ویزای تحصیلی هلند

دریافت ویزای تحصیلی هلند شرایط نسبتا دشواری دارد که گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های این کشور، ارائه مدرک زبان و داشتن تمکن مالی 12000 یورویی مهم‌ترین آنها هستند. وجود سطح بالای کیفیت زندگی، سیستم آموزشی قوی و مدرن و همچنین بازار کار مناسب برای فارغ التحصیلان باعث شده است تا متقاضیان زیادی سختی‌های این مسیر را به جان بخرند و به این کشور اروپایی زیبا مهاجرت کنند. کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد در تلاشند تا با کمک به دانشجویان عزیز مسیر مهاجرت تحصیلی به هلند را برای آنها هموارتر نمایند. در این مقاله با ما همراه باشید تا با روند اخذ ویزای دانشجویی هلند آشنا شویم.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  انواع ویزای تحصیلی هلند

  دانشجویان باید توجه داشته باشند که بدون اخذ ویزای تحصیلی هلند اجازه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را نخواهند داشت. به طور معمول ویزاهای مختلفی برای دانشجویان صادر می‌شود که بستگی به مدت زمان اقامت آنها، اهداف تحصیلی‌شان و … دارد. رایج‌ترین انواع ویزای تحصیلی هلند عبارتند از:

  • ویزای شینگن تحصیلی
  • ویزای اقامت بلند مدت تحصیلی 3 ماهه MVV
  • ویزای اقامت دانشجویی 5 ساله VVR

  در ادامه به توضیح هر یک از انواع این ویزاها می‌پردازیم.

  ویزای شینگن تحصیلی هلند

  دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دوره‌های علمی کوتاه مدت (حداکثر تا 3 ماه) را دارند می‌توانند از ویزای شینگن تحصیلی استفاده کنند. اعتبار این ویزا 90 روز است.

  ویزای اقامت بلند مدت تحصیلی ۳ ماهه یا  MVV

  دانشجویانی که نامه پذیرش تحصیلی را از دانشگاه مقصد در هلند دریافت کرده‌اند، با ارائه مدارک لازم به سفارت این کشور در ایران می‌توانند برای دریافت ویزا درخواست دهند. در صورت توافق مامور مهاجرتی، در ابتدا ویزای موقت MVV به دانشجویان داده می‌شود که اعتبار 3 ماهه دارد و مجوز ورود به کشور هلند است. پس از ورود دانشجویان به هلند و استقرار در این کشور، اگر اقامت آنها بیش از 3 ماه طول بکشد باید به اداره مهاجرتی مراجعه کنند و نوع ویزای خود را تغییر دهند. هزینه درخواست این ویزا 317 یورو می‌باشد.

  ویزای اقامت دانشجویی ۵ ساله یا VVR

   این ویزا اعتبار طولانی تری دارد و به طور معمول تا پایان تحصیلات دانشجویان و به مدت 5 سال قابل تمدید است. افرادی که این نوع ویزا را دریافت کرده‌اند، هر ساله با مراجعه به دفاتر مهاجرتی در هلند باید نسبت به تمدید آن اقدام کنند. دانشجویانی که عملکرد ضعیفی در درس‌های خود دارند و در حداقل 50% از واحدهای درسی خود پیشرفتی ندارند، ویزایشان باطل می‌شود و باید به کشور خود بازگردند.

  مراحل دریافت ویزای تحصیلی هلند

  دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های هلند را دارند در وهله اول باید به سایت دانشگاه مدنظر خود سر بزنند و مدارک لازم و رزومه تحصیلی خود را برای مسئولین دانشگاه ارسال کنند. در صورت موافقت با پذیرش دانشجویان خارجی، متقاضیان موظفند تا پروسه دریافت ویزای تحصیلی کشور هلند را آغاز کنند.

  1. در صورت موفقیت متقاضیان در گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر، مسئولین دانشگاه برای گرفتن اجازه اقامت دانشجویان اقدام می‌کنند. اگر درخواست آنها پذیرفته شود دانشجویان باید از سفارت این کشور در ایران وقت مصاحبه رزرو کنند.
  2. سپس با مراجعه به موقع به سفارت، باید مشخصات بیومتریک خود را به مامورین سفارت ارائه دهید. اطلاعات بیومتریک شامل انگشت نگاری و تصاویر متقاضیان است که به منظور اهداف امنیتی انجام می‌شود.
  3. حال نوبت شرکت در مصاحبه حضوری است. دقت داشته باشید که برای انجام مصاحبه حضوری حتما باید به موقع در سفارت حاضر شوید و تاخیر نداشته باشید.
  4. افرادی که درخواست ویزای MVV را دارند لازم است تا مبلغ 317 یورو را به سفارت پرداخت کنند. بنا به درخواست مامورین سفارت این مبلغ را می‌توانید به صورت آنلاین، نقدی و یا حواله بانکی پرداخت کنید.
  5. نکته قابل توجه برای دانشجویان ایرانی این است که آنها نیازی به داشتن بیمه درمانی نخواهند داشت.
  6. یکی از مهم‌ترین شرایط ویزای تحصیلی هلند داشتن مدرک زبان است. برای اخذ این نوع ویزا داشتن مدرک آیلتس حداقل 6.5 و تافل حداقل 85 لازم است.
  7. یکی دیگر از موارد مهمی که برای اعطای ویزای دانشجویی به متقاضیان بررسی می‌شود، میزان تمکن مالی آنهاست. تمکن مالی برای ویزای تحصیلی هلند حدود 868 یورو به ازای هر ماه است که متقاضیان باید مبلغی به اندازه هزینه‌های یک سال زندگی در هلند را در حسابشان داشته باشند.
  8. در حالیکه برای دریافت ویزای دانشجویی بسیاری از کشورها متقاضیان نیاز دارند تا تاییدیه سلامت پزشکی را به سفارت ارائه دهند، برای اخذ ویزای هلند نیازی به تست پزشکی نیست.

   متقاضیان باید مدارک لازم را بدون هیچ نقصی به سفارت تحویل دهند.

  مدارک لازم جهت درخواست ویزای تحصیلی هلند

  مدارک ویزای تحصیلی هلند که متقاضیان باید به صورت کامل تهیه کنند و به سفارت هلند تحویل دهند عبارت است از:

  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه مدرک زبان با نمره مورد نیاز دانشگاه مقصد
  • ارائه نامه رسمی پذیرش دانشگاه
  • نوشتن انگیزه نامه و هدف متقاضیان از مهاجرت به هلند
  • نامه تایید تمکن مالی کافی (حدود 10440 یورو در سال)
  • ارائه بیمه مسافرتی
  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • ارائه 2 قطعه عکس که به تازگی گرفته شده باشد و دارای زمینه سفید باشد.
  • ارائه مدارک شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی
  • ارائه مدارک تحصیلی به همراه نسخه ترجمه شده آنها
  • هزینه صدور ویزا به مبلغ 174 یورو
  • انجام امور مربوط به اطلاعات بیومتریک مانند انگشت نگاری
  • ارائه سند ازدواج در صورت متاهل بودن

  توجه داشته باشید که وجود کوچکترین نقص در این مدارک ممکن است باعث رد شدن پرونده مهاجرتی شما شود بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از اقدام به گرفتن ویزای تحصیلی حتما با کسانی که در این مسیر تجربه کافی دارند مشورت کنید. وکلای برجسته موسسه مهاجرتی میرداماد با داشتن سابقه‌ای درخشان در زمینه دریافت ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به شما دوستان هستند.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  ویزای تحصیلی هلند بدون مدرک زبان

  تسلط به زبان انگلیسی از شرایط لازم برای دریافت ویزای دانشجویی است و اخذ ویزای تحصیلی هلند بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست. با توجه به مقطع تحصیلی، نوع دانشگاه و رشته تحصیلی دانشجویان موظفند تا در آزمون‌های زبان انگلیسی شرکت کنند و حد نصاب نمره خواسته شده را کسب کنند. در غیر این صورت با درخواست آنها برای گرفتن پذیرش تحصیلی موافقت نخواهد شد. در جدول زیر حداقل نمره خواسته شده زبان را در مقاطع تحصیلی مختلف این کشور مشاهده می‌کنیم:

  مقطع تحصیلینمره آیلتسنمره تافل
  کارشناسی680
  کارشناسی ارشد6.585
  دکتری6.5 الی 785 الی 90

  در صورتی که دانشجویان نمره آیلتس 5 و یا 5.5 داشته باشند، این شانس را دارند که در برخی از دانشگاه‌های هلند، قبل از آغاز سال تحصیلی دوره‌های زبان را بگذرانند و به شرط کسب نمره مد نظر، تحصیل را شروع کنند. البته نکته قابل توجه در این مورد آن است که داشتن نمره زبان پایین ممکن است منجر به ریجکت شدن ویزای دانشجویی شود.

  ویزای همراه دانشجویی هلند

  از مزایای دریافت ویزای تحصیلی کشور هلند این است که متقاضیان می‌توانند همسر و یا کودکان زیر 18 سال خود را همراه با خود به کشور هلند ببرند. همراهان متقاضیان اجازه پیدا کردن شغل پاره وقت و کسب درآمد برای تامین هزینه‌های زندگی خود را دارند. بهتر است همراهان متقاضیان برای راحت ارتباط برقرار کردن با مردم هلند و همچنین سهولت در پیدا کردن کار، زبان خود را تقویت کنند. 

  کار دانشجویی با ویزای تحصیلی هلند

  دانشجویان خارجی که ملیت آنها مربوط به کشورهای عضو اتحادیه اروپا، سوئیس و ژاپن باشد الزامی برای دریافت مجوز کار ندارند و بدون محدودیت می‌توانند همزمان با تحصیل در دانشگاه، کار دانشجویی نیز داشته باشند و هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را تامین کنند. اما دانشجویانی که تابعیت کشورهای غیر از اتحادیه اروپا را دارند لازم است تا در ابتدا مجوز کار دریافت کنند و سپس به نبال یک شغل دانشجویی پاره وقت باشند. مدت زمان مجاز برای کار کردن دانشجویان 10 الی 16 ساعت در هفته است.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  سخن پایانی

  کشور هلند که از نظر زیبایی و مدرن بودن در سراسر جهان مشهور است، دارای سطح رفاه اجتماعی، کیفیت زندگی و امنیت بالایی است به همین دلیل بسیاری از افراد از کشورهای دیگر علاقمند به مهاجرت به این کشور هستند. روش‌های مهاجرتی متنوعی به کشور هلند وجود دارد که مهاجرت از طریق تحصیل یکی از رایج‌ترین و آسان ترین روش‌ها است. گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های هلند، داشتن مدرک زبان با نمره خوب و تمکن مالی کافی برای مدیریت هزینه‌های زندگی در این کشور از مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی هلند می‌باشد. به دلیل تقاضای زیاد متقاضیان برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های هلند، رقابت در میان آنها زیاد است به همین سبب توصیه می‌کنیم که برای پیروزی در این رقابت و افزایش شانس دریافت ویزای تحصیلی کشور هلند حتما از مشاوره‌های کارشناسان موسسه میرداماد بهره مند شوید.

  سوالات متداول

  آیا متقاضیانی که ویزای تحصیلی هلند را دریافت کرده‌اند می‌توانند اقامت دائم این کشور را نیز بگیرند؟

  دانشجویان خارجی در هلند در صورتی می‌توانند اقامت دائم هلند را دریافت کنند که در ابتدا نوع ویزای خود را از تحصیلی به ویزای کاری و یا انواع دیگر تغییر دهند.

  پس از چند سال زندگی در کشور هلند می‌توان اقامت دائم دریافت کرد؟

  افرادی که دارای ویزای کار و یا سرمایه گذاری باشند، پس از 5 سال زندگی در این کشور میتوانند برای اقامت دائم اقدام کنند.

  آیا دریافت ویزای تحصیلی هلند بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

  خیر. برای دریافت ویزای دانشجویی لازم است تا متقاضیان مدرک زبان با نمره مورد نظر دانشگاه را ارائه دهند.

  مقالات مرتبط

  دانشگاه های هلند

  دانشگاه های هلند

  هلند به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه آموزش عالی در اروپا شناخته می ‌شود و دارای دانشگاه ‌هایی با رتبه بین ‌المللی بالا است که به دانشجویان از سراسر جهان خدمات آموزشی ارائه می ‌دهند. سیستم آموزش عالی...

  ویزای تحصیلی هلند

  ویزای تحصیلی هلند

  دریافت ویزای تحصیلی هلند شرایط نسبتا دشواری دارد که گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های این کشور، ارائه مدرک زبان و داشتن تمکن مالی 12000 یورویی مهم‌ترین آنها هستند. وجود سطح بالای کیفیت زندگی، سیستم آموزشی قوی و مدرن و همچنین بازار...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هلند

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هلند

  تحصیل پزشکی در هلند و همچنین دندان‌پزشکی یک تجربه آموزشی منحصربه‌فرد و غنی را برای متخصصان مشتاق مراقبت‌های بهداشتی ارائه می‌دهد. سرزمین گل‌ها با داشتن دانشگاه‌های معتبر، برنامه‌های درسی نوآورانه و محیط چندفرهنگی، به مقصدی جذاب برای دانشجویانی تبدیل شده...

  نظرات کاربران