ویزای تحصیلی اسپانیا

اگر قصد تحصیل در اسپانیا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای تحصیلی از صفر تا صد برای شما عزیزان می باشند. افراد خارجی از کشورهای غیر‌اتحادیه اروپا برای ورود و تحصیل در کشور اسپانیا به ویزا نیاز دارند. برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا باید مدارک لازم را به کنسولگری یا سفارت اسپانیا ارسال کرد. مشاورین موسسه مهاجرتی میرداماد آماده‌اند تا به شما در دریافت این ویزا کمک کنند.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  انواع ویزای تحصیلی اسپانیا

  برای دانشجویان بین‌المللی مشتاق به مهاجرت تحصیلی به اسپانیا چندین نوع ویزا وجود دارد. نوع ویزای مورد نیاز به ملیت دانشجو و مدت‌زمان برنامه تحصیلی بستگی دارد.

  بر‌اساس طول دوره تحصیل دو نوع ویزای دانشجویی اسپانیا وجود دارد:

  • ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت: برای آن دسته از خارجیانی که به تحصیل بین 91 تا 180 روز در اسپانیا مایل هستند.
  • ویزای تحصیلی بلندمدت: برای آن دسته از افرادی که به تحصیل بیش از 6 ماه در اسپانیا تمایل دارند.

  ذکر این نکته ضروری است که برای تحصیل کمتر از 90 روز به درخواست ویزای دانشجویی نیازی نیست. در این صورت برخورداری از ویزای توریستی برای ورود به این کشور کفایت می‌کند.

  خواننده گرامی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای تحصیلی اسپانیا می‌توانید با مشاورین موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید و دراسرع‌وقت مشاوره رایگان دریافت کنید.

  تبدیل ویزای توریستی به ویزای دانشجویی اسپانیا

  قانون مهاجرت در اسپانیا به شما اجازه می‌دهد تا زمانی که با ویزای توریستی در این کشور هستید، برای مجوز دانشجویی خود اقدام کنید. بااین‌حال در نظر داشته باشید که باید درخواست این ویزا را ظرف 90 روز قبل از شروع تحصیل و حداقل 30 روز قبل از آن انجام دهید. پس از ارسال درخواست، حداکثر ظرف مدت یک ماه پاسخ خود را دریافت خواهید کرد.

  کار با ویزای دانشجویی اسپانیا

  صرف‌نظر از اینکه در دانشگاهی در اسپانیا تحصیل می‌کنید یا دوره‌های زبان اسپانیایی را در این کشور می‌گذرانید، ویزای دانشجویی به شما این حق را می‌دهد که تا 20 ساعت در هفته به‌صورت پاره‌وقت کار کنید. به‌خاطر داشته باشید که شما فقط در طول مدت ویزا به کار مجاز هستید. برای اطلاع از نحوه اخذ ویزای کار اسپانیا می توانید با مشاوران ما در موسسه میرداماد در تماس باشید.

   برای دریافت ویزای تحصیلی کشور اسپانیا باید مدارک لازم را به کنسولگری یا سفارت اسپانیا ارسال کرد.

  ویزای تحصیلی کوتاه ‌مدت اسپانیا

  تمامی افراد متقاضی برای تحصیل در دوره‌های آموزشی کمتر از 90 روز باید برای ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت اسپانیا درخواست دهند. این ویزا تنها برای 90 روز یا سه ماه اعتبار دارد و قابل تمدید نیست.

  ویزای تحصیلی کوتاه‌ مدت بین ۳ تا ۶ ماه اسپانیا

  چنانچه دوره تحصیلی بین 3 تا 6 ماه زمان ببرد باید برای ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت یا 180 روزه درخواست داد. این ویزاهای دانشجویی فرایند درخواست ساده‌تری دارند و قابل ‌تمدید نیستند. دانشجو از‌طریق ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت می‌تواند هر دوره کوتاه‌مدتی را بگذراند. بااین‌حال، اگر طول دوره بیش از 180 روز باشد، متقاضی باید برای دریافت ویزای بلندمدت اسپانیا اقدام کند.

  ویزای تحصیلی بلند مدت اسپانیا

  آن دسته از افرادی که به اقامت تحصیلی در اسپانیا برای بیش از شش ماه مایل هستند باید برای ویزای تحصیلی نوع D درخواست دهند. این نوع ویزا سه ماه اعتبار دارد و از زمان ورود به منطقه شنگن یک ماه فرصت دارید تا برای کارت شناسایی خارجی اقدام کنید.

  مجوز اقامت برای تحصیل، یک مجوز موقت است که برای مدت اقامت تحصیلی در اسپانیا معتبر خواهد بود. این مجوز حداکثر برای یک سال تحصیلی اعطا می‌شود و می‌توان آن را هر سال تمدید کرد، مشروط‌بر اینکه دوره مورد نظر تکمیل نشده باشد.

  پس از ورود به اسپانیا، حداکثر 30 روز تقویمی برای شروع فرایند درخواست اقامت تحصیلی فرصت دارید. برای این منظور حفظ بلیت هواپیما (بورگ کارت) یا دریافت مهر ورود به اتحادیه اروپا در پاسپورت هنگام تردد از گمرک ضروری است.

  مراحل دریافت ویزای تحصیلی

  در مرحله نخست و قبل از درخواست ویزا برای سفر به کشور اسپانیا باید در یکی از موسسات آموزشی اسپانیا پذیرش تحصیلی گرفت. داشتن نامه پذیرش مهم‌ترین جنبه برای درخواست ویزا به‌حساب می‌آید.  

  در مرحله بعد باید درخواست خود را به سفارت اسپانیا در کشور خود یا کشورهای همسایه ارسال کرد.  

  ارائه درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا را باید زمانی انجام دهید که در برنامه تحصیلی انتخابی پذیرش گرفته باشید. شما باید به‌محض دریافت نامه پذیرش خود، فرایند آماده‌سازی مدارک را آغاز کنید. بنابراین برای دریافت به‌موقع ویزا باید حداقل دو یا سه ماه قبل از سفر به اسپانیا اقدامات لازم را انجام دهید.

  به‌طور معمولی زمان رسیدگی به درخواست‌های ویزای اسپانیا نهایتا تا 3 ماه طول خواهد کشید. البته گاهی اوقات متقاضیان در 15 روز کاری ویزای خود را دریافت خواهند کرد.

  مراحل دریافت ویزای تحصیلی کشور اسپانیا

  دلایل ریجکت ویزای تحصیلی اسپانیا

  در برخی موارد ممکن است با درخواست ویزای تحصیلی موافقت نشود. درخواست برای ویزای دانشجویی می‌تواند یک فرایند پیچیده باشد و لازم است از صحت تمام مدارک مورد نیاز و شرایط تعیین‌شده (همچون منابع مالی و بیمه درمانی) مطمئن شوید.

  برخی از دلایلی که شانس گرفتن ویزای تحصیلی اسپانیا را کم می‌کند، عبارت‌اند از:

  • عدم حمایت مالی
  • اسناد نادرست
  • عدم ارائه پاسخ مناسب به افسر ویزا هنگام مصاحبه
  • عدم متقاعد شدن مقامات اسپانیایی در مورد قصد دانشجو از تحصیل در کشور اسپانیا

  ما در موسسه حقوقی میرداماد با داشتن پرونده‌های موفق بسیار به شما اطمینان خاطر می‌دهیم که در تهیه اسناد و مدارک لازم مشکلی نداشته باشید.

  مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا

  مدارک لازم برای ویزای تحصیلی به عوامل مختلفی بستگی دارد که اصلی‌ترین آن‌ها کشور مبدا است. تمامی مدارک ذکر‌شده در ادامه باید به زبان این کشور ترجمه شوند. کنسولگری اسپانیا فقط ترجمه‌هایی را می‌پذیرد که توسط مترجمان رسمی انجام شده باشد. اگر می‌خواهید اسناد پرونده خود را به اسپانیایی ترجمه کنید، با ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید.

  به‌عنوان یک قاعده کلی، مجموعه مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای دانشجویی کشور اسپانیا به شرح زیر است:

  1. پرینت فرم ویزای ملی

  متقاضی یا نماینده وی باید تمام فیلدها را تکمیل کرده و درخواست ویزا را امضا کند. اگر متقاضی خردسال است، یکی از والدین یا نماینده مجاز وی باید درخواست را به امضا برساند.

  2. عکس پاسپورتی

  برای درخواست ویزا باید یک عکس جدید و رنگی سه‌درچهار با پس‌زمینه سفید ارائه کرد. این عکس باید از جلو بدون عینک تیره یا هرگونه انعکاس یا لباسی که شکل صورت را مبهم می‌کند، گرفته شده باشد.

  3. پاسپورت معتبر

  اصل پاسپورت همراه با کپی از صفحاتی که شامل داده‌های بیومتریک در گذرنامه است برای اخذ ویزا ضروری خواهد بود. پاسپورت باید حداقل برای مدت مورد انتظار اقامت معتبر و نیز دو صفحه خالی دیگر نیز داشته باشد. گذرنامه‌هایی که بیش از 10 سال پیش صادر شده‌اند پذیرفته نمی‌شوند.

  4. مدرکی دال بر قبولی در فعالیت تحصیلی، آموزشی، داوطلبی

  اصل سند قبولی در یکی از موسسات آموزشی اسپانیا و یک کپی از آن برای اثبات موارد زیر:

  • نامه پذیرش توسط مرکز مطالعاتی مجاز به‌منظور گذراندن دوره تحصیلی تمام‌وقت
  • مدرک نشان‌دهنده پذیرش در مرکز تحقیقاتی یا توان‌بخشی/آموزشی
  • پذیرش در یک برنامه برای انتقال دانشجو (در این مورد باید مدرکی مبنی‌بر پذیرش در یک مرکز مطالعاتی و پذیرش خانواده یا موسسه برای دانشجو یا تعهد برگزارکننده برنامه برای پوشش هزینه‌های انجام‌شده ارائه شود.)
  • پذیرش انجام آموزش بدون حقوق بر‌اساس امضای قرارداد
  • توافق با سازمان مسئول برنامه داوطلبانه

  5. شواهد دال بر تمکن مالی برای ویزای تحصیلی

  برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا ارائه اصل مدارک و کپی آن‌ها که ثابت کند متقاضی (نماینده قانونی یا بستگان وی که از او حمایت می‌کنند) منابع مالی کافی برای تامین هزینه‌های اقامت و بازگشت دانشجو و بستگان همراهش را دارد، لازم خواهد بود. حداقل مقدار مورد نیاز تمکن مالی ویزای تحصیلی این کشور معادل 100% IPREM (شاخص اثرات چندگانه درآمد عمومی) است. این مبلغ حدود 600 یورو در ماه تخمین زده می‌شود.

  به این مقدار باید 75٪ از IPREM (شاخص اثرات چندگانه درآمد عمومی) برای هر یک از بستگان همراه اضافه شود. درصورتی‌که ثابت شود هزینه مسکن برای کل مدت اقامت پیش‌پرداخت شده است، مبلغ مذکور کاهش می‌یابد.

  6. بیمه سلامت

  یکی دیگر از مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کشور اسپانیا داشتن بیمه است. برای این منظور ارائه اصل گواهی و کپی آن برای بیمه درمانی اعم از دولتی یا خصوصی لازم خواهد بود که طبق آن قراردادی با موسسه بیمه دارای مجوز فعالیت در اسپانیا منعقد‌ شده باشد. بیمه درمانی باید تمام خطرات تحت پوشش سیستم بهداشت عمومی در اسپانیا را تقبل کند.

  درصورتی‌که متقاضی در طرح داوطلبانه شرکت داشته باشد، بیمه‌نامه سلامت و کپی بیمه‌نامه مسئولیت مدنی به نام سازمان ناظر را نیز باید ارائه کرد.

  7. گواهی سوءپیشینه کیفری

  متقاضی ویزای تحصیلی برای مدت بیش از 180 روز باید اصل مدرک و کپی گواهی سوءپیشینه کیفری صادر‌شده توسط کشور یا کشورهایی را ارائه دهد که در طول پنج سال گذشته در آن‌ها اقامت داشته است. اسناد خارجی باید مورد تایید کنسولگری اسپانیا (Apostille of Hague) باشند و در‌صورت لزوم با ترجمه رسمی به اسپانیایی همراه شوند.

  مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی کشور اسپانیا

  8. گواهی پزشکی

  در‌صورت درخواست ویزا برای مدت بیش از 180 روز باید یک گواهی پزشکی اصلی همراه با یک کپی از آن را به کنسولگری ارائه داد. در این گواهی باید مشخص شود که متقاضی از هیچ بیماری‌ که ممکن است به عواقب جدی برای سلامت عمومی در کشور اسپانیا منجر شود، رنج نمی‌برد.

  9. اثبات هویت و اعتبار نماینده

  درصورتی‌که متقاضی خردسال باشد باید کپی شناسنامه یا پاسپورت یکی از والدین و مدرکی دال‌بر خویشاوندی ارائه شود. در‌صورت درخواست ویزا از‌طریق نماینده، ارائه کپی شناسنامه یا گذرنامه وی و وکالت‌نامه سردفتر یا مدرکی دال بر مجوز یا وکالت‌نامه نیز نیاز خواهد بود.

  ویزای همراه دانشجویان اسپانیا

  درخواست ویزا برای همسر، شریک زندگی مشترک، فرزند یا فرزندان (زیر هجده سال یا دارای معلولیت) همراه با درخواست ویزای تحصیلی مجاز است. این بدان معنا خواهد بود که آن‌ها می‌توانند به طور قانونی وارد اسپانیا شوند و در طول ‌مدت تحصیل در کشور اسپانیا با شما زندگی کنند.

  برای درخواست ویزای همراه دانشجویی اسپانیا اثبات رابطه خویشاوندی با دانشجو (ازدواج، مشارکت خانوادگی یا شناسنامه حسب مورد) لازم است. این مدارک باید آپستیل شوند.

  در برخی موارد برای ارزیابی درخواست، کنسولگری مدارک یا داده‌های دیگری را نیز درخواست می‌کند و متقاضیان را برای مصاحبه شخصی فرامی‌خواند.

  هزینه ویزای تحصیلی اسپانیا

  هزینه دریافت ویزای دانشجویی در اسپانیا برای همه ملیت‌ها (به جز آمریکایی‌ها و کانادایی‌ها) 60 یورو است. این هزینه برای پردازش درخواست ویزا در نظر گرفته می‌شود و غیرقابل ‌استرداد خواهد بود.

  جمع‌بندی

  اسپانیا به دانشجویان از سراسر جهان فرصت تحصیل می‌دهد. شهروندان غیر‌اتحادیه اروپا باید برای دریافت ویزای دانشجویی این کشور اقدام کنند، مگر اینکه تحصیل آن‌ها کمتر از 90 روز طول بکشد. در نهایت ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تمامی اطلاعات تکمیلی لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

  سوالات متداول

  میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی این کشور چقدر است؟

  میزان تمکن مالی برای این ویزا حدود 600 یورو در ماه است.

  آیا امکان اخذ ویزای همراه برای اعضای خانواده در حین تحصیل در کشور اسپانیا وجود دارد؟

  بله همسر و فرزندان تحت تکفل می‌توانند برای این ویزا درخواست دهند.

  هزینه دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا چقدر است؟

  هزینه این ویزا 60 یورو است.

  آیا امکان کار با ویزای تحصیلی این کشور وجود دارد؟

  بله. دانشجویان با داشتن این ویزا می‌توانند تا 20 ساعت در هفته به‌صورت پاره‌وقت کار کنند.

  مقالات مرتبط

  دانشگاه های اسپانیا

  دانشگاه های اسپانیا

  اسپانیا در سال‌های اخیر به مقصد جذابی برای مهاجرت تحصیلی تبدیل شده است که علت آن را می‌توان به دانشگاه‌های معتبر در سطح جهانی، سیستم آموزشی باکیفیت، هزینه‌های پایین تحصیل و زندگی، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و اسپانیایی و...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

  بسیاری از دانشجویان رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی رویای تحصیل در کشورهای اروپایی را دارند. تحصیل پزشکی در اسپانیا به دلیل نیاز به تسلط به زبان اسپانیایی شاید اولویت دانشجویان نباشد اما داشتن مزیت‌های دیگری همچون پایین بودن هزینه‌های تحصیل و...

  ویزای تحصیلی اسپانیا

  ویزای تحصیلی اسپانیا

  اگر قصد تحصیل در اسپانیا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور...

  نظرات کاربران