اخذ تابعیت و شهروندی آمریکا

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  اخذ تابعیت و شهروندی آمریکا آرزوی بسیاری از افرادی است که هر ساله به این کشور مهاجرت می‌کنند. آمریکا به دلیل شرایط بسیار خوب اقتصادی و سطح رفاه اجتماعی به یکی از محبوب‌ترین کشورهای جهان برای زندگی تبدیل شده است و از این رو متقاضیان زیادی به دنبال دریافت تابعیت کشور آمریکا هستند. در این مقاله روش‌های دریافت پاسپورت آمریکا را بررسی کرده و به مهمترین سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

  این مقاله توسط موسسه مهاجرتی میرداماد آماده و ارائه شده است. چنانچه تمایل دارید اطلاعات بیشتری در خصوص گرفتن تابعیت آمریکا کسب کنید می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

  مزایای شهروندی امریکا

  شهروندی کشور آمریکا یک سند قانونی است که به شما امتیازات و حقوق خاصی را به عنوان یک شهروند و سیتیزن آمریکا اهدا می‌کند. یک شهروند آمریکایی اجازه کار و زندگی به صورت آزادانه در این کشور و دریافت کمک‌های فدرال را دارد. از جمله مهمترین مزایای دریافت تابعیت ایالات متحده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • داشتن حق رأی
  • امکان ورود و خروج آزادانه به خاک آمریکا
  • فرصت‌های شغلی بسیار
  • امکان تحصیل رایگان در مدارس و دانشگاه‌های دولتی
  • امکان دریافت پاسپورت آمریکا به عنوان یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان
  • امکان همراه کردن خانواده در آمریکا برای زندگی
  • امکان انتقال تابعیت به فرزندان

  قوانین شهروندی آمریکا

  برای دریافت حق شهروندی و پاسپورت در آمریکا قوانینی وجود دارد. در قدم اول متقاضیان باید دارای گرین کارت باشند. گرین کارت در واقع کارت اقامت دائم آمریکا است که به علت رنگ سبز، گرین کارت نامیده شده است. بنابراین افرادی که دارای کارت اقامت دائم آمریکا هستند، بعد از حدود 5 سال زندگی در این کشور می‌توانند برای دریافت پاسپورت و تابعیت خود اقدام کنند. همچنین طبق قوانین جدید شهروندی آمریکا متقاضیان باید دارای شرایط زیر باشند:

  • متقاضی باید در زمان درخواست بالای 18 سال سن داشته باشد.
  • باید حداقل 4 سال و 9 ماه از زمان صدور گرین کارت گذشته باشد.
  • در طول 60 ماه بیشتر از 6 ماه از آمریکا خارج نشده باشد.
  • حداقل به مدت 2 سال و 6 ماه در آمریکا حضور داشته باشد و در این مدت از آمریکا خارج نشده باشد.
  • در انگلیسی مهارت کافی را به دست آورده باشد.
  • فرد باید در آزمون مدنی آمریکا موفق شود.

  روش های اخذ شهروندی آمریکا

  روش‌های گوناگونی برای دریافت تابعیت آمریکا وجود دارد که متقاضیان می‌توانند بر اساس شرایط خود از طریق یکی از این روش‌ها اقدام کنند. در بین روش‌های موجود دو روش ازدواج و تولد محبوبیت بیشتری دارد. به طور کلی روش‌های دریافت پاسپورت آمریکا عبارتند از:

  • تابعیت از طریق تحصیل
  • تابعیت از طریق کار
  • تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری
  • تابعیت از طریق ازدواج
  • تابعیت از طریق تولد

  تابعیت آمریکا از طریق تحصیل

  کشور آمریکا یکی  از بهترین مقصدهای تحصیلی در جهان است. وجود دانشگاه‌های معتبر و سیستم آموزشی قوی در کنار سبک زندگی آزادانه مردم، این کشور را به یکی از جذاب‌ترین کشورها برای مهاجرت و زندگی دانشجویان تبدیل کرده است. بسیاری از دانشجویان به دنبال دریافت تابعیت و اقامت دائم آمریکا پس از تحصیل هستند. باید این نکته را در نظر داشته باشید که تحصیل در آمریکا به تنهایی باعث به دست آوردن تابعیت این کشور نمی‌شود. دانشجویان این امکان را دارند تا بعد از تحصیل به دنبال کار باشند و چنانچه بتوانند شغلی مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا کنند، ویزای کاری دریافت خواهند کرد. پس از چند سال کار و پرداخت مالیات دانشجویان می‌توانند برای دریافت تابعیت خود اقدام کنند.

  شهروندی آمریکا از طریق کار

  افراد خارجی می‌توانند با دریافت جاب آفر، ویزای کاری آمریکا را به دست آورده و پس از مدتی گرین کارت و سپس پاسپورت این کشور را دریافت کنند. ویزای کاری آمریکا ویزای H نام دارد. این ویزا به متقاضیان خارجی اجازه می‌دهد تا در آمریکا کار و زندگی کنند و از حق و حقوقی مشابه با یک شهروند برخوردار شوند. با توجه به اینکه آمریکا یکی از قدرتمندترین اقتصادهای جهان است و بازار کار بسیار خوبی دارد، بسیاری افراد از سراسر جهان مایل هستند تا در این کشور کار کنند.

  افرادی که موفق شوند کارت اقامت دائم یا گرین کارت آمریکا را دریافت کنند بعد از 5 سال زندگی در آمریکا واجد شرایط دریافت تابعیت آمریکا نیز خواهند بود.

  متاسفانه معمولا ویزای کاری آمریکا برای ایرانیان صادر نمی‌شود و ویزای تحصیلی آمریکا راحت‌ترین نوع ویزا برای شهروندان ایرانی است. بنابراین اگر تمایل دارید از طریق کار اقدام کنید پیشنهاد می‌کنیم حتما با یک وکیل مهاجرتی مجرب صحبت کنید. شما عزیزان می‌توانید از خدمات مشاوره موسسه مهاجرتی میرداماد استفاده نمایید. کارشناسان ما پس از بررسی دقیق شرایط شما بهترین روش برای مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت این کشور را خدمتتان ارائه خواهند داد.

  شهروندی آمریکا از طریق سرمایه گذاری

    سرمایه‌گذاری در آمریکا یکی از بهترین روش‌ها برای اخذ تابعیت این کشور است. برای سرمایه‌گذاری نیاز به سرمایه قابل توجهی دارید تا در یک تجارت یا پروژه قرار دهید و برای شهروندان آمریکایی ایجاد شغل کنید. در بین روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری در امریکا ویزای EB-5 متداول‌ترین روش است. در این روش مبلغ 900 هزار دلار در مناطق روستایی و یا 1.8 میلیون دلار در مناطق شهری سرمایه‌گذاری می‌شود. متقاضی می‌تواند پس از سرمایه‌گذاری این مبلغ و ایجاد شرایط لازم اقامت دائم آمریکا را برای خود و خانواده‌اش به دست بیاورد و بعد از گذشت 5 سال پاسپورت آمریکا را دریافت کند.

  تابعیت آمریکا از طریق ازدواج

  در صورتی که یک تبعه خارجی با یک شهروند آمریکایی ازدواج کند می‌تواند گرین کارت و پاسپورت آمریکا را به دست بیاورد. در این حالت فرد می‌تواند با ویزای K1 به عنوان همسر یا نامزد یک شهروند آمریکایی وارد آمریکا شود. در صورتی که فرد به عنوان نامزد ویزا دریافت کرده باشد، باید ظرف مدت 3 ماه در آمریکا اردواج خود را رسمی کند. در این روش زوجین باید حداقل به مدت 3 سال به صورت مداوم با یکدیگر زندگی کنند و بعد از 5 سال متقاضی می‌تواند برای دریافت پاسپورت خود اقدام کند. همچنین انجام مصاحبه برای اثبات واقعی بودن ازدواج لازم است.

  تابعیت آمریکا از طریق تولد

  آمریکا برای اهدای تابعیت از طریق تولد از قانون خاک پیروی می‌کند. یعنی نوزادانی که در این کشور متولد شوند تحت شرایط قانونی می‌توانند سیتیزن شیپ آمریکایی دریافت کنند و مهم نیست که تابعیت والدین این کودک مربوط به چه کشوری است. گرفتن حق شهروندی در آمریکا از طریق تولد مزایای زیادی برای فرد متولد شده به همراه دارد و او میتواند آزادانه در آمریکا زندگی، تحصیل و کار کند.

  مدارک لازم برای اخذ تابعیت آمریکا

  افرادی که قصد دریافت شهروندی کشور آمریکا را دارند، باید مدارکی را آماده و ارائه کنند. این مدارک باید به صورت دقیق و صحیح آماده شوند چرا که نقص در مدارک می‌تواند باعث رد شدن درخواست شما شود. مدارکی که برای دریافت پاسپورت آمریکا مورد نیاز است عبارتند از:

  • فرم درخواست تابعیت تکمیل شده در حضور نماینده پذیرش
  • مدارک هویتی
  • یک قطعه عکس رنگی جدید
  • ارائه گرین کارت

  سوالات شهروندی آمریکا

  متقاضیان برای اخذ شهروندی کشور آمریکا باید در یک آزمون مدنی نیز شرکت کنند. این آزمون شفاهی است و افسر USCIS از بین 100 سوال حداکثر 10 سوال را از متقاضی خواهد پرسید و متقاضی باید از بین 10 سوال به 6 سوال پاسخ صحیح دهد تا در آزمون موفق شود. دقت کنید پاسخ سوالات به دلیل انتصابات جدید به مرور زمان ممکن است تغییر کند، پس لازم است از جدیدترین پاسخ‌ها اطلاع کافی کسب کنید. همچنین اگر بالای 65 سال سن دارید و یا بیش از 20 سال است که در آمریکا زندگی می‌کنید، تنها کافیست تا سوالات ستاره‌دار را مطالعه کنید. موضوع این سوالات در خصوص اصول دموکراسی آمریکا، سیستم حکومتی، حقوق و مسئولیت‌ها، تاریخ آمریکا و … است.

  سخن پایانی

  در این مقاله در خصوص اخذ تابعیت و شهروندی آمریکا اطلاعاتی را ارائه کردیم. آمریکا یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی است و با توجه به قدرت اقتصادی، افراد زیادی به دنبال زندگی در این کشور و برخورداری از امکانات آن هستند. در صورتی که علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط شهروندی آمریکا هستید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان مجرب موسسه راهنمایی لازم را در اختیارتان قرار داده و اقدامات لازم را انجام دهند.

  سوالات متداول

  برای اخذ اقامت امریکا چه راه‌هایی وجود دارد؟

  متقاضیان می‌توانند از طریق تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، ازدواج و تولد تابعیت ایالات متحده را به دست بیاورند.

  چقدر زمان می‌برد تا سیتیزن آمریکا شویم؟

  بعد از دریافت گرین کارت، 5 سال زمان می‌برد تا بتوانید سیتیزن شیپ آمریکا را به دست بیاورید.

  مطمئن‌ترین راه دریافت شهروندی در آمریکا چیست؟

  هر روشی به جز پناهندگی که غیر قانونی و خطرناک است، امن و مطمئن است.

  هزینه اخذ سیتیزن شیپ آمریکا چقدر است؟

  برای تشکیل پرونده شهروندی در آمریکا حدود 725 دلار مورد نیاز است.

  مقالات مرتبط

  ویزای همراه آمریکا

  ویزای همراه آمریکا

  ایالات متحده آمریکا هم یکی از مقصد اصلی مهاجران است و هر سال افراد زیادی از سراسر جهان برای تحصیل یا کار به این کشور می‌آیند. به همین دلیل مسئله اخذ ویزای همراه آمریکا یکی از دغدغه‌های اصلی افراد مهاجر...

  اخذ تابعیت و شهروندی آمریکا

  اخذ تابعیت و شهروندی آمریکا

  اخذ تابعیت و شهروندی آمریکا آرزوی بسیاری از افرادی است که هر ساله به این کشور مهاجرت می‌کنند. آمریکا به دلیل شرایط بسیار خوب اقتصادی و سطح رفاه اجتماعی به یکی از محبوب‌ترین کشورهای جهان برای زندگی تبدیل شده است...

  نظرات کاربران