مهاجرت کادر درمان به عمان

در سال‌های اخیر، مهاجرت کادر درمان به سمت کشور‌های عربی یا حوزه خلیج فارس افزایش یافته است. معادل‌سازی مدرک، شرکت در آزمون پرومتریک و دریافت گواهینامه تخصصی از پیش‌شرط‌های اصلی اشتغال در این کشور هستند. کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد با تکیه بر تجربه خود به شما می‌گویند که مهاجرت کادر درمان به عمان به دریافت جاب آفر، بررسی مشاغل موردنیاز، آشنایی با حداقل دستمزد‌ها، هزینه زندگی، محدوده سنی مناسب و سابقه کار مرتبط نیاز دارد.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  شرایط مهاجرت کادر درمان به عمان

  با یک بررسی ساده متوجه خواهید شد که سیستم خدمات بهداشت، مراقبت و درمان کشور Oman یکی از بهترین نمونه‌ها در سراسر جهان است. برای ورود به این سیستم برخورداری از شرایط سنی بسیار مهم است. نیرو‌های کاری در بازه سنی ۲۱ تا ۶۰ سال می‌توانند برای دریافت ویزا درخواست دهند.

  علاوه‌بر این، سابقه کار، دریافت پیشنهاد شغلی، شرکت در مصاحبه با کارفرما و قبولی در آزمون ورودی برای تمام کادر درمان الزامی است. بعد از انجام تمام موارد و تایید صلاحیت‌های فردی متقاضی، محدودیتی برای ورود به بخش درمان وجود ندارد.

  یکی از تفاوت‌های مهاجرت کاری به عمان، عدم نیاز به تسلط به زبان است. علیرغم اینکه برای شرکت در آزمون پرومتریک به مدرک آیلتس با نمره 5/5 و مصاحبه با کارفرما اهمیت دارد؛ اما از پیش شرط‌های اصلی برای دریافت ویزای کاری نیست.

  سابقه‌کاری مرتبط با رشته تحصیلی نیز یکی از شرط‌های اصلی برای مهاجرت کادر درمان است. بر اساس قانون حداقل سابقه کار تعریف‌شده برای این افراد حدود سه سال است. بعد از تمام مراحل فوق، ویزای کاری با اعتبار دو ساله برای شما صادر می‌شود. تا زمانی‌که نیروی کاری به ادامه همکاری با سیستم درمان OMAN علاقه‌مند باشد ویزای او قابل‌تمدید است.

  مراحل مهاجرت کادر درمان

  در مسیر مهاجرت به عمان برای کادر درمان، شناخت روال و پروسه تایید صلاحیت متقاضی اهمیت زیادی دارد. در حالت کلی، با انجام سه مرحله زیر مسیر برای ورود شما به این کشور هموار می‌شود.

  بررسی مدارک متقاضیان

  در این مرحله تمام مدارک متقاضی تحت پروسه‌ای به نام Dataflow برای بررسی به وزارت بهداشت عمان فرستاده می‌شود. این مرحله حدود دو تا سه ماه طول خواهد کشید. بعد از نهایی شدن و دریافت مجوز، شرایط برای کار فراهم خواهد شد.

  مصاحبه حضوری

  این مرحله با نام Viva شناخته می‌شود. متقاضی باید در زمان تعیین‌شده برای مصاحبه به سفارت OMAN مراجعه کند. مصاحبه به زبان انگلیسی برگزار خواهد شد. پس تسلط نسبی به این زبان نقش مهمی در افزایش شانس موفقیت شما برای مهاجرت دارد.

  شرکت و قبولی در آزمون پرومتریک

  این آزمون برای متقاضیان شرکت در برنامه مهاجرت کادر درمان به عمان به‌صورت حضوری و به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. افرادی که از ۱۰۰ سوال تستی به ۶۰ مورد آن‌ها جواب درست بدهند موفق به کسب نمره قبولی خواهند شد. این آزمون نمره منفی ندارد که شانس قبولی شما را بیشتر می‌کند.

  روش های مهاجرت کادر درمان به عمان

  کادر درمان نیز مانند سایر نیرو‌های کاری برای کار در این کشور نیازمند دریافت ویزا هستند. پروسه دریافت Oman working visa بسیار سریع و راحت است. ویزای کاری این کشور به دو صورت صادر می‌شود. در این دو روش برای دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرما نیاز دارید یا می‌توانید بعد از صدور ویزا به‌صورت حضوری به‌دنبال شغل موردعلاقه خود بگردید.

  ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار

  ویزای جاب سیکر عمان در اصل همان ویزای توریستی است. شما می‌توانید از این ویزا برای یافتن شغل مناسب استفاده کنید. اگر تجربه زندگی و کار در خارج کشور ندارید با ورود به Oman و بررسی شرایط مختلف مانند اجاره خانه، هزینه زندگی، درآمد و موارد مشابه تصمیم نهایی خود را بگیرید. در این فرایند از طریق ارتباط حضوری با کارفرمایان و بررسی شرایط کاری احتمال انتخاب شغل‌ایده‌آل بیشتر می‌شود.

  ویزای کاری از طریق دعوت به کار

  در صورتی‌که یک کارفرمای معتبر عمانی برای شما دعوت نامه بفرستد شرایط مهاجرت کادر درمان به عمان ساده‌تر می‌شود. البته، ویزای جاب آفر عمان به معنی تایید متقاضی نیست. بلکه، ابزاری برای حضور او در مصاحبه خواهد بود. بعد از موفقیت در آزمون‌ها و تایید نظر کارفرما، نوبت به تغییر ویزای توریستی به ویزای کاری می‌رسد. اعتبر این ویزا حدود دو سال است، اما در صورت رضایت کارفرما و متقاضی می‌توان آن را در تمدید کرد.

   دریافت ویزای تحصیلی، کاری و توریستی سه روش برای اشتغال در OMAN هستند

  ویزای تحصیلی

  یکی دیگر از راه‌های نسبتا آسان مهاجرت به عمان برای کادر درمان، تحصیل در یکی از دانشگاه‌های این کشور است. فرایند اشتغال افراد مشغول به تحصیل در عمان بسیار آسان است. در این برنامه، ابتدا باید رشته تحصیلی و دانشگاه موردعلاقه خود را انتخاب کنید.

  در گام بعد، با ارسال مدارک در زمان مقرر تا دریافت پذیرش تحصیلی صبور بمانید. پذیرش از دانشگاه تمام موانع دریافت ویزا را از بین می‌برد. با تحصیل و گذراندن دوره کارآموزی علاوه‌بر شناخت بهتر این سرزمین، با مشکلاتی مانند معادل‌سازی مدرک بعد از مهاجرت کادر درمان به عمان روبرو نمی‌شوید.

  کادر درمان مورد نیاز کشور عمان

  وزارت بهداشت oman اعلام کرده است تا دو دهه آینده از طریق جذب نیروی متخصص خارجی، کمبود کادر درمان کشور را برطرف می‌کند. شرکت در آزمون‌های مربوطه، برخورداری از صلاحیت‌های حرفه‌ای و رفتاری و معادل‌سازی مدرک پیش شرط‌های اصلی برای اشتغال کادر درمان هستند.

  البته، نیاز به جذب نیرو به این کشور کوچک در برخی تخصص‌ها مانند اتاق عمل، دهان و دندان، جراحی و آزمایشگاهی بیشتر است. با مطالعه جدول زیر می‌توانید اطلاعات کافی درباره مشاغل موردنیاز این منطقه به دست آورید. 

  متخصص بیهوشیتکنسین و دستیار اتاق عملپرستار
  دندانپزشکپزشک عمومیمتخصص ارتوپدی
  کنخصص زنانپزشک اورژانسمتخصص داخلی
  چشم پزشکداروسازمتخصص اورولوژی
  بینایی سنجروانپزشکماما
  رادیولوژیستشنوایی سنجعلوم آزمایشگاه یا تکنسین آزمایشگاه
  دندانپزشک ترمیمیجراح فک و دندانپروتز دندان
  متخصص قلب و عروقتکنسین میکروبیولوژیمتخصص گوش، حلق و بینی
  روانشناس بالینینفرولوژیستروماتولوژیست
  متخصص تغذیهمتخصص مغز و اعصابتوانبخشی
  فیزیوتراپکاردرمانپزشک اطفال

  رشته‌های مورد نیاز عمان در کادر درمان

  علی‌رغم اینکه بازار کاری مطلوب برای مهاجرت به عمان برای کادر درمان در مقایسه با سایر رشته‌ها بهتر درنظر گرفته خواهد شد. اما اوضاع اقتصادی باعث ‌شده است که اغلب کادر درمان نیز به‌دنبال مهاجرت باشند. کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد به تمام متقاضیان جوان فاقد شرایط مهاجرت تحصیلی توصیه می‌کنند انتخاب رشته تحصیلی را بر اساس بازار کاری در ایران و سایر کشور‌های مهاجرپذیر جهان انجام دهند.

  تنها در این صورت است که بعد از اتمام تحصیل می‌توانید با چالش بیکاری یا پیامد‌های ناشی از حقوق کم یا سایر شرایط مهاجرت کادر درمان به عمان مقابله کنید. اصلی‌ترین مشاغل مورد نیاز عمان عبارتند از:

  • داروسازی
  • آلرژی و ایمنی‌شناسی
  • مامایی
  • اتاق عمل
  • پرستاری
  • بینایی سنجی
  • بیهوشی
  • رادیولوژی
  • علوم آزمایشگاه
  • دندانپزشکی
  • اطفال
  • طب اورژانس
  • جراحی عمومی
  • ارتوپدی
  • زنان و زایمان

  سابقه کار مورد نیاز کادر درمان

  سابقه کار نشان می‌دهد متقاضی علاوه‌بر آشنایی با محیط کاری و چالش‌های احتمالی از توانایی کافی برای مدیریت تمام مشکلات شغلی برخوردار است. این توانمندی تاثیر بسزایی در افزایش اعتماد کارفرما دارد. با این‌حال، سابقه موردنیاز برای مهاجرت کادر درمان به عمان در مشاغل مختلف حوزه با یکدیگر متفاوت است.

  اگر به‌عنوان یک پرستار برای ادامه مسیر شغلی خود، مهاجرت به این کشور عربی را انتخاب کرده‌اید باید حداقل دو سال سابقه پرستاری بالینی داشته باشید. پزشکان و دندازشکان نیز به سابقه کاری حداقل سه و چهار سال نیاز دارند.

  مدارک موردنیاز برای مهاجرت از طریق کادر درمان

  • پاسپورت معتبر
  • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی و ریزنمرات
  • اصل و ترجمه مدارک هویتی
  • اصل و ترجمه کارت نظام پزشکی و پروانه طبابت
  • اصل و ترجمه گواهی اشتغال
  • ارائه پیشنهاد شغلی
  • انجام آزمایشات پزشکی برای تایید سلامت متقاضی
  • انگیزه نامه
  • توصیه نامه از محل کار قبلی
  سابقه کاری و توصیه نامه احتمال موفقیت برای ورود به بازار کاری عمان را بیشتر می‌کند.

  اخذ مجوز کار برای درمان

  بر اساس شرایط مهاجرت کادر درمان به عمان، اشتغال آن‌ها نیازمند دریافت مجوز است. برخی افراد تصور می‌کنند دریافت ویزای کار به معنی مجوز طبابت در این منطقه خواهد بود. این تصور را دور بریزید تنها با داشتن ویزا قادر به تاسیس مطب نخواهید بود. برای دریافت مجوز کار انجام اقدامات زیر را در اولویت قرار دهید.

  • شرکت در آزمون پرومتریک
  • ثبت اطلاعات در دیتا فیلو
  • انجام مصاحبه با وزارت بهداشت و پذیرش

  با انجام این اقدامات محدودیتی برای اشتغال در بیمارستان یا کلینیک‌های فعال در این کشور عربی ندارید. اما اگر هدف اصلی شما از ورود به این منطقه راه‌اندازی کلینیک یا مطب شخصی است باید مسیر زیر را دنبال کنید:

  راه‌اندازی مطب یا کلینیک خصوصی در عمان

  پزشکان، دندانپزشکان و متخصصان می‌توانند با طی روال قانونی برای تاسیس مطب اقدام کنند. اداره کل موسسات بهداشت خصوصی یا DGPHE زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت دارد. مسئولیت صدور، تمدید، بازرسی و تایید مجوز‌های طبابت بر عهده این نهاد است.

  هر بخش درمانی خصوصی برای تاسیس نیازمند اداره چارچوب و ساختار مدیریتی هماهنگ با نظام حاکم بر این منطقه سلطان نشین است. داشتن زیرساخت‌های مناسب، انجام اقدامات لازم برای کنترل و پیشگیری از عفونت در کنار تامین امنیت کارکنان سایر بخش‌های کلیدی برای راه‌اندازی مطب یا کلینیک هستند.

  با انجام تمام مراحل فوق و دریافت تاییدیه از مراجع قانونی محدودیتی برای تاسیس مطب یا کلینیک خصوصی بعد از مهاجرت کادر درمان به عمان وجود ندارد. برای دریافت مشاوره‌های لازم علاوه‌بر ارتباط با کارشناسان موسسات مهاجرتی می‌توانید از شرکت‌های فعال در زمینه فروش تجهیزات پزشکی و مطب نیز کمک بگیرید.

  ترجمه مدارک پزشکی، شرکت در آزمون‌های سالانه، دریافت گواهی OMSB، گزارش نمره آزمون پرومتریک تا یک ماه بعد از اعلام نتیجه و در نهایت تایید مدارک دانش آموخته‌های دانشگاه‌های خارج از oman سایر مراحل برای دستیابی به مجوز طبابت بعد از مهاجرت به عمان برای کادر درمان محسوب می‌شوند.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  معادل‌ سازی مدرک پرستاری در عمان

  یکی از چالش‌هایی در مسیر بررسی شرایط مهاجرت کادر درمان به عمان با آن درگیر خواهید شد معادل‌سازی مدرک است. پرستاران در صورت تایید مدارک تحصیلی از سوی وزارت بهداشت کشور مقصد مجوز فعالیت حرفه‌ای دریافت می‌کنند. معادل‌سازی مدرک پرستاران در حقیقت به معنی شرکت در آزمون پرومتریک و کسب نمره حدنصاب است. بعد از قبولی در آزمون تمام موانع برای اشتغال شما برطرف می‌شود.

  معادل ‌سازی مدرک پزشکان در عمان

  تمام پزشکان متقاضی اشتغال باید از مسیر معادل‌سازی مدرک و شرکت در آزمون‌های تعیین صلاحیت عبور کنند. بعد از آن نوبت به ثبت مدارک در دیتا فیلو و دریافت تاییدیه‌های لازم می‌رسد. دریافت تاییدیه‌ها به این معنی است که متقاضی صلاحیت و توانایی کافی برای طبابت در عمان دارد.

  مسئولیت انجام فرایند معادل‌سازی مدرک پزشکان برعهده سازمان OMSB است. پزشکان تنها در صورت دریافت تاییدیه مدرک قادر به شرکت در آزمون پرومتریک هستند. به عبارت ساده، دریافت تاییدیه‌های دیتا فیلو و PSV به معنی معادل‌سازی مدرک خواهد بود. بعد معادل‌سازی مدرک و دریافت تاییدیه PSV باید در سایت OMSB اکانت بسازید. برای ساخت حساب کاربری بعد از مهاجرت کادر درمان به عمان به مدارک زیر نیاز دارید:

  • مجوز امضا شده از سازمان OMSB
  • کپی پاسپورت و تمام مدارک هویتی
  • کپی تمام مدارک مانند ازدواج و تولد فرزندان
  • کپی از مدارک صلاحیت پزشکی
  • مدارک استخدامی
  • ریزنمرات و سوابق تحصیلی
  • کپی از کارت نظام پزشکی
  شرکت در آزمون‌های تعیین صلاحیت گام اصلی برای معادل‌سازی مدرک

  میزان درآمد کادر درمان در عمان

  کادر درمان بر اساس رشته تحصیلی، تخصص و سابقه کاری خود حقوق دریافت می‌کنند. قبل مهاجرت حتما اطلاع کافی درباره حداقل و حداکثر حقوق رشته تحصیلی و شرایط مهاجرت کادر درمان به عمان به‌دست آورید. در جدول زیر درآمد در عمان برای تخصص‌های پزشکی بیان شده است: 

  رشته تخصصیمیانگین حقوق ماهانه
  متخصص تغذیه1590 دلار
  پزشک اطفال1620 دلار
  چشم پزشک1730 دلار
  متخصص مغز و اعصاب1800 دلار
  اورولوژیست1800 دلار
  متخصص غدد1800 دلار
  جراح عمومی2000 دلار
  تکنسین کاشت مو1200 دلار
  تکنسین لیزر1100 دلار
  مامابیش از 3000 دلار برای افرادی با سابقه کار بیش از 10 سال در عمان
  پرستار1200 تا 2400 دلار
  رادیولوژیست1240 دلار
  فیزیوتراپ1300 دلار
  متخصص بیهوشیبیش از 3000 دلار
  تکنسین اتاق عمل1340 دلار
  علوم آزمایشگاه950 تا 1340 دلار

  هزینه مهاجرت کادر درمان به عمان

  متقاضیان در گام اول باید موفق به دریافت ویزای کار شوند. هزینه دریافت ویزا بر اساس شغل متقاضی محاسبه می‌شود. اگر حقوق ماهانه فرد بیش از 4 هزار ریال در ماه باشد برای دریافت ویزا و تمدید آن باید مبلغی بیش از 2هزار ریال بپردازد.

  اما این مبلغ برای متقاضیان با درآمد 4 هزار ریال حدود ۱۰۰۰ ریال تعیین شده است. اگر درآمد شما از این مبلغ کمتر باشد، دریافت ویزا و تمدید اعتبار آن برای شما کمتر از ۶۰۰ ریال هزینه خواهد داشت.

  انتخاب عمان برای مهاجرت کادر درمان چه مزایایی دارد؟

  • دسترسی به آسان به اقامتگاه‌های ارزان
  • شرایط کاری متناسب با استاندارد‌های بین‌المللی
  • تسلط اغلب ساکنان و مهاجران به زبان انگلیسی و سهولت برقراری ارتباط با سایر شهروندان
  • امنیت بسیار مطلوب
  • اقتصاد پایدار
  • بازار کاری وسیع
  • حقوق و مزایای عالی
  • ایجاد بستر مناسب برای رشد حرفه‌ای و فردی
  • رفاه اجتماعی بالا
  • هزینه نسبتا پایین مخارج زندگی

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  اخذ اقامت عمان برای کادر درمان

  برخی از متقاضیان شرکت در برنامه مهاجرت کادر درمان به عمان علاقه‌مند به دریافت تابعیت و شهروندی کشور مقصد هستند. به‌همین دلیل، اغلب دولت‌های قوانین برای اعطای حق شهروندی دارند. توصیه ما این است که برای پیشگیری از مشکلات احتمالی قبل از مهاجرت تمام راه‌های اخذ تابعیت و اقامت دائم را بررسی کنید.

  با دریافت ویزای کاری می‌توانید دو سال در این منطقه اقامت موقت داشته باشید. شرایط برای تمدید اعتبار ویزا تا زمان رضایت متقاضی و کارفرما از شرایط کاری وجود دارد. کادر درمان می‌توانند با گذشت پنج سال از اقامت خود برای ثبت و ارسال درخواست اقامت دائم به سازمان‌های مربوطه اقدام کنند.

  دستیابی به درآمد عالی و رفاه اجتماعی مطلوب تنها یک آرزو نیست. استفاده از مسیر مناسب می‌تواند تمام رویا‌های شما را عملی کند. تیم کارشناسی ما در موسسه مهاجرتی میرداماد به تمام دانشجویان رشته‌های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، پیراپزشکی، تمام فعالان این حوزه و علاقه‌مندان به تحصیل پزشکی در عمان مژده می‌دهد که در تمام مراحل دریافت ویزا، انتخاب کار، معادل‌سازی مدرک، تسهیل فرایند تاسیس مطب خصوصی تا اقامت دائم در کنار آن‌ها خواهد بود.

  میزان حقوق کادر درمان بر اساس رشته تحصیلی و سابقه کاری آن‌ها تعیین می‌شود.

  جمع‌بندی

  رکود اقتصادی سال‌های اخیر کشور مهاجرت اغلب نیرو‌های کاری را به‌دنبال داشته است. انتخاب مقصد مناسب اصلی‌ترین دغدغه متقاضیان است. مقصد مناسب علاوه‌بر ارائه امکانات و حقوق بالا به فرد باید هزینه‌های کمی برای تامین مخارج زندگی داشته باشد. همین امر باعث شده است که مهاجرت کادر درمان به عمان بهترین گزینه برای تضمین آینده شغلی آن‌ها باشد.

  سوالات متداول

  چه راه‌هایی برای ورود کادر درمان به OMAN وجود دارد؟

  دریافت ویزای کاری از طریق جاب آفر یا دعوت نامه، ویزای جاب سیکر یا توریستی و در نهایت ویزای تحصیلی سه گزینه اصلی برای متقاضیان هستند.

  مزایای اصلی مهاجرت به کشور سلطان‌نشین عمان چیست؟

  امنیت بالا، رفاه اجتماعی، ثبات اقتصادی، هزینه نسبتا کم زندگی و فرصت‌های شغلی فراوان مزیت اصلی مهاجرت به oman هستند.

  برای مهاجرت باید چقدر هزینه کنیم؟

  هزینه دریافت ویزا تقریبا مشخص است. اما تمدید اعتبار آن به میزان حقوق متقاضی وابسته است. علاوه‌بر این، کادر درمان باید در آزمون‌های تایید صلاحیت و معادل‌سازی مدرک نیز شرکت کنند.

  آیا می‌توان بعد از مهاجرت به تابعیت و شهروندی رسید؟

  کادر درمان بعد از پنج سال اقامت کاری محدودیتی برای ثبت درخواست تابعیت ندارند.         

  مقالات مرتبط

  مهاجرت کادر درمان به عمان

  مهاجرت کادر درمان به عمان

  در سال‌های اخیر، مهاجرت کادر درمان به سمت کشور‌های عربی یا حوزه خلیج فارس افزایش یافته است. معادل‌سازی مدرک، شرکت در آزمون پرومتریک و دریافت گواهینامه تخصصی از پیش‌شرط‌های اصلی اشتغال در این کشور هستند. کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد با...

  نظرات کاربران