ویزای تحصیلی لهستان

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  کشور لهستان یکی از مقاصد مهاجرتی مناسب برای کسانی است که قصد تحصیل، کار و زندگی در یک کشور اروپایی با هزینه‌های کم را دارند. تحصیل در این کشور به دانشجویان این اجازه را می‌دهد تا با صرف هزینه‌ی کم در دانشگاه‌های پیشرفته تحصیل کنند و همزمان با درس خواندن، کار دانشجویی انجام دهند و مدیریت مالی خوبی برای زندگی خود داشته باشند. در این مقاله به طور مفصل درباره ویزای تحصیلی لهستان و شرایط مربوط به آن می‌پردازیم. کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد با داشتن تجربه‌ای درخشان در موفقیت پرونده‌های مهاجرت تحصیلی برای پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در دسترس هستند.

  شرایط ویزای تحصیلی لهستان

  کشور لهستان علاوه بر با فراهم کردن امکان تحصیل در دانشگاه‌های پیشرفته و عالی رتبه در سطح جهانی برای دانشجویان خارجی، این فرصت را نیز به آنها می‌دهد تا پس از فارغ التحصیلی در بازار کار این کشور شغل مورد نظر خود را پیدا کنند و درآمد داشته باشند. همچنین دانشجویان خارجی با داشتن مدرک دانشگاهی از این کشور می‌توانند در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا نیز به ادامه تحصیل و یا کار مشغول شوند. از مهم‌ترین شرایط ویزای تحصیلی لهستان، گرفتن پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌های این کشور است. با در دست داشتن نامه پذیرش، روند اخذ ویزا بسیار راحت‌تر است. همچنین دانشگاه‌های لهستان برای ثبت نام دانشجویان خارجی نیازی به مدرک زبان با نمره بالا ندارند و تسلط متوسط به زبان برای آنها کافی است.

  مراحل اخذ ویزای تحصیلی لهستان

   برای مهاجرت تحصیلی به لهستان و دریافت ویزای دانشجویی این کشور، متقاضیان پس از اینکه موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر در کشور لهستان شدند، لازم است تا مراحل دیگری را نیز پشت سر بگذارند. روند دریافت ویزا به صورت زیر است:

  1. متقاضیان باید در مرحله اول از سفارت لهستان یک وقت ملاقات رزرو نمایند. برای این کار می‌توانند به سایت وزارت خارجه این کشور تحت عنوان e-Konsulat مراجعه کنند.
  2. فرم درخواست ویزا باید توسط متقاضیان پر شود.
  3. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا باید با دقت تمام جمع آوری شده و ترجمه شود. وجود هرگونه نقص در مدارک ممکن است منجر به ریجکت شدن پرونده متقاضیان از سوی مامور مهاجرتی شود.
  4. در صورت لزوم انجام مصاحبه حضوری در سفارت، حضور به موقع متقاضیان در جلسه الزامی است.
  5. پس از تحویل مدارک و انجام مصاحبه در کنسولگری حال نوبت آن است که متقاضیان منتظر اعلام نتایج بمانند. این امر ممکن است چند روز تا چند هفته طول بکشد.

  مدارک ویزای تحصیلی لهستان

  مدارک لازم برای ویزای تحصیلی لهستان که متقاضیان موظف به تهیه آنها هستند عبارتند از:

  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • ·         2 قطعه عکس مخصوص پاسپورتی
  • پاسپورت دارای اعتبار
  • داشتن بیمه مسافرتی با پوشش 30000 یورویی
  • رزرو محل اقامت در لهستان
  • داشتن تمکن مالی به میزان 3184 دلار
  • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا لهستانی
  • ارائه سند ازدواج (در صورت متاهل بودن)
  • پرداخت هزینه‌های مربوط به صدور ویزا
  • ارائه رسید رزرو بلیط هواپیما

  ویزای همراه تحصیلی لهستان

  به طور معمول افرادی که ویزای مهاجرت به لهستان را دریافت می‌کنند اجازه بردن همراه به خصوص همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به این کشور دارند. متقاضیانی هم که دارای ويزاي تحصيلي لهستان هستند می‌توانند همسر خود را همراه با خود به لهستان ببرند. همراهان این افراد اجازه کار و زندگی در این کشور را خواهند داشت. هزینه‌های مربوط به درخواست ویزا برای متقاضیان برای خود و همراهانشان در مقایسه با هزینه‌های تحصیل در این کشور ناچیز است. همچنین برای گرفتن موافقت ماموران مهاجرتی برای دریافت ویزای همراه لازم است تا در ابتدا رسمی بودن رابطه خود با همراه خود را اثبات کنید. همچنین داشتن تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه‌های همراهتان نیز الزامی است.

  صدور ویزای تحصیلی لهستان چه مدت طول می‌کشد؟

  پیشنهاد می‌شود از زمانی که نامه پذیرش را از دانشگاه موردنظرتان در لهستان دریافت می‌کنید به فکر جمع آوری مدارک مورد نیاز و تحویل آن به سفارت باشید. به طور معمول 15 روز طول می‌کشد تا نتیجه ویزا به متقاضیان اعلام شود. نکته قابل توجه این است که نباید زودتر از 3 ماه قبل از ثبت نام دانشگاه برای دریافت ویزای تحصیلی درخواست دهید. بهترین زمان برای شروع این فرایند، اوایل تابستان است.

  دانشجویانی که دارای ویزای شینگن باشند به مدت 3 ماه و دانشجویانی که ویزای ملی لهستان را دریافت کرده باشند تا یک سال می‌توانند در این کشور اقامت داشته باشند. پس از آن نیز می‌توانند ویزای خود را تا زمان پایان تحصیلات خود در لهستان تمدید نمایند. برای دریافت اطلاعات جامع و کامل در این زمینه با کارشناسان خبره موسسه مهاجرتی میرداماد در تماس باشید.

  برای دریافت اقامت دائم لهستان متقاضیان باید 5 سال در این کشور زندگی کرده باشند.

  ویزای تحصیلی لهستان و اقامت دائم

  دانشجویانی که موفق به دریافت ویزای دانشجویی لهستان شده‌اند و در این کشور به ادامه تحصیل می‌پردازند، پس از فارغ التحصیلی برای ادامه زندگی در این کشور لازم است تا نوع ویزای خود را تغییر دهند. همچنین داشتن ویزای تحصیلی به تنهایی منجر به گرفتن اقامت دائم این کشور نمی‌شود. برای دریافت اقامت دائم لهستان لازم است تا متقاضیان به مدت 5 سال در این کشور زندگی کرده باشند و دارای درآمد باشند. پس از دریافت مجوز اقامت دائم، پس از 3 سال در صورتی که دارای منبع درآمد ثابت، دارای محل زندگی مشخص، رعایت قوانین لهستان و رعایت پرداخت مالیات به دولت این کشور باشند امکان درخواست برای دریافت پاسپورت و تابعیت این کشور را دارند. از ویژگی‌های خوب زندگی در لهستان این است که دولت این کشور داشتن تابعیت دوگانه برای اتباع خارجی را مجاز می‌داند؛ بنابراین متقاضیان هم می‌توانند تابعیت کشور مبدا خود را حفظ کنند و هم تابعیت لهستان را اخذ کنند و از شهروندان این کشور محسوب شوند.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  هزینه های تحصیل و زندگی در کشور لهستان

  همانطور که در قسمت‌های قبلی این مقاله به آن اشاره کردیم، هزینه‌های تحصیل و زندگی در لهستان در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر به صرفه‌تر است. در جدول زیر هزینه‌های برخی از اقلام مصرفی و خدمات ضروری در این کشور را با هم مشاهده می‌کنیم:

  دوره‌های آموزشی مختلفمیانگین هزینه شهریه‌ها به یورو
  مقطع لیسانسسالانه 1500 تا 4500 یورو
  مقطع فوق لیسانسسالانه 2500 تا 4000 یورو
  مقطع دکتریسالانه 3000 تا 6000 یورو
  دوره آموزش زبان انگلیسی3500 یورو
  دوره آموزش زبان لهستانی2500 یورو
  موارد مصرفی روزانههزینه‌ها (زلوتی واحد پول لهستان)
  کاپوچینو8.86 زلوتی
  شیر یک لیتری2.61 زلوتی
  هر کیلوگرم برنج3.67 زلوتی
  نان 500 گرمی3.14 زلوتی
  هر کیلوگرم پنیر محلی24.07 زلوتی
  شانه 12 عددی تخم مرغ7.91 زلوتی
  هر کیلوگرم گوشت گاو34.05 زلوتی
  هر کیلوگرم گوشت مرغ16.69 زلوتی
  هر کیلوگرم موز4.65 زلوتی
  هر کیلوگرم سیب3.47 زلوتی
  هر کیلوگرم پرتقال5.11 زلوتی
  هر کیلوگرم پیاز3.02 زلوتی
  هر کیلوگرم سیب زمینی2.6 زلوتی
  هر کیلوگرم گوجه فرنگی6.25 زلوتی
  کرایه تاکسی به ازای هر کیلومتر9.4 زلوتی
  شهریه ماهیانه باشگاه103 زلوتی
  اجاره آپارتمان یک خوابه مرکز شهر2146.34 زلوتی
  اجاره آپارتمان 3 خوابه مرکز شهر3762.17 زلوتی
  اجاره آپارتمان یک خوابه اطراف شهر1668.07 زلوتی
  اجاره آپارتمان 3 خوابه اطراف شهر2856.10 زلوتی

  به طور میانگین می‌توان گفت که هزینه‌های زندگی یک دانشجو در کشور لهستان 600 تا 700 یورو در ماه است. دانستن این موضوع به دانشجویان کمک می‌کند تا برای مدیریت مالی هزینه‌های زندگی خود برنامه ریزی بهتری داشته باشند.

  سخن پایانی

  مهاجرت تحصیلی به لهستان از آن جهت که امکان تحصیل در دانشگاه‌های معتبر و پیشرفته و فرصت پیدا کردن شغل در این کشور و اتحادیه اروپا را برای دانشجویان فراهم می‌کند، متقاضیان زیادی را ترغیب به دریافت ویزای دانشجویی این کشور کرده است. هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور زیبا بسیار مقرون به صرفه هستند. رقابت برای گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ها و دریافت ويزاي تحصيلي لهستان باعث شده است تا سختگیری‌های دولت لهستان بیشتر شود به همین دلیل توصیه می‌کنیم قبل از اقدام به هرگونه عملی در جهت گرفتن ویزای تحصیلی، حتما با کسانی که از قبل در این پروسه تجربه داشته‌اند مشورت کنید. کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد با داشتن سابقه‌ای درخشان در پرونده‌های مهاجرت تحصیلی دانشجویان راهنمای خوبی برای متقاضیان عزیز می‌باشند. با ما در تماس باشید.

  سوالات متداول

  آیا تحصیل در دانشگاه و یا در دوره‌های کوتاه مدت علمی نیاز به انواع متفاوتی از ویزا دارد؟

  خیر. برای هر نوعی از تحصیل در کشور لهستان متقاضیان نیاز دارند تا ویزای دانشجویی این کشور را دریافت کنند.

  سفارت لهستان در ایران در کجا قرار دارد؟

  سفارت کشور لهستان در تهران، خیابان حقانی، بلوار آفریقا قرار گرفته است که متقاضیان برای انجام مصاحبه حضوری می‌توانند به آنجا مراجعه کنند.

  آیا افرادی که ویزای تحصیلی لهستان را دریافت می‌کنند می‌توانند همزمان با درس خواندن در این کشور کار کنند؟

  بله. دانشجویان خارجی در این کشور اجازه دارند تا 20 ساعت در هفته کار دانشجویی داشته باشند و هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را جبران کنند.

  هزینه صدور ویزای طولانی مدت کشور لهستان چقدر است؟

  شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا می‌توانند به طور رایگان به کشور لهستان بروند اما شهروندان غیر از اتحادیه اروپا برای دریافت ویزای این کشور ملزم به پرداخت 80 یورو هستند.

  مقالات مرتبط

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان یکی از گزینه های محبوب برای دانشجویان بین المللی است. این کشور دارای دانشگاه های پزشکی معتبری است که مدارک تحصیلی آنها در سراسر جهان مورد تایید است. علاوه بر این، هزینه تحصیل و...

  ویزای تحصیلی لهستان

  ویزای تحصیلی لهستان

  کشور لهستان یکی از مقاصد مهاجرتی مناسب برای کسانی است که قصد تحصیل، کار و زندگی در یک کشور اروپایی با هزینه‌های کم را دارند. تحصیل در این کشور به دانشجویان این اجازه را می‌دهد تا با صرف هزینه‌ی کم...

  نظرات کاربران