تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  فنلاند یک مقصد ایده آل برای دانشجویان بین المللی است که مایل به تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی هستند. دارا بودن رتبه اول در رتبه بندی آموزش و پرورش در جهان، دارا بودن رتبه 12 در رتبه بندی اقتصادی در جهان و دارا بودن رتبه یازده در رده بندی ایمنی جهان به همراه پایین بودن هزینه شهریه و ارائه بورسیه های تحصیلی سخاوتمندانه برای دانشجویان بین المللی از دلایل تحصیل در کالج های پزشکی فنلاند است. در مقاله پیش رو ما مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد به ارائه اطلاعات لازم در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

  شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند

  رشته پزشکی به دلیل آینده شغلی همچنان یکی از محبوب ترین و پرسودترین رشته ها برای تحصیل است. جالب اینجاست که این دوره در حال حاضر تنها در حدود 5 دانشگاه در سراسر فنلاند ارائه می شود. این امر رقابت برای تحصیل پزشکی در فنلاند را مانند هر مقصد تحصیلی دیگر سخت کرده است. با این وجود، دانشجویان بین المللی هنوز هم می توانند با دارا بودن شرایط لازم به این برنامه معتبر دسترسی پیدا کنند. مهم ترین شرایط تحصیل پزشکی در کشور فنلاند و تحصیل دندانپزشکی در فنلاند عبارت است از:

  دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستانیکی از شرایط تحصیل پزشکی در فنلاند، مدرک دیپلم دبیرستان است که باید به زبان دانمارکی یا سوئدی ترجمه شود. دانشجویان بین المللی باید در مجموع 50٪ نمره در فیزیک، شیمی و زیست شناسی داشته باشند، همچنین دانش آموزان باید واجد شرایط آزمون NEET با نمره قبولی برای درخواست پزشکی در فنلاند باشند. همچنین باید درس انگلیسی را در دوره متوسطه خود داشته باشند.
  دارا بودن شرایط سنی مناسبدانشجویان برای پذیرش در کالج/دانشگاه های پزشکی فنلاند باید دارای حداقل 17 و حداکثر 25 سال باشند.
  شرکت در آزمون ورودیدانش‌جویان باید آزمون ورودی را بگذرانند، این امتحان خاص به طور همزمان توسط دانشکده پزشکی فنلاند برگزار می‌شود و دانشجویان می‌ توانند در هر زمان فقط برای یک دانشکده پزشکی در فنلاند درخواست دهند.
  دارا بودن تمکن مالی کافیصورت حساب های مالی باید ارائه شود که نشان می دهد دانشجو دارای بودجه کافی برای پرداخت هزینه ها به دانشکده پزشکی فنلاند و هزینه های زندگی در این کشور است.
  دارا بودن مهارت زبان فنلاندی یا سوئدیبیشتر دانشگاه ها برنامه درسی خود را به زبان فنلاندی یا سوئدی ارائه می کنند. بنابراین، متقاضیان برای تحصیل پزشکی در کشور فنلاند باید به زبان فنلاندی یا سوئدی مسلط باشند زیرا در طول دوره های آموزشی و تخصصی بیمارستان مورد نیاز خواهند بود. با این حال، تحصیل پزشکی در فنلاند به زبان انگلیسی را می توان از طریق یک دوره کوتاه زبان امکان پذیر کرد.

  ساختار تحصیل پزشکی در فنلاند

  مدت زمان تحصیل پزشکی فنلاند در حدود 6 سال است. روند پذیرش در رشته پزشکی فنلاند به دلیل کم بودن تعداد دانشگاه های پزشکی این کشور بسیار رقابتی است. بنابراین دارا بودن ریزنمره ها و معدل تحصیلی بالا در دوره دبیرستان و مدرک مهارت زبان فنلاندی و همچنین رزومه علمی تحصیلی قوی می تواند احتمال پذیرش را افزایش دهد. دانشجویان در مدت تحصیل به فراگیری دروس علوم پایه و درس های تئوری و بالینی پزشکی می پردازند و در نهایت باید دوره کارآموزی را در بیمارستان های فنلاند تکمیل کنند. زبان تحصیل پزشکی در کشور فنلاند به زبان فنلاندی است و بنابراین دارا بودن مدرک زبان فنلاندی الزامی است.

  ساختار تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

  تحصیلات پایه در دندانپزشکی 5.5 سال 330 واحد ECTS طول می کشد و منتهی به دریافت مدرک کارشناسی در دندانپزشکی می شود. از همان ابتدا، مطالعات بر نقش سیستم مراقبت های بهداشتی دندان و دندانپزشکان به عنوان بخشی از مراقبت های بهداشتی جامع تاکید می کنند. فارغ التحصیلان به عنوان کارشناس ارتقای سلامت دهان، پیشگیری از بیماری، تشخیص و مراقبت کار خواهند کرد و در صورت نیاز بیماران را به سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی راهنمایی می کنند. آموزش شامل هر دو مرحله پیش بالینی و بالینی است. در طول 2 سال اول، تأکید مرحله پیش بالینی بر دانش و مهارت ‌های پایه است که عمدتاً شامل مطالعات نظری پزشکی است. در مرحله بالینی از سال سوم به بعد، آموزش های بالینی در یک محیط شبیه سازی ارائه می شود. پس از آن، دانشجویان در مرحله بالینی و در کلینیک آموزشی تحت نظر متخصصان کار می کنند.

  زبان تحصیلی پزشکی در کشور فنلاند

  زبان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی فنلاند

  به طور کلی همه دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی فنلاند به زبان سوئدی و فنلاندی تدریس می کنند. از آن جا که دوره های آمادگی زبان فنلاندی در این کشور ارائه نمی شود، دانشجویان بین المللی برای تسلط به این زبان باید از قبل در این دوره ها شرکت کرده و مدرک مهارت خود را دریافت کنند. برنامه های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه هلسینکی به زبان های فنلاندی و سوئدی ارائه می شوند. بنابراین، متقاضیان برای تحصیل پزشکی در فنلاند باید به زبان فنلاندی یا سوئدی مسلط باشند زیرا در طول دوره های آموزشی و تخصصی بیمارستان مورد نیاز خواهند بود. با این حال، بر اساس دانشکده پزشکی، تحصیل پزشکی در کشور فنلاند و تحصیل دندانپزشکی در فنلاند به زبان انگلیسی را می توان از طریق یک دوره کوتاه زبان امکان پذیر کرد. دانشجویانی که در دوره های پزشکی یا دندانپزشکی به زبان سوئدی پذیرفته می شوند، بیش از 5% از دانشجویان پذیرفته شده دوره پزشکی یا دندانپزشکی در کل کشور را تشکیل می دهند. دانشگاه هلسینکی تنها دانشگاه فنلاند است که رشته های تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی را به زبان سوئدی ارائه می دهد.

  دانشگاه های پزشکی فنلاند

  سیستم آموزشی دانشگاه های فنلاند ثابت کرده است که یکی از بهترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی است که می خواهند مدرکی در رشته تحصیلی پزشکی دریافت کنند. در حال حاضر 5 دانشگاه در فنلاند رشته پزشکی را ارائه می دهند:

  • دانشگاه هلسینکی (دانشکده پزشکی) University of Helsinki [Faculty of medicine]
  • دانشگاه تامپور (دانشکده پزشکی و فناوری بهداشت) University of Tampore [Faculty of medicine and health technology]
  • دانشگاه تورکو (دانشکده پزشکی) University of Turku [Faculty of medicine]
  • دانشگاه اولو (دانشکده پزشکی) University of Oulu [Faculty of medicine]
  • دانشگاه فنلاند شرقی (مدرسه پزشکی) University of Eastern Finland [School of medicine]

  دانشگاه های دندانپزشکی فنلاند

  2 دانشگاه برتر فنلاند 2 برنامه کارشناسی یا لیسانس دندانپزشکی، یک برنامه کارشناسی ارشد دندانپزشکی و 2 برنامه دکترای دندانپزشکی را ارائه می دهند. بهترین دانشگاه های فنلاند که دوره های دندانپزشکی و به ویژه برنامه کارشناسی دندانپزشکی را برای تحصیل دندانپزشکی در فنلاند دانشجویان بین المللی ارائه می دهند، عبارت اند از:

  • دانشگاه اولو (دانشکده پزشکی) University of Oulu [Faculty of medicine]
  • دانشگاه جانسو University of Joensuu

  بورسیه تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی فنلاند

  دانشگاه های فنلاند بورسیه های تحصیلی را به دانشجویان واجد شرایط تحصیل پزشکی در فنلاند از سراسر جهان اعطا می کنند. مهم ترین بورسیه تحصیلی دانشگاه های فنلاند بورسیه دانشگاه هلسینکی است که به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد اعطا می شود. این بورسیه شامل بورسیه فول فاند Full Funded به ارزش ۱۰.۰۰۰ یورو و همچنین بورسیه هزینه شهریه در حدود ۱۰.۰۰۰ یورو می باشد.

  هزینه تحصیل پزشکی در فنلاند

  دانشجویان از کشورهای عضو اتحادیه اروپاEU  یا منطقه اقتصادی اروپاEEA  نیازی به پرداخت شهریه برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی ندارند، اما دانشجویان از کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا برای تحصیل در فنلاند باید هزینه های تحصیلی را پرداخت کنند که عبارت است از:

  • هزینه تحصیل پزشکی در فنلاند از حدود 12.000 یورو تا 15.000 یورو در هر سال تحصیلی متغیر است.
  • هزینه های تحصیل کارشناسی یا لیسانس دندانپزشکی در دانشگاه های دندانپزشکی فنلاند سالانه در حدود 4.821 دلار است.

  متوسط درآمد فارغ التحصیلان پزشکی در فنلاند

  حقوق پزشکان و دندانپزشکان در فنلاند به عوامل مختلفی مانند تخصص، سابقه کار، محل کار و نوع مطب یا بیمارستان محل کار آن ها بستگی دارد. اما طبق آمار و اطلاعات معتبر میزان درآمد و حقوق پزشکان و دندانپزشکان در فنلاند عبارت است از:

  • پزشکان در فنلاند معمولاً به طور متوسط 7000 یورو در ماه درآمد دارند.
  • حداقل درآمد و حقوق پزشکان در فنلاند از 1.470 یورو است.
  • حداکثر درآمد و حقوق پزشکان در فنلاند در حدود 209.00 یورو است که بالاترین میانگین و حداکثر حقوق واقعی است.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور فنلاند

  شرایط تحصیل دندانپزشکی در فنلاند و همچنین تحصیل پزشکی و مدارک کلی برای درخواست ویزای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور فنلاند عبارت است از:

  • فرم درخواست تکمیل شده با تمام جزئیات دقیق
  • مدرک مهارت زبان فنلاندی یا سوئدی
  • اصل و فتوکپی پاسپورت
  • شناسنامه و سایر گواهی های اجباری
  • عکس های اندازه پاسپورت 3 در 4 cm
  • کارت امتیازی  NEFT
  • گواهی انتقال از مدرسه قبلی
  • گواهی پایان تحصیل از مدرسه

  سخن آخر

  در این مقاله در مورد جزئیات تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور فنلاند راهنمایی های لازم ارائه شد. علاوه بر این در مورد شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی، هزینه های تحصیلی و حقوق و درآمد پزشکان و دندانپزشکان در فنلاند اطلاعات لازم ارائه شد. به منظور تسهیل روند مهاجرت تحصیلی به فنلاند و تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی، مشاوره با کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد راهگشا است.

  سوالات متداول در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند

  آیا امکان کار در حین تحصیل پزشکی در فنلاند وجود دارد؟

  بله. دانشجویان می توانند با اخذ مجوز کار دانشجویی از ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته به کار و اشتغال دانشجویی بپردازند.

  آیا امکان اخذ ویزای همراه دانشجویی فنلاند وجود دارد؟

  بله. دانشجویان رشته های پزشکی و دندانپزشکی می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه دریافت کنند.

  آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در فنلاند وجود دارد؟

  بله. دانشجویان می توانند در دانشگاه فنلاند شرقی پزشکی و دندانپزشکی را به انگلیسی تحصیل کنند.

  مدت زمان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند چقدر است؟

  مدت زمان تحصیل پزشکی در کشور فنلاند در حدود 6 سال و دندانپزشکی در حدود 5.5 سال است.

  زبان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های فنلاند چیست؟

  زبان سوئدی و فنلاندی است.

  مقالات مرتبط

  ویزای تحصیلی فنلاند

  ویزای تحصیلی فنلاند

  در میان شادترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور، فنلاند با سیستم آموزشی منحصر به فرد و تحسین شده بین المللی، ارائه درآمدهای بالا به شهروندان خود و همچنین مراقبت­های بهداشتی برای همه، یکی از گزینه­های ایده­آل برای مهاجرت...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند

  فنلاند یک مقصد ایده آل برای دانشجویان بین المللی است که مایل به تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی هستند. دارا بودن رتبه اول در رتبه بندی آموزش و پرورش در جهان، دارا بودن رتبه 12 در رتبه بندی اقتصادی...

  نظرات کاربران