مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  در میان شادترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور، فنلاند با سیستم آموزشی منحصر به فرد و تحسین شده بین المللی، ارائه درآمدهای بالا به شهروندان خود و همچنین مراقبت­های بهداشتی برای همه، یکی از گزینه­های ایده­آل برای مهاجرت می­باشد. فنلاند هر ساله تعداد زیادی دانشجوی بین‌المللی را از سراسر جهان به دلیل وجود دانشگاه‌های برتر جهانی، دوره‌های آموزشی متنوع و همچنین هزینه‌های تحصیلی مقرون به صرفه جذب می‌کند. اگر می­خواهید برای این کشور اپلای کنید، ویزای تحصیلی فنلاند یکی از ملزوماتی است که باید در طول پروسه مهاجرت درخواست دهید. این مقاله را بخوانید تا اطلاعات کاملی در مورد ویزای دانشجویی فنلاند، از جمله شرایط و مدارک، فرآیند درخواست، زمان پردازش و هزینه ها به دست آورید

  صلاحیت های عمومی قبل از درخواست ویزا

  همانند قوانین عمومی که در ایران هم وجود دارد، قبل از هر اقدامی یک سری صلاحیت­ها را باید داشته باشید. الزامات جهت واجد شرایط بودن برای درخواست ویزای تحصیلی فنلاند عبارتند از:

  • اولین شرط، داشتن پذیرش از یکی از دانشگاه­های کشور فنلاند می­باشد. از دانشگاه­های برتر فنلاند می­توان به دانشگاه هلسینکی، تورکو، آلتو، اولو و تامپره اشاره کرد.
  • شما نباید امنیت منافع ملی فنلاند را تهدید کنید.
  • شما نباید هیچگونه سابقه اتهام کیفری داشته باشید.
  • برای سفر در کشورهای منطقه شینگن هیچگونه محدودیتی نباید داشته باشید.

  با داشتن این صلاحیت­ها می­توانید برای ویزای دانشجویی فنلاند اقدام کنید.

  فرآیند ثبت درخواست ویزای تحصیلی کشور فنلاند

  1. قدم اول پر کردن فرم درخواست می­باشد. امکان ثبت درخواست هم به صورت آنلاین و هم به صورت کاغذی با مراجعه به سفارت وجود دارد. مدارک مورد نیاز را نیز باید همراه فرم درخواست ارسال کنید.
  2. هزینه درخواست خود را به صورت آنلاین یا حضوری در سفارت فنلاند بپردازید.
  3. برای ارائه اطلاعات بیومتریک و احتمالا مصاحبه، در تاریخ تعیین شده به سفارت فنلاند مراجعه کنید.
  4. منتظر باشید تا نتیجه بررسی ویزای تحصیلی فنلاند توسط سفارت به شما اعلام شود.

  مدارک مورد نیاز ثبت درخواست ویزای دانشجویی کشور فنلاند

  در زمان ثبت فرم درخواست ویزا چه به صورت آنلاین و چه حضوری باید تمام مدارک خواسته شده را ارائه دهید. دقت کنید تا هرآنچه را که نیاز است کامل تهیه کنید تا ریسک ویزای شما به حداقل برسد. مدارک لازم ویزای تحصیلی فنلاند شامل موارد زیر است:

  1. پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 18 ماه از زمان درخواست ویزا.
  2. عکس گذرنامه که در 6 ماه اخیر گرفته شده است. عکس باید از قوانین ویزای شینگن پیروی کند.
  3. کپی صفحه اصلی پاسپورت.
  4. مدرک ثبت نام در دانشگاه که نشان دهد برای یک برنامه تحصیلی در یکی از دانشگاه­های فنلاند پذیرفته شده­اید.
  5. بیمه سلامت دانشجویی بین­المللی.
  6. گواهی تمکن مالی با حداقل 560 یورو در ماه.
  7. فیش پرداخت شهریه دانشگاه. در صورت داشتن بورسیه تحصیلی، باید گواهی ارائه کنید که ثابت کند از نظر مالی توسط بورسیه دانشگاه حمایت می­شوید.
  8. مدارک تحصیلی مقاطع قبلی.
  9. مدارک شخصی مانند شناسنامه، گواهی ازدواج یا طلاق و سایر.
  10. فیش واریز هزینه درخواست ویزا.

  لازم به ذکر است تمام مدارک باید به یکی از زبان­های انگلیسی، فنلاندی یا سوئدی ترجمه رسمی شده باشند. همچنین سفارت فنلاند در صورت نیاز می­تواند مدارک دیگری نیز از متقاضیان بخواهد.

  مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی فنلاند

  ویزای دانشجویی کشور فنلاند حداکثر 90 روز اعتبار دارد. در نتیجه شما باید بلافاصله درخواست اجازه اقامت طولانی مدت بدهید که مدت اعتبار آن 2 سال می­باشد. اگر برنامه تحصیلی شما کمتر از دو سال طول بکشد، اعتبار اقامت بلافاصله پس از اتمام تحصیل شما منقضی خواهد شد. همچنین اگر برنامه تحصیلی شما بیش از دو سال طول بکشد، می­توانید مجوز اقامت دانشجویی خود را تا پایان تحصیل تمدید کنید.

  زمان بررسی درخواست ویزای تحصیلی کشور فنلاند

  مدت زمانی که طول می­کشد مدارک شما بررسی شده و نتیجه درخواست ویزا اعلام شود، به نوع درخواست شما بستگی دارد. در صورتی که آنلاین فرم پر کرده­اید 1 الی 2 ماه و اگر فرم کاغذی پر کرده­اید، 2 الی 3 ماه طول خواهد کشید تا نتیجه را دریافت نمایید.

  هزینه ویزای دانشجویی فنلاند

  سفارت هر کشوری برای بررسی مدارک و درخواست ویزای متقاضیان از آن­ها هزینه دریافت می­کند و فنلاند نیز از این قاعده مستثنی نیست. هزینه ویزای تحصیلی کشور فنلاند در صورت ثبتنام آنلاین از سایت برابر 350 یورو و برای ثبت­نام حضوری 450 یورو است.

  مراحل درخواست ویزای تحصیلی کشور فنلاند

  اجازه اقامت همراه با ویزای تحصیلی

  به­عنوان یک دانشجوی دارای مجوز اقامت، می­توانید برای همسر و فرزندان زیر 18 خود درخواست اقامت بدهید. برای دریافت مجوز افراد همراه باید توانایی حمایت مالی از آن­ها را در طول مدت اقامت ثابت نمایید. جدول زیر هزینه تمکن برای اقامت همراهان دانشجو را نشان می­دهد:

  شخص همراهمبلغ تمکن ماهانه (یورو)مبلغ تمکن سالانه (یورو)
  همسر7008400
  فرزند اول زیر 18 سال5006000
  فرزند دوم زیر 18 سال4004800
  فرزند سوم زیر 18 سال3003600
  فرزند چهارم زیر 18 سال2002400
  فرزمد پنجم زیر 18 سال1001200
  فرزند ششم و بیشتر، زیر 18 سالبدون هزینهبدون هزینه

  گواهی تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی

  هدف از این گواهی اثبات این موضوع است که می­توانید هزینه حداقل 1 سال زندگی در فنلاند را تامین کنید. همانطور که گفتیم تمکن مالی برای ویزای تحصیلی فنلاند ماهانه 560 یورو می­باشد. اگر تحصیل شما یک سال یا بیشتر طول بکشد، هنگام ارسال درخواست باید 6720 یورو در حساب بانکی خود داشته باشید.

  در صورتی که برای پوشش هزینه­های زندگی خود در فنلاند به شما کمک هزینه یا بورسیه اعطا شده است، مدرکی مبنی بر این کمک هزینه یا بورس تحصیلی را باید به درخواست خود اضافه کنید. اگر مبلغ بورسیه سالانه کمتر از 6720 یورو باشد، مابه التفاوت مبلغ را باید داشته باشید. اگر موسسه آموزشی به شما اقامت رایگان ارائه می­دهد، میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی این کشور حداقل 280 یورو در ماه است. اگر موسسه آموزشی علاوه­بر اقامت رایگان، غذای رایگان هم برای شما فراهم کند، باید حداقل 195 یورو در ماه در اختیار داشته باشید.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  اجازه کار در فنلاند با ویزای تحصیلی

  با ویزای تحصیلی فنلاند در طول ترم تحصیلی تا 30 ساعت در هفته و در تعطیلات به طور تمام وقت مجاز به کار در هر زمینه­ای هستید، اما در پایان سال میانگین ساعات کاری شما در هفته نباید بیش از 30 ساعت باشد. به عبارت دیگر، اجازه کار به طور متوسط 120 ساعت در ماه یا در مجموع 1560 ساعت در سال می­باشد. در صورتی که کار شما مرتبط به تخصص تحصیلی شما باشد محدودیت زمانی وجود ندارد.

  همچنین اگر برنامه آموزشی شما مستلزم گذراندن دوره­های کارآموزی باشد، محدودیت­های زمان کار برای آن­ها اعمال نمی­شود. مرجع مسئول نظارت بر زمان کار، اداره ایمنی و بهداشت شغلی فنلاند است.

  مدرک زبان برای اخذ ویزای دانشجویی کشور فنلاند

  اگر رشته تحصیلی که در فنلاند پذیرفته شده­اید به زبان انگلیسی تدریس می­شود، باید با مدرکی مهارت خود در این زبان را اثبات کنید. دانشگاه­های در فنلاند مدارک آیلتس و تافل را می‌پذیرند و نمره قبولی برای هر دانشگاه متفاوت است اما حداقل نمره قابل قبول آیلتس 6 یا تافل 80 می­باشد.

  در برخی موارد الزامی برای شرکت در آزمون زبان مانند آیلتس یا تافل وجود ندارد و تحت شرایطی، ویزای تحصیلی فنلاند بدون مدرک زبان نیز قابل اخذ است. معیارهای زیر معمولاً برای نشان دادن اینکه شما به اندازه کافی انگلیسی صحبت می کنید کافی است:

  • ثابت کنید تسلط شما به انگلیسی بسیار روان (Native) و مشابه زبان مادری است.
  • برنامه آموزشی مقطع تحصیلی قبلی شما با زبان انگلیسی تدریس شده باشد.

  در حالت کلی برای گرفتن ویزای تحصیلی فنلاند بدون مدرک زبان باید امکان­پذیر بودن و آخرین شرایط این موضوع را از سفارت یا کنسولگری فنلاند جویا شوید.

  اخذ اقامت دائم از طریق ویزای تحصیلی کشور فنلاند

  برای دریافت اقامت دائم باید 5 سال ساکن فنلاند باشید ولی مجوز اقامت دانشجویی برای دو سال معتبر است و پس از پایان تحصیلات منقضی می­شود. جهت گرفتن اقامت دائم باید یک شغل، کارآموزی یا پروژه تحقیقاتی را پس از فارغ التحصیلی برای خود پیدا کنید تا بتوانید از ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهید و پس از گذراندن 5 سال برای اجازه اقامت دائم اقدام کنید. برای ادامه اقامت پس از اتمام تحصیلات و در نهایت اخذ اقامت دائم، 3 نوع ویزا می­توانید درخواست نمایید:

  1. ویزای کاری: اگر بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی شغلی پیدا کردید، می­توانید برای ویزای کار درخواست دهید و با مجوز بر اساس اشتغال به زندگی در فنلاند ادامه دهید.
  2. ویزای جویندگان کار (Job-Seeker): اگر شغل ندارید اما می‌خواهید در فنلاند بمانید و کار کنید، می‌توانید برای ویزای شغل یابی درخواست دهید که به شما اجازه می‌دهد برای جستجوی شغل به مدت یک سال در فنلاند بمانید. پس از یافتن شغل، باید برای یک ویزای کار عادی درخواست دهید.
  3. ویزای پژوهشی: اگر می­خواهید در یک پروژه تحقیقاتی یا در یک مرکز تحقیقاتی کار کنید، می­توانید برای ویزای پژوهشی اقدام کنید. با این ویزا می­توانید فقط در همان زمینه پژوهشی کار کنید نه شغل دیگر.
   اعتبار، هزینه و زمان بررسی ویزای تحصیلی کشور فنلاند

  سخن پایانی

  در این مطلب تلاش کردیم اطلاعات کامل و به روز درباره ویزای تحصیلی فنلاند اعم از شرایط و مدارک درخواست آن، هزینه­ها و مدت زمان صدور، اجازه کار و همچنین اجازه اقامت دائم به شما ارائه دهیم. اگر متقاضی تحصیل در فنلاند هستید، حتما از کارشناسان مجرب در این مسیر راهنمایی بگیرید تا ریسک ریجکت ویزای شما و همچنین اتلاف وقت و هزینه شما به صفر برسد.

  سوالات متداول

  اعتبار ویزای تحصیلی کشور فنلاند چقدر است؟

  90 روز. پس از ورود به فنلاند باید مجوز اقامت دانشجویی بگیرید که اعتبار آن 2 سال بوده و قابل تمدید است.

  هزینه صدور ویزای دانشجویی کشور فنلاند چقدر است؟

  درخواست اینترنتی 350 یورو و درخواست حضوری با مراجعه به سفارت 450 یورو.

  مدت زمان اعلام نتیجه درخواست ویزای تحصیلی چقدر طول می­کشد؟

  درخواست­های آنلاین 1 تا 2 ماه و درخواست­های حضوری 2 لی 3 ماه.

  تمکن مالی برای ویزای تحصیلی فنلاند چقدر است؟

  برای یک سال 6720 یورو.

  مقالات مرتبط

  ویزای تحصیلی فنلاند

  ویزای تحصیلی فنلاند

  در میان شادترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور، فنلاند با سیستم آموزشی منحصر به فرد و تحسین شده بین المللی، ارائه درآمدهای بالا به شهروندان خود و همچنین مراقبت­های بهداشتی برای همه، یکی از گزینه­های ایده­آل برای مهاجرت...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند

  فنلاند یک مقصد ایده آل برای دانشجویان بین المللی است که مایل به تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی هستند. دارا بودن رتبه اول در رتبه بندی آموزش و پرورش در جهان، دارا بودن رتبه 12 در رتبه بندی اقتصادی...

  نظرات کاربران