ویزای همراه آمریکا

ایالات متحده آمریکا هم یکی از مقصد اصلی مهاجران است و هر سال افراد زیادی از سراسر جهان برای تحصیل یا کار به این کشور می‌آیند. به همین دلیل مسئله اخذ ویزای همراه آمریکا یکی از دغدغه‌های اصلی افراد مهاجر است. این کشور برای خانواده‌ها یا بستگان افرادی که به آنجا مهاجرت می‌کنند ویزای وابسته ایالات متحده (dependent visa US) ارائه می‌دهد. افراد تحت تکفل، در ایالات متحده معمولا به عنوان همسر یا فرزندان خردسال تعریف می‌شوند. این افراد حق ورود به ایالات متحده را دارند، اما باید شروط خاصی را رعایت کنند. با مشاوران میرداماد همراه باشید تا این شروط را بررسی کنیم.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  انواع ویزای همراه آمریکا در ایالات متحده

  در حالی که انواع مختلفی از ویزاهای وابسته وجود دارد که افراد می‌توانند زمان مهاجرت به آمریکا برای دریافت آنها اقدام کنند، در ادامه انواع عمده ویزای وابسته در ایالات متحده را بررسی می‌کنیم که بیشترین استفاده را در میان افراد مهاجر دارند.

  ویزای وابسته F-2

  این نوع ویزا برای وابستگان افرادی است که در نوع ویزای F-1 پذیرفته شده‌اند. چنین وابستگانی ممکن است ویزا و پذیرش خود را در ایالات متحده بر اساس فرم I-20 دریافت کنند. این فرم به نام فرد وابسته پر می‌شود. تا زمانی که دارنده F-1 وضعیت خود را حفظ کند، دارنده F-2 هم در ایالات متحده باقی خواهد ماند. برای نمونه دانش آموزی که با ویزای F-1 به ایالات متحده آمده، می‌تواند یکی از وابستگان خود را با ویزای F2 به این کشور بیاورد. فرد مذکور باید پاسپورت خود را حداقل برای شش ماه آینده معتبر نگه دارند.

  ویزای وابسته H-4

  این ویزا/مجوز برای وابستگان افراد شاغل در ایالات متحده تحت رده H-1B صادر می‌شود. اگر برای مهاجرت کاری به آمریکا رفته‌اید، وابستگان شما باید فرم درخواست I-539 را پر کنند. هزینه این درخواست توسط متقاضی H-1B قابل پرداخت است.

  ویزای وابسته J-2

  وابستگان افرادی که می‌خواهند به ایالات متحده بیایند می‌توانند ویزای همراه امریکا نوع J-2 خود را از طریق فرم DS-2019 که به نام آنها پر شده، دریافت کنند. این ویزا به همسر/فرزندان افراد در برنامه‌های مبادله تحت گروه ویزای J-1 ارائه می‌شود. افراد همراه با افراد تحت تکفل باید شواهدی مبنی بر وجوه اضافی کافی برای حمایت خود ارائه دهند. دارندگان ویزای J2 می‌توانند با ارسال فرم I-765 مجوز کار خود را هم از USCIS درخواست کنند.

  ویزای وابسته L-2

  این نوع ویزا برای وابستگان افرادی است که تحت رده L-1 مجاز به ورود به ایالات متحده هستند. افراد تحت تکفل تحت این ویزای غیرمهاجرتی می‌توانند مجوز کار را از Employment Authorization Document یا همان EAD دریافت کنند. چنین مجوزی به افراد تحت تکفل اجازه می‌دهد تا در هر شرکتی کار کنند. با این حال، کودکان تحت ویزای L-2 مجاز به کار نیستند. آنها فقط می‌توانند برای تحصیل در آمریکا، مدارس این کشور را مد نظر داشته باشند.

  زمان مجاز اقامت برای تمام ویزاهای وابسته ذکر شده در بالا با ویزای دارنده اصلی یکسان است. این ویزاها به افراد تحت تکفل اجازه می‌دهد تا با یکی از اعضای خانواده همراه شده و به داخل/خارج از کشور سفر کنند.

  سایر ویزاهای وابسته ایالات متحده

  به غیر از موارد ذکر شده در بالا، برخی ویزاهای وابسته دیگر هم وجود دارند که برای افراد مهاجر صادر می‌شوند. برخی از این‌ها ویزاهای وابسته به K-2، ویزای N-9 و ویزای وابسته به M-2 هستند. با داشتن چنین ویزاهایی، همسر نمی‌تواند کار یا تحصیل کند، بلکه فقط می‌تواند با شریک خود، زندگی کند. ضمنا بچه‌ها هم نمی‌توانند کار کنند و فقط می‌توانند در مدرسه ابتدایی یا متوسطه درس بخوانند.

  انواع ویزاهای وابسته کشور آمریکا

  به عنوان مثال، ویزای وابسته M-2 برای فرزندان یا همسر یک دانشجوی دارنده M-1 محفوظ است. گاهی به عنوان ویزای همراه دانشجویی آمریکا هم شناخته می‌شود. اما فردی که این نوع ویزای همراه آمریکا (M-2) را دارد نمی‌تواند در مدرسه یا کار تمام وقت شرکت کند (مگر اینکه فعالیت او تفریحی باشد). با این حال، فرزندان دارنده این ویزا می‌توانند در مقطع ابتدایی یا متوسطه تحصیل خود را ادامه دهند. شروط این‌گونه ویزاها بسته به هدف اقامت افراد تحت تکفل، متفاوت است.

  با ویزای همراه آمریکا چه کاری می‌توانیم انجام دهید؟

  همان‌طور که متوجه شدید، دامنه فعالیت با ویزای وابسته ایالات متحده، به نوع ویزای مورد نظر بستگی دارد. اگر ویزای مهاجرتی به شما داده شود، می‌توانید بدون محدودیت‌های مهاجرتی در ایالات متحده زندگی، کار و تحصیل کنید. در مقابل، شرایط مختلفی برای اقامت با ویزای غیرمهاجرتی وجود دارد. از جایی که گاها می‌توانید کار کنید و گاها اجازه کار ندارید، دامنه سایر فعالیت‌های شما هم محدود خواهد شد.

  هر دسته از ویزای غیرمهاجرتی دارای شرایط مختلف و با محدودیت‌های متفاوت است، بنابراین باید کاملا درک کنید که هر ویزا در طول اقامت در ایالات متحده به شما اجازه انجام چه کارهایی را می‌دهد. برای نمونه با ویزای بازدید B2، شما مجاز به انجام کار با حقوق نخواهید بود. بنابراین نمی‌توانید در طول اقامت خود درآمدی کسب کنید. با این حال، می‌توانید برای اهداف گردشگری در شهرها سفر کنید. همچنین می‌توانید دوره کوتاهی را برای مطالعه تفریحی مد نظر داشته باشید تا اگر میزبان شما در ایالات متحده مشغول تحصیل است، شما هم سرگرم شوید.

  در مقابل، به عنوان فردی که ویزای L2 را دریافت کرده یا تحت طبقه بندی E1 یا E2 قرار دارد، هیچ محدودیتی در مورد کار و زندگی شما وجود نخواهد داشت. حتی اگر دارنده ویزای اصلی محدود به کار در ایالات متحده باشد. با این نوع ویزای همراه آمریکا می‌توانید کار کنید، مشروط بر اینکه بتوانید مدرکی دال بر وضعیت خود به کارفرمای ایالات متحده ارائه دهید. زمان اعطای ویزای تحت طبقه بندی L یا E، معمولا به عنوان یک فرد مجاز اشتغال در نظر گرفته می‌شوید. کودکان دارای ویزای L2 و E1/E2 نیز می‌توانند به صورت پاره وقت یا تمام وقت در ایالات متحده تحصیل کنند.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  آیا ویزای همراه آمریکا منجر به گرین کارت آمریکا می‌شود؟

  ویزای مهاجرت (یا کارت سبز)، به طور خاص طراحی شده تا به متقاضی اجازه دهد به طور دائم در ایالات متحده مستقر شود. ممکن است (در برخی موارد)، گرین کارت در همان ابتدای درخواست و با توجه به وضعیت اقامت مشروط فرد، اعطا شود. به عنوان یک فرد دارای اقامت دائم مشروط، به مدت 2 سال به شما گرین کارت داده می‌شود. سپس می‌توانید ظرف 90 روز قبل از اتمام آن بازه زمانی، برای حذف این وضعیت مشروط درخواست دهید.

  نکته مهم این است که ویزای نامزدی K1 یا ویزای همسر K3 کاملا ویزاهای غیرمهاجرتی هستند. با این حال، برای اهداف مرتبط با مهاجرت هم مد نظر هستند و به نامزد یا همسر یک شهروند ایالات متحده اجازه می‌دهد تا با آنها در این کشور زندگی کند. در حالی که این افراد، منتظر درخواست مهاجرت برای تنظیم وضعیت خود برای اقامت دائم هستند. ویزای K1 به شما امکان می‌دهد با نامزدتان زندگی کنید، مشروط بر اینکه ظرف 90 روز پس از ورود به ایالات متحده ازدواج نمایید. در حالی که ویزای K3 برای کوتاه کردن فاصله فیزیکی بین شما و همسر فعلی‌تان طراحی شده است.

  سایر ویزاهای غیرمهاجرتی نیز ممکن است راهی برای اقامت دائم فراهم کنند. به عنوان مثال، ویزای همراه آمریکا نوع L1 و L2 ویزاهای «دو منظوره» هستند که به شما و همسر یا والدینتان اجازه می‌دهند به طور موقت در ایالات متحده زندگی کنید. این بدان معناست که شما همزمان با همسر یا والدین خود می‌توانید برای دریافت گرین کارت اقدام نمایید. مشروط بر اینکه نکات واجد شرایط بودن برای وضعیت اقامت دائم را مد نظر داشته باشید. برای بررسی این نکات، با مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد در تماس باشید.

  اخذ گرین کارت آمریکا

  مدارک مورد نیاز برای ویزای وابسته آمریکا

  درست مانند زمانی که برای ویزای همراه انگلیس اقدام می‌کنید، برای دریافت ویزای همسر دانشجو امریکا هم باید مدارکی را مد نظر داشته باشید که درخواست شما را تکمیل می‌کنند. مدارک زیر، اسنادی هستند که افراد تحت تکفل باید هنگام درخواست ویزای وابسته آن را در اختیار داشته باشند.

  • شناسنامه فرزند تحت تکفل
  • سند ازدواج برای همسر تحت تکفل
  • گذرنامه اعضای خانواده تحت تکفل و دارنده اصلی ویزا در ایالات متحده
  • سند مجوز استخدام یا EAD افراد تحت تکفل در صورت تایید برای کار در کشور
  • سایر اسناد به عنوان دلیلی بر هرگونه روابط حقوقی دیگر (مانند فرزندخواندگی)
  • اثبات درآمد و داشتن اثبات وجوه حامی برای نشان دادن تمکن مالی کافی
  • فرم‌ DS-160

  برای ارائه تصویری جدید از خودتان به یاد بسپارید که:

  عکس باید رنگی باشدنباید بیش از شش ماه پیش ثبت شده باشد
  باید پس زمینه رنگ سفید داشته باشداندازه آن 2×2 است
  باید یک عکس دیجیتال به اندازه پاسپورت باشدباید در قالب (.jpeg) با حداقل 600 در 600 ارائه شود
  باید تمام صورت شما را نشان دهدنباید از عینک آفتابی یا لوازم جانبی استفاده کنید (سمعک استثنا است)
  فرد باید متناسب با عکس رسمی لباس بپوشد

  نحوه درخواست ویزای همراه آمریکا

  در مواردی که حمایت مالی از یک شهروند ایالات متحده یا مقیم دائم قانونی لازم است، ابتدا باید یک دادخواست تأیید شده از خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) را ارائه دهید. این کار قبل از ارسال درخواست ویزای آنلاین به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده با استفاده از فرم DS-260 انجام می‌شود. بعد از آن می‌توانید برنامه ریزی و شرکت در مصاحبه حضوری را مد نظر داشته باشید. هنگام تشکیل پرونده برای ویزای مشتق غیرمهاجرتی یا ویزای بازدید، باید فرم DS-160 را پر کنید و در مصاحبه شرکت نمایید.

  همچنین باید مدارک گفته شده را برای پشتیبانی از درخواست ویزای همراه آمریکا ارائه دهید تا ثابت نمایید که شرایط مربوط به ویزای خود را دارید. ماهیت این مدارک بسته به طبقه بندی ویزای مورد نظر متفاوت خواهد بود، اگرچه همیشه باید ثابت کنید که تمکن مالی کافی برای حمایت از خانواده خود را دارید.

  زمان پردازش ویزای وابسته آمریکا

  زمان پردازش ویزای مهاجرتی و غیرمهاجرتی می‌تواند بسیار متفاوت باشد این بازه زمانی چیزی بین چند روز و چند هفته، تا ماه‌ها (و در موارد نادر حتی 1 سال‌) طول خواهد کشید. زمان پردازش ویزا می‌تواند از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد، بنابراین باید از سفارت یا کنسولگری کشور خود در مورد این مسئله هم سؤال کنید. تا زمانی که ویزای وابسته به ایالات متحده خود را دریافت نکرده‌اید، برای هیچ برنامه سفری برنامه ریزی نکنید.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  ویزای بازدید از آمریکا

  همه کسانی که با ویزای تحصیلی آمریکا در این کشور هستند، قصد اقامت دائم ندارند و نمی‌خواهند خانواده خود را برای مدت زمان زیادی به این کشور بیاورند. اگر قصد بازدید از شخصی در ایالات متحده را دارید و نمی‌خواهید برای کار یا اقامت در آنجا بمانید، می‌توانید به عنوان یک بازدید کننده به این کشور سفر کنید. طبق قوانین مربوط به بازدیدکنندگان، می‌توانید شرایط سفر بدون ویزا را مد نظر داشته باشید یا برای ویزای بازدید کننده درخواست دهید.

  اگر تبعه یکی از چندین کشور زیر هستید، می‎توانید تحت برنامه لغو ویزا (VWP) به ایالات متحده سفر کنید.

  آندورااسترالیااتریشبلژیک
  برونئیشیلیکرواسیجمهوری چک
  دانمارکاستونیفنلاندفرانسه
  آلمانیونانمجارستانایسلند
  ایرلندایتالیاژاپنجمهوری کره
  لتونیلیختن اشتاینلیتوانیلوکزامبورگ
  مالتموناکوهلندنیوزلند
  نروژلهستانپرتغالسن مارینو
  سنگاپوراسلواکیاسلوونیاسپانیا
  سوئدسوئیستایوان 

  شرایط VWP

  به عنوان فرد علاقه مند به سرمایه گذاری در آمریکا (یا حتی کار و تحصیل) به یاد داشته باشید برای کنار گذاشتن ویزای همراه آمریکا و واجد شرایط بودن لغو ویزا تحت VWP، باید فاکتورهای زیر را مد نظر قرار دهید:

  برنامه لغو ویزا (VWP) برای سفرهای بدون ویزا به ایالات متحده
  1. تابعیت یک کشور واجد شرایط را داشته باشید.
  2. یک پاسپورت الکترونیکی معتبر داشته باشید.
  3. یک بلیط رفت و برگشت را ارائه کنید.
  4. بر اساس قانون مهاجرت ایالات متحده، واجد شرایط دریافت ویزا نباشند.
  5. برنامه ریزی شما برای سفر به ایالات متحده برای دیدار با خانواده در 90 روز به اتمام برسد.

  اگر واجد شرایط سفر بدون روادید هستید، باید حداقل 72 ساعت قبل از حرکت و سوار شدن به هواپیما، مجوز سفر را از سیستم الکترونیکی مجوز سفر (ESTA) دریافت کنید. مجوز ESTA معمولا تا 2 سال اعتبار دارد و در این مدت می‌توانید تعداد نامحدودی سفر به ایالات متحده داشته باشید. با هر اقامت تا 90 روز متوالی اجازه حضور در کشور خواهید داشت. مشروط بر اینکه ایالات متحده را به خانه خود تبدیل نکنید. اگر شما واجد شرایط سفر بدون ویزا تحت VWP نیستید، یا اگر درخواست شما برای مجوز ESTA رد شده، در عوض باید برای اخذ ویزا همراه درخواست دهید.

  سخن پایانی

  در مجموع، اخذ ویزا برای وابستگان در ایالات متحده با کشورهای دیگر (مانند ویزای همراه آلمان) متفاوت است. اگر همسر یا فرزند (زیر 21 سال) فردی هستید که دارای ویزای اولیه است، باید برای ویزای وابسته ایالات متحده درخواست دهید. انواع مختلفی از ویزاهای وابسته برای افراد وجود دارد که عمده‌ترین آنها شامل ویزای F-2، ویزای H-4، ویزای J-2 و ویزای L-2 است. شما می‌توانید برای ویزایی درخواست دهید که با شرایط خاص خودتان مطابقت دارد. در حالی که این روند می‌تواند پیچیده به نظر برسد، درخواست شما برای ویزای همراه آمریکا (در صورت پیروی از دستورالعمل‌ها) حتما پذیرفته می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزاهای وابسته در ایالات متحده، همین امروز با مشاوران میرداماد تماس حاصل نمایید.

  سوالات متداول

  چه کسانی واجد شرایط دریافت ویزای وابسته آمریکا هستند؟

  همسر (همجنس یا مخالف) و فرزند مجرد زیر 21 سال واجد شرایط دریافت ویزای وابسته ایالات متحده خواهند بود.

  چه مدت طول می‌کشد تا ویزای وابستگی ایالات متحده را دریافت کنیم؟

  اگر تمام مراحل را مد نظر داشته باشید، متوسط ​​دوره پردازش برای ویزای وابسته آمریکا 15 تا 30 روز است.

  چگونه ویزای H4 برای همسرمان دریافت کنیم؟

  همسر شما می‌تواند همزمان با خودتان که برای ویزای H اقدام می‌کنید، برای ویزای وابسته H4 اقدام کند.

  مقالات مرتبط

  ویزای همراه آمریکا

  ویزای همراه آمریکا

  ایالات متحده آمریکا هم یکی از مقصد اصلی مهاجران است و هر سال افراد زیادی از سراسر جهان برای تحصیل یا کار به این کشور می‌آیند. به همین دلیل مسئله اخذ ویزای همراه آمریکا یکی از دغدغه‌های اصلی افراد مهاجر...

  اخذ تابعیت و شهروندی آمریکا

  اخذ تابعیت و شهروندی آمریکا

  اخذ تابعیت و شهروندی آمریکا آرزوی بسیاری از افرادی است که هر ساله به این کشور مهاجرت می‌کنند. آمریکا به دلیل شرایط بسیار خوب اقتصادی و سطح رفاه اجتماعی به یکی از محبوب‌ترین کشورهای جهان برای زندگی تبدیل شده است...

  نظرات کاربران