تابعیت و شهروندی انگلستان

اخذ تابعیت و شهروندی انگلستان از این جهت که این کشور یکی از قدرتمندترین و توسعه‌یافته‌ترین کشورهای اروپا و جهان است، طرفداران بسیاری دارد. انگلستان از جمله کشورهایی است که از نظر اقتصادی ثبات بسیار زیادی داشته و در بازار تجارت اروپا و جهان نقش اساسی ایفا می‌کند. از نظر آموزشی نیز این کشور دارای بهترین سیستم آموزشی اروپا است و دانشگاه‌های بسیار معروفی در سطح جهانی دارد. خدمات رفاهی و سطح کیفیت زندگی نیز در انگلیس بالا است. به همین دلیل دور از انتظار نیست که رقابت زیادی بر سر دریافت حق شهروندی کشور انگلستان وجود داشته باشد. در این مقاله راه‌های دریافت تابعیت انگلستان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

این مقاله توسط موسسه مهاجرتی میرداماد آماده و خدمت شما ارائه شده است. در صورتی که مایل هستید، برای اخذ تابعیت انگلیس شرایط خود را ارزیابی کنید، می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  شرایط دریافت شهروندی انگلستان

  دریافت تابعیت کشور انگلستان به این معنی است که شما پاسپورت این کشور را دریافت کرده و از تمامی حق و حقوق یک شهروند انگلیسی از جمله امکان سفر و کار در کشورهای برتر دنیا بدون نیاز به ویزا و حق رای در انتخابات بهره‌مند خواهید شد. برای دریافت شهروندی باید دارای سن بالای 18 سال باشید و به مدت 5 تا 6 سال در یکی از شهرهای این کشور زندگی و کار کنید و مالیات خود را به صورت مرتب پرداخت کرده باشید. همچنین نباید در مدت اقامت خود در انگلستان سابقه کیفری و اعمال جرم علیه قانون داشته باشید.

  شهر محل اقامت شما در دریافت تابعیت شما تأثیری نداشته و حتی اگر در شهرهای کوچک انگلستان نیز اقامت کنید می‌توانید بعد از 5 سال برای اخذ تابعیت خود اقدام کنید. فقط کافیست که موارد لازم را رعایت کرده و با فرهنگ این کشور سازگار باشید. افرادی که به همراه خانواده خود وارد انگلستان شده‌اند می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز درخواست تابعیت انگلیس بدهند.

  راه‌های دریافت شهروندی انگلیس

  بسیاری از متقاضیان در خصوص راه‌های دریافت شهروندی و تابعیت انگلیس اطلاعاتی ندارند. به طور کلی روش‌های گوناگونی برای اخذ تابعیت انگلستان وجود دارد که از مهمترین آنها می‌توان به اخذ تابعیت از طریق کار، تحصیل، تولد، ازدواج، سرمایه‌گذاری و پناهندگی اشاره کرد. دریافت تابعیت از طریق هر کدام از این روش‌ها شرایط خاص خود را دارد و اطلاع از آنها الزامی است. باید به این نکته توجه داشته باشید که هیچکدام از این روش‌ها منجر به دریافت مستقیم و سریع پاسپورت انگلستان نمی‌شود و به هر حال شما باید مدتی در این کشور زندگی کنید تا به تابعیت برسید.

  دریافت شهروندی انگلیس از طریق تحصیل

  یکی از راحت‌ترین و پرطرفدارترین روش‌های دریافت اقامت انگلستان، مهاجرت تحصیلی است. انگلستان از نظر آموزشی در سطح بسیار پیشرفته‌ای قرار دارد و از دانشگاه‌های معروف آن می‌توان به دانشگاه کمبریج و آکسفورد اشاره کرد. به همین دلیل بسیاری از متقاضیان، علاوه بر اخذ اقامت انگلستان از طریق تحصیل، به دنبال کسب اعتبار و دانش در دانشگاه‌های این کشور نیز هستند. علاوه بر این انگلستان از افراد تحصیلکرده استقبال می‌کند و به همین دلیل سختگیری زیادی در خصوص پذیرش دانشجویان خارجی ندارد. اخذ شهروندی و اقامت انگلستان از طریق تحصیل به این صورت است که متقاضیان پس از فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه‌های این کشور می‌توانند به دنبال کار باشند و در صورتی که شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا کنند بعد از 5 سال کار در انگلیس این امکان را دارند تا برای دریافت پاسپورت و تابعیت انگلیس اقدام کنند.

  دریافت شهروندی انگلیس از طریق کار

   قوانین کار در انگلستان مانند کشور آمریکا، فنلاند، سوئد و دانمارک است و برای دریافت اقامت کاری انگلستان حتما نیاز به یک جاب آفر یا دعوتنامه کاری از یک کارفرمای انگلیسی دارید. برای پیدا کردن شغل مناسب و دریافت دعوتنامه می‌توانید از طریق سایت‌ها و موسسات کاریابی انگلستان اقدام کنید و رزومه خود را برای موقعیت‌های شغلی مناسبی که می‌بینید ارسال کنید. پس از مذاکره با کارفرما و دریافت جاب آفر می‌توانید برای اخذ ویزای کاری اقدام کنید. افرادی که موفق شوند حدود 5 تا 6 سال در انگلیس کار کنند و مالیات خود را به صورت مرتب پرداخت کنند این امکان را خواهند داشت که برای اخذ تابعیت و پاسپورت انگلستان به اداره مهاجرت این کشور درخواست دهند.

  یکی از راحت‌ترین و پرطرفدارترین روش‌های دریافت اقامت انگلستان، مهاجرت تحصیلی است.

  دریافت شهروندی انگلیس از طریق سرمایه‌گذاری

  افرادی که سرمایه مناسب و تمایل به ایجاد یک کسب و کار در انگلستان دارند، می‌توانند از روش سرمایه‌گذاری برای دریافت شهروندی کشور انگلستان استفاده کنند. برای دریافت اقامت سرمایه‌گذاری انگلیس روش‌های مختلفی از جمله روش استارت ‌آپ و نوآفرینی، کارآفرینی و ثبت شرکت و… وجود دارد. انتخاب روش سرمایه‌گذاری مناسب شما بسته به میزان بودجه و علاقه شما متفاوت است. حداقل سرمایه لازم برای دریافت اقامت انگلیس از طریق سرمایه‌گذاری 50 هزار پوند است که می‌توانید با این مبلغ از روش ثبت شرکت یا استارت آپ استفاده کنید.

  همچنین می‌توانید به مبلغ 200 هزار پوند یا 2 میلیون پوند نیز سرمایه‌گذاری انجام دهید و بعد از 5 سال اقامت دائم انگلستان و بعد از آن شهروندی این کشور را به دست بیاورید. افرادی که بتوانند 5 تا 10 میلیون پوند در انگلستان سرمایه‌گذاری کنند می‌توانند اقامت دائم خود را ظرف مدت 2 تا 3 سال به دست بیاورند و بعد از آن برای دریافت پاسپورت خود اقدام کنند.

  توجه داشته باشید که روش سرمایه‌گذاری روش پیچیده‌ای است و نیاز است که اطلاعات کافی در خصوص قوانین سرمایه‌گذاری کشور انگلستان داشته باشید. بنابراین توصیه می‌شود در این خصوص از وکلای مهاجرتی مجرب مشاوره دریافت نمایید. موسسه مهاجرتی میرداماد با سال‌ها تجربه در زمینه اعزام متقاضیان به کشور انگلستان آماده ارائه خدمات مهاجرتی به انگلیس و ارائه مشاوره به شما عزیزان است.

  دریافت شهروندی انگلیس از طریق تولد

  بعضی از متقاضیان به دنبال اخذ تابعیت از طریق تولد برای خود و فرزندشان هستند. باید بدانید که انگلستان در اهدای تابعیت از قانون خون پیروی می‌کند. بر اساس این قانون فرزند شما تنها در صورتی می‌تواند تابعیت این کشور را داشته باشد که حداقل یکی از والدین تابعیت انگلستان را داشته باشند. بنابراین فقط به این دلیل که کودک در خاک انگلستان متولد شده است، پاسپورت انگلستان به او داده نخواهد شد.

   بعضی کشورها مانند آمریکا یا کانادا از قانون خاک برای اهدای تابعیت پیروی می‌کنند و هر کودکی که در این کشور متولد شود، تحت شرایطی تابعیت دریافت خواهد کرد اما انگلستان این روش را ندارد. همچنین در صورتی که یک فرد انگلیسی در خارج از انگلستان دارای فرزند شود، کودک تابعیت انگلیسی دریافت خواهد کرد. کودکانی که والدین آنها مشخص نیست و در انگلستان متولد شده باشند نیز می‌توانند تابعیت انگلیس را دریافت کنند.

  دریافت شهروندی انگلیس از طریق ازدواج

  ازدواج با یک شهروند یا سیتیزن انگلستان یکی دیگر از راه‌های دریافت شهروندی و اخذ تابعیت انگلیس است. دولت انگلستان برای جلوگیری از سوء استفاده از این روش شرایطی را تعیین کرده است که در صورت رعایت نکردن آنها بلافاصله متوجه صوری بودن ازدواج خواهد شد و شما از کشور انگلستان اخراج خواهید شد. از مهمترین شروط حداقل 2 تا 3 سال زندگی با همسر انگلیسی در انگلستان است که در این مدت فرد می‌تواند 270 روز خارج از انگلیس باشد ولی در طول یک سال آخر تنها 90 روز اجازه خروج از کشور را دارد. در غیر این صورت ممکن است دریافت تابعیت شما با مشکل مواجه شود. سایر شرایط عبارتند از:

  • داشتن سن بالای 18 سال
  • داشتن سلامت روحی و روانی
  • نداشتن سوء سابقه
  • ارائه تمکن مالی کافی برای زندگی در انگلیس
  • تسلط به زبان انگلیسی

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  دریافت شهروندی انگلیس از طریق پناهندگی

  دریافت شهروندی کشور انگلستان از طریق پناهندگی روش مورد تأیید موسسه مهاجرتی میرداماد نبوده و این موسسه به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی‌کند. چرا که پناهندگی روشی غیرقانونی و بسیار مخاطره‌آمیز است که جان و مال متقاضیان را تهدید کرده و علاوه بر این عزت نفس را خدشه‌دار می‌کند. انگلستان نیز هر فردی را به عنوان پناهنده در کشور خود نمی‌پذیرد و تنها افرادی که از نظر سیاسی، اعتقادی، دینی و … در کشور خود در خطر جانی و یا مورد اذیت و آزار باشند، می‌توانند امیدوار باشند که از طریق پناهندگی در انگلستان تابعیت دریافت کنند. اما اگر شما دارای چنین شرایطی نیستید پیشنهاد می‌کنیم حتما از روش‌های قانونی اقدام کنید. چرا که اگر دولت انگلستان متوجه شود تظاهر به پناهنده بودن کرده‌اید علاوه بر ممنوعیت ورود به انگلستان امکان زندانی شدن شما نیز وجود دارد.

  ازدواج با یک شهروند انگلیسی یکی دیگر از راه‌های اخذ تابعیت انگلیس است و از مهمترین شروط آن حداقل 2 تا 3 سال زندگی با همسر انگلیسی در خاک انگلستان است.

  نحوه درخواست تابعیت یا شهروندی انگلستان

  نحوه دریافت تابعیت کشور انگلستان به این صورت است که شما ابتدا با یکی از روش‌های ذکر شده باید اقامت موقت این کشور را به دست بیاورید. به جز روش تابعیت از طریق تولد، از طریق سایر روش‌ها شما باید حدود 5 سال در انگلستان کار و زندگی کنید تا بتوانید برای دریافت اقامت دائم خود اقدام کنید. پس از دریافت اقامت دائم می‌توانید بعد از مدتی برای دریافت پاسپورت و شهروندی انگلستان درخواست دهید. اگر از روش ویزای کاری یا سرمایه‌گذاری برای دریافت تابعیت استفاده کنید می‌توانید پس از حداقل 5 سال برای اخذ پاسپورت اقدام کرده و در آزمون شهروندی انگیس شرکت کنید. همچنین این مدت زمان در روش ازدواج حدود 2 تا 3 سال است.

  همچنین باید بالای 18 سال سن داشته باشید، دانش خود در زبان انگلیسی را اثبات کنید، درآمد و تمکن مالی کافی داشته باشید، ثابت کنید قصد ادامه زندگی در انگلیس را دارید و دارای شخصیت خوبی هستید.

  مدارک مورد نیاز اخذ شهروندی یا تابعیت انگلستان

  یکی از موارد مهم برای دریافت شهروندی کشور انگلیس ارائه مدارک صحیح و کامل است. مدارک شما نقش بسیار مهمی در اخذ تابعیت دارد و در صورتی که لیست مدارک مورد نیاز ناقص باشد درخواست شما رد خواهد شد. متقاضی با ارائه مدارک باید نشان دهد که شرایط و صلاحیت دریافت تابعیت و پاسپورت انگلستان را دارد. این مدارک عبارتند از:

  • شرکت در آزمون شهروندی کشور انگلستان و قبولی در آن
  • تسلط به زبان انگلیسی با ارائه مدرک معتبر در صورت نیاز
  • ارائه پاسپورت و مدارک هویتی
  • ارائه مدارک مربوط به اقامت شما در انگلیس
  • ارائه کارت اقامت دائم این کشور
  • ارائه مدرک عدم سوءپیشینه که نشان می‌دهد شما هیچ جرم و جنایتی در انگلستان مرتکب نشده‌اید.
  • ارائه مدارک تحصیلی و کاری
  • ارائه شواهد و مدارکی که نشان دهد شما به مدت 5 تا 6 سال در انگلستان زندگی کردید.
  • ارائه گواهی ازدواج در صورت متأهل بودن

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  سخن پایانی

  در این مقاله شرایط تابعیت و شهروندی انگلستان را مورد بررسی قرار دادیم که امیدواریم برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. همانطور که اشاره شد دریافت تابعیت انگلستان از بدو ورود به این کشور ممکن نیست و شما از هر روشی که اقدام کنید باید مدتی را در انگلستان زندگی کنید و سپس در صورت رعایت شروط لازم و قوانین کشور انگلستان امکان دریافت پاسپورت و تابعیت انگلیس را خواهید داشت. افرادی که پاسپورت انگلستان را داشته باشند، می‌توانند از مزایای شهروندی در این کشور استفاده کنند و محدودیتی نخواهند داشت.

  در صورت تمایل برای دریافت مشاوره و ارزیابی شرایط خود می‌توانید با موسسه مهاجرتی میرداماد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان و وکلای مهاجرتی مجرب ما برخوردار شوید. کارشناسان ما طی یک جلسه اختصاصی روش مهاجرت و اخذ اقامت انگلستان مناسب شرایط شما را ارائه کرده و در تمامی مراحل آماده‌سازی مدارک تا زمان دریافت ویزا و اقامت همراه شما خواهند بود و پرونده شما را مدیریت خواهند کرد.

  سوالات متداول

  اعتبار پاسپورت انگلستان چند ساله است؟

  پاسپورت یا گذرنامه انگلیس برای افراد بالای 18 سال 10 سال اعتبار دارد و بعد از آن باید تمدید شود.

  از چه روشی می‌توان تابعیت انگلستان را به دست آورد؟

  برای دریافت تابعیت کشور انگلیس می‌توانید از روش کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و یا ازدواج به صورت قانونی اقدام کنید.

  آیا امکان دریافت پاسپورت انگلستان بدون مدرک زبان ممکن است؟

  ارائه مدرک زبان برای دریافت شهروندی کشور انگلیس اجباری نیست اما شما باید دارای مهارت بالایی در زبان انگلیسی باشید و این موضوع را اثبات کنید.

  حداقل نمره لازم برای پذیرش در آزمون شهروندی انگلستان چند است؟

  برای پذیرش در آزمون شهروندی کشور انگلیس باید حداقل نمره 75 از 100 را دریافت کنید.

  آیا امکان دریافت تابعیت انگلستان بدون شرط حضور در این کشور وجود دارد؟

  خیر برای دریافت تابعیت انگلیس باید 5 تا 6 سال در این کشور زندگی کرده و مالیات بپردازید.

  مقالات مرتبط

  تابعیت و شهروندی انگلستان

  تابعیت و شهروندی انگلستان

  اخذ تابعیت و شهروندی انگلستان از این جهت که این کشور یکی از قدرتمندترین و توسعه‌یافته‌ترین کشورهای اروپا و جهان است، طرفداران بسیاری دارد. انگلستان از جمله کشورهایی است که از نظر اقتصادی ثبات بسیار زیادی داشته و در بازار...

  نظرات کاربران