دانشگاه های سوئیس

سوئیس، کشور اروپایی کوچکی است که پذیرای دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان است. این کشور، به‌ دانشگاه‌های عالی و مراکز تحقیقاتی پیشگام خود، مشهور است. دانشجویان، در شهرهایی مانند زوریخ و ژنو به مجموعه عظیمی از گالری‌های هنری، موزه‌ها و تئاترها دسترسی دارند. درحالی‌که، شگفتی‌های طبیعی مثل کوه‌های آلپ، تنها چند ساعت با آن‌ها فاصله دارند. بنابراین، به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، تجربه‌ای منحصربه‌فرد از تحصیل در دانشگاه‌های این کشور خواهید داشت. در این مقاله، این موضوع دقیق‌تر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  دانشگاه‌ های سوئیس

  دانشگاه‌های کشور سوئیس، شامل 10 دانشگاه کانتونی و دو موسسه فناوری فدرال است که قدیمی‌ترین موسسه در سال 1460 (دانشگاه بازل) و جوان‌ترین آن‌ها در سال 2000 (دانشگاه لوسرن) تاسیس شده است. این 12 دانشگاه، در سراسر مناطق آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی زبان به شرح زیر واقع شده‌اند:

  • پنج دانشگاه در سوئیس، آلمانی زبان هستند (دانشگاه‌های بازل، لوسرن، سنت گالن، زوریخ و موسسه فناوری فدرال سوئیس زوریخ).
  • دو دانشگاه کانتون‌ دو زبانه (دانشگاه‌های برن و فریبورگ) به‌شمار می‌روند.
  • چهار دانشگاه در سوئیس فرانسوی زبان هستند (دانشگاه‌های ژنو، لوزان و نوشاتل، و همچنین موسسه فناوری فدرال سوئیس لوزان).
  • یک دانشگاه در کانتون ایتالیایی زبان تیچینو (Università della Svizzera italiana) است.

  همه موسسات به‌رسمیت شناخته شده‌اند و از بودجه عمومی برخوردار هستند. اکثر دانشگاه‌ های سوئیس همه رشته‌ها را پوشش می‌دهند و دارای دانشکده‌های پزشکی هستند.

  تمامی آن‌ها، برنامه‌های تحصیل در سوئیس را در سطح لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری پوشش می‌دهند. ماموریت‌های اصلی این دانشگاه‌های سنتی، تحقیقات بنیادی و آموزش‌های عملی است. بسیاری از دوره‌های تحصیلی به‌طور کامل و برخی تا حدودی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

  اگر ابهاماتی در این زمینه دارید توصیه می‌شود با وکیل مهاجرت سوئیس در موسسه میرداماد مشورت کنید.

  بهترین دانشگاه‌ های سوئیس

  پنج دانشگاه برتر سوئیس در سال 2024 در جدول زیر ارائه شده است:

  رتبه‌بندی سوئیس 2024رتبه‌بندی جهانی 2024رتبه‌بندی جهانی 2023دانشگاهشهر
  11111ETH زوریخزوریخ
  23341École Polytechnique Fédérale de LozanneLozanne
  38082دانشگاه زوریخزوریخ
  411694برنبرن
  5123101بازلبازل

  شهریه دانشگاه ها در سوئیس

  در اکثر کشورهای اروپایی، هزینه‌های تحصیل و زندگی در سوئیس برای شهروندان غیراروپایی بیشتر از دانشجویان اروپا است. اما سوئیس یک استثنا است. در این کشور، شهریه در اکثر دانشگاه‌های دولتی برای همه دانشجویان بین المللی، صرف‌نظر از ملیت آن‌ها یکسان است. با این‌حال، چند استثنا وجود دارد:

  • دانشگاه فریبورگ
  • دانشگاه لوسرن
  • دانشگاه نوشاتل
  • دانشگاه سنت گالن
  • دانشگاه لوگانو
  • دانشگاه زوریخ

  در این دانشگاه‌ها، با دو حالت مواجه می‌شوید:

  • هزینه‌های تحصیل برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA بالاتر است
  • هزینه‌های تحصیل برای همه دانشجویان بین‌المللی در مقایسه با شهریه دانشجویان ملی (سوئیسی) بالاتر است

  درصورتی‌که قصد کسب اطلاعات دقیق‌تر در مورد هزینه‌های تحصیل در دانشگاه های سوئیس داشته باشید، پیشنهاد می‌شود با موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید.

  شهریه در دانشگاه‌های دولتی

  دانشگاه‌های دولتی سوئیس، به‌طور قابل توجهی، از دولت بودجه دریافت می‌کنند. به‌همین‌دلیل، هزینه‌های تحصیل در این کشور، مقرون‌به‌صرفه‌ است. با مهاجرت به سوئیس از طریق یک برنامه تبادل، هیچ شهریه‌ای پرداخت نخواهید کرد.

  متوسط هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های دولتی سوئیس به‌شرح زیر است:

  • برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد: 400 – 3700 یورو در سال
  • مدرک دکتری: 100 تا 900 یورو در سال

  هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی

  دانشگاه‌های خصوصی سوئیس، معمولا شهریه‌های بالاتری دارند که می‌تواند به 43000 یورو در سال برسد. برخی از کالج های سوئیس، درصورتی‌که دانشجویان هنگام شروع برنامه تحصیلی تمام هزینه را پرداخت کنند، شامل تخفیف می‌شوند. گاهی اوقات، یکی از شرایط پذیرش دانشگاه های سوئیس این است که شهریه، براساس تعداد کل دروس یا واحدها محاسبه می‌شود.

  دانشگاه‌های با شهریه پایین سوئیس

  در این قسمت، به معرفی ارزان‌ترین دانشگاه‌ های سوئیس پرداخته می‌شود.

  دانشگاه ETH Zurich

  • محدوده شهریه هرترم: 720 فرانک

  ETH Zurich یک موسسه فناوری مستقر در زوریخ است. اکثر برنامه‌ها در زمینه‌های ریاضی، مهندسی، فناوری و علوم هستند. اگر علاقمند به این رشته‌ها هستید، هیچ مکانی بهتر از این دانشگاه برای تحصیل وجود ندارد، به‌خصوص اگر بودجه کمی دارید. این دانشگاه، یکی از ارزان‌ترین دانشگاه‌ های سوئیس است که در بین 10 دانشگاه برتر جهان قرار دارد و بین دانشکده‌های مهندسی جهان رتبه 5 برتر را کسب کرده است.

  نزدیک به 40 درصد از دانشجویان این دانشگاه غیربومی هستند و یکی از فارغ‌التحصیلان برجسته بین‌المللی ETH زوریخ آلبرت انیشتین است.

  دانشگاه  ETHزوریخ از برترین دانشگاه‌های دنیا است.

  دانشگاه زوریخ

  • محدوده شهریه هر ترم: 720 فرانک

  دانشگاه زوریخ، با حدود 30000 دانشجو، یکی از قدیمی‌ترین و بهترین دانشگاه‌ های سوئیس است که درحال حاضر شامل دانشکده‌های حقوق، اقتصاد، پزشکی، فلسفه، ریاضیات، مهندسی، علوم کامپیوتر است. بنابراین، دانشگاهی با بالاترین دامنه موضوعات و دوره‌های مختلف موجود در سوئیس است.

  درحالی‌که زبان اصلی تحصیل برای مقاطع لیسانس، سوئیسی-آلمانی است، تعداد برنامه‌های انگلیسی نیز افزایش پیدا کرده است و اکثر برنامه‌های کارشناسی ارشد، حداقل در برخی از دانشکده‌ها، به زبان انگلیسی برگزار می‌شود.

  موسسه فناوری فدرال سوئیس در لوزان

  • محدوده شهریه هر ترم: 780 فرانک

  موسسه فناوری فدرال سوئیس در لوزان یا EPFL، توسط دولت برای حمایت از آموزش مهندسان و دانشمندان در سوئیس ایجاد شده است. این دانشگاه، به‌عنوان یکی از برترین دانشگاه‌ های سوئیس، در بین بهترین مدارس فناوری جهان رتبه‌بندی می‌شود.

  این دانشگاه، با استانداردهای فوق العاده بالا و شهریه‌های بسیار پایین، تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی را به خود جذب می‌کند که بیش از 50 درصد از کل جمعیت دانشجویان را تشکیل می‌دهند.

  دانشگاه برن

  • محدوده شهریه هر ترم: 950 فرانک

  دانشگاه برن، در موقعیت ایده‌آلی در پایتخت سوئیس قرار دارد و طیف گسترده‌ای از دوره‌ها را در 8 دانشکده و 150 مؤسسه ارائه می‌دهد. دانشگاه برن با حدود 20000 دانشجو، سومین دانشگاه بزرگ و از بهترین دانشگاه های سوئیس است.

  این دانشگاه مقرون‌به‌صرفه، دوره‌های لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری را به انگلیسی ارائه می‌دهد که برای دانشجویان بین المللی، امری ایده‌آل است.

  دانشگاه لوزان

  • محدوده شهریه هر ترم: 580 فرانک

  دانشگاه لوزان، شامل 7 دانشکده با حدود 1500 دانشجوی بین‌المللی است که بسیاری از آن‌ها، دانشجویان مهمان برخی از مشهورترین دانشگاه‌های جهان هستند. پردیس اصلی دانشگاه، در مکانی زیبا در سواحل دریاچه لمان قرار دارد.

  دانشگاه ژنو

  • محدوده شهریه هر ترم: 500 فرانک

  دانشگاه ژنو، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی و از بزرگترین دانشگاه‌های کشور است. حدود 40 درصد از دانشجویان این دانشگاه، بین‌المللی هستند. زبان اصلی آن‌ها، فرانسوی است، اما برنامه‌های زیادی به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. دانشگاه ژنو، همیشه در بین 50 دانشگاه برتر جهان رتبه‌بندی می‌شود.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  الزامات زبان دانشجویان بین المللی در دانشگاه‌ های سوئیس

  دانشگاه‌ها، بسته به برنامه تحصیلی، الزامات زبانی مختلفی دارند. اکثر دانشگاه‌ها، دوره‌های کارشناسی ارشد را به زبان آلمانی و انگلیسی و برخی به زبان فرانسه ارائه می‌دهند. بنابراین، اگر قصد تحصیل در یک برنامه چندزبانه دارید، این امر می‌تواند ایده خوبی برای تقویت زبان آلمانی یا فرانسوی باشد. همچنین اگر در پی تحصیل پزشکی در سوئیس هستید، تسلط خود را در تمامی زبان‌ها تقویت کنید.

  از طرف دیگر، اگر قصد دارید برنامه‌ای را انتخاب کنید که کاملا به زبان انگلیسی ارائه می‌شود، احتمالا الزامات زبانی خاصی وجود داشته باشد. گاهی اوقات، سفارت، سطح مهارت انگلیسی شما را با یک آزمون خاص ارزیابی می‌کند.

  آیا دوره های تحصیلی دانشگاه‌ها در سوئیس به انگلیسی ارائه می‌شوند؟

  برخلاف تصور عموم که تحصیل در دانشگاه‌ های سوئیس فقط به زبان‌های آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی امکان‌پذیر است، تعداد قابل توجهی برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی نیز در این دانشگاه‌ها ارائه می‌شود. این فرصت، به‌ویژه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، برای دانشجویان بین‌المللی که به زبان انگلیسی تسلط دارند، بسیار جذاب است. مدرسه تجارت اتحادیه اروپا در ژنو، همه دوره‌های خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد و دانشگاه بازل دارای دوره کارشناسی ارشد در رشته زیست شناسی حیوانات است که به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

  آزمون‌های زبان در سوئیس برای دانشجویان بین المللی

  در سوئیس برنامه‌های تحصیلی ارائه شده در بهترین دانشگاه های سوئیس نیازمند مهارت در زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و یا آلمانی است. بسته به رشته انتخابی شما، مدارک مورد قبول مهارت برای هر زبان عبارتند از:

  • آلمانی: DSH، TestDaF، OSD، telc و…
  • فرانسوی: DELF یا DALF
  • انگلیسی: PTE Academic، IELTS Academic، TOEFL iBT، Duolingo

  اگر مدرک زبان ندارید، می‌توانید در آزمون زبان دانشگاه شرکت کنید و مسئولین تصمیم می‌گیرند که آیا سطح شما برای قبولی کافی است یا خیر. این گزینه در همه دانشگاه‌ها وجود ندارد. بنابراین، ابتدا با موسسه تماس بگیرید.

  نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه‌ های سوئیس

  گزینه‌های تحصیلی زیادی در دانشگاه‌های کشور سوئیس برای انتخاب وجود دارد که بسیاری از آن‌ها، به‌شدت بر روی تحقیق و پژوهش متمرکز هستند.

  شرایط پذیرش دانشگاه های سوئیس را بررسی کنید، زیرا اغلب معیارهای پذیرش خاصی برای مدارک پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی درنظر گرفته شده است.

  همچنین، به دنبال فرصت‌های بورسیه تحصیلی باشید تا در تامین هزینه‎‌های تحصیل خود در خارج از کشور کمک مالی دریافت کنید.

   بورسیه تحصیلی هزینه‌های تحصیلی را پوشش می‌دهد.

  مدارکی که در سوئیس به رسمیت شناخته نمی‌شود

  باید توجه داشته باشید که برخی از مدارک تحصیلی توسط اقلب دانشگاه‌های این کشور، به‌رسمیت شناخته نمی‌شوند، مانند:

  • مدارک تحصیلی مبتنی بر آموزش‌های از راه دور، مدارک مدارس شبانه
  • مدارک دبیرستان‌های حرفه‌ای یا نیمه وقت و مدارسی که آموزش حرفه‌ای و همچنین آموزش عمومی ارائه می‌دهند.

  اگر مدرک تحصیلی شما به‌رسمیت شناخته نشود، باید در آزمون معادل‌سازی مدارک سوئیس شرکت کنید.

  نحوه درخواست پذیرش از دانشگاه‌ های سوئیس

  این فرآیند، شامل مراحل زیر می‌شود:

  • فرم درخواست آنلاین را در وب‌سایت دانشگاه تکمیل کنید.
  • هزینه درخواست را بپردازید.
  • تمام اسناد ضروری را پیش از اتمام مهلت درنظر گرفته شده ارسال کنید. این مدارک شامل موارد زیر می‌شود:
   • پرینت امضا شده فرم درخواست پذیرش
   • دو قطعه عکس گذرنامه
   • کپی شناسنامه
   • رونوشت از مدارک تحصیلی رسمی از هر دانشگاهی که قبلا در آن تحصیل کرده‌اید (در صورت وجود)
   • دیپلم دبیرستان یا مدرک لیسانس
   • مدارک مهارت زبان (آلمانی/فرانسوی/انگلیسی)
   • رزومه تحصیلی
   • شواهدی مبنی بر پرداخت هزینه درخواست (100 تا 150 فرانک یا 400 فرانک برای درخواست‌های دیرهنگام)
   • انگیزه نامه
  • مدارک اضافی برای دانشجویانی که برای دوره دکتری درخواست می‌دهند:
   • نامه‌ای از یکی از اساتید دانشکده که گواهینامه هدایت پایان نامه‌های دکترا را دارد و تحقیقات شما را تایید می‌کند.

  تمام گواهینامه‌ها و رونوشت‌هایی که به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی یا ایتالیایی نیستند باید توسط مترجم معتبر به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شوند. به همراه ترجمه، برخی از دانشگاه‌ها از مدرسه یا دانشگاهی که شما در آن تحصیل کرده‌اید، مدرک رسمی به‌همراه توضیح در مورد سیستم نمره‌دهی و سنجش، درخواست می‌کنند. پس از قبولی، برای ویزای تحصیلی سوئیس اقدام کنید.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مهلت درخواست دانشگاه برای سوئیس

  مهلت‌ درخواست برای تحصیل در دانشگاه های سوئیس بسته به هر دانشگاه متغیر است و گاهی اوقات، به شرایط شما یا نیاز به درخواست برای ویزای دانشجویی نیز بستگی دارد. معمولا به دانشجویان توصیه می‌شود که درخواست خود را در ترم بهار برای تحصیل در سال تحصیلی بعد ارسال کنند. معمولا، زمان‌ درخواست برای پذیرش در بیشتر دانشگاه‌ها به‌شرح زیر است:

  • ترم پاییز: ابتدای دسامبر تا پایان آوریل.
  • ترم بهار: شروع اردیبهشت تا پایان نوامبر.

  درصورت نیاز به ویزای سوئیسی، مهلت‌های زیر توصیه می‌شود:

  • ابتدای دسامبر – پایان فوریه برای ترم پاییز
  • شروع از می – پایان سپتامبر برای ترم بهار

  بهترین رشته‌ها در دانشگاه‌ های سوئیس

  رشته‌های تحصیلی متعددی، در دانشگاه‌های این کشور وجود دارد که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. این رشته‌ها به‌شرح زیر هستند:

  • علوم میان رشته‌ای
  • مدیریت هتل و هتلداری
  • هوش مصنوعی
  • زیست شناسی کمی و سیستمی
  • بانکداری و مالی
  • قانون بین المللی
  • ریاضیات کاربردی
  • مدیریت کسب‌وکار
  • مهندسی مکانیک
  • تجارت بین‌الملل

  بورسیه تحصیلی دانشگاه ها در سوئیس برای دانشجویان بین المللی

  در این بخش، انواع بورسیه تحصیلی سوئیس برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد آمده است:

  بورسیه های تعالی کارشناسی ارشد ETH زوریخ

  این بورسیه‌های تحصیلی، تمام هزینه‌های تحصیل در دانشگاه های سوئیس را پوشش می‌دهند. درحالی‌که، دیگر بورسیه‌های کارشناسی ارشد، تنها کمک هزینه‌ای جزئی و پیشنهاد کارآموزی ارائه می‌دهند. این بورسیه، برای همه دانشجویانی که مدرک لیسانس خود را از یک موسسه معتبر دریافت کرده‌اند، قابل دسترسی است.

  مبلغ

  بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد، شامل کمک هزینه جزئی برای هزینه‌های زندگی و تحصیل، یعنی 6000 فرانک در هر ترم علاوه‌بر معافیت از شهریه است. درحالی‌که بورسیه پزشکی سوئیس، هزینه‌های زندگی و تحصیل را به مبلغ 11000 فرانک در هر ترم پوشش می‌دهد.

  کمک هزینه های کارشناسی ارشد دانشگاه لوزان برای دانشجویان خارجی

  دانشگاه لوزان از طریق کمک هزینه‌های کارشناسی ارشد، به همه کسانی که مدرک لیسانس خود را اخذ کرده اند و مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند، بورسیه می‌دهد.

  مبلغ

  این بورسیه تحصیلی، به دانشجویان کمک هزینه ماهانه 1600 فرانک ارائه می‌دهد.

  کمک هزینه تحصیلی عالی EPFL برای دانشجویان کارشناسی ارشد

  دانشجویان علاقمند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، می‌توانند برای بورسیه تحصیلی اقدام کنند. تنها این دانشجویان، واجد شرایط دریافت بورسیه هستند.

  مبلغ

  این بورسیه، شامل کمک هزینه به مبلغ 16000 فرانک هر سال تحصیلی است.

   بورسیه به دانشجویان واجد شرایط تعلق می‌گیرد

  بورسیه های تحصیلات تکمیلی ژنو

  بورسیه تحثیلات تکمیلی ژنو، مبلغ قابل توجهی را برای جذب دانش‌پژوهان با استعداد، از سراسر جهان سرمایه‌گذاری می‌کند. همه دانشجویان، این فرصت را دارند که برای چندین بورسیه مثل بورسیه پزشکی سوئیس درخواست خود را ثبت کنند.

  مبلغ / مزایا

  بورسیه تحصیلی کامل 20000 فرانک و بورسیه جزئی 10000 فرانک محسوب می‌شود که براساس برتری علمی، به فرد تعلق می‌گیرد. همچنین ممکن است شامل پیشنهاد کار به‌عنوان دستیار آموزشی یا کاهش شهریه براساس نیاز مالی باشد.

  تحرک اروپایی برای آموزش عالی: برنامه تحرک سوئیس-اروپا (SEMP) / ERASMUS

  برنامه تحرک سوئیس-اروپا، یا SEMP، نسخه سوئیسی Erasmus+ برای آموزش عالی است. SEMP به موسسات آموزش عالی سوئیس، اجازه می‌دهد تا به دانشجویان کارشناسی ارشد و اعضای هیئت علمی که درحال تحصیل، آموزش یا تدریس در اروپا هستند، یارانه پرداخت شود.

  مبلغ

  این مبلغ،380 تا 440 فرانک در ماه، بسته به کشور مبدا متقاضی است.

  جایزه برنامه افتخارات فرانکلین

  این بورسیه، برای دانشجویان دوره کارشناسی در دانشگاه‌ های سوئیس با عملکرد تحصیلی استثنایی و معدل حداقل 3.5 یا معادل آن است.

  مبلغ

  مبلغ این بورسیه،2,863 تا  9,545 فرانک است.

  جایزه سفیر ویلفرد گینز کالج های جهانی متحد (UWC)

  هدف از این جایزه، تسهیل پذیرش برای متقاضیانی است که در یکی از مدارس عضو UWC تحصیل می‌کنند و پیشرفت تحصیلی استثنایی و دستاوردهایی عالی دارند. تمام برنامه‌های کارشناسی، واجد شرایط دریافت این بورسیه هستند.

  مبلغ

   2,862.78 فرانک مبلغ درنظر گرفته شده برای این بورسیه است.

  بورسیه های تحصیلی عالی دانشگاه سنت گالن

  در دانشگاه سنت گالن، بورسیه‌های تحصیلی مثل بورسیه پزشکی سوئیس به دانشجویان کارشناسی و برای شش ترم، معادل هزینه‌های تحصیل در مقطع کارشناسی اعطا می‌شود.

  مبلغ

  مبلغ اهدایی به دانشجویان 18,756 فرانک خواهد بود.

  دانشگاه‌های دولتی سوئیس شهریه کمتری دارند

  جمع‌بندی

  سوئیس، به سیستم آموزشی باکیفیت خود مشهور است و دانشگاه‌های آن نیز از این قاعده مستثنی نیستند. دانشگاه‌ های سوئیس، به‌دلیل برنامه‌های عالی علمی، امکانات تحقیقاتی پیشرفته و اعضای هیئت علمی درجه یک خود شناخته شده‌اند و طیف گسترده‌ای از برنامه‌های دانشگاهی را در رشته‌های مختلف ارائه می‌دهند. همچنین بورسیه‌های تحصیلی که توسط موسسات مختلف و دانشگاه ارائه می‌شود، می‌تواند بسیاری از هزینه‌های دانشجویان بین‌المللی را پوشش دهد. درصورت داشتن سوالات بیشتر پیشنهاد ما، تماس با متخصصان موسسه میرداماد است.

  سوالات متداول

  دانشگاه شماره 1 سوئیس کدام است؟

  دانشگاه ETH Zurich، واقعا بی‌رقیب است و موسسات فناوری آن در بین 10 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

  آیا سوئیس برای تحصیل ارزان است؟

  دانشگاه‌های دولتی سوئیس، بودجه قابل توجهی از دولت دریافت می‌کنند. به‌همین‌دلیل است که هزینه‌های تحصیل به‌صرفه‌ای دارند.

  آیا تحصیل در سوئیس آسان است؟

  ورود به بسیاری از دانشگاه‌ها در این کشور، نسبتا آسان است. اما، یکی از سخت‌ترین مسائلی که در طول تحصیل با آن مواجه خواهید شد، امتحانات هستند.

  آیا زبان انگلیسی برای زندگی و تحصیل در سوئیس کافی است؟

  زبان انگلیسی می‌تواند برای تحصیل کافی باشد، اما برای زندگی یا کار در آن‌جا کافی نخواهد بود.

  مقالات مرتبط

  دانشگاه های سوئیس

  دانشگاه های سوئیس

  سوئیس، کشور اروپایی کوچکی است که پذیرای دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان است. این کشور، به‌ دانشگاه‌های عالی و مراکز تحقیقاتی پیشگام خود، مشهور است. دانشجویان، در شهرهایی مانند زوریخ و ژنو به مجموعه عظیمی از گالری‌های هنری، موزه‌ها و...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای اروپایی از اهمیت زیادی برخوردار است. سوئیس از جمله کشورهایی است که تحصیل این 2 رشته در دانشگاه‌های معتبر آن رقابت زیادی در میان دانشجویان ایجاد کرده است. علاوه بر به روز بودن دانشگاه‌ها...

  ویزای تحصیلی سوئیس

  ویزای تحصیلی سوئیس

  سوئیس کشوری که در همه چیز سرآمد است: از روانشناسان بزرگی مانند یونگ و پیاژه گرفته تا ورزشکاران و زنان مانند فدرر و هینگیس، در قلب اروپا واقع شده است و جای تعجب نیست که بتوانید تنها در یک بعد...

  نظرات کاربران