همه چیز درباره کشور چین

چین، کشوری است که در آسیای شرقی قرار دارد و از آن به عنوان دومین کشور پرجمعیت جهان یاد می‌شود. در سال‌های اخیر کشور چین پیشرفت شگفت انگیزی کرده و این موضوع باعث شده تا افراد بسیار زیادی برای مهاجرت، این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند. مجموعه میرداماد به عنوان یکی از برترین مجموعه‌های فعال در ارائه خدمات در حوزه مهاجرت در کنار شما است تا بتوانید اقدام به مهاجرت به این کشور کنید. در ادامه نیز شما را با این سرزمین آشنا کرده و در این زمینه اطلاعات جامع و کاملی را ارائه می‌دهیم.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  نگاهی کلی به کشور چین

  اگر بخواهیم نگاهی کلی به این سرزمین بیاندازیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  پایتختپکن
  بزرگ‌ترین شهرشانگهای
  زبان رسمیچینی
  نوع حکومتدولت سوسیالیستی تک حزبی
  مساحت۹٬۵۹۶٬۹۶۲ کیلومتر مربع
  جمعیت1 میلیارد و 500 میلیون نفر
  واحد پولیوآن

  تاریخچه چین

  به منظور بررسی تاریخ این کشور باید گفت که این کشور یکی از طولانی‌ترین و غنی‌ترین تاریخ‌ها را دارد. این کشور بیش از 5000 سال است که یک تمدن واحد بوده و یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌های جهان به حساب می‌آید. این سرزمین در طول تاریخ خود فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده است، اما همیشه یک قدرت مهم در منطقه بوده است. اولین امپراتوری در این سرزمین در سال 221 قبل از میلاد توسط شی هوانگدی تأسیس شد. در قرن 19، این کشور توسط قدرت‌های اروپایی شکست خورد و تحت سلطه آنها قرار گرفت. در سال 1949، حزب کمونیست به رهبری مائو تسه دونگ قدرت را به دست گرفت و جمهوری خلق چین را تأسیس کرد. از آن این کشور به یکی از قدرت‌های بزرگ جهانی تبدیل شده است.

  مهم‌ترین شهرهای چین

  در این منطقه شاهد شهرهای مختلفی هستیم. اگر بخواهیم شما را با مهم‌ترین شهرهای این سرزمین آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  پکن

  پایتخت این کشور و یکی از قدیمی‌ترین شهرهای جهان، پکن است. پکن در واقع مرکز سیاسی، فرهنگی و اقتصادی در این سرزمین نیز به حساب می‌آید.

   پکن یکی از قدیمی‌ترین شهرهای جهان است.

  شانگهای

  بزرگ‌ترین شهر در این کشور، شانگهای است. در واقع شانگهای یکی از بزرگ‌ترین شهرهای جهان بوده و مرکز مالی و تجاری این کشور است.

  گوانگژو

  سومین شهر مهم در این کشور، گوانگژو است. ویژگی مهمی که شهر گوانگژو دارد این است که یکی از مهم‌ترین بنادر جهان نیز به حساب می‌آید.

  شنژن

  یکی دیگر از شهرهای مهم در این کشور که در جنوب شرقی این سرزمین قرار دارد، شهر شنژن است. شنژن یکی از مهم‌ترین مراکز فناوری جهان است.

  چنگدو

  چنگدو، مرکز استان سیچوان و یکی از مهم‌ترین مراکز فرهنگی و تاریخی در این کشور است. چنگدو همچنین مرکز منطقه خودمختار تبت است.

  فرهنگ مردم چین

  فرهنگ مردم این سرزمین یکی از غنی‌ترین و متنوع‌ترین فرهنگ‌های جهان است. فرهنگ مردم این کشور بیش از 5000 سال قدمت داشته و تحت تأثیر عوامل مختلفی مثل جغرافیا، تاریخ، مذهب و قومیت شکل گرفته است.

  مردم این کشور بسیار مهمان نواز و مهربان هستند. مردم در این سرزمین به خانواده و دوستان خود اهمیت زیادی می‌دهند. در واقع فرهنگ مردم بر اساس اصول کنفوسیوس است که بر خانواده، آموزش و اخلاق تأکید دارد.

  زبان مردم چین

  اگر بخواهیم شما را با زبان مردم این کشور آشنا کنیم باید گفت که زبان رسمی در این سرزمین چینی است. این زبان به دو گروه اصلی ماندارین و کانتونی تقسیم بندی شده است. ماندارین رایج‌ترین گونه از این زبان بوده و زبان رسمی در این کشور و تایوان است. از سوی دیگر زبان کانتونی، زبان رسمی در هنگ کنگ و ماکائو است.

  در صورتی که این زبان را یاد گرفتید و قصد مهاجرت به این کشور را دارید، می‌توانید از خدمات مجموعه میرداماد استفاده کنید. شما می‌توانید با کمک کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد، روند مهاجرت به این کشور را با کمترین چالش و مشکل طی کنید.

  پرچم کشور چین

  اگر بخواهیم در مورد پرچم این کشور صحبت کنیم باید گفت که پرچم این کشور قرمز رنگ با ستاره‌های سفید در بالا آن است. ستاره بزرگ نماد رهبری حزب کمونیست و چهار ستاره کوچک‌تر نماد اتحاد مردم این کشور است. در واقع این 4 ستاره نماد اتحاد کارگران، دهقانان، خرده بورژوازی شهری و بورژوازیای ملی هستند. همچنین رنگ قرمز در این پرچم نماد انقلاب و خونریزی است که برای آزادی این کشور از حکومت امپراتوری انجام شده است.

  جغرافیای چین

  به منظور بررسی جغرافیا این کشور باید گفت که این سرزمین در شرق آسیا قرار دارد. این کشور از نظر مساحت سومین کشور بزرگ جهان بوده و از نظر جمعیت دومین کشور بزرگ جهان نیز به حساب می‌آید. همسایه‌های این کشور، روسیه، مغولستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، افغانستان، پاکستان، هند، نپال، بوتان، میانمار، لائوس و ویتنام است. همچنین این سرزمین از طریق دریای جنوبی با مالزی، اندونزی و فیلیپین همسایه است.

  این سرزمین، کشوری کوهستانی بوده و کوه‌های هیمالیا در جنوب غربی آن قرار دارد. کوه‌های هیمالایا بلندترین کوه‌های جهان بوده و اورست بلندترین قله جهان در این سرزمین قرار دارد. همچنین لازم به ذکر است که مساحت چین، 9,596,961 کیلومتر مربع  است. این سرزمین سومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت است،

  آب و هوای چین

  آب و هوای این سرزمین بسیار متنوع است. به طور کلی، این کشور را می‌توان به چهار منطقه آب و هوایی اصلی تقسیم کرد. آب و هوای شمال این سرزمین قاره ای بوده و زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم دارد.

  آب و هوای شمال غربی در این کشور بیابانی بوده و بسیار خشک و گرم است. در منطقه جنوب این کشور شاهد آب و هوای استوایی هستیم که به واسطه آن زمستان‌ها و تابستان‌های گرم دارد. در نهایت نیز در جنوب غربی این کشور شاهد آب و هوای کوهستانی هستیم.

  اقتصاد کشور چین

  اگر بخواهیم شما را با اقتصاد این سرزمین آشنا کنیم باید گفت که این کشور بزرگ‌ترین اقتصاد جهان از نظر تولید ناخالص داخلی اسمی و دومین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی برابری قدرت خرید است. اقتصاد این کشور یک اقتصاد ترکیبی است که توسط دولت هدایت می‌شود.

  اقتصاد این سرزمین در دهه‌های اخیر رشد سریعی داشته و اکنون یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان نیز به حساب می‌آید. از مهم‌ترین دلایل رشد اقتصادی می‌توان به نیروی کار ارزان، بازار داخلی بزرگ و سرمایه گذاری دولتی اشاره کرد.

   اقتصاد چین یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان به حساب می‌آید.

  اقتصاد در این کشور بر بخش‌های تولیدی، کشاورزی و خدمات متمرکز است. بخش تولیدی بزرگ‌ترین بخش اقتصاد است و شامل ساخت و ساز، تولید و انرژی است. بخش کشاورزی کوچک‌ترین بخش اقتصاد در این کشور است و شامل کشاورزی و ماهیگیری است. بخش خدمات نیز از جمله قسمت‌های در حال رشد در اقتصاد این سرزمین است و شامل خرده فروشی، بانکداری، ارائه خدمات بیمه و فناوری می‌شود.

  لازم به ذکر است که این کشور یکی از بزرگ‌ترین صادر کنندگان جهان است و شامل کالاهای اصلی چون پوشاک، مواد معدنی، تجهیزات الکتریکی و ماشین آلات می‌شود. همچنین مهم‌ترین واردات این کشور شامل نفت، گاز طبیعی و مواد غذایی می‌شود.

  اقتصاد این سرزمین با چالش‌هایی از جمله آلودگی زیست محیطی، نابرابری درآمد و فساد نیز مواجه است. با این حال، کشور چین همچنان یکی از سریع‌ترین اقتصادهای جهان را از نظر رشد دارد و انتظار می‌رود که در آینده نیز رشد بیشتری را تجربه کند.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  چین برای مهاجرت

  پس از آن که شما را با این کشور آشنا کردیم، حال نیاز است تا به این سوال پاسخ دهیم که برای مهاجرت به این سرزمین باید به چه نکاتی اشاره کرد. در وهله اول باید گفت که این سرزمین، کشوری با تاریخ و فرهنگ غنی است. این کشور همچنین یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان است و فرصت‌های شغلی زیادی در آن وجود دارد. با این حال، این سرزمین قوانین و مقررات سختگیرانه ای دارد.

  اگر به مهاجرت به این کشور فکر می‌کنید، نیاز است تا حتماً زبان چینی را یاد بگیرید، چرا که یادگیری آن برای زندگی و کار در این کشور ضروری است. همچنین نیاز است تا در مورد قوانین و مقررات این کشور تحقیق کنید چرا که این سرزمین داری قوانین و مقررات سختگیرانه ای است که باید قبل از مهاجرت به آن آشنا شوید. لازم به ذکر است که هزینه زندگی در این کشور در مقایسه با بسیاری از کشورهای غربی پایین‌تر است.

  شما می‌توانید برای مهاجرت به این کشور از خدمات مجموعه میرداماد استفاده کنید. موسسه مهاجرتی میرداماد با تیم کارشناسان خبره خود از ابتدا تا انتها روند در کنار شما بوده و می‌توانید از این طریق به راحتی اقدام به مهاجرت به این کشور کنید. ما در کنار مشا هستیم تا بتوانید با آگاهی کامل، به این کشور سفر کنید.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  حرف آخر

  در این مطلب از سایت میرداماد شما را با کشور چین آشنا کرده و در مورد همه چیز که درباره این کشور باید بدانید صحبت کردیم. بررسی موارد گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا دید کاملی در مورد این کشور به دست بیاورید.

  سوالات متداول

  پایتخت کشور چین کدام شهر است؟

  پکن پایتخت این کشور است.

  زبان رسمی کشور چین چیست؟

  زبان رسمی این کشور چینی ماندارین است.

  مهم‌ترین شهرهای چین کدام اند؟

  پکن، شانگهای، گوانگژو، شنژن، چنگدو و… از مهم‌ترین شهرهای این کشور است.

  مقالات مرتبط

  مشاغل پردرآمد در چین

  مشاغل پردرآمد در چین

  بررسی مشاغل پردرآمد در چین برای افرادی که به دنبال فرصت‌های شغلی با درآمد بالا هستند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر به عنوان یک دانشجو یا فرد علاقه‌مند به مهاجرت کاری، کشور چین را مد نظر قرار داده‌اید، با...

  بهترین شهرهای چین برای تحصیل

  بهترین شهرهای چین برای تحصیل

  چین، کشوری با تاریخ و فرهنگ چند هزار ساله، از جمله مقاصد محبوب برای تحصیل در سطح جهانی است. شهرهای چین از نظر فرهنگی، تاریخی و توسعه‌یافتگی، مزایای متنوعی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند. از پایتخت پویای پکن تا شانگهای...

  بهترین دانشگاه های چین

  بهترین دانشگاه های چین

  چین، با توسعه سریع و پیوسته در بخش آموزش عالی طی دهه ‌های اخیر، خود را به عنوان یک قدرت بزرگ آموزشی در سطح جهانی مطرح کرده است. بهترین دانشگاه ‌های چین، از جمله دانشگاه پکن، دانشگاه تسینگ‌ هوا، و...

  دوره زبان در چین

  دوره زبان در چین

  اگر قصد تحصیل در چین و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور...

  15 مورد از مزایا و بدی های کشور چین برای زندگی

  15 مورد از مزایا و بدی های کشور چین برای زندگی

  اگر قصد زندگی در چین را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزا، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

  کشور چین هر ساله میزبان حدود 10000 دانشجوی خارجی از سراسر دنیا در دانشگاه‌های پزشکی خود می‌باشد. هزینه‌های تحصیل در این کشور نسبت به کشورهایی مانند آمریکا، انگلستان و کانادا بسیار ارزان‌تر است و مدارک علمی معتبر، وجود اساتید نخبه...