اخذ تابعیت و شهروندی سنگاپور

سنگاپور کشوری در  جنوب شرقی آسیا است که در سال‌های اخیر توانست پیشرفت اقتصادی فوق العاده ای را کسب کرده و کیفیت زندگی در این کشور به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کند. در این بین اگر قصد دارید تا تابعیت سنگاپور را دریافت کنید، نیاز است تا به نکات مختلفی توجه داشته باشید. به منظور بررسی روش‌های اخذ شهروندی سنگاپور با ما همراه باشید تا در این مطلب از مجموعه میرداماد اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

موضوع مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که موسسه میرداماد به عنوان یکی از برترین مجموعه‌های فعال در حوزه ارائه خدمات مهاجرتی از ابتدا تا انتها روند دریافت تابعیت سنگاپور در کنار شما است تا بتوانید با کمترین چالش، شهروندی این کشور را دریافت کنید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  مزایا اخذ تابعیت و شهروندی سنگاپور

  یکی از سوالات مهمی که افراد مطرح می‌کنند این است که دریافت تابعیت سنگاپور چه مزایایی دارد؟ اگر بخواهیم شما را با این مزایا آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان زندگی، کار و تحصیل قانونی در سنگاپور
  • حق دریافت مالکیت زمین و املاک در سنگاپور
  • دریافت حق رای برای شرکت در انتخابات
  • امکان دریافت کمک‌های دولتی
  • دریافت پاسپورت سنگاپور و سفر به بسیاری از کشورهای دنیا بدون ویزا
  • زندگی در چهارمین کشور برتر دنیا از نظر اقتصادی
  • زندگی در یک کشور با امنیت اجتماعی بالا
  • نرخ بیکاری بسیار پایین و راحتی پیدا کردن شغل

  موارد گفته شده تنها برخی از مزایا دریافت تابعیت این کشور است.

  روش‌های اخذ شهروندی سنگاپور

  در صورتی که قصد دارید تا تابعیت سنگاپور را دریافت کنید، نیاز است تا براساس شرایط خود به سراغ روش مناسب آمده و از این طریق شهروندی این کشور را دریافت کنید. اگر بخواهیم شما را با روش‌های دریافت شهروندی این کشور آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  دریافت شهروندی از طریق تولد در خاک سنگاپور

  براساس قوانین کشور سنگاپور، اگر کودکی در کشور سنگاپور از والدینی به دنیا بیایید که حداقل یکی از آن‌ها سنگاپوری باشد، می‌تواند شهروندی این کشور را دریافت کند. البته این قانون متمم‌های خاصی دارد. به عنوان مثال اگر پدر کودک دیپلمات خارجی باشد، حتی اگر مادر سنگاپوری باشد و در خاک این کشور به دنیا بیاید، نمی‌تواند تابعیت این کشور را دریافت کند. از سوی دیگر اما اگر پدر کودک سنگاپوری باشد و مادر دیپلمات خارجی باشد، کودک می‌تواند تابعیت این کشور را دریافت کند.

  دریافت شهروندی از طریق کار

  دولت سنگاپور این اجازه را به شما می‌دهد تا بتوانید با دریافت پیشنهاد کاری اقامت کشور سنگاپور را دریافت کرده و پس از چند سال کار در این کشور، برای دریافت اقامت دائم و شهروندی این کشور اقدام کنید.

  دریافت شهروندی از طریق تحصیل

  از دیگر روش‌هایی که از طریق آن می‌توانید شهروندی سنگاپور را دریافت کنید، تحصیل در این کشور است. البته نکته مهمی که باید بدانید این است که امکان دریافت مستقیم تابعیت این کشور از این طریق وجود ندارد. در واقع شما باید حداقل 2 سال در سنگاپور تحصیل کرده و در گام اول برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. پس از دریافت اقامت دائم، با 5 سال زندگی در این کشور، می‌توانید در نهایت شهروندی سنگاپور را دریافت کنید.

  دریافت شهروندی از طریق سرمایه گذاری

  روش دیگری که از طریق آن می‌توانید تابعیت کشور سنگاپور را دریافت کنید، سرمایه گذاری در این کشور است. براساس قوانین سنگاپور شما می‌توانید با سرمایه گذاری حداقل 2.5 میلیون دلار سنگاپور، یعنی در حدود 1.7 میلیون دلار آمریکا در یک شرکت سنگاپوری، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. پس از دریافت اقامت دائم، می‌توانید پس از 5 سال تابعیت این کشور را دریافت کنید.

  دریافت شهروندی کشور سنگاپور با ازدواج

  دریافت شهروندی از طریق ازدواج

  کشور سنگاپور به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید از طریق ازدواج با یک شهروند سنگاپوری، تابعیت این کشور را دریافت کنید. البته دولت سنگاپور برای این که افراد از طریق ازدواج صوری تابعیت این کشور را دریافت نکنند، شرایط خاصی را برای این مدل دریافت تابعیت در نظر گرفته است.

  برای دریافت شهروندی از این طریق نیاز است تا حداقل 3 سال با یک شهروند سنگاپوری ازدواج کرده باشید. همچنین شما باید حداقل 2 سال در سنگاپور زندگی کرده باشید. اثبات تمکن مالی، تسلط به زبان انگلیسی، نداشتن سوابق کیفری از دیگر شرایطی است که برای دریافت تابعیت از این طریق باید داشته باشید.

  تابعیت مضاعف در سنگاپور

  یکی از نکاتی که برای دریافت شهروندی کشور سنگاپور باید به آن توجه داشته باشید این است که در این کشور تابعیت مضاعف به رسمیت شناخته نشده است. در واقع اگر شما تابعیت یک کشور دیگر را داشته باشید، پس از رسیدن به سن 18 سالگی باید تنها از بین تابعیت کشور سنگاپور و کشور دیگر یکی را انتخاب کنید.

  از آن جایی که سنگاپور کشوری تازه تأسیس و آسیب پذیر است، به همین دلیل دولت این کشور اجازه داشتن تابعیت مضاعف را به اتباع خود نمی‌دهد چرا که ممکن است افراد در زمان غیر عادی چون جنگ با استفاده از تابعیت دیگر خود از کشور خارج شده و به کشور دیگری مهاجرت کنند.

  به دلیل وجود همین قوانین است که به شما پیشنهاد می‌دهیم پیش از اقدام برای دریافت تابعیت کشور سنگاپور، حتماً با افراد خبره و متخصص مشورت کنید تا بتوانید با کمترین چالش و با آگاهی کامل این روند را طی کنید. ما در موسسه مهاجرتی میرداماد به عنوان یکی از معتبرترین موسسات مهاجرتی کشور در کنار شما هستیم تا بتوانید با دانش کافی برای اخذ تابعیت سنگاپور اقدام کنید.

  شرایط اخذ شهروندی سنگاپور

  در صورتی که قصد دارید تا شهروندی کشور سنگاپور را دریافت کنید، نیاز است تا شرایط و پیش نیازهای خاصی داشته باشید. به منظور بررسی این شرایط، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حداقل 18 سال سن داشته باشید
  • حداقل 5 سال در سنگاپور زندگی کرده باشید
  • تمکن مالی کافی برای زندگی در کشور سنگاپور داشته باشید.
  • به زبان انگلیسی مسلط باشید.
  • سوابق کیفری نداشته باشید.

  اگر این شرایط را دارید، می‌توانید برای دریافت تابعیت این کشور اقدام کنید.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  روند دریافت شهروندی سنگاپور

  افرادی که قصد دریافت تابعیت سنگاپور را دارند، یکی از سوالات مهمی که مطرح می‌کنند این است که روند دریافت شهروندی این کشور چگونه است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در صورتی که مطمئن شدین که تمامی شرایط و پیش نیازهای لازم برای دریافت شهروندی این کشور را دارید، نیاز است تا به صورت آنلاین درخواست دریافت شهروندی سنگاپور را ثبت کنید. برای انجام این کار نیاز است تا مدارک زیر را برای اداره مهاجرت سنگاپور آپلود کنید:

  • فرم درخواست
  • پاسپورت
  • گواهی ازدواج در صورت ازدواج با یک شخص سنگاپوری
  • سوابق تحصیلی
  • گواهی اشتغال
  • گواهی تمکن مالی
  • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری

  سپس باید هزینه ثبت درخواست را نیز پرداخت کنید. در حال حاضر هزینه ثبت درخواست شهروندی کشور سنگاپور تقریباً در حدود 500 دلار سنگاپور است. پس از ثبت درخواست اداره مهاجرت سنگاپور زمانی را برای مصاحبه تعیین می‌کند. شما باید در زمان مشخص شده به اداره مهاجرت این کشور رفته و روند مصاحبه را طی کنید. در طی مصاحبه از شما سوالاتی در مورد سوابقتان، اهداف شما برای زندگی در سنگاپور، دانش شما از این کشور و… پرسیده می‌شود.

  سپس باید منتظر بمانید تا اداره مهاجرت سنگاپور تصمیم خود را در مورد درخواست شما اعلام کند. تقریباً 6 ماه طول می‌کشد تا این روند طی شده و نتیجه نهایی به شما اعلام شود. اگر درخواست شما پذیرفته شود، یک گواهی شهروندی به شما اعطا می‌شود.

  برای افزایش شانس تایید درخواست شما، پیشنهاد می‌شود که مطمئن شوید که تمامی مدارک را جمع آوری کرده اید و اطلاعات خود را به درستی در فرم ثبت درخواست وارد کرده باشید. حتماً برای مصاحبه آماده باشید و پاسخ‌های خود را به سوالات به صورت واضح و مختصر ارائه دهید. اگر به زبان انگلیسی مسلط نیستید، می‌توانید برای مصاحبه از مترجم استفاده کنید، البته که ممکن است شانس شما کاهش پیدا کند.

  بهترین روش دریافت تابعیت و شهروندی سنگاپور

  پس از آن که شما را با روند دریافت تابعیت سنگاپور آشنا کردیم، حال نیاز است تا در مورد اهمیت کمک گرفتن از یک مجموعه مهاجرتی معتبر صحبت کنیم. به صورت کلی کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرت به شما این امکان را می‌دهد تا فرآیند دریافت شهروندی کشور سنگاپور را با کمترین چالش طی کنید. یکی از برترین مجموعه‌های مهاجرتی که می‌توانید با کمک آن شهروندی این کشور را دریافت کنید، موسسه مهاجرتی میرداماد است. وکلاء مهاجرتی خبره و متخصص این مجموعه در طول روند دریافت شهروندی در کنار شما هستند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن، تابعیت این کشور را کسب کنید.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  حرف آخر

  در این مطلب در مورد روند دریافت تابعیت کشور سنگاپور صحبت کرده و تلاش کردیم تا به صورت کامل شما را با مراحل دریافت شهروندی این کشور آشنا کنیم. بررسی موارد گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا با آگاهی کامل برای اخذ تابعیت کشور سنگاپور اقدام کرده و از این طریق از مزایا دریافت شهروندی این کشور بهره مند شوید.

  سوالات متداول

  روش‌های دریافت تابعیت سنگاپور چیست؟

  امکان دریافت تابعیت این کشور از طریق تولد، کار، تحصیل، سرمایه گذاری و ازدواج وجود دارد.

  آیا سنگاپور تابعیت مضاعف را به رسمیت می‌شناسد؟

  خیر، دولت سنگاپور تابعیت مضاعف را به رسمیت نمی‌شناسد و در واقع تنها باید یک تابعیت داشته باشید.

  بهترین روش دریافت تابعیت و شهروندی سنگاپور چیست؟

  به صورت کلی نمی‌توان گفت که روش خاصی به عنوان بهترین شیوه دریافت تابعیت کشور سنگاپور وجود دارد. در واقع هر شخص باید با توجه به شرایطی که دارد، شیوه مناسبی را برای دریافت تابعیت این کشور انتخاب کند.

  مقالات مرتبط

  اخذ تابعیت و شهروندی سنگاپور

  اخذ تابعیت و شهروندی سنگاپور

  سنگاپور کشوری در  جنوب شرقی آسیا است که در سال‌های اخیر توانست پیشرفت اقتصادی فوق العاده ای را کسب کرده و کیفیت زندگی در این کشور به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کند. در این بین اگر قصد دارید تا...

  نظرات کاربران