ویزای تحصیلی نروژ

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  کشور نروژ در شمال اروپا هر ساله پذیرای بیش از 25.000 دانشجوی بین المللی در سرزمین های سرد خود است. با فرض اینکه می خواهید یکی از آن 25.000 نفر باشید و از تحصیل رایگان که برای همه دانشجویان بین المللی در دانشگاه های دولتی نروژ در دسترس است استفاده کنید، ما مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد راهنمای جامعی برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ به شما ارائه می دهیم. با ما همراه باشید.

  انواع ویزاهای تحصیلی نروژ

  دو نوع ویزای تحصیلی در کشور نروژ برای دانشجویان بین المللی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا وجود دارد:

  • ویزای تحصیلی شینگن نروژ: این نوع ویزای تحصیلی برای شرکت در دوره های کوتاه مدت کمتر از 90 روز در نروژ است.
  • ویزای تحصیلی بلند مدت نروژ: این نوع ویزای تحصیلی برای شرکت در دوره های بلند مدت بیش از 90 روز و تحصیل در دانشگاه های نروژ است.

  چه کسانی به ویزای دانشجویی نروژ نیاز دارند؟

  اگر قصد دارید بیش از 3 ماه در نروژ تحصیل کنید، باید برای اخذ ویزا و مجوز اقامت دانشجویی اقدام کنید، در غیر این صورت می توانید در یک دوره 3 ماهه یا کمتر با ویزای بازدید معمولی نروژ شرکت کنید. برای دریافت ویزای تحصیلی نروژ باید به عنوان دانشجو توسط یک کالج یا دانشگاه نروژی پذیرفته شوید. پس از دریافت نامه پذیرش خود از یک کالج یا دانشگاه نروژی، باید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درخواست اجازه اقامت دانشجویی با سفارت نروژ در کشور خود تماس بگیرید یا به آن مراجعه کنید. با این مجوز اقامت دانشجویی، دانشجویان می توانند به صورت نیمه وقت در نروژ (20 ساعت در هفته) کار کنند. هر دانشجوی بین المللی که قصد تحصیل در نروژ را در یک دوره تحصیلی طولانی مدت دارد باید برای ویزای دانشجویی نروژ اقدام کند. این قانون شامل دانشجویان از آمریکا، کانادا و هر دانشجویی می شود که به طور معمول می تواند بدون ویزا از نروژ بازدید کند. شرایط اخذ ویزای تحصیلی نروژ برای دانشجویان بین المللی عبارت است از:

  • دانشجو باید در یک دانشگاه یا کالج نروژی پذیرفته شده باشد.
  • دانشگاه یا کالج باید توسط آژانس نروژی تضمین کیفیت در آموزش (NOKUT) معتبر باشد.
  • دوره تحصیلی دانشجو باید تمام وقت باشد.
  • دانشجو باید تمکن مالی برای ویزای تحصیلی نروژ برای پوشش شهریه و هزینه های زندگی خود داشته باشد. علاوه بر هزینه های تحصیل، به حداقل 123.519 NOK تقریباً 13.600 دلار آمریکا در سال هزینه زندگی نیاز دارد که باید آن را در یک حساب بانکی نروژی سپرده کند. این پول می تواند از محل سرمایه شخصی، وام های دانشجویی یا کمک های مالی تامین شود.
  • دانشجو باید دارای محل اقامت در نروژ باشد.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی در نروژ

  دانشجویان بین المللی برای اخذ ویزای دانشجویی نروژ باید مدارک زیر را همراه با فرم درخواست ارائه دهند:

  • پاسپورت و کپی تمام صفحات استفاده شده در پاسپورت
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزای
  • یک عکس جدید در اندازه پاسپورت با پس زمینه سفید
  • گواهی ثبت خانواده
  • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه نروژ
  • ریز نمرات تحصیلی و سوابق تحصیلی
  • صورت حساب بانکی به مبلغ 145.642 کرون معادل 14.000 دلار آمریکا برای هزینه های زندگی یک سال در یک بانک در نروژ یا بیانیه ای از دانشگاه نروژ مبنی بر اینکه همان مبلغ را به حساب دانشگاه برای اهداف تحصیلی خود واریز کرده اید.
  • سندی مبنی بر داشتن مکانی برای زندگی در نروژ (قرارداد کتبی اجاره که توسط صاحب خانه تایید شده است)
  • رزومه علمی تحصیلی به روز شده

  روند درخواست ویزای تحصیلی نروژ

  دانشجویان بین المللی برای اخذ ویزای دانشجویی نروژ باید مراحل آن را به ترتیب طی کنند. به منظور اطلاع از روند دریافت ویزای تحصیلی نروژ بدون مدرک زبان با مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد مشاوره کنید. روند درخواست ویزای دانشجویی نروژ عبارت است از:

  مرحله 1: ثبت نام آنلاین درخواست

  دانشجو باید درخواست آنلاین را در وب سایت اداره مهاجرت (UDI) تکمیل کند و یک حساب کاربری ثبت کند. اگر دانشجو قبلاً یک حساب کاربری دارد، با حساب موجود وارد شود. هزینه ویزای دانشجویی نروژ را به طور آنلاین، از طریق کارت اعتباری پرداخت کند. دانشجو باید چک لیست مدارک لازم را پرینت بگیرد و تمام مدارک مورد نیاز را جمع آوری کند و همه اطلاعات لازم را در فرم درخواست ثبت کند. علاوه بر این باید هزینه درخواست ویزا را ارسال کند که 5.900 NOK می باشد.

  مرحله 2: آماده کردن فایل مدارک و اخذ تاییدیه

  پس از ارسال موفقیت آمیز درخواست، یک نامه تأیید با درخواست و رسید پرداخت دریافت خواهید کرد. این نامه امضا را پرینت بگیرید، آن را امضا کنید و به یکی از مراکز درخواست ویزا VFS در کشور خود مراجعه کنید.

  مرحله 3: بازدید از دفتر VFS

  قبل از مراجعه، با تماس برای تحویل درخواست و مدارک مورد نیاز وقت خود را رزرو کنید. قرار ملاقات در این دفترها ممکن است 15 روز طول بکشد. مدارک را به همراه درخواست حضوری تحویل دهید. ویزاهای دانشجویی توسط ارائه دهنده خدمات خارجی VFS Global  پردازش می شود، بنابراین باید هزینه خدمات 30 یورو را برای هر درخواست بپردازید. پس از بررسی درخواست ویزا، تمامی مدارک از طریق مرکز ویزا به شما بازگردانده می شود.

  هزینه های اخذ ویزای دانشجویی نروژ در حدود 566 دلار است.

  هزینه دریافت ویزای دانشجویی نروژ

  هزینه ویزای دانشجویی نروژ 5900 کرون (تقریباً 566 دلار آمریکا) است. متقاضیان خردسال (زیر 18 سال) می توانند رایگان درخواست دهند. هنگام ارسال درخواست آنلاین در وب سایت اداره مهاجرت، باید هزینه را از طریق کارت اعتباری/دبیت خود پرداخت کنید. اگر قادر به پرداخت آنلاین نیستید، هنگام ارسال درخواست خود در مرکز درخواست ویزا یا سفارت نیز می توانید هزینه ها را پرداخت کنید. اگر در مرکز درخواست ویزا درخواست دهید، هزینه خدمات را نیز باید پرداخت کنید. هزینه های اخذ ویزای تحصیلی در  کشور نروژ عبارت است از:

  هزینه درخواست ویزای دانشجویی نروژ5.900 کرون معادل 566 دلار آمریکا
  هزینه بررسی و پردازش ویزادر حدود 30 یورو
  هزینه اخذ مجوز اقامت تحصیلی نروژدر حدود 556 یورو
  تمکن مالی مورد نیاز ویزای دانشجویی نروژدر حدود 145.642 کرون معادل 14.000 دلار آمریکا

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  ویزای همراه تحصیلی نروژ

  دانشجویان بین المللی با دارا بودن شرایط ویزای تحصیلی نروژ مانند دارا بودن تمکن مالی کافی می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه دریافت کنند. زمان درخواست ویزای همراه دانشجویی همراه با درخواست ویزای تحصیلی دانشجو و یا بعد از دریافت آن می باشد.

  سخن آخر

  در این مقاله کوتاه و خلاصه در مورد ویزای تحصیلی نروژ اطلاعات لازم ارائه شد و به این پرسش پاسخ داده شد که چه کسانی به ویزای دانشجویی نروژ نیاز دارند؟ برای اطلاع از جزئیات تحصیل در دانشگاه های نروژ و روند اخذ دانشجویی این کشور با مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید.

  سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی نروژ

  آیا می توانم با ویزای دانشجویی نروژ کار کنم؟

  بله. با ویزای دانشجویی می توانید تا 20 ساعت در هفته (پاره وقت) در طول ترم و تمام وقت در طول تعطیلات در نروژ کار کنید.

  آیا می توانم پس از ویزای دانشجویی اجازه اقامت دائم دریافت کنم؟

  خیر، نمی توانید از مجوز اقامت دانشجویی به اجازه اقامت دائم تبدیل شوید، حتی اگر بیش از سه سال در نروژ زندگی کرده باشید، باید ویزای کار دریافت کنید.

  آیا می توانم ویزای دانشجویی نروژ را به ویزای کاری تبدیل کنم؟

  اگر در طول تحصیل در نروژ شغلی پیدا کردید و شرایط لازم را دارید، می توانید برای دریافت ویزای کار نروژ اقدام کنید.

  آیا می توانم ویزای دانشجویی نروژ را تمدید کنم؟

  برای تمدید ویزای دانشجویی نروژ، باید یک درخواست آنلاین در وب سایت اداره مهاجرت ارائه دهید. این کار را سه ماه قبل از انقضای مجوز اقامت خود انجام دهید.

  مدت زمان ویزای دانشجویی نروژ چقدر است؟

  ویزای دانشجویی نروژ معمولاً برای مدت زمان تحصیل صادر و تمدید می شود.

  مقالات مرتبط

  ویزای تحصیلی نروژ

  ویزای تحصیلی نروژ

  کشور نروژ در شمال اروپا هر ساله پذیرای بیش از 25.000 دانشجوی بین المللی در سرزمین های سرد خود است. با فرض اینکه می خواهید یکی از آن 25.000 نفر باشید و از تحصیل رایگان که برای همه دانشجویان بین...

  نظرات کاربران