دانشگاه های اتریش

اتریش، یکی از کشور‌های برتر در زمینه آموزش و تحصیلات است و دانشگاه‌‌ های اتریش نیز در سراسر جهان از اعتبار بالایی برخوردار هستند. بسیاری از این دانشگاه‌ها رتبه بالایی در رتبه‌بندی دانشگاهی QS  دارند و امکانات آموزشی باکیفیتی را در تمامی مقاطع و رشته‌های تحصیلی مختلف ارائه می‌دهند. سیستم آموزشی با کیفیت بالا، دانشگاه‌های معتبر، هزینه تحصیل بسیار پایین، کیفیت مطلوب زندگی و … همه از دلایلی هستند که منجر می‌شوند تا افراد زیادی در جهان اتریش را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند. این کشور علی‌رغم مساحت به نسبت کمی که دارد، دانشگاه‌های برتر جهانی زیادی را در خود جای داده است که سالانه بیش از صدها دانشجوی بین‌المللی را پذیرش می‌کنند. پنج دانشگاه این کشور،در میان 500 دانشگاه‌ برتر جهان قرار دارند که معروف‌ترین و بهترین آن‌ها، دانشگاه وین است. اگر شما هم قصد تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارید، در این راهنما که به معرفی دانشگاه‌ های اتریش می‌پردازیم، همراه ما باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  مزایای دانشگاه های اتریش

  کشور اتریش به دلیل دارا بودن موقعیت جغرافیایی عالی، زیرساخت‌های آموزشی مناسب و دانشگاه‌های معتبر، به یکی از مقاصد مهاجرتی دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است. از جمله مزایای تحصیل در اتریش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دانشگاه‌های معتبر در سطح جهانی
  • امکان تحصیل به زبان آلمانی و انگلیسی
  • پذیرش آسان نسبت به دانشگاه‌های سایر کشورها
  • هزینه تحصیل کمتر
  • اجازه کار حین تحصیل برای دانشجویان
  • کیفیت بالای زندگی و دسترسی به امکانات رفاهی مناسب
  • امکان دریافت ویزای همراه دانشجو

  دانشگاه های دولتی و خصوص اتریش

  اتریش یکی از گزینه‌های بسیار عالی برای علاقه‌مندان به تحصیل در اروپا است که طیف وسیعی از موسسات آموزش عالی را در خود جای داده است. سیستم آموزشی کارآمد، فضای آکادمیک عالی و همچنین دانشگاه‌های معتبر در سطح جهانی، از جمله دلایلی هستند که منجر شده‌اند سالانه افراد زیادی با مهاجرت به اتریش، به تحصیل در این کشور بپردازند. 23 دانشگاه دولتی (öffentliche Universitäten) در اتریش وجود دارد که از دولت حمایت مالی دریافت می‌کنند و سالانه به صدها دانشجوی بین‌المللی پذیرش تحصیلی ارائه می‌دهند. همچنین21  دانشگاه علمی کاربردی (Fachhochschulen)  نیز در اتریش وجود دارد که دوره‌های تحصیلی با گرایش فنی و حرفه‌ای را ارائه می‌دهند. علاوه بر دانشگاه‌های دولتی و علمی کاربردی، 17 دانشگاه خصوصی (Privatuniversitäten) هم در اتریش وجود دارد که هیچ بودجه دولتی دریافت نمی‌کنند و بودجه آن‌ها به صورت شهریه از دانشجویان تامین می‌شود. توجه داشته باشید که کیفیت آموزشی در دانشگاه‌های خصوصی اتریش بسیار بالاست و دانشجویان به امکانات تحصیلی مدرن و کاملی دسترسی دارند.؛ اما باید هزینه‌ بیشتری برای تحصیل بپردازند. در جدول زیر، دانشگاه‌های دولتی و خصوصی اتریش آورده شده است.

  دانشگاه‌های دولتی اتریشدانشگاه‌های خصوصی اتریش
  دانشگاه وین (Vienna)دانشگاه خصوصی وبستر وین (Webster)
  آکادمی هنر‌های زیبا ویندانشگاه خصوصی طراحی جدید (NDU)
  دانشگاه اینسبروک (Innsbruck)دانشگاه خصوصی اروپای مرکزی (CEU)
  دانشگاه یوهانس کپلر لینز (JKU)دانشگاه خصوصی موسیقی جم (JMLU)
  دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین (MDW)دانشگاه خصوصی زیگموند فروید (SFU)
  دانشگاه گراتس (Graz)دانشگاه خصوصی مدول وین (MU)
  دانشگاه سالزبورگ (Salzburg)دانشگاه خصوصی کارل لندشتاینر (KL)
  دانشگاه مونتان لئوبن (Leoben)دانشگاه خصوصی دانوب (DPU)
  دانشگاه اقتصاد و تجارت وین (WU)دانشگاه خصوصی پزشکی پاراسلسوس (PMU)
  دانشگاه پزشکی ویندانشگاه خصوصی قلعه سیبورگ (PSS)
  دانشگاه بوکو وین (BOKU)دانشگاه خصوصی علوم بهداشت، انفورماتیک و فناوری پزشکی (UMIT)
  دانشگاه آلپن آدریا کلانگفورت (AAU Klagenfurt)دانشگاه خصوصی کاتولیک لینز (KU Linz)
  دانشگاه های دولتی و خصوص اتریش

  کالج های اتریش

  تحصیل در کالج های اتریش روشی برای ورود آسان‌تر به دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی این کشور است. در واقع هدف اصلی کالج‌ها آماده کردن دانشجویان بین‌المللی و اتریشی برای وارد شدن به دانشگاه‌ های اتریش و سایر دانشگاه‌های معتبر در سطح جهانی است. کالج‌های اتریش دوره‌های مختلفی از جمله آموزش زبان آلمانی، انگلیسی، ریاضیات و علوم پایه را آموزش می‌دهند که این دوره‌ها ۱.۵ تا ۲ ساله هستند و با توجه به نوع دوره و کالج، هزینه‌های متفاوتی دارند. بهترین کالج‌ های کشور اتریش عبارتند از:

  • کالج بین‌المللی گردشگری و مدیریت ITM
  • مدرسه بین‌المللی آمادئوس وین
  • مدرسه بین‌المللی سنت گیلگن
  • مدرسه تابستانی کمپ‌های روستایی اتریش
  • مدرسه بین‌المللی Schloss Krumbach
  • مدرسه بین‌المللی سالزبورگ

  رتبه بندی دانشگاه های اتریش

  دانشگاه های اتریش از نظر ساختار و رشته‌هایی که ارائه می‌دهند، تنوع بسیار زیادی دارند. دانشگاه‌های فنی و پزشکی این کشور بر رشته‌های نظری و کاربردی بسیار تخصصی تمرکز دارند و همچنین دانشجویان می‌توانند در تمام رشته‌های دانشگاهی دیگر  مانند علوم انسانی، علوم طبیعی، حقوق، علوم اجتماعی و اقتصادی، فناوری، علوم معدنی و علوم کاربردی که با متد‌های نوینی تدریس می‌شوند، به تحصیل بپردازند. در جدول زیر، رتبه‌بندی کشوری و بین‌المللی دانشگاه های اتریش آورده شده است.

  نام دانشگاهرتبه کشوریرتبه بین‌المللی
  دانشگاه ملی وین1130
  دانشگاه پلی تکنیک وین2184
  دانشگاه صنعتی گراتس3421
  دانشگاه  اینسبروک4362
  دانشگاه یوهانس کپلر لینز5446
  دانشگاه کلاگنفورت6580
  دانشگاه گراتس7661
  دانشگاه سالزبورگ8681

  شرایط پذیرش دانشگاه های اتریش

  شرایط عمومی پذیرش دانشگاه های اتریش در هر یک از دانشگاه‌های این کشور متفاوت است. بنابراین متقاضیان برای اطلاع از شرایط پذیرش، دوره‌های تحصیل و مدارک موردنیاز، باید به وب‌سایت دانشگاه مدنظر خود مراجعه کرده و اطلاعات تکمیلی در رابطه با آزمون ورودی، مدرک زبان، شهریه و چگونگی اخذ پذیرش را کسب کنند. یکی از شرط‌های مهم در پذیرش از دانشگاه‌های اتریش این است که متقاضیان برای تحصیل در بیشتر رشته‌ها باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشند و مدرک زبان آلمانی ارائه دهند. همچنین متقاضیان برای پذیرش در بیشتر دانشگاه‌های اتریش، باید در یک آزمون ورودی شرکت کرده و نمره قبولی کسب کنند. توجه داشته باشید که حداکثر زمان ارائه درخواست برای اخذ پذیرش به منظور تحصیل در کشور اتریش، برای ترم زمستان 5 سپتامبر و برای ترم تابستان 5 فوریه است. بنابراین متقاضیان می‌بایست قبل از این تاریخ برای ثبت‌نام در دانشگاه اقدام کرده و مدارک خود را ارسال کنند.

  شهریه دانشگاه های اتریش 

  تحصیل در اتریش با دارا بودن دانشگاه‌های معتبر در سطح جهانی و آموزش با کیفیت بالا، می‌تواند برای بسیاری از دانشجویان ایده‌آل باشد. بدون شک یکی از دغدغه‌های مهم دانشجویان متقاضی ورود به دانشگاه‌های اتریش، مبلغ شهریه است. شهروندان اتحادیه اروپا برای تحصیل در دانشگاه‌های اتریش نیازی به پرداخت شهریه ندارند؛ اما دانشجو‌یان دیگر کشور‌های جهان باید شهریه پرداخت کنند. البته هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های اتریش در مقایسه با دیگر دانشگاه‌های اروپا ارزان‌تر است و دانشگاه فنی وین و دانشگاه کلاگن فورت، برخی از دانشگاه‌های ارزان اتریش هستند. در جدول زیر، شهریه حدودی تحصیل در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی اتریش آورده شده است.

  نوع  دانشگاهشهریه تحصیل هر ترم
  دانشگاه‌های دولتی اتریش730 الی 7000 یورو
  دانشگاه‌های خصوصی اتریش10000 الی 20000 یورو در سال
   شهریه دانشگاه‌های اتریش

  بهترین دانشگاه های اتریش

  همان‌طور که گفتیم، اتریش دارای برخی از بهترین دانشگاه‌های جهانی معتبر است که سالانه دانشجویان زیادی متقاضی تحصیل در آن‌ها هستند. در ادامه، لیست دانشگاههای اتریش که به عنوان بهترین دانشگاه‌ها شناخته می‌شوند، آورده شده است.

  دانشگاه وین

  دانشگاه وین یک دانشگاه دولتی است که توسط دوک رودولف چهارم در سال 1365 میلادی تأسیس شد. این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های کشورهای آلمانی زبان و همچنین یکی از بزرگترین دانشگاه ‌های اتریش  و اروپا است. دانشگاه وین دارای 55 برنامه کارشناسی، 110 برنامه کارشناسی ارشد، 3 برنامه دیپلم و 13 برنامه دکترا است و هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان را در رشته‌های مختلف پذیرش می‌کند.

  دانشگاه گراتس

  دانشگاه گراتس یک دانشگاه دولتی و دومین دانشگاه بزرگ و قدیمی اتریش است که 6 برنده جایزه نوبل از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه هستند. این دانشگاه به گروه کویمبرا و شبکه اوترخت وابسته بوده و به شش دانشکده تقسیم شده است که شامل دانشکده هنر و علوم انسانی، دانشکده علوم طبیعی، دانشکده حقوق، دانشکده بازرگانی، علوم اقتصادی و اجتماعی، دانشکده الهیات کاتولیک و دانشکده محیط زیست می‌باشد.

  دانشگاه صنعتی وین

  دانشگاه صنعتی وین یک دانشگاه دولتی و یکی از بهترین دانشگاه های اتریش است که در سال 1815 میلادی تاسیس شد. این دانشگاه در زمینه تدریس و پژوهش به رسمیت شناخته شده و همچنین شریک اصلی شرکت‌های نوآورانه است. دانشگاه صنعتی وین دارای 28100 دانشجو، هشت دانشکده و حدود 5000 کارمند است و بر آموزش و تحقیق در زمینه‌های مهندسی، علوم کامپیوتر و علوم طبیعی تمرکز دارد.

  دانشگاه یوهانس کپلر لینز

  دانشگاه یوهانس کپلر لینز، یک موسسه عمومی آموزش عالی است که در سال 1966 تأسیس شد. این دانشگاه، دوره‌های لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا را در رشته‌های بازرگانی، مهندسی، حقوق، علوم اجتماعی و پزشکی ارائه می‌دهد و در رتبه پنجم بهترین دانشگاه‌ها در میان کشور‌های آلمانی زبان قرار دارد. در حال حاضر حدود 20000 دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند که تقریباً 10 درصد آن‌ها را دانشجوبان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  دانشگاه اینسبروک

  دانشگاه اینسبروک یکی از بهترین دانشگاه های اتریش در اینسبروک است که در سال 1669 تاسیس شد و کمک‌های قابل توجهی به علم فیزیک در این کشور کرده است. در رتبه‌بندی Handelsblatt در سال 2015، دانشکده مدیریت بازرگانی این دانشگاه در بین 15 دانشکده برتر مدیریت بازرگانی در کشورهای آلمانی زبان قرار گرفت. این دانشگاه دارای 3164  هیات علمی و حدود 27774  دانشجو است و رتبه سوم را در زمینه تحقیقات از نظر تعداد انتشارات فهرست شده وب آو ساینس به خود اختصاص داده است.

  دانشگاه کلاگنفورت

  دانشگاه کلاگنفورت یک دانشگاه تحقیقاتی فدرال در کشور اتریش است که در سال 1970 تأسیس شد. کلاگنفورت همچنین بزرگترین موسسه تحقیقاتی و آموزش عالی در ایالت کارینتیا نیز است. این دانشگاه دارای 11 دانشکده است که هر دانشکده به چندین بخش تقسیم می‌شود. از مهمترین دانشکده‌ها می‌توان به دانشکده علوم انسانی، دانشکده مدیریت و اقتصاد، دانشکده علوم فنی و دانشکده مطالعات بین‌رشته‌ای اشاره کرد.

  دانشگاه صنعتی گراتس

  یکی دیگر از بهترین دانشگاه های اتریش، دانشگاه دولتی فناوری گراتس است که در سال 1811 توسط آرشیدوک جان اتریش تأسیس شد. این دانشگاه 18 برنامه تحصیلی لیسانس و 33 برنامه تحصیلی کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهد و دارای هفت دانشکده و سه پردیس در مرکز گراتس و جنوب شرقی شهر است. دانشگاه صنعتی گراتس که حدود 13566 دانشجو دارد، برنامه‌های دکترا و کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌دهد.

  دانشگاه سالزبورگ

  دانشگاه سالزبورگ یک دانشگاه دولتی در شهرداری سالزبورگ است که در سال 1622 تأسیس شد. این دانشگاه که حدود 18000 دانشجو دارد، دارای چهار دانشکده است که شامل دانشکده الهیات کاتولیک، دانشکده حقوق، دانشکده علوم فرهنگی و اجتماعی و دانشکده علوم طبیعی می‌باشد.

  لیست بهترین دانشگاه‌های اتریش
   دانشگاه وین
   دانشگاه گراتس
   دانشگاه صنعتی وین
   دانشگاه یوهانس کپلر لینز
   دانشگاه اینسبروک
   دانشگاه کلاگنفورت
   دانشگاه صنعتی گراتس
   دانشگاه سالزبورگ

  ارزانترین دانشگاه های اتریش

  اتریش به دلیل داشتن دانشگاه‌های معتبر، اساتید برجسته در زمینه‌های مختلف و همچنین کیفیت عالی آموزش در سراسر جهان شناخته شده است. یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه های اتریش این است که هزینه تحصیل در این کشور برای دانشجویان بین‌المللی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی مقرون‌به‌صرفه‌تر است. برخی از ارزان‌ترین دانشگاه‌ اتریش همراه با شهریه آن‌ها، در جدول زیر آورده شده است.

  ارزان‌ترین دانشگاه‌های اتریش
  دانشگاه وین
  دانشگاه منابع طبیعی و علوم زیستیBOKU
  دانشگاه اقتصاد و تجارت وین
  دانشگاه کلانگفورت
  دانشگاه سالزبورگ
   دانشگاه علوم کاربردی فورارلبرگ
  دانشگاه گراتس
  دانشگاه علوم کاربردی بورگنلند
  دانشگاه اینسبروک
  دانشگاه هنر‌های زیبا وین
  دانشگاه لئوبن
  دانشگاه هنر و طراحی لینز
   ارزان‌ترین دانشگاه‌های اتریش

  مدارک لازم جهت ثبت نام در دانشگاه های اتریش

   مدارکی که متقاضیان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش باید ارائه دهند، شامل موارد زیر است:

  • دیپلم 12 ساله و گواهی پایان تحصیل به همراه ترجمه رسمی
  • ارائه مدرک لیسانس یا فوق لیسانس درصورت درخواست برای تحصیلات تکمیلی
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • گواهی قبولی در آزمون ورودی دانشگاه‌ها در صورت نیاز
  • ارائه ریزنمرات مقاطع تحصیلی قبلی
  • انگیزه‌نامه و توصیه‌نامه برای تحصیلات تکمیلی
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی

  دانشگاه های پزشکی اتریش

  اتریش کشوری است که به دلیل برتری در آموزش پزشکی شناخته می‌شود و دروس پزشکی در این کشور از اهمیت بالایی برخوردار هستند و سنت آموزش پزشکی با‌کیفیت،سنگ بنای دانشگاه اتریش بوده است. دانشگاه پزشکی وین که در سال 1365 تأسیس شد، یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشکده‌های پزشکی آلمانی زبان در جهان است. در سال‌های اخیر نیز دانشگاه‌های پزشکی در اتریش شاهد افزایش تعداد دانشجویان بین‌المللی بوده‌اند که این به دلیل هزینه‌های تحصیلی مقرون‌به‌صرفه، و استاندارد بالا و پیشرفته آموزش بوده است. شهریه دانشگاه‌های پزشکی دولتی اتریش برای هر ترم حدود 800 یورو و شهریه دانشگاه‌های پزشکی خصوصی اتریش، بسته به رشته و مقطع تحصیلی حدود 14000 الی 20000 یورو است. اگر شما هم علاقه‌مند به تحصیل پزشکی در اتریش هستید، در جدول زیر می‌توانید لیست بهترین دانشگاه‌های پزشکی را همراه با رشته‌ها و بورسیه‌های تحصیلی آن‌ها مشاهده کنید.

  دانشگاه‌های پزشکی اتریشبورسیه تحصیلی دانشگاهدانشکده‌ها و رشته‌ها
  دانشگاه علوم پزشکی وین (Medical University Of Vienna)700 الی1500 یوروپزشکی، دندان‌پزشکی، کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی، علوم پزشکی کاربردی و تخصص‌های مختلف
  دانشگاه پزشکی خصوصی پاراسلسوس (Paracelsus Private Medical University)پزشکی، داروسازی، علوم پرستاری. پزشکی مولکولی، علوم بهداشت و برنامه‌های تحصیلات تکمیلی در رشته‌های مختلف علوم پزشکی
  دانشگاه علوم پزشکی گراتس (Medical University Of Graze)4000 الی 5000 یوروپزشکی، دندان‌پزشکی، علوم پرستاری و برنامه‌های دکتری در رشته‌های مختلف علوم‌ پزشکی
  دانشگاه علوم‌پزشکی اینسبروک (Medical University of Innsbruck)متغیرپزشکی، دندان‌پزشکی، برنامه‌های دکتری پزشکی، علوم زیست پزشکی، علوم بالینی و …

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  بورسیه تحصیلی دانشگاه های اتریش

  همانطور که گفتیم، هزینه تحصیل در دانشگاه‌ های اتریش نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار کمتر است. اما با‌این‌حال، متقاضیان می‌توانند بورسیه‌های تحصیلی مختلفی که تا حد زیادی هزینه‌های تحصیل دانشجویان را تحت پوشش قرار می‌دهند را نیز دریافت کنند. بورسیه‌های تحصیلی اتریش محدود هستند و تنها به دانشجویان ممتاز ارائه می‌شوند. از جمله شرایط اخذ بورسیه تحصیلی اتریش می‌توان به معدل بالا در مقاطع قبلی، ارائه مدارک معتبر، انگیزه‌نامه و توصیه‌نامه، نمره زبان قابل قبول، رزومه تحصیلی قوی و مقالات پژوهشی اشاره کرد. بورسیه‌های تحصیلی اتریش، به دو گروه بورسیه‌های سازمانی و بورسیه‌های دانشگاهی دسته‌بندی می‌شوند. انواع بورسیه‌های تحصیلی که توسط دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی اتریش ارائه می‌شوند، عبارتند از:

  • بورسیه تحصیلی فدرال که به دانشجویان بین‌المللی در تمامی مقاطع تحصیلی ارائه می‌شود.
  • بورسیه‌های تحصیلی آژانس تحرک بین‌المللی و همکاری در آموزش علوم و تحقیقات اتریش(OeAD)
  •  بورسه تحصیلی بین‌المللی ارنست ماخ اتریش
  • بورسیه تحصیلی فرانتس ورفل
  • بورسیه تحصیلیORAXES  که در قالب کمک‌های مالی برای پژوهشگران و محققان دانشگاهی ارائه می‌شود.
  • بورسیه هلموت ویت دانشگاه فنی وین
  • بورسیه بنیاد دکتر هاینریش یورگ
  • بورسیه تحصیلی LL.M دانشگاه وین اتریش

  لیست دانشگاه های رایگان اتریش

  برای دانشجویان بین‌المللی امکان تحصیل به صورت کاملاً رایگان در دانشگاه های اتریش وجود ندارد. اما با ‌این‌حال متقاضیان با داشتن رزومه تحصیلی قوی می‌توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی درخواست دهند و از طریق این بورسیه‌ها که اغلب هزینه‌های تحصیل را شامل می‌شوند، تا حدودی به صورت رایگان تحصیل کنند. لیست دانشگاه های اتریش برای تحصیل رایگان به شرح زیر است:

  • دانشگاه وین
  • دانشگاه صنعتی وین
  • دانشگاه اینسبروک
  • دانشگاه صنعتی گراتس
  • دانشگاه لئوبن
  لیست دانشگاه‌های رایگان اتریش

  اقامت تحصیلی اتریش

  متقاضیانی که برای تحصیل در دانشگاه های اتریش درخواست می‌دهند، پس از دریافت پذیرش از دانشگاه باید به سفارت این کشور برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش و اقامت موقت مراجعه کنند. دانشجویان پس از دریافت ویزا می‌توانند تا پایان دوره تحصیلی خود در این کشور اقامت داشته باشند؛ اما پس از فارغ‌التحصیلی درصورتی‌که بخواهند ویزای خود را تمدید کنند، باید در اتریش و حوزه تحصیلی خود مشغول به کار شوند و یا برای تحصیلات تکمیلی درخواست دهند و بار دیگر از طریق تحصیل در کشور اتریش اقامت  داشته باشند. اگر شما هم قصد دارید برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اتریش درخواست دهید، بهتر است برای نتیجه بهتر و سریع‌تر، در طول مسیر مهاجرت تحصیلی خود، از یک وکیل مهاجرت اتریش کمک بگیرید.

   سخن پایانی

  اتریش یکی از بهترین کشور‌های جهان برای زندگی و همچنین تحصیل است، و دانشگاه‌های اتریش جزو معتبرترین دانشگاه‌ها در سطح جهانی هستند که به دلیل پذیرش آسان، هزینه تحصیلی کم و ارائه برنامه‌های تحصیلی به زبان انگلیسی، در سال‌های اخیر انتخاب بسیاری از دانشجویان بین‌المللی بوده‌اند. این کشور  با وجود اینکه مساحت و جمعیت کمی دارد، اما دانشگاه‌های بسیار معتبر و متنوعی را در خود جای داده است که شامل دانشگاه‌های دولتی و خصوصی، در مقاطع تحصیلی مختلف و رشته‌های متنوع می‌باشد. اگر شما هم قصد تحصیل در کشور اتریش را دارید، بهتر است پیش از اقدام به پذیرش تحصیلی، دانشگاه‌های این کشور و برنامه تحصیلی مورد نظر خود را مورد بررسی قرار دهید و اطلاعات لازم را کسب کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در دانشگاه های اتریش، می‌توانید با کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی میرداماد در ارتباط باشید.

  سوالات متداول

   آیا امکان تحصیل رایگان در دانشگاه‌های اتریش وجود دارد؟

  بله، با اخذ پذیرش از دانشگاه‌های دولتی یا دریافت بورسیه‌های تحصیلی، می‌توانید تا حدودی به صورت رایگان در دانشگاه‌های اتریش به تحصیل بپردازید.

   آیا تسلط به زبان آلمانی برای تحصیل در دانشگاه‌های اتریش ضروری است؟

  خیر، از‌آنجایی‌که برنامه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های اتریش به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌شوند، نیازی به تسلط به زبان آلمانی نیست.

   تحصیل در دانشگاه‌های اتریش چه مزایایی دارد؟

  از جمله مهم‌ترین مزایای تحصیل در دانشگاه‌‌های اتریش می‌توان به امکان تحصیل به زبان آلمانی و انگلیسی، پذیرش آسان، هزینه تحصیل کمتر، اجازه کار حین تحصیل برای دانشجویان و امکان دریافت ویزای همراه اشاره کرد.

   برترین دانشگاه‌های دولتی و رایگان اتریش کدام‌ها هستند؟

  دانشگاه وین، دانشگاه صنعتی وین، دانشگاه اینسبروک، دانشگاه صنعتی گراتس، دانشگاه علوم پزشکی وین و دانشگاه لئوبن جزو دانشگاه‌های دولتی و رایگان اتریش محسوب می‌شوند.

  مقالات مرتبط

  دانشگاه های اتریش

  دانشگاه های اتریش

  اتریش، یکی از کشور‌های برتر در زمینه آموزش و تحصیلات است و دانشگاه‌‌ های اتریش نیز در سراسر جهان از اعتبار بالایی برخوردار هستند. بسیاری از این دانشگاه‌ها رتبه بالایی در رتبه‌بندی دانشگاهی QS  دارند و امکانات آموزشی باکیفیتی را...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

  در بین کشورهای اروپایی، اتریش از‌نظر دانشگاهی و تحقیقاتی یکی از پیشتازان است. دانشگاه‌های این کشور از دانشجویان خارجی به‌ویژه در زمینه تحقیقاتی برای تحصیل پزشکی در اتریش استقبال می‌کنند. دانشگاه‌های پزشکی اتریش از‌نظر بین‌المللی شهرت بالایی دارند. شرایط تحصیل...

  ویزای تحصیلی اتریش

  ویزای تحصیلی اتریش

  اگر قصد تحصیل در اتریش و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور...

  نظرات کاربران