  2. امکان دریافت پاسپورت برای اعضای خانواده متقاضی از جمله همسر، فرزندان، پدر و مادر، خواهر و برادر
  3. امکان دریافت اقامت دائمی دومینیکا بدون شرط حضور در این کشور
  4. امکان راه اندازی کسب و کارهای مختلف بدون پرداخت مالیات
  5. اعتبار بالای پاسپورت این کشور در سطح بین الملل به دلیل مشترک المنافع بودن دومینیکا با انگلستان

  سخن پایانی

  پاسپورت کشور دومینیکا در سال 2023 در رتبه 32 جهان قرار دارد و افرادی که موفق به اخذ پاسپورت این کشور می‌شوند اجازه ورود به 140 کشور جهان از جمله کانادا، انگلستان، اتحادیه اروپا و … را دارند. اخذ شهروندی دومینیکا از طریق روش‌های مختلفی امکان پذیر است اما رایج ترین و کم دردسرترین این روش‌ها سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در این کشور هم به صورت دونیشن و اعطای سرمایه بلاعوض به دولت امکان پذیر است و هم به صورت خرید املاک، ثبت شرکت و … کمک گرفتن از تجربیات کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد به شما متقاضیان عزیز کمک می‌کند تا با صرف مدت زمان کوتاهی موفق به اخذ تابعیت این کشور شوید. فقط کافی است تا از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

  سوالات متداول

  کشور دومینیکا از نظر جغرافیایی در کجا واقع شده است؟

  این کشور که یک جزیره است در قاره آسیا و در مجاورت دریای کارائیب قرار دارد و دارای جمعیتی در حدود 75000 نفر می‌باشد.

  آیا با ازدواج با یک فرد دومینیکایی به راحتی می‌توان تابعیت این کشور را دریافت کرد؟

  اگر زن خارجی با مرد دومینیکایی ازدواج کند به راحتی می‌تواند پاسپورت دومینیکا را دریافت کند اما مرد خارجی که با زن دومینیکایی ازدواج می‌کند برای گرفتن پاسپورت این کشور نیاز دارد تا شرایط دیگری را نیز داشته باشد.

  شرایط اخذ شهروندی دومینیکا برای ایرانیان چیست؟

  متقاضیان باید 10 سال در خارج از ایران زندگی کرده باشند، دارایی زیادی در ایران نداشته باشند و از نظر کسب و کار نیز در داخل ایران فعالیتی نداشته باشند.

  مقالات مرتبط

  اخذ تابعیت و شهروندی دومینیکا

  اخذ تابعیت و شهروندی دومینیکا

  دومینیکا کشوری است جذاب و زیبا که در حوزه دریای کارائیب در قاره آسیا قرار گرفته است و با داشتن جمعیتی در حدود 75 هزار نفر کشوری مدرن محسوب می‌شود. پاسپورت این کشور از نظر اعتبار در رتبه 32 جهان...

  نظرات کاربران