اخذ تابعیت و شهروندی آذربایجان

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  کشور آذربایجان از روش های مختلف تابعیت و شهروندی را به متقاضیان بین المللی ارائه می دهد. متقاضیان برای دریافت تابعیت این کشور باید واجد شرایط باشند. در مقاله پیش رو ما کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد به ارائه روش های اخذ تابعیت و شهروندی آذربایجان می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

  شرایط اخذ تابعیت آذربایجان

  متقاضیان بین المللی برای اخذ تابعیت کشور آذربایجان از روش های مختلف باید دارای شرایط خاص باشند. در واقع شرایط و الزامات متقاضی که از طریق سرمایه گذاری قصد دریافت تابعیت آذربایجان را دارد با متقاضی که از طریق ازدواج یا تحصیل می خواهد تابعیت این کشور را دریافت کند، متفاوت است. شرایط و هزینه ها و الزامات اخذ تابعیت کشور آذربایجان از روش های مختلف عبارت است از:

  روش های اخذ تابعیت و شهروندی آذربایجانهزینه اخذ تابعیتشرایط اخذ تابعیت
  اخذ ویزای تحصیلیبر اساس مقطع تحصیلی متفاوت  (مقطع کارشناسی سالانه از حدود 2.000 تا 4.000 دلار، مقطع تحصیلات تکمیلی سالانه از حدود 4.000 تا 6.000 دلار)دارا بودن مدارک و سوابق تحصیلی دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا آذری دارا بودن تمکن مالی کافی
  اخذ ویزای کاریمجوز کار با اعتبار 3 ماه: 205 دلار مجوز کار با اعتبار 12 ماه: 353 دلاردارا بودن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای آذربایجانی دارا بودن سوابق کاری
  اخذ ویزای سرمایه گذاریسرمایه لازم در حدود 100.000 مناتاقامت 2 تا 3 ساله در آذربایجان دارا بودن منبع درآمد ثابت دارا بودن تمکن مالی کافی
  اخذ ویزای ازدواجدارا بودن تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی مشترک اثبات یک ازدواج واقعی

  روش های اخذ تابعیت آذربایجان

  اخذ تابعیت کشور آذربایجان بر طبق قانون تابعیت امکان پذیر است. بدین منظور متقاضیان بین المللی باید به مدت 5 سال در این کشور اقامت دائم داشته باشند، دارا بودن منبع درآمد قانونی را اثبات کنند و با قوانین آذربایجان و دانش زبان آذربایجانی آشنایی داشته باشند. پس از 2 سال اقامت در آذربایجان از طریق مجوز اقامت موقت، امکان درخواست برای مجوز اقامت دائم وجود دارد. دوره 5 ساله از تاریخ دریافت کارت اقامت دائم شروع می شود. متقاضی باید زبان آذربایجانی را یاد بگیرد و در آزمون شهروندی قبول شود و منبع درآمد قانونی داشته باشد. از مهم ترین روش های اخذ تابعیت آذربایجان برای متقاضیان بین المللی موارد زیر را می توان نام برد:

  • اخذ تابعیت و شهروندی کشور آذربایجان از طریق تحصیل
  •  اخذ تابعیت و شهروندی کشور آذربایجان از طریق کار
  • اخذ تابعیت و شهروندی کشور آذربایجان از طریق سرمایه گذاری
  • اخذ تابعیت و شهروندی کشور آذربایجان از طریق ازدواج
  • اخذ تابعیت و شهروندی کشور آذربایجان از طریق تولد

  اخذ تابعیت و شهروندی کشور آذربایجان از طریق تحصیل

  آذربایجان یکی از کشورهای مدرن اروپایی است. در حال حاضر بیش از 100.000 دانشجو در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در موسسه های آموزش عالی و دانشگاه های آذربایجان مشغول به تحصیل هستند. با تحصیل در آذربایجان متقاضیان فرصت یادگیری 3 زبان آذربایجانی، روسی و انگلیسی را خواهند داشت. تحصیل در آذربایجان راهی مقرون به صرفه برای دریافت آموزش عالی و اخذ مدرک علمی معتبر و همچنین اخذ اقامت دائم این کشور است. علاوه بر این هزینه تحصیل و هزینه های زندگی در این کشور به طور قابل توجهی کمتر از سایر مقاصد تحصیلی محبوب هستند. دانشگاه های آذربایجان مدرک معتبر جهانی ارائه می دهند. بنابراین، کسب این مدرک، موقعیت شغلی بهتری را برای شما به ارمغان می آورد. دانشگاه های زبان آذری دارای شرایط پذیرش و ورود آسان هستند. فارغ التحصیلان دانشگاه های آذربایجان با یافتن کار پس از تحصیل و کار و اشتغال به مدت 5 سال در این کشور می توانند مقدمات اخذ تابعیت آذربایجان را فراهم کنند.

  برای اطلاع از معایب زندگی در باکو و مزایای آن می توانید به مقاله مرتبط با آن در سایت میرداماد مراجعه کنید.

  اخذ تابعیت و شهروندی کشور آذربایجان از طریق کار

  متقاضیان بین المللی که قصد دارند به عنوان یک خارجی در آذربایجان کار کنند، باید ویزای کار دریافت کنند. آذربایجان انواع مختلفی از ویزای کار ارائه می دهد که هر کدام شرایط و محدودیت های خاص خود را دارند. اخذ ویزای کار آذربایجان می تواند شامل یافتن شغل، تضمین مجوز کار و اخذ مجوز اقامت باشد. برای درخواست ویزای کار متقاضی باید از یک کارفرمای آذربایجانی پیشنهاد شغلی داشته باشد. متقاضی پس از کار و اشتغال به مدت 5 سال می تواند برای دریافت شهروندی آذربایجان درخواست دهد. شرایط لازم برای دریافت ویزای کار آذربایجان عبارت است از:

  • کارفرما باید از طرف متقاضی برای مجوز کار درخواست دهد.
  • متقاضی باید یک پاسپورت معتبر و سایر مدارک پشتیبان، مانند گواهی پزشکی و گواهی نامه ترخیص پلیس را ارائه دهد.
  • متقاضی بر اساس حرفه و کار خود ممکن است لازم باشد مدارک تحصیلی و رزومه حرفه ای تایید شده توسط مقامات آذربایجان را ارائه دهد.
  • متقاضی پس از ورود به آذربایجان باید اجازه اقامت دریافت کند.

  سرمایه گذاری در پروژه های نفت و گاز اذربایجان

  اخذ تابعیت و شهروندی کشور آذربایجان از طریق سرمایه گذاری

  یکی دیگر از روش های اخذ تابعیت آذربایجان سرمایه گذاری در این کشور از روش های مختلف است. متقاضی پس از اخذ ویزای سرمایه گذاری می تواند مجوز اقامت موقت 2 ساله آذربایجان را دریافت کند. متقاضیان پس از 7 سال کار و اشتغال مداوم و اقامت در کشور آذربایجان و حفظ سرمایه مورد نظر می توانند برای تابعیت این کشور درخواست دهند. علاوه بر این اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی نیز برای اخذ شهروندی آذربایجان الزامی است. از مهم ترین شرایط اخذ تابعیت آذربایجان از روش های مختلف سرمایه گذاری موارد زیر را می توان نام برد:

  • میزان سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در آذربایجان از طریق خرید ملک و اخذ اقامت این کشور در حدود 100.000 منات معادل 60.000 دلار آمریکا است.
  • میزان سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در پروژه های اقتصادی کشور آذربایجان در حدود 500.000 منات معادل 300.000 دلار آمریکا است.
  • میزان سرمایه لازم برای سرمایه گذاری از طریق سپرده گذاری در بانک های آذربایجان و دریافت مجوز اخذ اقامت در حدود 100.000 منات معادل 60.000 دلار آمریکا است.

  اخذ تابعیت و شهروندی کشور آذربایجان از طریق ازدواج

  متقاضی بین المللی می تواند از طریق ازدواج با شهروند آذربایجان تابعیت و شهروندی کشور آذربایجان را دریافت کند. از مهم ترین شرایط ازدواج متقاضی بین المللی با تبعه و شهروند آذربایجان موارد زیر را می توان نام برد:

  • در جمهوری آذربایجان سن ازدواج برای مردان و زنان 18 سال است.
  • متقاضی و شهروند جمهوری آذربایجان که مایل به ازدواج هستند باید شخصاً به کنسولگری مراجعه کنند.
  • مدارک مورد نیاز برای ازدواج با شهروند آذربایجان شامل رضایت کتبی هر دو طرف برای انعقاد ازدواج، کپی مدارک هویتی، سندی که اقامت دائم یا موقت در یک کشور خارجی را تایید می کند، گواهی سلامت، کپی گواهی طلاق یا رونوشت گواهی فوت همسر یا تصمیم دادگاه و همچنین رسید هزینه کنسولی در حدود 10 پوند می باشد.
  • ازدواج باید توسط کنسولگری و در حضور شاهدان حداکثر یک ماه از تاریخ درخواست منعقد شود.
  • متقاضیان ازدواج باید ذکر کنند که چند ازدواج داشته اند و چند فرزند دارند و بعد از ازدواج چه نام خانوادگی دارند و باید به سایر سوالات مندرج در فرم درخواست پاسخ دهند.

  اخذ تابعیت و شهروندی کشور آذربایجان از طریق تولد

  تا زمانی که اصلاحیه سال 2014 الزامات ملیت را تغییر داد، اعطای تابعیت برای کودکان در آذربایجان تولد آن ها در خاک این کشور و مبنای اولیه برای کسب تابعیت بود. تغییر این سیاست به دلیل ترس از اقدامات کشورهای همسایه پس از شوروی و چالش ‌های حاکمیت آذربایجان بود. قوانین اعطای تابعیت آذربایجان با تولد کودک در این کشور عبارت است از:

  • اگر پدر و مادر کودکی که در آذربایجان متولد می شود خارجی باشند یا یکی از والدین خارجی و دیگری بی تابعیت یا ناشناس باشد، کودک نمی تواند تابعیت این کشور را دریافت کند.
  • کودکانی که حداقل یکی از والدین آن آذربایجانی باشند، می توانند با تولد در این کشور تابعیت را دریافت کنند.
  • کودکانی که در خاک آذربایجان متولد می شوند و دارای پدر و مادر بدون تابعیت این کشور باشند، می توانند تابعیت آذربایجان را دریافت کنند.
  • اگر متقاضی به عنوان یک مهاجر در آذربایجان کودکی را به دنیا بیاورد، باید برای اخذ شناسنامه اقدام کند و تولد کودک را ثبت کند.
  • برای متقاضیان دارای مجوز اقامت موقت مهم است که پس از تولد کودک با سفارت مربوطه خود تماس بگیرند تا گذرنامه و ویزا برای کودک را دریافت کنند.

  آیا آذربایجان تابعیت دوگانه را به رسمیت می شناسد؟

  به جز مواردی که در معاهدات بین ‌المللی تصریح شده است، جمهوری آذربایجان بر اساس بند 32 ماده 109 قانون اساسی جمهوری آذربایجان تابعیت متقاضی که دارای تابعیتی دیگری همراه با تابعیت جمهوری آذربایجان است، به رسمیت نمی شناسد. در واقع جمهوری آذربایجان تابعیت دوگانه یا مضاعف را به رسمیت نمی شناسد.

  مدارک لازم جهت اخذ شهروندی کشور آذربایجان

  متقاضیان بین المللی برای اخذ شهروندی کشور آذربایجان و همچنین دریافت پاسپورت آذربایجان باید مدارک زیر را ارائه دهند:

  • چهار عکس در اندازه 3 در 4 سانتی متر
  • نامه ارجاع از محل سکونت در مورد اعضای خانواده
  • رسید گواهی پرداخت هزینه دولتی
  • ارجاع از محل سکونت در مورد زندگی 5 سال گذشته در جمهوری آذربایجان
  • مرجع وزارت آموزش و پرورش در مورد دانش زبان رسمی جمهوری آذربایجان
  • کپی کارت اجازه اقامت دائم در خاک جمهوری آذربایجان
  • کپی مدرک هویتی و پاسپورت با اعتبار کافی
  • گواهی مبنی بر وجود منبع قانونی درآمد (یکی از مدارک زیر: گواهی محل کار، مرجع دریافت مستمری، کمک بلاعوض یا مددکاری اجتماعی، مرجع مالیات بر درآمد اشخاص فیزیکی، مراجعه به نفقه، گواهی وراثت، و غیره)

  سخن آخر

  در این مقاله در مورد چگونگی اخذ تابعیت و شهروندی آذربایجان اطلاعات لازم ارائه شد. علاوه بر این در مورد شرایط و مدارک لازم برای اخذ تابعیت از طریق تولد و ازدواج توضیحات مورد نیاز داده شد. به منظور تسهیل فرآیند اخذ تابعیت کشور زیبای آذربایجان، کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد راهنمایی های مفید و خدمات مشاوره ای رایگان را به متقاضیان ارائه می دهند.

  سوالات متداول در مورد اخذ تابعیت و شهروندی آذربایجان

  شرایط اخذ تابعیت آذربایجان از طریق سرمایه گذاری چیست؟

  متقاضی باید حداقل 7 سال به طور مداوم در آذربایجان اقامت داشته و دارای سرمایه لازم باشد.

  آیا امکان اخذ اقامت آذربایجان از طریق تحصیل وجود دارد؟

  بله. فارغ التحصیلان با یافتن کار می توانند ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل کنند و پس از 5 سال کار برای مجوز اقامت دائم درخواست دهند. 

  هزینه سرمایه گذاری در آذربایجان با هدف اخذ اقامت چقدر است؟

  متقاضی باید حداقل 100.000 منات در یک کسب و کار تجاری سرمایه گذاری کند.

  آیا آذربایجان تابعیت دوگانه را به رسمیت می شناسد؟

  خیر. آذربایجان تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی شناسد.

  مقالات مرتبط

  مزایا و معایب زندگی در آذربایجان

  مزایا و معایب زندگی در آذربایجان

  آذربایجان، یک کشور خودمختار واقع در منطقه‌ای استراتژیک میان خاورمیانه و شرق اروپا است. این کشور با پایتخت جذاب خود، باکو، با تاریخچه‌ای غنی و معماری متنوع، گردشگران بسیاری را مجذوب خود کرده است. همچنین با ذخایر نفتی فراوان، فرصت‌های...

  اخذ تابعیت و شهروندی آذربایجان

  اخذ تابعیت و شهروندی آذربایجان

  کشور آذربایجان از روش های مختلف تابعیت و شهروندی را به متقاضیان بین المللی ارائه می دهد. متقاضیان برای دریافت تابعیت این کشور باید واجد شرایط باشند. در مقاله پیش رو ما کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد به ارائه روش های...

  نظرات کاربران