مشاغل پردرآمد در چین

بررسی مشاغل پردرآمد در چین برای افرادی که به دنبال فرصت‌های شغلی با درآمد بالا هستند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر به عنوان یک دانشجو یا فرد علاقه‌مند به مهاجرت کاری، کشور چین را مد نظر قرار داده‌اید، با مشاوران مؤسسه مهاجرتی میرداماد همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را در مورد مشاغل محبوب این کشور به دست آورید. بررسی این موارد باعث می‌شود که آگاهی بیشتری نسبت به روندها و تغییرات اقتصادی و اجتماعی این کشور کسب کنید و به تصمیم‌گیری‌های بهتری در زمینه‌های مختلف کاری بپردازید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  شرایط کلی کار در مشاغل پردرآمد در چین

  اگر قصد مهاجرت به چین را دارید، خوب است شرایط کار در این کشور را بشناسید. برای رسیدن به این هدف در نظر داشته باشید که قانون کار چین مجموعه‌ای جامع از مقررات استخدامی، از جمله مقررات مربوط به ساعات کار، اضافه کاری، روزهای استراحت و تعطیلات رسمی است.

  طبق این قوانین، برای کارمندان تمام وقت بازه زمانی استاندارد 8 ساعت کار در روز (40 ساعت کار در هفته) معرفی شده و به طور متوسط ​​44 ساعت کار در هفته (با اضافه کاری) قابل قبول است. در نتیجه کارفرمایان موظف هستند یکی از سه سیستم اصلی ساعت کاری را اجرا کنند:

  • ساعات کاری استاندارد
  • ساعات کاری منعطف
  • ساعات کاری جامع (ساعات استاندارد به علاوه اضافه کاری)

  این مورد را هم در نظر داشته باشید که اضافه کاری در چین به شدت تنظیم شده است. قانون قرارداد کار مشخص می‌کند که کارمندان نمی‌توانند بیش از 8 ساعت در روز یا بیش از میانگین 44 ساعت در هفته مجبور به کار شوند. در اصل اضافه کاری نیاز به توافق دوجانبه دارد و معمولا به 1 ساعت اضافی در روز محدود می‌شود.

  علاوه بر روزهای استراحت هفتگی (یکشنبه)، چین چندین تعطیلات رسمی را در طول سال به رسمیت می‌شناسد که در طی آن افراد حق دارند از کار خود مرخصی بگیرند. جزئیات خاص در مورد برنامه ریزی برای چنین تعطیلاتی اغلب در قرارداد مشاغل پردرآمد در چین قید شده و توسط قوانین کلی کار تنظیم می‌شود.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  لیست مشاغل پر درآمد چین در سال 2024

  تحصیل در چین معمولا برای پیدا کردن شغل در همین کشور، مد نظر قرار می‌گیرد. به همین دلیل سعی داریم در این بخش شما را با مشاغل محبوبی آشنا کنیم که به طور معمول درآمد مناسبی را به همراه ‌دارند. خوب است بدانید که پزشکان به خاطر ماهیت حیاتی شغلی که دارند، در صدر فهرست مشاغل پردرآمد قرار می‌گیرند. حرفه جراحی مستلزم ریسک بالا و نیاز به دانش گسترده و البته تحصیل در یک مسیر طولانی است. در کنار این شغل قضات و وکلا به دلیل مسئولیت‌های بزرگ مرتبط با شغلشان حقوق بسیار بالایی دریافت می‌کنند. تصمیم گیری در مورد سرنوشت مردم کار آسانی نیست و دستمزد بالا کاملا در این جایگاه شغلی، موجه است.

  جراحان / پزشکاناز 54,100 یوان تا 182,000 یوان
  قضاتاز 44100 یوان تا 140000 یوان
  وکلااز 41,300 یوان تا 116,000 یوان
  مدیران بانکاز 33900 یوان تا 105000 یوان
  مدیران ارشد اجراییاز 34000 یوان تا 103000 یوان
  مدیران ارشد مالیاز 32000 یوان تا 96700 یوان
  ارتودنتیست‌هااز 28400 یوان تا 90300 یوان
  اساتید کالجاز 27300 یوان تا 87100 یوان
  خلباناناز 24400 یوان تا 75700 یوان
  مدیران بازاریابیاز 21300 یوان تا 69500 یوان

  درآمد مشاغل پردرآمد چین در سال 2024

  به عنوان کسی که برای مهاجرت کاری به چین آماده می‌شود به یاد بسپارید که در اقتصاد جهانی شده، توانایی صحبت به زبان‌های خارجی (به ویژه انگلیسی) اهمیت زیادی دارد. زیرا این امر می‌تواند منجر به فرصت‌های شغلی بهتر و دستمزد بالاتر شود. این مسئله در چین هم صادق است. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم در کنار زبان چینی، حتما برای تقویت زبان انگلیسی هم وقت صرف کنید. ضمنا به یاد داشته باشید که بسیاری از شرکت‌ها برای ارائه مشاغل پردرآمد در چین ساختار پرداخت مبتنی بر عملکرد دارند. به این معنی که خروجی و مشارکت یک کارمند در شرکت می‌تواند منجر به پاداش یا دستمزد کلی بالاتر شود.

   بهترین مشاغل در چین 2024
  مدیر مالی62,800 یوان
  مشاور سرمایه گذاری61100 یوان
  مدیر مدیریت ریسک59900 یوان
  مدیر صندوق سرمایه گذاری55000 یوان
  مدیر حسابداری57600 یوان
  مدیر مالی66600 یوان
  مدیر اجرایی60300 یوان
  مدیر فروش تبلیغات50900 یوان
  مدیر تبلیغات50600 یوان
  مدیر محصول و برند47000 یوان
  مدیر فروش رسانه45300 یوان
  مدیر رسانه‌های اجتماعی46100 یوان
  استراتژیست رسانه‌های دیجیتال47200 یوان
  معمار50800 یوان
  مشاور معماری47900 یوان
  معمار منظر39200 یوان
  مدیر ساخت و ساز51,300 یوان
  مدیر عملیات ساخت و ساز46400 یوان
  روان‌شناس49900 یوان
  مشاور سلامت روان39900 یوان
  مشاور مراقبت از جوانان35,300 یوان
  مدیر خدمات مشتری44500 یوان
  مدیر موفقیت مشتری38400 یوان
  مدیر مرکز تماس39,400 یوان
  مدیر ارتباط با مشتری38800 یوان
  مدیر پروژه معدن47400 یوان
  مهندسی برق41800 یوان
  مهندسی مکانیک37900 یوان
  مهندس ارشد35500 یوان
  مدیر مرکز خرید54200 یوان
  مدیر تناسب اندام50100 یوان
  مدیر هتل51000 یوان
  مدیر رستوران36000 یوان

  پردرآمدترین مشاغل دور کار چین در سال 2024

  لیست ارائه شده در این قسمت هم شامل مشاغلی خواهند بود که شرکت‌ها برای آنها به افراد متخصص نیاز دارند و همیشه در لیست آگهی دیده می‌شوند. این گروه، مشاغلی هستند که اغلب می‌توانید از راه دور انجام دهید، بنابراین وظایف زیادی برای انجام دادن در خانه خواهید داشت.

  فراموش نکنید که تجربه کاری شما در این مشاغل، به شدت بر حقوق مشاغل پردرآمد در چین تأثیر می‌گذارد. متخصصان باتجربه‌ای که مهارت‌های خود را در طول زمان بهبود بخشیده‌اند، معمولا نسبت به کسانی که تازه کار خود را شروع کرده‌اند، دستمزد بهتری دریافت می‌کنند.

  مهندس یادگیری ماشینحدود 131000 دلار در سال
  دانشمند دادهحدود 100000 دلار در سال
  توسعه دهنده وبحدود 78000 دلار در سال
  معمار رایانش ابریحدود 120000 دلار در سال
  مهندس موبایلحدود 71000 دلار در سال
  مدیر رسانه‌های اجتماعیحدود 57000 دلار در سال
  مهندس نرم افزارحدود 107000 دلار در سال
  نماینده خدمات مشتریانحدود 39000 دلار در سال

  روش های کاریابی در مشاغل پر درآمد چین

  به عنوان یک خارجی، جستجوی کار در چین می‌تواند یک تجربه هیجان‌انگیز و ارزشمند باشد. به دلیل رشد اقتصاد چین و تقاضا برای متخصصان بااستعداد، فرصت‌های زیادی در دسترس است. با این حال، یافتن شغل در چین نیز می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، به خصوص اگر با بازار کار محلی و شیوه‌های استخدام آشنا نباشید. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم قبل از برنامه ریزی برای زندگی در چین، موارد زیر را بررسی کنید.

  کاریابی به صورت حضوری و مراجعه به دفاتر کاریابی چین

  با در اختیار داشتن ویزای کار چین، می‌توانید به صورت حضوری به دفاتری مراجعه کنید که در روند پیدا کردن یک شغل مناسب به شما کمک می‌کنند. کار با یک آژانس استخدام که در زمینه ارتباط با متخصصان خارجی و معرفی آنها به شرکت‌های چینی فعال است، می‌تواند یک راه مؤثر برای یافتن شغل در چین باشد. این آژانس‌ها دارای تخصص و ارتباطات محلی هستند تا به شما کمک کنند فرصت‌هایی مطابق با مهارت‌ها و صلاحیت‌های خود پیدا کنید. آنها همچنین می‌توانند مربیگری و پشتیبانی شغلی لازم برای کمک به شما را هم ارائه دهند.

  مراجعه به وب‌سایت‌های کاریابی چین

  یکی دیگر از روش‌های پیدا کردن مشاغل پردرآمد در چین، مراجعه به سایت‌های معتبر است. کسانی که هم اکنون در چین هستند، می‌توانند به صورت محلی برای کار جستجو کنند. جستجوی کار از طریق اینترنت به همان اندازه که به صورت حضوری به دنبال شغل هستید، کارآمد است. با این حال، خوب است وب‌سایت‌های کاریابی محلی و همچنین وب‌سایت‌های انگلیسی را که به مهاجران پیشنهادهای مناسب ارائه می‌دهند، مرور کنید تا ببینید چه موقعیت‌هایی در بازارهای گسترده‌تر موجود است. برخی از این وب‌سایت‌ها عبارتند از:

  • chinajob.com
  • Chinasemester.com
  • jobsitechina.com
  • foreignhr.com
  • Echinacities.com
  • Hiredchina.com
  • Jobleadchina.com
  • Chinaexpat.cn
   پیدا کردن کار در کشور چین

  وب‌سایت‌های کاریابی بین‌المللی

  استفاده از سایت‌های بین‌المللی هم گزینه دیگری است که نباید از آن چشم پوشی کنید. برای استفاده از این روش پیشنهاد می‌کنیم با تمرکز بر توانایی‌ها، مدارک تحصیلی و مهارت‌های زبانی، CV استانداردی را تهیه کنید که برای کارفرمایان چینی مهم باشد. در حالی که این پلتفرم‌ها درخواست‌ها را به زبان انگلیسی می‌پذیرند، اما اگر از میزان تسلط خود بر زبان ماندارین مطمئن هستید، می‌توانید با ارسال رزومه به این زبان خودتان را از سایر متقاضیان متمایز کنید. برخی از مهم‌ترین این پلتفرم‌ها عبارتند از:

  • Indeed
  • LinkedIn
  • Glassdoor
  • ZipRecruiter
  • CareerBuilder
  • Monster
  • Simply Hired
  • FlexJobs Corporation
  • Action Without Borders
  • Craigslist
  • We Work Remotely
  • Naukri.com
  • DiversityJobs
  • Getwork
  • LinkUp
  • AngelList
  • Collegerecruiter

  استفاده از شبکه‌های اجتماعی

  شبکه سازی یکی از بهترین راه‌ها برای توسعه ارتباطات و اطلاع از فرصت‌های شغلی است، بدون توجه به اینکه در کجای دنیا هستید. در چین، guanxi یک شبکه اجتماعی شخصی است که به رشد شما در تجارت کمک می‌کند. با شرکت در رویدادهای این شبکه، کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌ها از موقعیت خود استفاده کنید. توصیه می‌شود کارت ویزیت را به دو زبان انگلیسی و ماندارین همراه داشته باشید تا کارفرمایان بالقوه از حوزه تخصص شما آگاه باشند. ضمنا برای پیدا کردن مشاغل پردرآمد در چین می‌توانید از لینکدین هم کمک بگیرید. به لطف همکاری WeChat و LinkedIn در چین، می‌توانید نمایه LinkedIn خود را در نمایه WeChat نمایش دهید تا فرصت دیده شدن در این شبکه اجتماعی را بیشتر کنید.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  دریافت ویزای کار در مشاغل پر درآمد چین

  فرقی ندارد تحصیل پزشکی در چین را انتخاب کرده باشید یا پس از تحصیل برای کار به چین بروید، در هر صورت دریافت ویزای کار امری الزامی است. برای واجد شرایط بودن و اخذ مجوز کار چینی، هم کارفرما و هم کارمند (خارجی) باید چندین معیار را رعایت کنند. کارفرمایان باید نقش‌های ضروری ویژه را در مواردی که نامزدهای داخلی در دسترس نیستند، به مهاجران ارائه دهند. ضمن اینکه اطمینان حاصل می‌کنند دستمزدها مطابق با استانداردهای محلی است و هرگونه تأییدیه نظارتی خاص صنعت را برای کارکنان خارجی دریافت کرده‌اند.

  کارمندان باید با حداقل 18 سال سن، سابقه کیفری نداشته باشند و همچنین مهارت‌های لازم برای همکاری با کارفرمای تایید شده در چین را مد نظر بگیرند.

  اداره امور کارشناسان خارجی (SAFEA) یک سیستم مجوز کار یکپارچه در سراسر کشور را برای ارزیابی استعدادهای خارجی اجرا می‌کند. در نتیجه سه دسته اصلی مجوز کار را به مهاجران ارائه می‌دهد:

  • دسته A: استعدادهای برتر خارجی (مانند دانشمندان، رهبران فناوری، کارآفرینان بین‌المللی و استعدادهای خاص)
  • دسته B: متخصصان خارجی (افرادی که دارای مدرک لیسانس و بیش از 2 سال سابقه کار مرتبط هستند)
  • دسته C: مهاجران عادی (کسانی که به صورت فصلی، غیرفنی یا خدماتی به دنبال کار می‌گردند)

  تمامی مشاغل پردرآمد در چین، تنها با دریافت ویزای کاری چین در دسترس خواهند بود. پس از صدور این ویزا، افراد فقط یک بار حق ورود به چین را دارند و باید حداکثر تا 90 روز پس از ورود، مجوز اقامت خود را تهیه کنند. هزینه‌ دریافت ویزای کاری چین، متغیر است و بین 20 تا 60 دلار خواهد بود. افرادی که برای مدت 4 سال به طور دائم در چین کار می‌کنند و درآمد سالانه آن‌ها بیش از 600.000 یوآن است، می‌توانند شرایط لازم جهت درخواست اقامت دائم در چین را داشته باشند.

  سخن پایانی

  به طور کلی، وضعیت اقتصادی رو به رشد چین و موقعیت آن در بازار جهانی نشان می‌دهد که شرایط خوبی برای کار در این کشور فراهم است. از آنجایی که چین به گذار از یک اقتصاد مبتنی بر تولید و اقتصاد مبتنی بر خدمات و نوآوری ادامه می‌دهد، این احتمال وجود دارد که میانگین دستمزدهای این کشور بیشتر افزایش داشته باشد. با این وصف، اگر به دنبال مشاغلی هستید که در این کشور جزو پردرآمدترین‌ها به شمار می‌روند، بهتر است از همین امروز برای رسیدن به این هدف برنامه ریزی کنید. ما در مؤسسه مهاجرتی میرداماد کنار شما هستیم تا بتوانید با توجه به مهارت‌ها، رزومه و تحصیلات خود، بهترین شغل در چین را پیدا کنید. 

  سؤالات متداول

  بهترین مشاغل در بخش بهداشت و درمان چین کدامند؟

  جراح پیوند قلب، متخصص ارتوپد، جراح مغز و اعصاب، جراح اطفال، متخصص اورولوژی و متخصص داخلی.

  متوسط حقوق مشاغل پردرآمد در چین چقدر است؟

  به طور کلی حقوق و دستمزد بسته به موقعیت و صنایع مختلف، متغیر است، اما به طور کلی از 88900 تا 1570000 یوآن در نظر گرفته می‌شود.

  سیستم استاندارد ساعت کاری در چین چگونه تنظیم شده است؟

  روز کاری یک کارمند به 8 ساعت محدود شده و میانگین کار در هفته نباید از 40 ساعت تجاوز کند.

  بهترین مشاغل برای دورکاری در چین کدامند؟

  مدیر توسعه کسب‌و‌کار، معلم انگلیسی ESL آنلاین برای دانش‌آموزان چینی، مدیر کمپین‌ها و رویدادهای شرکتی، محتوانویس و طراح سایت

  مقالات مرتبط

  مشاغل پردرآمد در چین

  مشاغل پردرآمد در چین

  بررسی مشاغل پردرآمد در چین برای افرادی که به دنبال فرصت‌های شغلی با درآمد بالا هستند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر به عنوان یک دانشجو یا فرد علاقه‌مند به مهاجرت کاری، کشور چین را مد نظر قرار داده‌اید، با...

  نظرات کاربران