همه چیز درباره کشور سنگاپور

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  سنگاپور به دلیل داشتن یک مرکز مالی جهانی، یکی از پرجمعیت ‌ترین مکان ‌های جهان، یک فرودگاه شهری در سطح جهانی با یک آبشار و یک باغ گیاه ‌شناسی که در فهرست میراث جهانی قرار دارد، در کنار کره جنوبی، تایوان و هنگ کنگ به عنوان یکی از “چهار ببر” آسیا شناخته شده است. سنگاپور به دلیل آب و هوای گرم و مرطوب، بسیار تمیز و به دلیل زمین های بازسازی شده به عنوان یک مقصد گردشگری جهانی محسوب می شود. سنگاپور به عنوان “آسیای فوری” نیز شناخته می شود، زیرا به بازدیدکنندگان نگاهی اجمالی به فرهنگ های آسیایی می دهد که مهاجران از تمام نقاط آسیا به این کشور آورده اند. در مقاله پیش رو ما کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد به ارائه همه چیز درباره کشور سنگاپور می پردازیم. با ما همراه باشید.

  کشور زیبای سنگاپور در یک نگاه

  پایتخت سنگاپورشهر سنگاپور Singapore
  نوع حکومتجمهوری
  واحد پولدلار (یک دلار سنگاپور معادل 1.332 دلار آمریکا)
  مساحت 728.6 کیلومتر مربع، کمی کوچکتر از تهران
  جمعیت سنگاپور5.827.000 نفر
  موقعیت جغرافیایی در حدود یک درجه عرض جغرافیایی (137 کیلومتر یا 85 مایل) شمال استوا، در نوک جنوبی شبه جزیره مالایا، از غرب با تنگه مالاکا، از جنوب با تنگه سنگاپور، از جنوب با دریای چین جنوبی همسایه است.
  زبان مردم سنگاپورزبان سنگاپور انگلیسی است، اما مالایی، چینی ماندارین و تامیل نیز توسط بخش قابل توجهی از مردم صحبت می شود.
  دین مردم سنگاپور31.1%: بودایی 20%: بدون دین 18.9%: مسیحی 15.6%: اسلام بقیه: هندو، تائویسم و غیره
  تولید ناخالص داخلی757.726 میلیارد دلار
  گروه ها و اقوام مختلفجمعیت این کشور متنوع است که نتیجه مهاجرت قابل توجه گذشته است. چینی ها غالب هستند و حدود سه چهارم جمعیت را تشکیل می دهند. مالایی ‌ها دومین گروه قومی و هندی ‌ها سومین گروه قومی هستند. هیچ یک از این سه جامعه اصلی همگن نیستند.

  استان های سنگاپور

  سنگاپور، خانه بیش از 5 میلیون نفر، کشوری پر رونق، متنوع و از نظر فرهنگی غنی است که در منطقه جنوب شرقی آسیا واقع شده است. این کشور در حدود 85 مایلی شمال استوا است و به عنوان بزرگترین بندر جنوب شرقی آسیا قرار دارد. این کشور دارای 5 منطقه مجزا است که 5 میلیون شهروند در آن زندگی، کار و اقامت می کنند. این پنج منطقه عبارت اند از:

  منطقه مرکزی Central Region

  منطقه مرکزی یک منطقه پرجمعیت در این کشور با 930900 نفر و مساحت تخمینی حدود 132.7 کیلومتر مربع است. این منطقه شامل 11 محله، برخی از مهم ترین آثار ملی، بناهای دیدنی و یک مقصد گردشگری شلوغ است.

  منطقه شرق  East Region

  منطقه شرقی منطقه ای پرجمعیت با جمعیتی در حدود 690510 نفر و مساحت 93.1 کیلومتر مربع است. منطقه شرق دومین منطقه پرجمعیت از 5 منطقه این کشور است که کوچکترین مساحت را نیز دارد که آن را به یک منطقه شهری پرجمعیت و شلوغ تبدیل کرده است.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  منطقه شمال North Region

  برخلاف منطقه شرق، منطقه شمالی زیبا، سرسبز و بسیار کم جمعیت است. منطقه شمال با مرکز وودلندز، دارای جمعیتی بیش از 540000 نفر با مساحت 134.5 کیلومتر مربع می باشد. منطقه شمال از مرکز و منطقه مرکزی این کشور دور است و به همین دلیل کمتر توسعه یافته است. در نتیجه، این منطقه مملو از سرسبزی طبیعی، آرامش و جمعیت کمی است.

  منطقه شمال شرق North-East Region

  به عنوان پرجمعیت ترین منطقه، دارای بیشترین جمعیت و بیشترین مقدار زمین است. منطقه شمال شرق دارای 13810 هکتار، بیش از 800،000 جمعیت و 7 محله مسکونی با بیش از 200،000 خانه است که مرکز منطقه شمال شرق سلتر است.

  منطقه غرب West Region

  در مجموع، منطقه غرب دارای تقریباً 911760 نفر با مساحت 201.3 کیلومتر مربع است. مرکز این منطقه جورونگ شرقی است و چندین شهر و مکان پررونق برای کاوش دارد. منطقه غرب سومین منطقه پرجمعیت پس از منطقه شمال شرق و منطقه مرکزی است. این منطقه عمدتاً از شهرهای مسکونی تشکیل شده است و به همین دلیل، یک جامعه مسکونی با جمعیت زیاد می باشد.

  کشور سنگاپور بزرگترین بندر جنوب شرقی آسیا با 5 میلیون جمعیت است.

  مهم ترین شهرهای سنگاپور

  پرجمعیت ترین شهر کشور زیبای سنگاپور پایتخت آن شهر سنگاپور است که بیش از 5.6 میلیون نفر جمعیت دارد. کوچکترین شهر این کشور شهر Marine Parade با جمعیتی بیش از 200000 نفر می باشد. ثروتمندترین شهر این کشور نیز پایتخت آن با تولید ناخالص داخلی سرانه بیش از 60.000 دلار آمریکا است. از شهرهای مهم این کشور زیبا 8 شهر زیر را می توان نام برد:

  • Jurong
  • Punggol
  • Sengkang
  • Bukit Batok
  • Yishun
  • Rochor
  • Ang mo Kio
  • Choa Chu Kang

  فرهنگ مردم سنگاپور

  فرهنگ سنگاپور در طول هزاره ها به شدت تغییر کرده است. فرهنگ مدرن معاصر آن ترکیبی از فرهنگ ‌های آسیایی و اروپایی است که عمدتاً تحت تأثیر فرهنگ مالایی، آسیای جنوبی، آسیای شرقی و اوراسیا است. فعالیت ‌های فرهنگی در این کشور عمدتاً نشأت گرفته از یکی از تمدن ‌های اصلی چین، هند، اندونزی یا غرب است. فرهنگ عامه، مبتنی بر رسانه های جمعی مدرن و بسیار گسترده است. موسیقی مالایی که ریتم ارکسترهای غربی را پذیرفته است، جذابیت کلی دارد. برخی از آداب و رسوم و سنت های محبوب این کشور عبارت اند از:

  • هنگام ملاقات رسمی یا غیررسمی با یک سنگاپوری، مطمئن شوید که با همه محکم دست بدهید، حتی در هنگام خروج. تعظیم جزئی در هنگام دست دادن محترمانه محسوب می شود.
  • قبل از ورود به خانه دیگران و یا قبل از ورود به معبد یا مسجد کفش های خود را دربیاورید.
  • هرگز به کسی یا چیزی با انگشت اشاره نکنید، فقط دست خود را برای نشان دادن بالا ببرید.
  • تبعیض جنسیتی در این کشور یک جرم قانونی است، بنابراین، مراقب باشید که به کسی بی احترامی نکنید.
  • انعام دادن در این کشور مرسوم نیست. اکثر رستوران ها 10 درصد هزینه خدمات را به صورت حساب اضافه می کنند. دادن انعام در مراکز فروش و فودکورت و در فرودگاه چانگی کاملاً ممنوع است.
  • افراد میانسال و مسن را «عمو» یا «خاله» خطاب قرار ندهید، زیرا این کار نشانه بی احترامی است.
  • هنگام غذا خوردن با چاپستیک، آن ها را به صورت عمودی در کاسه نچسبانید، زیرا یادآور مراسم تشییع جنازه و بدشانسی است.
  • به سر کسی دست نزنید، زیرا سر برای بسیاری مقدس است. برعکس، پاها کثیف تلقی می شوند، بنابراین آن ها را مستقیماً به سمت کسی نگیرید.
  • لباس های غیررسمی (شلوار، تی شرت، دمپایی) در اکثر نقاط این کشور قابل قبول است. از لباس‌ های رسمی و کفش ‌های مجلسی در رستوران‌ ها و مجالس و مهمانی ها استفاده می شود.

  آب و هوای سنگاپور

  سنگاپور در منطقه موسمی استوایی جنوب شرقی آسیا قرار دارد و آب و هوای آن با دمای یکنواخت بالا و بارش تقریباً ثابت در طول سال مشخص می شود. میانگین دمای ماهانه از حدود 81 درجه فارنهایت (27 درجه سانتیگراد) در ژوئن تا 77 درجه فارنهایت (25 درجه سانتیگراد) در ژانویه متغیر است. بالاترین دمای ثبت شده در این کشور تا کنون تنها 97 درجه فارنهایت (36 درجه سانتی گراد) بوده است. مرطوب ترین و بادخیزترین دوره در طول موسمی شمال شرقی بر اساس نقشه سنگاپور (نوامبر تا مارچ) است که میزان بارندگی در ماه دسامبر به بالاترین حد ماهانه بیش از 10 اینچ (250 میلی متر) می رسد. برعکس، دوره کمترین میزان بارندگی و کم ‌ترین بادها در طول بادهای موسمی جنوب غربی (تا سپتامبر) است که میزان بارندگی در ماه جولای به کمتر از 7 اینچ در ماه کاهش می ‌یابد. در مجموع، میانگین بارندگی این کشور سالانه حدود 95 اینچ است و هر روز در جایی از این جزیره باران می بارد.

  اقتصاد سنگاپور

  سنگاپور، یکی از تجارت‌ های بزرگ امپراتوری بریتانیا، از سال 1960 رشد اقتصادی و تنوع قابل توجهی را تجربه کرده است. علاوه بر ارتقای موقعیت خود به عنوان یک مرکز تجارت جهانی، بخش‌های مالی و صنعتی قدرتمندی را توسعه داده است. این کشور پیشرفته ترین اقتصاد را در آسیای جنوب شرقی دارد و اغلب در کنار دیگر کشورهایی که به سرعت در حال صنعتی شدن در آسیا هستند، به ویژه کره جنوبی و تایوان نام برده می شود. اقتصاد این کشور همیشه با اقتصاد دیگر کشورهای آسیای جنوب شرقی تفاوت داشته است، زیرا هرگز عمدتاً به تولید و صادرات کالا وابسته نبوده است. توسعه اقتصادی به شدت تحت نظارت دولت است و به شدت به سرمایه گذاری شرکت های چند ملیتی خارجی وابسته می باشد. دولت حدود سه چهارم کل زمین را در اختیار دارد و تامین کننده اصلی سرمایه مازاد است که عمدتاً از کمک به برنامه پس انداز تامین اجتماعی صندوق تامین اجتماعی CPF  به دست می آید. علاوه بر این، دولت تلاش کرده است تا ارزش و بهره وری نیروی کار را به منظور جذب سرمایه گذاری و افزایش رقابت صادرات افزایش دهد.

  سنگاپور در رتبه بندی ECA به عنوان برترین شهر آسیایی برای مهاجران انتخاب شده است.

  سنگاپور برای مهاجرت

  سنگاپور یکی از زیباترین کشورهای جهان با آب مکانی عالی برای زندگی، کار و اقامت است. این کشور نه تنها مکانی عالی برای زندگی، کار و تجارت بلکه یک مقصد ایده آل برای تفریح و سرگرمی است. رتبه بندی مکان بین المللی ECA، سنگاپور را به عنوان برترین شهر آسیایی برای مهاجران رتبه بندی می کند که در درجه اول به دلیل سبک زندگی متعادل کار و تفریح است. زندگی در این کشور با فرهنگ منحصر به فرد، ثبات سیاسی و کیفیت زندگی، تجربه شگفت انگیزی برای مهاجران است. اگرچه به دلیل قوانین سختگیرانه دولت محدودیت هایی برای آزادی های مدنی وجود دارد، اما این امر محیط امن و مطمئنی را برای کسانی که اینجا زندگی می کنند تضمین می کند. این کشور قوانین سختگیرانه ای برای صدور ویزا و استخدام دارد، بنابراین قبل از مهاجرت به این کشور و دریافت ویزای کار باید پیشنهاد شغلی داشته باشید. این کشور دارای چندین مجوز کاری است که می توانید از آن ها بهره مند شوید. با این حال، گزینه های اقامت دائم برای کار محدود است.

  سخن آخر

  در این مقاله کوتاه و خلاصه به ارائه اطلاعات ضروری و همه چیز درباره کشور سنگاپور پرداختیم. علاوه بر این در مورد جمعیت و آب و هوای این کشور نیز توضیحاتی ارائه دادیم. اگر قصد مهاجرت به سنگاپور را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، مشاوران و کارشناسان آگاه موسسه مهاجرتی میرداماد مشاوره های مهاجرتی سودمندی به شما ارائه می دهند.

  سوالات متداول درباره کشور سنگاپور

  مساحت سنگاپور چقدر است؟

  مساحت آن در حدود 727.6 کیلومتر مربع و کمی کوچکتر از تهران است.

  آیا سنگاپور کشور پربارانی است؟

  بله. میانگین بارندگی سالانه حدود 95 اینچ است و هر روز در جایی از این جزیره باران می بارد.

  زبان مردم کشور زیبای سنگاپور چیست؟

  زبان رسمی انگلیسی است، اما مالایی، چینی ماندارین و تامیل نیز توسط بخش قابل توجهی از مردم صحبت می شود.

  فرهنگ سنگاپور متاثر از چه کشورهایی است؟

  فرهنگ مدرن آن تأثیر تأثیرات مالایی، آسیای جنوبی، آسیای شرقی و اوراسیا است.

  اقتصاد سنگاپور چگونه است؟

  این کشور پیشرفته ترین اقتصاد را در آسیای جنوب شرقی دارد و اغلب در کنار کره جنوبی و تایوان نام برده می شود.

  مقالات مرتبط