اخذ تابعیت وشهروندی اتریش

اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی است که کیفیت زندگی بسیار بالایی را به مردم خود ارائه می دهد. اتریش با جاذبه‌ های طبیعی شگفت ‌انگیز و اقتصاد توسعه‌ یافته و باثبات از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت است. ترکیبی از ثبات اقتصادی، محیطی پاک و ایمن و زیرساخت های عالی، اتریش را به یک مکان برجسته برای اقامت تبدیل کرده است. در مقاله پیش رو ما مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد به توضیح روش های اخذ تابعیت و شهروندی اتریش می پردازیم. با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  روش های مناسب برای اخذ تابعیت ایرانیان در اتریش

  متقاضیان بین المللی از روش های مختلف می توانند تابعیت کشور اتریش را اخذ کنند. روش هایی مانند تولد کودک در اتریش، اخذ ویزای کار، اخذ ویزای تحصیلی اتریش، اخذ ویزای سرمایه گذاری، اخذ ویزای ازدواج و پناهندگی از روش های مناسب برای اخذ تابعیت کشور اتریش محسوب می شوند. متقاضیان ایرانی نیز از این روش های مهاجرتی می توانند شهروندی کشور اتریش را دریافت کنند و از مزایای فراوان این تابعیت و شهروندی برخوردار شوند. مهم ترین روش های مهاجرتی به اتریش با هدف اخذ تابعیت و شهروندی که برای متقاضیان ایرانی مناسب ترین راه است، عبارت اند از:

  اخذ شهروندی کشور اتریش از طریق ازدواج

  اخذ شهروندی کشور اتریش از طریق تحصیل

  اخذ شهروندی کشور اتریش از طریق سرمایه گذاری

  روش های اخذ تابعیت و شهروندی اتریش

  متقاضیان بین المللی بنا به دلایل فراوانی از روش های مختلف مهاجرتی به کشور اتریش مهاجرت می کنند. امکان تحصیل رایگان، بالا بودن سطح کیفیت زندگی، بالا بودن سطح رفاه اجتماعی و دارا بودن جذابیت های طبیعی فراوان از دلایل متقاضیان بین المللی برای مهاجرت به اتریش از روش های مختلف است. از مهم ترین روش های اخذ تابعیت و شهروندی کشور اتریش برای متقاضیان بین المللی موارد زیر را می توان نام برد:

  اخذ تابعیت و شهروندی کشور اتریش از طریق تحصیل

  اخذ تابعیت و شهروندی کشور اتریش از طریق کار

  اخذ تابعیت و شهروندی کشور اتریش از طریق سرمایه گذاری

  اخذ تابعیت و شهروندی کشور اتریش از طریق ازدواج

  اخذ تابعیت و شهروندی کشور اتریش از طریق تولد

  اخذ تابعیت و شهروندی کشور اتریش از طریق ویزای خودحمایتی

  اخذ تابعیت و شهروندی کشور اتریش از طریق پناهندگی

  تابعیت از طریق تحصیل در اتریش

  از راحت ترین روش های اخذ تابعیت اتریش روش اخذ ویزای تحصیلی را می توان نام برد. امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی اتریش، امکان دریافت بورسیه های تحصیلی و بالا بودن اعتبار علمی دانشگاه های این کشور از مهم ترین دلایل متقاضیان بین المللی و ایرانیان برای تحصیل در اتریش است. علاوه بر این موارد، زندگی و اقامت در کشوری با عضویت اتحادیه اروپا، برخورداری از خدمات اجتماعی و بیمه و بهداشت عمومی را نیز می توان نام برد. متقاضیان ایرانی که در کنکور سراسری ایران پذیرفته شده اند، می توانند با ارائه نامه پذیرش در دانشگاه های دولتی اتریش به رایگان تحصیل کنند. متقاضیان ایرانی که در کنکور سراسری ایران پذیرفته نشده اند، می توانند در دانشگاه های علمی کاربردی یا فاخ هوخ شوله اتریش تحصیل کنند که دارای شهریه پایینی می باشند. از شرایط شهروندی اتریش از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور موارد زیر را می توان نام برد:

  دارا بودن مدرک مهارت زبان آلمانی در سطح A2 برای تحصیل در دانشگاه های دولتی رایگان

  دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی

  دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان با ریزنمره های عالی

  دارا بودن تمکن مالی کافی

  متقاضیان پس از 2 تا 5 ماه از گذشت ویزای تحصیلی اتریش می توانند برای اخذ ویزای همراه خانواده برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود اقدام کنند. پس از تمام شدن دوره تحصیلی و در مهلت 6 ماهه جستجوی کار در اتریش متقاضیان می توانند با یافتن کار مناسب ویزای تحصیلی را به ویزای کار اتریش تبدیل کنند. پس از ۳ تا ۵ سال کار و اقامت امکان اخذ مجوز اقامت دائم وجود دارد.

  اخذ تابعیت اتریش از طریق ازدواج

  اخذ تابعیت از طریق ازدواج با شهروند اتریش از دیگر روش های راحت مهاجرت به این کشور برای متقاضیان بین المللی و از جمله ایرانیان است. از شرایط گرفتن پاسپورت اتریش و همچنین تابعیت این کشور از طریق ازدواج موارد زیر را می توان نام برد:

  متقاضی برای اخذ تابعیت کشور اتریش از طریق ازدواج باید دارا بودن تمکن مالی کافی و توانایی تامین هزینه های زندگی مشترک را اثبات کند.

  متقاضی و همسر وی باید 18 سال به بالا باشند.

  ازدواج متقاضی با همسر دارای تابعیت اتریش باید از روی علاقه باشد و برای دریافت تابعیت اتریش انجام نشده باشد.

  اگر متقاضی در طول 5 سال زندگی مشترک با همسر خود در صلح و دوستی زندگی کرده باشد و هنوز این زندگی ادامه داشته باشد، می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم و در نهایت تابعیت اتریش اقدام کند.

  اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در اتریش

  سرمایه گذاری از 800.000 یورو تا 10 میلیون یورو در قالب سرمایه گذاری مشترک یکی دیگر از روش های اخذ تابعیت در اتریش است. همچنین سرمایه گذاری مستقیم در یک کسب و کار موجود در بازار که باعث ایجاد شغل می شود، گزینه دیگری است. وزارتخانه های کلیدی اتریش تابعیت را از طریق سرمایه گذاری در اتریش برای متقاضیان خارجی ارائه می دهند. خانواده متقاضی می تواند با سرمایه گذاری بخشی از فرآیند شهروندی در اتریش و مجاز به اخذ مجوز اقامت باشد. از مهم ترین شرایط شهروندی کشور اتریش از طریق سرمایه گذاری موارد زیر را می توان نام برد:

  اثبات فعالیت سرمایه گذاری فعال در اتریش

  دارا بودن سرمایه لازم و تمکن مالی کافی

  دارا بودن گواهی عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری

  ارائه گواهی تولد و ازدواج به همراه پاسپورت با اعتبار کافی

  رزومه و سوابق کاری حاوی اطلاعات پیشینه کسب و کار

  دارا بودن توصیه نامه از سرمایه گذاران یا همکاران خارجی

  مراحل دریافت شهروندی کشور اتریش

  متقاضیان ایرانی از روش های سرمایه گذاری، تحصیل و ازدواج می توانند مجوز اقامت دائم اتریش را دریافت کنند. مراحل دریافت شهروندی کشور اتریش عبارت است از:

  در ابتدا متقاضیان از روش های مهاجرتی کارت مجوز اقامت این کشور را دریافت می کنند.

  در مرحله بعد و پس از گذشت 5 سال از دریافت مجوز اقامت موقت اتریش متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کند.

  در این مرحله و پس از گذشت 10 سال از دریافت مجوز اقامت دائم اتریش متقاضی واجد شرایط می تواند تابعیت و شهروندی کشور اتریش را دریافت کند.

  متقاضی برای دارا بودن شرایط لازم باید به زبان آلمانی آشنایی و تسلط کامل داشته باشد، با زندگی در جامعه مردم اتریش تطابق پیدا کرده باشد و در مدت اقامت در این کشور مرتکب جرم و جنایت نشده باشد.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مدارک لازم برای شهروندی کشور اتریش

  متقاضیان بین المللی برای اخذ تابعیت و شهروندی کشور اتریش باید دارای شرایط لازم باشند و مدارک مورد نیاز را ارائه دهند. از مهم ترین مدارک اخذ تابعیت اتریش موارد زیر را می توان نام برد:

  مدارک اثبات کننده اقامت بدون وقفه در اتریش برای حداقل 10 سال یا

  مدارک اثبات کننده اقامت در اتریش برای حداقل 5 سال با مجوز اقامت دائم

  گواهی عدم سوء پیشینه و سوابق جرم و جنایت

  گواهی تمکن مالی کافی و درآمد مناسب برای زندگی در اتریش

  مدرک مهارت زبان آلمانی

  مزایای اخذ شهروندی اتریش

  اتریش کشوری جذاب است که پایتخت آن وین همواره در رتبه برترین شهر جهان از لحاظ کیفیت زندگی قرار دارد. این کشور دارای فرهنگی پر جنب و جوش است و خانه بسیاری از موزه های معتبر جهانی، جشنواره های موسیقی و معماری چشمگیر است. اتریش همچنین دارای جاذبه های طبیعی مختلف، از کوه های پوشیده از برف گرفته تا حومه سرسبز و دریاچه ها است. اتریش در میان ثروتمندترین کشورهای جامعه اروپا قرار دارد و دارای یک اقتصاد بسیار توسعه یافته است و بخش خدمات تقریباً دو سوم تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می دهد. اقتصاد این کشور از روابط تجاری قوی با اروپای مرکزی، شرقی و جنوب شرقی سود می برد. از دیگر مزایای اخذ شهروندی کشور اتریش موارد زیر را می توان نام برد:

  اتریش یک مکان عالی برای اخذ مجوز اقامت و تابعیت در اتحادیه اروپا است.

  اتریش یکی از تنها کشورهای اتحادیه اروپا است که رویه ثابت ارائه شهروندی و شرایط گرفتن پاسپورت اتریش به سرمایه گذاران را بدون نیاز به اقامت قبلی و بر اساس مشارکت سرمایه در کشور دارد.

  پاسپورت اتریش در بین قدرتمندترین ها و به ترتیب چهارمین پاسپورت جهان قرار دارد.

  امکان رفت و آمد بدون محدودیت به کشورهای حوزه شینگن و حدود 188 کشور بدون نیاز به ویزای ورود وجود دارد.

  امکان سفر به کشورهای کانادا، هنگ کنگ و کشورهای اتحادیه اروپا و شینگن بدون دریافت ویزای ورود با دریافت پاسپورت اتریش وجود دارد.

  با دریافت تابعیت اتریش اقامت در هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا و سوئیس امکان پذیر است.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  سخن آخر

  در این مقاله در مورد اخذ تابعیت و شهروندی اتریش موارد لازم و ضروری ارائه شد و به این پرسش پاسخ داده شد که چگونه تابعیت اتریش را دریافت کنیم؟ اگر قصد اخذ تابعیت و شهروندی کشور اتریش از روش های مهاجرتی را دارید، کافی است با مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد مشاوره کنید.

  سوالات متداول

  آیا اتریش تابعیت مضاعف را به رسمیت می شناسد؟

  خیر، اتریش تابعیت مضاعف را مجاز نمی داند. متقاضیان ویزای طلایی اتریش که مایل به اخذ تابعیت هستند باید تابعیت اصلی خود را ترک کنند.

  پاسپورت اتریش چقدر قوی است؟

  پاسپورت اتریش کاملا قوی است و دسترسی بدون ویزا به 189 کشور در سراسر جهان را فراهم می کند.

  برای اخذ شهروندی اتریش باید چند سال در اتریش اقامت داشته باشم؟

  باید به مدت 10 سال در اتریش اقامت داشته باشید و به کار و اشتغال بپردازید.

  مدرک زبان آلمانی برای اخذ تابعیت کشور اتریش چیست؟

  برای دریافت شهروندی، باید دارای مدرک زبان در سطح A1 آلمانی داشته باشیم.

  سرمایه گذاری مورد نیاز برای ویزای سرمایه گذاری اتریش چقدر است؟

  هیچ دستورالعملی در مورد میزان سرمایه گذاری مورد نیاز برای ویزای سرمایه گذاری طلایی اتریش وجود ندارد، اما سرمایه گذاری می تواند بین 2 تا 10 میلیون یورو متغیر باشد.

  مقالات مرتبط

  اخذ تابعیت و شهروندی اتریش

  اخذ تابعیت و شهروندی اتریش

  اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی است که کیفیت زندگی بسیار بالایی را به مردم خود ارائه می دهد. اتریش با جاذبه‌ های طبیعی شگفت ‌انگیز و اقتصاد توسعه‌ یافته و باثبات از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت است. ترکیبی...

  نظرات کاربران