خرید ملک در دومینیکا

جمهوری دومینیکن، کشوری ایده‌آل برای زندگی به‌شمار می‌رود و اخیرا نیز در بین مهاجران و سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات محبوبیت پیدا کرده است؛ اما مانند هر کشور دیگری در جهان، توصیه می‌شود قبل از هر تصمیم مهمی تحقیق کنید. امیدواریم که در این مقاله، به هر سوالی که دررابطه با خرید ملک در دومینیکا دارید، پاسخ دهیم.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  شرایط خرید ملک در دومینیکا

  علاقه‌مندان به سرمایه گذاری در دومینیکا از طریق خرید ملک، باید از شرایط زیر برخوردار باشند:

  • سن بالای 18 سال
  • مدرک عدم سوء‌پیشینه
  • مدرک سلامت جسمی
  • سرمایه مورد‌ نیاز برای خرید ملک حداقل 200 هزار دلاری
  • مدرک تمکن مالی برای تامین هزینه‌های اقامت در دومینیکا

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شرایط لازم خرید املاک در این کشور، می‌توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد در تماس باشید.

  هزینه خرید ملک در دومینیکا

  همانطور که گفته شد برای خرید ملک در کشور دومینیکا، متقاضی حداقل باید 200 هزار دلار داشته باشد. این مبلغ، حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری است. علاوه‌براین، برای مهاجرت به جزیره دومینیکا از راه خرید ملک باید هزینه‌های دیگری را هم درنظر بگیرید که شامل موارد زیر می‌شود:

  • هزینه‌های انتقال ملک که 3 درصد ارزش ملک را شامل می‌شود.
  • هزینه‌های دولتی که شامل 5 درصد ارزش ملک است.
  • بیمه که یک درصد ارزش ملک به‌شمار می‌رود.
  • خرید تمبر که 4 درصد ارزش ملک است.

  مراحل خرید ملک در دومینیکا

  روش خرید ملک در جمهوری دومینیکا، بسیار شبیه به کانادا، اروپا و ایالات متحده است. برای خرید ملک دراین کشور، باید برخی ضوابط و مراحل را دنبال کنید. با این وجود، خرید خانه در دومینیکا شامل سه مرحله می‌شود:

  ارائه پیشنهاد رسمی

  هنگامی که یک خریدار تصمیم به خرید یک ملک می‌گیرد، تنها کار نوشتن یک پیشنهاد رسمی همراه با سپرده 1٪ از کل مبلغ ملک است که به فروشنده ارائه می‌شود و در صورت تصمیم به پذیرش پیشنهاد واریز 1% جزء پرداخت نهایی خواهد شد. در صورت عدم پذیرش پیشنهاد توسط فروشنده، سپرده واقعی به خریدار واقعی برمی‌گردد.

  امضای قولنامه

  مرحله بعدی اخذ اقامت دومینیکا با خرید ملک، امضای قولنامه است که سندی الزام‌آور و قانونی است و باید در دفتر اسناد رسمی امضا شود. هر دو طرف به‌محض اینکه وکیل خریدار بررسی‌های لازم را انجام دهد، این سند را امضا می‌کنند.

  کلیه شرایط معامله در قول‌نامه فروش مشخص می‌شود. سپرده موردنیاز، معمولا حدود 10 درصد است و در حساب امانی قرار می‌گیرد. به این ترتیب، ملک برای شما رزرو می‌شود.

  امضای سند فروش

  هنگامی که پرداخت معامله به‌طور کامل انجام شد، هر دو طرف می‌توانند سند فروش را نهایی کنند. این سند نیز یک سند الزام‌آور قانونی است که باید موردتایید دفتر اسناد رسمی قرار گیرد که انتظار می‌رود ظرف 30 تا 60 روز بسته شود. اما همه این موارد، به توافق بین خریدار و فروشنده بستگی دارد.

  شرایط دریافت شهروندی از طریق خرید ملک در دومینیکا

  اگر فردی بخواهد به اخذ اقامت دومینیکا بپردازد، باید برای ویزای اقامت در کنسول‌گری دومینیکا در کشور مبدا خود اقدام کند. همچنین متقاضی باید شناسنامه، مراجع بانکی، سند ازدواج و گزارش پلیس ارائه دهد.

  پس از تایید کلیه مدارک، کنسول‌گری مهر ویزای اقامت را بر روی پاسپورت متقاضی می‌گذارد. ویزای اقامت، یک سال اعتبار دارد. به خاطر داشته باشید که زمان رسیدگی به ویزا ممکن است از چند روز تا یک ماه طول بکشد. همه چیز به کنسول‌گری بستگی دارد. به محض اینکه متقاضی ویزای اقامت در گذرنامه خود را دریافت کردید، کنسول‌گری تمامی مدارک ذکرشده را برمی‌گرداند. گام بعدی برای متقاضی، این است که تمام این اسناد و مدارک را نزد یک وکیل در جمهوری دومینیکا ببرد.

  متقاضی اقامت دومینیکا با خرید ملک، باید برای یک معاینه پزشکی مختصر به سانتودومینگو برود تا بتواند کارت اقامت را دریافت کند. از آن‌جایی که کارت اقامت یک سال اعتبار دارد، متقاضی باید اقامت خود را تمدید کند.

   خرید ملک راهی قطعی برای اخذ اقامت دومینیکا است.

  مالیات بر مسکن در دومینیکا

  قبل از ثبت خرید ملک در دومینیکا در اداره ثبت اسناد، مالیات باید پرداخت شود. مالیات و هزینه‌های مربوط به نقل و انتقال املاک و مستغلات تقریبا 3.5٪ ارزش ارزشی دولت است که به‌شرح زیر است:

  • 3% مالیات نقل و انتقالات. هزینه انتقال مالکیت، براساس ارزش تخمینی یا قیمت خرید است. به این معنی که مالیات براساس ارزش بازار ملک که توسط مقامات مالیاتی تعیین شده است پرداخت می‌شود، نه براساس قیمت خرید مندرج در سند فروش.
  • از 0.5% تا 1.5% هزینه اسناد رسمی بسته به ارزش تخمینی خانه و پیچیدگی معاملات.
  • مالیات سالانه دارایی. املاک، مشمول مالیات سالانه دارایی “IPI” به میزان 1٪ از ارزش ارزیابی‌شده توسط دولت می‌شود، به استثنای زمین‌ها یا مزارع خارج از محدوده شهر و املاکی که مالک آن‌ها 65 سال یا بیشتر دارد و بیش از 15 سال است که آن را به نام خود ثبت کرده است و هیچ ملک دیگری ندارد.

  اگر ملک در اختیار یک شرکت باشد، مالیات بر دارایی تعلق نمی‌گیرد. در عوض، شرکت باید یک درصد مالیات بر دارایی‌های شرکت بپردازد. برای آگاهی از قوانین و مقررات مربوط به مهاجرت به جزایر کارائیب، مثل مهاجرت تحصیلی به دومینیکا، توصیه می‌کنیم با متخصصان ما در موسسه مهاجرتی میرداماد مشورت کنید.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  بهترین شهرهای دومینیکا برای خرید ملک

  پاسخ به این سوال، بسته به هدف از اخذ اقامت دومینیکا از طریق خرید ملک متفاوت خواهد بود:

  • اگر برای اهداف اجاره‌ای باشد، پول سرمایه‌گذاری خود را پس خواهید گرفت و همچنین چند هفته در سال از ملک خود لذت خواهید برد. نرخ اجاره‌ای که می‌توانید با یک واحد ساحلی در شهر ساحلی رو به رشد لاس‌ترناس دریافت کنید، بسیارمطلوب است.
  • بازار املاک محلی، به سمت پروژه‌هایی مانند کاندومینیوم با استخرهای اجاره‌ای و خدمات هتل‌مانند در حال توسعه است تا مالکان نگران نباشند. سایر شهرهای ساحلی مانند لاس‌گالراس، سوسوآ و کاباره نیز بازده خوبی دارند؛ اما بازارهای آن‌ها کمتر توسعه یافته است.
  • در سانتودومینگو، حداقل سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای خرید ملک در دومینیکا کمتر است؛ زیرا عرضه گسترده‌تر بوده و اگر موفق به خرید یک ملک خوب شوید، می‌توانید آن را به گردشگران عادی و همچنین مسافران تجاری اجاره دهید.
  • اگر تاجر هستید، سانتودومینگو یا پونتاکانا، برای زندگی مناسب است و اگر یک زندگی آرام با سروصدا و آلودگی کمتر می‌خواهید، لاس‌ترناس، کاباره یا لاس‌گالراس گزینه‌های خوبی به‌شمار می‌روند.
  • کپ‌کانا، برای افرادی که بودجه زیادی دارند و منحصربه‌فردترین مکان‌های جمهوری دومینیکن را ترجیح می‌دهند، مناسب است.

  دریافت وام جهت خرید ملک

  اولین کاری که باید در زمان خرید ملک در دومینیکا با وام انجام دهید، بررسی این موضوع است که آیا می‌توانید برای دریافت وام درخواست خود را ثبت کنید یا خیر. مدارک مورد نیاز بانک، به‌شرح زیر است:

  • کپی گذرنامه و سایر مدارک شناسایی
  • دو اظهارنامه مالیاتی نهایی
  • نامه اشتغال‌به‌کار درصورت شاغل‌بودن
  • یک مرجع بانکی از بانک اصلی شما

  تمام این اسناد را می‌توان از طریق ایمیل ارسال کرد. بانک، معمولا حداکثر تا 70 درصد ارزش ملک را وام می‌دهد، به این معنی که حداقل 30 درصد ارزش ملک از طرف شما پیش‌پرداخت شده است.

  هنگامی که شرایط برای هر دو طرف رضایت بخش بود، باید در جمهوری دومینیکا باشید تا قرارداد واقعی را شخصا امضا کنید. البته احتمال دارد بتوانید با بانک در رابطه با فرستادن شخصی با وکالت‌نامه برای امضا صحبت کنید.

  روش پیدا کردن ملک در دومینیکا

  پیداکردن ملک در دومینیکا، می‌تواند تجربه‌ای چالش‌برانگیز و درعین حال ارزشمند باشد. فرآیند یافتن املاک در این جزیره، عبارتست از:

  • تحقیق و آشنایی با بازار محلی املاک که شامل درک انواع مختلف املاک موجود، موقعیت و قیمت آن‌ها است.
  • استفاده از خدمات یک مشاور املاک معتبر در دومینیکا، برای دریافت اطلاعات و انجام مذاکرات

  همچنین توصیه می‌شود برای اطمینان از درستی جنبه‌های حقوقی معامله، با یک وکیل مشورت کنید.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مزایای خرید ملک در دومینیکا

  مزیت‌هایی که خرید ملک در جزیزه دومینیکا و اقامت در آن دارد، عبارتند از:

  • امنیت خانوادگی برای همسر و فرزندان زیر 24 سال، پدر و مادر، خواهر و برادر با سن کمتر از 16 سال.
  • معاف از پرداخت مالیات بر درآمد
  • کسب‌وکار بدون نیاز به پرداخت مالیات
  • شرایط برای بازکردن حساب بانکی در اروپا
  • برخورداری از شرایط دوتابعیتی
  • برخورداری از شرایط ایده‌آل برای زندگی

  معایب خرید ملک در دومینیکا

  در خرید ملک و اخذ تابعیت دومینیکا، معایب زیادی قابل‌مشاهده نیست. شاید فراهم‌کردن 200 هزار دلار برای خرید ملک به‌عنوان یک محدودیت به‌حساب آید. همچنین تا 5 سال مجوز فروش ملک خریداری شده به شما داده نمی‌شود.

  علاوه‌براین، طوفان‌های گرمسیری در این جزیزه اتفاق می‌افتد که به زیرساخت‌های شهری آسیب وارد می‌کند. شما می‌توانید برای دریافت جزئیات بیشتر درباره مهاجرت به دومینیکا، با موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید.

  با اخذ شهروندی دومینیکا می‌توانید تابعیت کشور خود را نیز حفظ کنید.

  جمع بندی

  خرید ملک در دومینیکا، یک انتخاب سرمایه‌گذاری هوشمند و بهره‌مندی از مزایای داشتن قطعه‌ای از بهشت است. دومینیکا با مشوق‌های مالیاتی جذاب، برنامه شهروندی با سرمایه‌گذاری و قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه املاک، فرصتی منحصربه‌فرد برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌سازد تا رویای خود را برای داشتن یک اقامتگاه گرمسیری به واقعیت تبدیل کنند.

  سوالات متداول

  برای اخذ اقامت دومینیکا با خرید ملک، چند وقت باید در آنجا باشیم؟

  برای داشتن مجوز اقامت، نیازی به حضور نیست.

  آیا خرید ملک در جزیره دومینیکا روشی برای اخذ شهروندی است؟

  پس از خرید یک ملک به ارزش حداقل 200 هزار دلار پس از 3 سال، می‌توانید به اقدام برای اخذ شهروندی بپردازید.

  راه دیگر اخذ اقامت دومینیکا کدام است؟

  پرداخت مبلغ 100 هزار دلار به دولت دومینیکا

  مقالات مرتبط

  خرید ملک در دومینیکا

  خرید ملک در دومینیکا

  جمهوری دومینیکن، کشوری ایده‌آل برای زندگی به‌شمار می‌رود و اخیرا نیز در بین مهاجران و سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات محبوبیت پیدا کرده است؛ اما مانند هر کشور دیگری در جهان، توصیه می‌شود قبل از هر تصمیم مهمی تحقیق کنید. امیدواریم...

  نظرات کاربران