اخذ تابعیت و شهروندی مالزی

افراد خارجی که به اخذ تابعیت مالزی علاقه‌مند هستند در وهله اول باید تابعیت قبلی خود را رها کنند. زیرا این کشور تابعیت دوگانه را نمی‌پذیرد. ما چند روش مهم را به شما ارائه می‌کنیم که نشان می‌دهد چگونه می‌توان تابعیت در مالزی را به دست آورد. با کمک کارشناسان ما در موسسه میرداماد می‌توانید برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  اخذ تابعیت مالزی از طریق ثبت‌نام

  یکی از گزینه‌های قانونی که فرد از‌طریق آن می‌تواند شهروند این کشور شود، فرآیند ثبت‌نامی است که توسط فرد علاقه‌مند به دریافت این حق آغاز می‌شود. این روش برای افرادی مناسب خواهد بود که طبق قانون شهروند هستند اما هنوز مراحل ثبت‌نام را شروع نکرده‌اند.

  افرادی که در مالزی یا خارج از خاک آن به دنیا آمده‌اند و حداقل یکی از والدینشان شهروند این کشور است اجازه ثبت‌نام برای تابعیت را خواهند داشت. البته باید بدانید که این روش فقط برای افراد زیر 21 سال قابل‌اجرا خواهد بود. تمام متقاضیان باید با زبان مالایی نیز در حد پایه آشنا باشند.

  طبق قانون ملیت این کشور، تمام افرادی که بین 31 اوت 1957 تا یک اکتبر 1962 در خاک آن متولد شده‌اند، بدون توجه به ملیت والدین، تابعیت خود را از‌طریق تولد دریافت می‌کنند. بااین‌حال، پس از این تاریخ، افراد متولد‌شده در این مرزوبوم باید مدرکی مبنی‌بر اثبات والدین مالزیایی خود ارائه دهند.

  اخذ شهروندی مالزی از‌طریق کسب تابعیت

  خارجی‌هایی که از والدین مالزیایی متولد نشده‌اند نیز می‌توانند برای تابعیت درخواست دهند. الزامات قانونی مربوط به کسب تابعیت به شرح زیر است:

  • سن متقاضی بالای 21 سال باشد.

  • درخواست‌دهنده بیش از یک دهه در مالزی زندگی کند.

  • متقاضی به زبان مالایی مسلط باشد.

  این درخواست طبق مقررات قوانین شهروندی 1964 مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. حق شهروندی برای خارجی‌ها محدود به کسانی است که حداقل 10 سال را در مالزی به‌عنوان مقیم گذرانده‌اند. بنابراین، اگر قصد دارید در سال 2023 به مالزی مهاجرت کنید، ابتدا باید ویزای این کشور را بگیرید و اجازه اقامت داشته باشید تا وقتی که به شما اجازه اقامت دائم را بدهند. در نهایت پس از گذشت 10 سال، در‌صورت داشتن سایر شرایط مانند دانستن زبان و فرهنگ محلی می‌توانید برای دریافت حق شهروندی اقدام کنید.

  اخذ تابعیت در کشور  مالزی از‌طریق ازدواج

  این گزینه فقط برای خانم‌ها در دسترس است. در زمان درخواست تابعیت باید حداقل دو سال از ازدواج رسمی متقاضی گذشته باشد. اگر این شرط رعایت نشود، تابعیت به‌دست‌آمده به‌طور خودکار لغو خواهد شد.

  مردان خارجی که با مالایی‌ها ازدواج می‌کنند، تابعیت مالزی را دریافت نخواهند کرد. برای این دسته از افراد فقط ویزای بلند مدت صادر خواهد شد که پس از آن باید دائما آن را تمدید کنند.

  اخذ تابعیت در مالزی با سرمایه‌گذاری

  در این کشور برنامه‌های سرمایه‌گذاری زیادی وجود دارد که حق اخذ اقامت و در نهایت تابعیت را به افراد می‌دهد. توجه داشته باشید که با سرمایه‌گذاری نمی‌توان مستقیما تابعیت این کشور را دریافت کرد.

  یکی از گزینه‌های معروف سرمایه‌گذاری در این کشور ویزای سرمایه‌گذاری خانه دوم من (MM2H) است که به متقاضی و خانواده‌اش حق اقامت ۱۰ ساله در Malaysia را می‌دهد. متقاضیان باید مدارک مستندی مبنی‌بر تمکن مالی کافی برای زندگی بدون دریافت شغل یا درخواست کمک دولتی ارائه دهند. حداقل مبلغ نقدی در این برنامه 350 هزار دلار (به‌عنوان دارایی) و 10 هزار دلار (درآمد ماهانه) تعیین شده است.

  اتباع خارجی علاقه‌مند به اخذ اقامت دائم مالزی می‌توانند جهت مشاوره حقوقی با وکلای ما تماس برقرار کنند. مشاوران ما در موسسه میرداماد جزییات بیشتری در مورد نحوه اخذ تابعیت در این کشور در اختیار علاقه‌مندان خواهند گذاشت. ما به شما برای مهاجرت به مالزی در سال 2023 کمک کنیم.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

   مزایای اخذ شهروندی مالزی

  شهروند شدن مالزی مزایای زیادی دارد از جمله:

  • امکان زندگی و کار در کشور بدون هیچ محدودیتی.
  • شهروندان مالزیایی به آموزش و مراقبت‌های بهداشتی رایگان و همچنین سایر مزایای اجتماعی دسترسی دارند.
  • شما می‌توانید رای دهید و برای مناصب دولتی نیز نامزد شوید.
  • شهروندان این کشور دارای امتیازات خاصی مانند معافیت از عوارض گمرکی و شرایط ویزا هنگام سفر به کشورهای دیگر هستند.
   مزایای اخذ شهروندی مالزی

  فرآیند درخواست شهروندی در کشور مالزی

  برای درخواست شهروندی این کشور، چندین شرط باید رعایت شود. اولا، متقاضیان باید حداقل 10 سال در آن اقامت داشته باشند. ثانیا افراد باید ثابت کنند که از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستند و سابقه کیفری نیز نداشته باشند. در نهایت، آن‌ها باید بتوانند به زبان ملی مالزیایی صحبت کنند.

  پس از برآورده‌شدن این شرایط، مرحله بعدی ارسال درخواست به اداره مهاجرت Malaysia است. درخواست متقاضی باید همراه با مدارک پشتیبانی مانند شناسنامه، گذرنامه و مدرک اقامت ارائه شود. پس از دریافت درخواست، بخش مربوطه آن را بررسی خواهد کرد و تصمیم خواهد گرفت که آیا متقاضی واجد شرایط شهروندی خواهد بود یا خیر.

  در‌صورت تایید درخواست، مرحله بعدی شرکت در مصاحبه با تیم شورای شهروندی مالزی است. در طول مصاحبه از متقاضیان سوالاتی در مورد سوابق آن‌ها و اینکه چرا می‌خواهند شهروند این کشور شوند پرسیده می‌شود. آن‌ها همچنین باید در آزمون مهارت زبان شرکت کنند تا درک خود را از باهاسا مالزی نشان دهند. (زبان کشور مالزی، مالایی معروف به ماهاسا است)

  نامزدها پس از اتمام مصاحبه به شرکت در مراسم سوگند و وفاداری به مالزی ملزم خواهند بود. پس از آن به‌طور رسمی تابعیت مالزی به آن‌ها اعطا می‌شود!

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  جمع‌بندی

  شهروندی مالزی را می‌توان از‌طریق ثبت‌نام یا کسب تابعیت به دست آورد. تمام افراد با دریافت شهروندی این کشور تابعیت قبلی خود را از دست خواهند داد. شما عزیزان علاقه‌مند به اخذ اقامت دائم این کشور می‌توانید به‌منظور مشاوره حقوقی با وکلای ما در موسسه حقوقی میرداماد تماس حاصل کنید.

  سوالات متداول

  چگونه می‌توان تابعیت کشور مالزی را درخواست کرد؟

  یک خارجی باید حداقل 10 سال از 12 سال گذشته را در این کشور زندگی کرده باشد، به زبان مالایی تسلط داشته باشد و هیچ‌گونه سابقه کیفری در گذشته وی دیده نشود.

  شرایط دریافت تابعیت از‌طریق ازدواج با یک فرد مالزیایی چیست؟

  تابعیت این کشور فقط با ازدواج یک خانم با همسر مالزیایی امکان‌پذیر است، مشروط بر اینکه دو سال از زندگی مشترک آن‌ها گذشته باشد.

  آیا مالزی تابعیت دوگانه را به رسمیت می‌شناسد؟

  شهروندان مالزیایی به داشتن تابعیت دوگانه مجاز نیستند.

  آیا کودکی که در این کشور متولد شود می‌تواند تابعیت کشور مالزی را کسب کند؟

  تابعیت مالزی از‌طریق حق خاک می‌تواند توسط فرزندی دریافت شود که در خانواده‌ای از شهروندان مالزی به دنیا آمده باشد یا مادرش مالزیایی باشد.

  مقالات مرتبط

  اخذ تابعیت و شهروندی مالزی

  اخذ تابعیت و شهروندی مالزی

  افراد خارجی که به اخذ تابعیت مالزی علاقه‌مند هستند در وهله اول باید تابعیت قبلی خود را رها کنند. زیرا این کشور تابعیت دوگانه را نمی‌پذیرد. ما چند روش مهم را به شما ارائه می‌کنیم که نشان می‌دهد چگونه می‌توان...

  نظرات کاربران