تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  آفریقای جنوبی به دلیل دارا بودن آموزش پزشکی با کیفیت، شهریه مقرون به صرفه، هزینه پایین زندگی، دسترسی بهتر به آموزش، احتمال بالاتر موفقیت در تکمیل مدرک و بسیاری موارد دیگر به یکی از بهترین کشورهایی تبدیل شده است که می توان برای تحصیل پزشکی در نظر گرفت. در مقاله پیش رو ما کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد به ارائه اطلاعات لازم در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی می پردازیم. اگر قصد تحصیل در این رشته ها در کشور آفریقای جنوبی را دارید، مطالعه این مقاله کوتاه و مفید را از دست ندهید.

  شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی

  تعداد دانشجویانی که آفریقای جنوبی را برای تحصیل پزشکی انتخاب می کنند روز به روز در حال افزایش است. با ظرفیت های محدود و سهمیه های سخت، ورود به رشته پزشکی در هر کشور می تواند چالش برانگیز باشد. سوابق تحصیلی و نمرات نقش مهمی در تضمین پذیرش و تحصیل پزشکی در آفریقای جنوبی دارند. اما در آفریقای جنوبی می توانید بلافاصله پس از تمام شدن مدرسه تحصیل در رشته پزشکی را شروع کنید یا در طول سال دوم مقطع کارشناسی علوم پایه BSc به رشته پزشکی منتقل شوید. مهم ترین شرایط تحصیل پزشکی در آفریقای جنوبی عبارت است از:

  دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستانتکمیل دوره دبیرستان و گذراندن 12 سال تحصیل در مدارس الزامی است.
  دارا بودن ریزنمره های عالی در دروس پایه دبیرستاندارا بودن معدل حداقل 70% در دبیرستان و دارا بودن حداقل 60% نمره از دروس ریاضیات، علوم فیزیک، شیمی و زیست شناسی در پایه آخر دبیرستان ضروری است.
  شرکت در آزمون ورودیعلاوه بر نمرات تحصیلی، دانشجویان برای تحصیل پزشکی باید در آزمون ‌های معیار ملی NBT  شرکت و نمره لازم را کسب کنند.
  دارا بودن تمکن مالی کافیصورت حساب های مالی، چک مسافرتی و یا اظهارنامه بانکی باید ارائه شود که نشان می دهد دانشجو دارای بودجه کافی برای پرداخت هزینه ها به دانشکده پزشکی آفریقای جنوبی و هزینه های زندگی در این کشور است.
  دارا بودن شرایط اخذ پذیرش پزشکی در هر دو روشروش اول: انتخاب رشته پزشکی درست پس از دبیرستان و تحصیل در این رشته روش دوم: تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس علوم پایه و انتقال به رشته علوم پزشکی در سال اول یا شروع سال دوم با دارا بودن نمره های عالی در مقطع لیسانس
  شرایط تحصیل دندانپزشکیبرای تحصیل دندانپزشکی در آفریقای جنوبی، به مدارک زیر نیاز دارید: گواهی NSC/NC(V) ورود به برنامه های مشروط به الزامات خاص موسسه آموزشی   مدرک لیسانس دندانپزشکی BDS  یا لیسانس جراحی دندان BChD  بر اساس  دانشگاه انتخابی

  ساختار تحصیل پزشکی در آفریقای جنوبی

  دانشجویان بین المللی در آفریقای جنوبی در مجموع 6 سال را در کالج های پزشکی Med سپری خواهند کرد که 2 سال آن را به صورت تئوری آموزش خواهند دید و 4 سال کار عملی یا رزیدنتی خواهند داشت که بر اساس دانشکده پزشکی که در آن تحصیل می کنند و محل اقامت خود، ممکن است حقوق دریافت کنند. مدت زمان تحصیل پزشکی در آفریقای جنوبی MBChB 6 سال است که 3 سال اول بر علوم پایه پزشکی و همچنین پایه گذاری مراقبت های بهداشتی عمومی و اولیه متمرکز است. سال ‌های چهارم و پنجم بیشتر بر دروس بالینی تمرکز دارند و دانشجویان در رشته ‌های بالینی مختلف در بیمارستان ‌های منطقه‌ای Dora Nginza، Livingstone Tertiary، PE Provincial، Elizabeth Donkin و Uitenhage و همچنین در بیمارستان‌ های منطقه و مراکز بهداشتی محلی و کلینیک ‌ها به آموزش عملی می پردازند. سال ششم به عنوان سال کارآموزی دانشجویی شناخته می شود. دانشجویان بین المللی بهتر است زودتر درخواست پذیرش تحصیلی خود را ارائه دهند، زیرا کالج های پزشکی این کشور اغلب تنها تعداد معینی دانشجو در سال پذیرش می کنند و ظرفیت محدودی دارند.

  ساختار تحصیل دندانپزشکی در آفریقای جنوبی

  برای تبدیل شدن به یک دندانپزشک عمومی، دانشگاه ها و موسسه های آموزشی مختلف در کشور آفریقای جنوبی ممکن است شرایط پذیرش متفاوتی داشته باشند. با این حال، دانشجویان معمولاً باید شایستگی خود را در دروس انگلیسی، ریاضی، علوم فیزیک و زیست شناسی دوره دبیرستان اثبات کنند. دانشجویان در طی تحصیل دندانپزشکی در آفریقای جنوبی معمولاً به مدت 5 سال تحصیل می کنند و به مدت 1 سال خدمات اجتماعی ارائه می دهند. دانشجویان از ترم دوم سال اول تحصیلی با دندانپزشکی بالینی آشنا می شوند و از سال سوم به بعد از طریق شبیه سازی و کار واقعی روی بیماران در آموزش های بالینی گسترده شرکت می کنند. فارغ التحصیلان دندانپزشکی پس از دارا بودن شرایط، برای کار باید در شورای متخصصان بهداشت آفریقای جنوبی (HPCSA) ثبت نام کنند. دندانپزشکان در آفریقای جنوبی اغلب در بیمارستان ها و کلینیک های دولتی یا خصوصی و یا مطب های خصوصی کار می کنند.

  مدت زمان تحصیل دندانپزشکیئ در افریقا

  زبان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آفریقای جنوبی

  زبان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی زبان های انگلیسی و زبان رسمی مردم این کشور است. بنابراین دانشجویان بین المللی برای تحصیل پزشکی باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس 7 و یا مدارک زبان انگلیسی GCSE، GCE و یا IGSCE باشند. علاوه بر پایین بودن هزینه تحصیل پزشکی در آفریقای جنوبی، تحصیل به زبان انگلیسی نیز از مزایای مهم تحصیل در این کشور است.

  دانشگاه های پزشکی آفریقای جنوبی

  در زیر لیستی از بهترین دانشگاه های پزشکی آفریقای جنوبی که بر اساس عملکرد تحقیقاتی آن ها در پزشکی در سال 2023-2024 رتبه ‌بندی شده ‌اند، ارائه شده است:

  بهترین دانشگاه های پزشکی آفریقای جنوبیرتبه در بین دانشگاه های پزشکی آفریقارتبه در بین دانشگاه های پزشکی جهاندرصد پذیرش/تعداد دانشجویان
  دانشگاه کیپ تاون University of Cape Town1202 
  دانشگاه University of the Witwatersrand228325%
  دانشگاه استلنبوش University of Stellenbosch4364
  دانشگاه کوازولو-ناتال University of KwaZulu-Natal539163%
  دانشگاه پرتوریا University of Pretoria642013% 56.483 نفر
  دانشگاه شمال غرب North-West University2091993%
  دانشگاه University of the Free State2195025%
  دانشگاه کیپ غربی University of the Western Cape23102455% 18.720 نفر

  دانشگاه های دندانپزشکی آفریقای جنوبی

  در زیر لیستی از بهترین دانشگاه های دندانپزشکی آفریقای جنوبی که بر اساس عملکرد تحقیقاتی آن ها در دندانپزشکی در سال 2023-2024 رتبه ‌بندی شده‌اند، ارائه شده است:

  بهترین دانشگاه های دندانپزشکی آفریقای جنوبیرتبه در بین دانشگاه های دندانپزشکی آفریقارتبه در بین دانشگاه های دندانپزشکی جهاندرصد پذیرش/تعداد دانشجویان
  دانشگاه University of the Witwatersrand114025%
  دانشگاه پرتوریا University of Pretoria633713% 56.483 نفر
  دانشگاه کیپ غربی University of the Western Cape741255% 18.720 نفر
  دانشگاه استلنبوش University of Stellenbosch8431
  دانشگاه کوازولو-ناتال University of KwaZulu-Natal1148363%
  دانشگاه کیپ تاون University of Cape Town12509
  دانشگاه لیمپوپو University of Limpopo1670945%

  بورسیه تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی آفریقای جنوبی

  دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی آفریقای جنوبی بورسیه های تحصیلی فراوانی را به دانشجویان واجد شرایط تحصیل پزشکی در آفریقای جنوبی و تحصیل دندانپزشکی در آفریقای جنوبی از سراسر جهان اعطا می کنند. در ادامه لیستی از مهم ترین بورسیه های پزشکی و دندانپزشکی موجود در آفریقای جنوبی برای سال های تحصیلی 2023 و 2024 ارائه شده است:

  بورسیه های تحصیلی پزشکی آفریقای جنوبیبورسیه های تحصیلی دندانپزشکی آفریقای جنوبی
  بورسیه تحصیلی AbbVie and SASA Scholarship بورسیه انجمن مدیریت Black Management Forum (BMF) Bursary بورسیه تحصیلی  Black Mountain Trust بورسیه بریجستون Bridgestone Bursary بورسیه شهرداری منطقه کیپ واینلندز Cape Winelands District Municipality Mayoral Bursary بورسیه شهر کیپ تاون City of Cape Town Bursary بورسیه صندوق جبران خسارت Compensation Fund Bursary دونالد وایت/ بورسیه صندوق یادبود ماندلا آ. ندوانیا Donald White/ Mandla A. Ndwanya Memorial Fund Bursary بورسیه دکتر زولانی میخوانازی جنوبی 32 Dr Xolani Mkhwanazi South32 Bursary DSI-CSIR Bursaryبورسیه وزارت بهداشت  Gauteng Department of Health Bursary وام بورسیه اعتماد آموزش IDB Education Trust Bursary Loan بورسیه وزارت بهداشت KZN Department of Health Bursary بورسیه پزشکی Mediclinic Bursary بورسیه دولتی استانی  Mpumalanga Provincial Government Bursary بورسیه های دولتی استان شمال غرب North West Provincial Government Bursaries بورسیه توسعه جامعه SIOC Community Development Trust (SIOC-cdt) Bursary

  هزینه تحصیل پزشکی در آفریقای جنوبی

  هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه های آفریقای جنوبی برای متقاضیان بین المللی در سال 2023 عبارت است از:

  • هزینه تحصیل پزشکی در آفریقای جنوبی سالانه در حدود 15.000 دلار است که در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی هزینه مناسب و مقرون به صرفه ای است.
  • هزینه های شهریه پزشکی و دندانپزشکی آفریقای جنوبی سالانه از حدود 5.000 تا 7.000 دلار است.
  • هزینه های زندگی دانشجویی در آفریقای جنوبی ماهانه در حدود 400 دلار است.
  • هزینه های شرکت در کالج های زبان انگلیسی ماهانه در حدود 3.000 تا 4.000 دلار است.

  متوسط درآمد فارغ التحصیلان پزشکی در آفریقای جنوبی

  میزان حقوق پزشکان و دندانپزشکان در آفریقای جنوبی به عوامل مختلفی مانند تخصص، سابقه کار، محل کار و نوع مطب یا بیمارستان محل کار آن ها بستگی دارد:

  • میانگین حقوق و درآمد دندانپزشکان در آفریقای جنوبی سالانه در حدود 487.491 ZAR است.
  • میانگین حقوق و درآمد پزشکان در آفریقای جنوبی سالانه در حدود 76.716 ZAR است.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی

  مدارک لازم برای تحصیل دندانپزشکی در کشور آفریقای جنوبی و همچنین تحصیل پزشکی در آفریقای جنوبی عبارت است از:

  • مدارک هویتی و پاسپورت با اعتبار کافی
  • مدارک و سوابق تحصیلی به همراه ریزنمره های دروس پایه دبیرستان
  • گواهی تمکن مالی کافی و اثبات دارا بودن توانایی مالی مناسب
  • مدرک مهارت زبان انگلیسی مورد تایید دانشگاه ها
  • گواهی سلامت پزشکی و عدم سوء پیشینه
  • گواهی ترخیص پلیس و گواهی واکسیناسیون تب زرد
  • نامه پذیرش از دانشگاه یا کالج پزشکی در آفریقای جنوبی

  سخن آخر

  در این مقاله در مورد جزئیات تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی راهنمایی های لازم ارائه شد. علاوه بر این در مورد شرایط تحصیل پزشکی در افریقای جنوبی، مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی و هزینه های تحصیلی توضیح داده شد. به منظور تسهیل روند مهاجرت تحصیلی به آفریقای جنوبی مشاوره با کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد راهگشا است.

  سوالات متداول در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی

  آیا امکان اخذ بورسیه تحصیل پزشکی در آفریقای جنوبی وجود دارد؟

  بله. بیشتر دانشگاه های پزشکی بورسیه های تحصیلی خوبی ارائه می دهند.

  آیا امکان اخذ ویزای همراه دانشجویی آفریقای جنوبی وجود دارد؟

  بله. دانشجویان رشته های پزشکی و دندانپزشکی می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه دریافت کنند.

  میانگین حقوق یک پزشک در آفریقای جنوبی چقدر است؟

  میانگین حقوق و درآمد پزشکان در آفریقای جنوبی سالانه در حدود 76.716 ZAR است.

  مدت زمان تحصیل پزشکی در آفریقای جنوبی چقدر است؟

  مدت زمان تحصیل پزشکی در کشور آفریقای جنوبی در حدود 6 سال است.

  هزینه آموزش زبان انگلیسی در کالج های آفریقای جنوبی چقدر است؟

  هزینه های شرکت در کالج های زبان انگلیسی ماهانه در حدود 3.000 تا 4.000 دلار است.

  مقالات مرتبط

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آفریقای جنوبی

  آفریقای جنوبی به دلیل دارا بودن آموزش پزشکی با کیفیت، شهریه مقرون به صرفه، هزینه پایین زندگی، دسترسی بهتر به آموزش، احتمال بالاتر موفقیت در تکمیل مدرک و بسیاری موارد دیگر به یکی از بهترین کشورهایی تبدیل شده است که...

  نظرات کاربران