اخذ تابعیت و شهروندی هلند

قطعاً اخذ تابعیت و شهروندی هلند برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند بسیار حائز اهمیت است. هلند یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که از نظر شرایط اقتصادی و رفاه اجتماعی در وضعیت مناسبی قرار دارد و به دلیل خدمات بسیار خوبی که به شهروندان خود ارائه می‌کند از جمله سیستم آموزشی و بهداشتی باکیفیت و رایگان، بسیاری افراد به دنبال دریافت تابعیت هلند هستند. علاوه بر این پاسپورت هلند چهارمین پاسپورت قدرتمند جهان است که با دریافت آن می‌توانید به 189 کشور جهان بدون ویزا سفر کنید. برای دریافت پاسپورت هلند روش‌های گوناگونی وجود دارد که در ادامه آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

این مقاله توسط موسسه مهاجرتی میرداماد آماده و ارائه شده است. شما عزیزان می‌توانید برای ارزیابی شرایط خود جهت مهاجرت به هلند و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش‌های اخذ اقامت این کشور با کارشناسان مجرب ما در موسسه تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  ام، وی، وی (MVV) هلند چیست؟

  ویزای MVV در واقع ویزای بلند مدت هلند است. افرادی که قصد دارند بیش از 90 روز در هلند اقامت داشته باشند باید ویزای بلند مدت هلند یا ام وی وی را اخذ نمایند. این ویزا اجازه اقامت بلند مدت در هلند را به متقاضیان خواهد داد اما به معنی دریافت تابعیت هلند نیست. برای اخذ این ویزا متقاضیان باید بعد از آماده‌سازی مدارک لازم، آنها را به سفارت هلند ارائه کرده و در صورتی که شرایط و مدارک مشکلی نداشته باشد ویزای MVV برای وی صادر خواهد شد. دارندگان این ویزا پس از ورود به هلند باید قوانینی را رعایت نمایند از جمله:

  • تهیه بیمه سلامت
  • تهیه محل اقامت و اطلاع تغییر محل اقامت در صورت جابجایی به شهرداری
  • تبدیل گواهینامه رانندگی و یا اخذ گواهینامه جدید در هلند
  • همراه داشتن همیشگی کارت اقامت هلند
  • در صورتی که قصد خروج از هلند را دارید مدت زمانی که در این کشور نخواهید بود را اعلام کنید.

  روش های اخذ تابعیت هلند

  برای اخذ شهروندی هلند روش‌های متفاوتی وجود دارد. بنابراین متقاضیان می‌توانند با در نظر گرفتن شرایط خود یکی از این روش‌ها را برای دریافت تابعیت و شهروندی خود انتخاب کنند. علاوه بر این هر یک از مسیرهای اخذ تابعیت کشور هلند مدارک و شرایط به خصوصی نیاز دارند که متقاضیان باید به صورت دقیق شرایط و مدارک مورد نیاز مسیر انتخابی خود را بررسی کنند تا دچار مشکل نشوند. مهمترین و سریعترین روش‌های اخذ تابعیت و پاسپورت هلند عبارتند از:

  • اخذ تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری
  • اخذ تابعیت از طریق تولد
  • اخذ تابعیت از طریق فرزندخواندگی
  • اخذ تابعیت از طریق پذیرش تابعیت
  • روش اختیاری

  اخذ تابعیت هلند از طریق تولد

  اهدای تابعیت کشور هلند از طریق تولد از قانون خون انجام می‌گیرد. به این معنی که اگر کودکی که متولد شده است پدر یا مادر هلندی داشته باشد، این کودک در هر کجای دنیا که متولد شده باشد حق شهروندی در هلند را به دست می‌آورد. بنابراین بر اساس این قانون اگر کودک والدین هلندی نداشته باشد، حتی اگر در هلند متولد شده باشد تابعیت این کشور را به دست نخواهد آورد. همچنین در صورتی که والدین به صورت رسمی ازدواج نکرده باشند، در صورتی که یکی از والدین هلندی باشد و داشتن چنین فرزندی را تأیید کند می‌تواند برای فرزند خود تابعیت کشور هلند را به دست بیاورد. کودکانی که در هلند متولد شده‌اند و والدین آنها مجهول‌الهویت هستند نیز تابعیت کشور هلند به آنها اعطا خواهد شد.

  اخذ تابعیت هلند از طریق فرزند خواندگی

  اگر یک زوج هلندی که هر 2 شهروند هلند هستند یک کودک غیر هلندی را به فرزند خواندگی قبول کنند، این کودک می‌تواند پاسپورت هلند را به دست بیاورد و از تمامی حق و حقوق شهروندی در هلند برخوردار شود. اما لازم است تا تمام مراحل فرزند خواندگی به صورت قانونی طی شود و فرزند خواندگی توسط کنگره لاهه تأیید شود. علاوه بر این والدین اصلی کودک نباید با او در ارتباط باشند.

   ویزای MVV در واقع ویزای بلند مدت هلند است و افرادی که قصد دارند بیش از 90 روز در هلند اقامت داشته باشند باید ویزای ام وی وی را اخذ نمایند.

  اخذ تابعیت هلندی از طریق سرمایه گذاری

  اگر چه کشور هلند نرخ بالایی در جذب سرمایه‌گذاران خارجی دارد اما روش سرمایه‌گذاری یکی از راه‌های پرهزینه برای اخذ اقامت هلند است و این روش به صورت مستقیم باعث اخذ تابعیت کشور هلند نخواهد شد. ابتدا به متقاضیان یک اقامت موقت 2 ساله با ویزای MVV خواهد داد که این ویزا در صورتی که فرد شرایط لازم را داشته باشد تمدید می‌شود. در بین روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری در هلند روش ثبت شرکت و استارت آپ منجر به دریافت اقامت موقت هلند می‌شود. لازم به ذکر است که روش خرید ملک یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری در هلند است اما برای ایرانیان اقامت این کشور را در پی نخواهد داشت.

  برای ثبت شرکت نیاز به سرمایه‌ای به مبلغ حداقل 1,250,000 یورو دارید و بر اساس یک سیستم امتیازبندی شرایط شما مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. سن، سابقه شغلی، بیزینس پلن و داشتن حداقل سرمایه مورد نیاز و تمکن مالی لازم از جمله شرایط مهم برای ثبت شرکت در هلند است. روش استارت اپ نیز نیاز به ارائه ایده جدید و نوآورانه و ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 دارد. به طور کلی با توجه به طولانی بودن مسیر اخذ اقامت سرمایه‌گذاری در هلند و هزینه بالا، این مسیر کمتر توصیه می‌شود.

  شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات در خصوص بهترین روش‌های اخذ اقامت هلند و ارزیابی شرایط خود با موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما پس از بررسی شرایط شما، اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  روش پذیرش تابعیت هلند

  روش پذیرش تابعیت کشور هلند در واقع روش اخذ تابعیت از طریق ازدواج است و در صورتی که فرد متقاضی با یک شهروند هلندی ازدواج کرده باشد می‌تواند از این روش برای اخذ تابعیت و شهروندی هلند اقدام کند. مدت زمان پاسخ به درخواست تابعیت در این روش حدود 1 سال است و فرد باید دارای شرایط زیر باشد:

  • اجازه اقامت در کشور هلند را به دست آورده باشد.
  • بالای 18 سال سن داشته باشد.
  • به مدت 3 سال متوالی با همسر هلندی خود در هلند زندگی کرده باشد.
  • در آزمون شهروندی و یکپارچگی مدنی هلند سطح A2 را به دست آورده باشد.
  • در 4 سال آخر اقامت خود در هلند بیشتر از 180 یورو جریمه نشده باشد.
  • تابعیت قبلی خود را کنار بگذارد.

  اخذ تابعیت هلند از روش اختیاری

  دریافت تابعیت از روش اختیاری آسان‌تر و سریع‌تر از روش‌های دیگر است و در مدت 3 ماه تابعیت و شهروندی کشور هلند برای متقاضی صادر خواهد شد. برای اینکه فرد بتواند از این روش برای اخذ تابعیت خود اقدام کند و از مزایای شهروندی هلند برخوردار شود باید یکی از شرایط زیر را دارا باشد:

  • با یک فرد هلندی به مدت 3 سال ازدواج و زندگی کرده باشد.
  • حداقل 15 سال متوالی از عمر خود را در هلند زندگی کرده باشد.
  • بالای 65 سال سن داشته باشد و حداقل 15 سال در هلند زندگی کرده باشد.
  • هر دوی والدین او و یا یکی از آنها هلندی باشد.
  • فرد دارای قیم هلندی باشد و حداقل 3 سال با وی زندگی کرده باشد.

  قانون تابعیت مضاعف در هلند

  کشور هلند به شهروندان خود اجازه داشتن دو تابعیت را نمی‌دهد و قانون دو تابعیتی بودن را به رسمیت نشناخته است اما در مواردی استثناء قائل شده است. این موارد عبارتند از:

  • در صورتی که کودک در یک کشور دیگر اما از والدین هلندی متولد شود در صورتی که به واسطه تولد تابعیت آن کشور را به دست بیاورد، می‌تواند علاوه بر تابعیت کشور مورد نظر تابعیت کشور هلند که از والدین خود دریافت کرده را نیز نگه دارد.
  • در صورتی که کشور اول شما اجازه کنار گذاشتن تابعیت را نمی‌دهد و شما را مجبور به حفظ آن می‌کند.
  • در صورتی که شهروند کشوری باشید که دولت هلند آن را به رسمیت نمی‌شناسد.
  • در صورتی که در زمان درخواست برای تابعیت با یک شهروند هلندی ازدواج کرده باشید.
  • از روش اختیاری برای اخذ شهروندی کشور هلند اقدام کرده باشید.
  • اگر رها کردن تابعیت قبلی برای شما ضرری بزرگ مانند ضرر مالی جبران‌ناپذیر ایجاد کند.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  سخن پایانی

  در این مقاله اخذ تابعیت و شهروندی هلند را مورد بررسی قرار دادیم که امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشد. روش‌های بسیاری برای دریافت شهروندی کشور هلند وجود دارد که در این مطلب به برخی از بهترین و سریع‌ترین آنها اشاره شد. همانطور که گفته شد اگرچه روش سرمایه‌گذاری برای اخذ اقامت نسبت به روش کاری یا تحصیلی بهتر و سریعتر است اما دولت هلند در حال حاضر برنامه‌ای برای اعطای تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری ندارد. به همین دلیل توصیه می‌شود این مسیر را انتخاب نکنید. چنانچه تمایل دارید تا از بهترین روش مهاجرت و اخذ اقامت هلند بر اساس شرایطتان مطلع شوید می‌توانید با موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل فرمایید و از مشاوره کارشناسان مجرب ما بهره‌مند شوید.

  سوالات متداول

  پاسپورت هلند در رتبه چند جهان قرار دارد؟

  در حال حاضر پاسپورت هلند چهارمین پاسپورت قدرتمند جهان است.

  روش‌های دریافت اخذ تابعیت و شهروندی کشور هلند کدام است؟

  از جمله روش‌های اخذ تابعیت هلند می‌توان به تولد، فرزندخواندگی، کار، تحصیل و ازدواج اشاره کرد.

  اخذ تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری چگونه است؟

  دولت هلند امکان اخذ تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری را امکان‌پذیر نکرده است و برنامه‌ای برای آن ندارد.

  آیا دولت هلند اجازه داشتن دو تابعیت را می‌دهد؟

  خیر دولت هلند دو تابعیتی بودن را به رسمیت نمی‌شناسد و فقط در موارد استثنا اجازه داشتن پاسپورت دوم را می‌دهد.

  اخذ تابعیت کشور هلند از طریق تولد به چه صورت است؟

  در صورتی که حداقل یکی از والدین هلندی باشند اخذ تابعیت برای کودک ممکن است.

  مقالات مرتبط

  اخذ تابعیت و شهروندی هلند

  اخذ تابعیت و شهروندی هلند

  قطعاً اخذ تابعیت و شهروندی هلند برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند بسیار حائز اهمیت است. هلند یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که از نظر شرایط اقتصادی و رفاه اجتماعی در وضعیت مناسبی قرار دارد...

  نظرات کاربران