تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هند

یکی از کشورهایی که در نزدیکی ایران قرار دارد و بسیاری از دانشجویان این کشور را به عنوان مقصد خود برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می‌کنند، هندوستان است. شما می‌توانید با تحصیل در هند پزشکی حاذق شده و حتی پس از تحصیل در ایران به حرفه پزشکی ادامه دهید.

در این کشور شاهد تنوع کالج‌ها و دانشگاه‌ها هستیم، این موضوع باعث شده تا افرادی که قصد دارند تا اقدام به تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی کنند، این کشور را به عنوان قصد خود انتخاب می‌کنند. در این مطلب از سایت میرداماد قصد داریم تا شما را با روند تحصیل دندانپزشکی و تحصیل پزشکی در هند آشنا کرده و در این زمینه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم. در صورتی که قصد تحصیل پزشکی در هند را دارید، می‌توانید از خدمات موسسه مهاجرتی میرداماد استفاده کرده و با کمک کارشناسان این مجموعه به سرعت اقدام به دریافت ویزا تحصیلی هند کنید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  دانشگاه‌های مورد تایید هند از نظر وزارت بهداشت

  در صورتی که قصد تحصیل پزشکی دندانپزشکی در هند را دارید، نیاز است تا به این نکته توجه کنید که تمامی دانشگاه‌های هند مورد تایید وزارت بهداشت نبوده و در صورتی که مدرک شما از این دانشگاه‌ها باشد، مدرک شما ارزیابی نمی‌شود. به همین دلیل نیاز است تا حتماً بررسی کنید که دانشگاهی که قصد اپلای به آن را دارید، مورد تایید وزارت بهداشت باشد. از برترین دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی هند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دانشگاه هندوی بنارس
  • دانشگاه اسلامی علیگار
  • دانشگاه دهلی
  • دانشگاه پانجاب
  • دانشگاه مانیپال
  • دانشگاه جادوپور
  : دانشگاه هندوی بنارس بهترین دانشگاه پزشکی هند است

  شرایط اخذ پذیرش و تحصیل پزشکی در هندوستان

  اگر بخواهیم نگاهی به شرایط تحصیل پزشکی در هند انداخته و در مورد آن اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم باید گفت که با توجه به نوع رشته ای که قصد تحصیل در آن را دارید، ممکن است طول دوره تحصیل شما متفاوت باشد.

  به صورت کلی طول دوره کارشناسی ارشد 2 تا 3 سال بوده و پس از دریافت مدرک کارشناسی ارشد، برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا نیز باید ممکن است بین 3 تا 5 سال باشد. اگر قصد دارید تا در مقطع کارشناسی در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی تحصیل کنید، نیاز است تا دوره دیپلم متوسطه را گذرانده و مدرک دیپلم یا معادل آن داشته باشید. همچنین شما باید در آزمون ورودی دانشگاه‌های هند نمره قبولی را کسب کرده باشید.

  داوطلبانی که قصد دریافت پذیرش در دوره‌های کارشناسی ارشد را دارند، نیاز است تا باید مدرک کارشناسی خود را با حداقل 50٪ نمره در درس‌های مربوطه فیزیک، شیمی، زیست شناسی و زبان انگلیسی از یک دانشگاه یا دانشکده معتبر دریافت کنید. همچنین باید حداقل نمره زبان انگلیسی را داشته باشید تا درخواست اپلای شما تایید شود.

  یکی از شرایط تحصیل دندانپزشکی در هند این است که سن داوطلب باید بین 17 تا 25 سال باشد. همچنین شما باید در آزمون‌های ورودی NEET، JIPMER یا AIIMS شرکت کرده و نمره قبولی را در یکی از این آزمون‌ها دریافت کنید.

  مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی دندانپزشکی در هند

  برای این که بتوانید در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان تحصیل کنید، نیاز است تا برای دریافت پذیرش مدارک زیر را به دانشگاه‌های این کشور ارائه دهید:

  فتوکپی ریز نمرات مدرک دیپلم متوسطه و پیش دانشگاهی
  گذرنامه
  شناسنامه
  کارت نتیجه آزمون ورودی NEET
  گواهینامه طبقه‌های اجتماعی در مورد کاندیداهای OBC / ST / SC
  عکس‌های مورد نیاز برای پاسپورت
  کپی دیجیتالی پاسپورت

  آزمون‌های ورودی دوره پزشکی و دندانپزشکی در هند

  برای این که بتوانید در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در هند تحصیل کنید، نیاز است تا در یکی از آزمون‌های ورودی شرکت کرده و نمره مورد نیاز را دریافت کنید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که آزمون‌های ورودی دوره دندانپزشکی در شهرهای بزرگ و اصلی کشور هند برگزار می‌شود. در تمامی روزنامه‌های مهم هندوستان تاریخ برگزاری این آزمون‌ها اطلاع رسانی شده و می‌توانید تاریخ برگزاری را از این طریق متوجه شوید.  آزمون ورودی دوره مقدماتی پزشکی و دندانپزشکی توسط CBSC برگزار می‌شود.

  یکی از مهم‌ترین آزمون‌های ورودی رشته پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان، آزمون NEET است. این آزمون برای دانشجویانی است که قصد تحصیل در دوره‌های کارشناسی و دوره‌های کارشناسی ارشد پزشکی (MBBS، MD، MS) و دوره دندانپزشکی (BDS، MDS) را دارند. نتیجه این آزمون به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید در دانشکده‌های دولتی و یا خصوصی پزشکی و دندانپزشکی هندوستان تحصیل کنید. موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که تعداد دفعاتی که شما می‌توانید در این آزمون شرکت کنید، سه بار است.

  اگر بخواهیم شما را با این آزمون ورودی آشنا کنیم باید گفت که آزمون NEET UG، به صورت کتبی چند گزینه ای و تک جوابی بوده و ماکزیمم نمره آن 720 است و شما باید در طی 3 ساعت در این آزمون شرکت کنید.

  آزمون ورودی NEET UG به جز زبان‌های هندی و انگلیسی، به زبان‌های گجراتی، ماهاراتی، بنگالی، اسامه، تلگو و تامیل نیز برگزار می‌شود. پس از شرکت در این آزمون، در هنگام اعلام نتایج، نمرات شما در پارامترهای زیر اعلام می‌شود:

  • نمرات بخش زیست شناسی
  • نمرات بخش شیمی
  • نمرات بخش فیزیک
  • مجموع نمرات منفی آزمون

  در نهایت نمره نهایی به شما اعلام می‌شود و با دریافت نتیجه این آزمون می‌توانید برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های مختلف هندوستان اقدام کنید.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  شهریه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هند

  افرادی که قصد تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در هند را دارند، این سوال مهم را مطرح می‌کنند که هزینه تحصیل پزشکی در هند چقدر است و برای تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی باید چقدر هزینه کنیم؟

  در پاسخ به این سوال باید در وهله اول به این نکته اشاره کرد که هزینه تحصیل پزشکی و هزینه تحصیل دندانپزشکی در هند از دانشجویان به صورت یکجا دریافت می‌شود و این شهریه براساس شرایط شما می‌تواند متفاوت باشد.

  نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که کالج‌هایی که در خارج شهر وجود دارند، هزینه‌های کمتری از دانشجویان دریافت می‌کنند. پس به همین دلیل پیشنهاد ما این است که حتماً پیش از ثبت درخواست پذیرش، از طریق وب سایت کالج‌ها و دانشگاه‌های مختلف اقدام به بررسی هزینه و شهریه‌ها کرده و سپس برای اپلای اقدام کنید.

  ویزا همراه برای تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی هند

  دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان را دارند، این سوال را مطرح می‌کنند که آیا کشور هند برای همراهان دانشجویان ویزا همراه صادر می‌کند؟

  در پاسخ به این سوال باید گفت که دولت هند اجازه می‌دهد تا شما بتوانید پس از دریافت ویزای تحصیلی، برای خانواده خود نیز ویزای همراه دریافت کرده و آن‌ها را به همراه خود به کشور هند ببرید. البته که روند دریافت ویزا همراه چالش‌های خاصی دارد و برای انجام این کار نیاز است تا از وکلاء مهاجرتی خبره کمک بگیرید. شما می‌توانید از خدمات مجموعه میرداماد برای رسیدن به این هدف استفاده کرده و از این طریق به سرعت ویزا همراه این کشور را دریافت کنید.

  زبان تحصیل پزشکی در هندوستان

  زبان تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در کشور هندوستان به زبان انگلیسی است. متاسفانه پیش از شروع دوره هیچ دوره زبان رسمی از طرف کالج‌ها و دانشگاه‌های کشور هند برگزار نمی‌شود. به همین دلیل نیاز است تا پیش از تحصیل، در ایران یا هند مهارت‌های خود را افزایش داده تا بتوانید به زبان انگلیسی در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی تحصیل کنید.

  تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی است

  نکته مهمی که برای تحصیل در هند باید به آن توجه کنید این است که برای تحصیل در این کشور نیازی به ارائه مدارک زبان مثل آیلتس یا تافل وجود ندارد و شما بدون مدرک نیز می‌توانید برای اپلای به دانشگاه‌های این کشور اقدام کنید.

  بهترین روش پذیرش برای تحصیل دندانپزشکی در هند

  پس از آن که شما را با نکات مهم برای تحصیل دندانپزشکی در هند آشنا کردیم، حالا نیاز است تا به این سوال پاسخ دهیم که بهترین روش پذیرش برای تحصیل تحصیل دندانپزشکی در هند چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های هند نیاز است تا دید کاملی در مورد روند اپلای داشته باشید و با آگاهی کامل نسبت به قوانین اجازه تحصیل در دانشگاه‌های هند را دریافت کنید. ما در موسسه مهاجرتی میرداماد از ابتدا تا انتها روند تحصیل در هند در کنار شما هستیم تا بتوانید با کمک وکلاء و کارشناسان مجموعه میرداماد به سرعت اجازه تحصیل در دانشگاه‌های هند را دریافت کنید.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  حرف آخر

  در این مطلب از سایت میرداماد نگاهی به روند تحصیل دندانپزشکی پزشکی در هند انداخته و در مورد شرایط تحصیل در هند اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه کردیم. بررسی موارد گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا بتوانید به سرعت اجازه تحصیل دندانپزشکی در هند را دریافت کرده و از این طریق به دانشگاه‌های این کشور اپلای کنید.

  سوالات متداول

  آیا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان نیاز به مدرک زبان است؟

  خیر شما می‌توانید بدون داشتن مدرک زبان، در آزمون‌های ورودی رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی هند شرکت کرده و وارد دانشگاه‌های این کشور شوید.

  آیا دانشگاه‌های پزشکی هند مورد تایید وزارت بهداشت در ایران است؟

  بله، برخی از دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی کشور هند مورد تایید وزارت بهداشت ایران است.

  بهترین دانشگاه‌های هند برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کدام اند؟

  دانشگاه هندوی بنارس، دانشگاه اسلامی علیگار، دانشگاه دهلی، دانشگاه پنجاب، دانشگاه مانیپال و… از برترین دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی هند هستند.

  مقالات مرتبط

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هند

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هند

  یکی از کشورهایی که در نزدیکی ایران قرار دارد و بسیاری از دانشجویان این کشور را به عنوان مقصد خود برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می‌کنند، هندوستان است. شما می‌توانید با تحصیل در هند پزشکی حاذق شده و حتی پس از...

  نظرات کاربران