اخذ تابعیت و شهروندی مالتا

مالتا یک کشور توسعه‌یافته اقتصادی است که شرایط راحت و ایمن را برای زندگی، کار و تفریح جمعیت خود فراهم می‌کند. داشتن شهروندی مالتا به شما امکان می‌دهد آزادانه در بیش از 160 کشور در سراسر جهان زندگی و کار کنید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  شرایط اخذ تابعیت مالتا

  متقاضی برای دریافت تابعیت این کشور باید شرایط خاصی را داشته باشد و چندین مرحله را پشت سر بگذارد. متقاضیان در ابتدا باید برای دریافت مجوز اقامت اقدام کنند. برای رسیدن به این منظور باید 5 سال در مالتا زندگی کنید. توجه داشته باشید که قبل از اقدام برای اقامت دائم در سال آخر نباید از این کشور خارج شوید.

  اخذ اقامت دائم با رعایت تمامی شرایط مرحله اول برای مدت نامحدود ممکن می‌شود. اتباع خارجی دارای مجوز اقامت و وضعیت اقامت دائم دارای حقوق یکسانی هستند. تنها تفاوت این است که صاحب اقامت دائم این امکان را دارد که تابعیت دریافت کند.

  • داشتن 18 سال سن
  • عدم داشتن سابقه کیفری
  • اقامت قانونی
  • دانش زبان انگلیسی یا مالتی
  • تمکن مالی کافی
  • داشتن آدرس محل اقامت ثبت‌شده
  • گواهی تولد کودک (در‌صورت وجود)
  • گواهی ازدواج (در‌صورت ازدواج)
  • گواهی طلاق (در‌صورت منحل‌ شدن ازدواج)
  • سندی در مورد گذراندن خدمت سربازی یا آموزش نظامی (در‌صورت وجود چنین واقعیتی)
  • گواهی سلامت
  • بیمه درمانی

  متقاضی پس از پاسخ مساعد باید به جمهوری مالت سوگند وفاداری بدهد و ظرف 6 ماه پاسپورت دریافت کند.

  راه‌های اصلی اخذ تابعیت یا شهروندی مالتا

  طبق الزامات قانونی، مسیر اخذ شهروندی فرآیندی پیچیده و طولانی است. بااین‌حال، اگر در راه رسیدن به هدف خود انگیزه کافی و صبر در انجام الزامات داشته باشید، نتیجه مثبت در بیشتر موارد تضمین می‌شود. نکته اصلی تصمیم‌گیری در مورد راه‌های اخذ تابعیت است که ما در موسسه مهاجرتی میرداماد وضعیت شما را بررسی و بهترین پیشنهاد را ارائه خواهیم کرد.

  تابعیت مالتا از‌طریق سرمایه‌گذاری

  در این جمهوری برنامه سرمایه‌گذاری وجود دارد که طبق آن می‌توانید شهروندی بگیرید. این روش کوتاه‌ترین راه برای اخذ پاسپورت این کشور به‌شمار می‌آید و نه‌تنها برای سرمایه‌گذار بلکه برای اعضای خانواده او از جمله همسر، فرزندان زیر 26 سال و والدین نیز امکان مهاجرت به مالتا را فراهم خواهد کرد. انوع روش‌های سرمایه‌گذاری در مالتا به شرح زیر است:

  • سرمایه‌گذاری حداقل 650 هزار یورو در صندوق ملی توسعه اجتماعی

  اگر اعضای خانواده درخواست تابعیت کنند، برای همسر ۲۵ هزار یورو و برای هر فرزند زیر ۱۸ سال ۵۰ هزار یورو و برای فرزندان ۱۸ تا ۲۶ سال و والدین باید به این مبلغ اضافه شود.

  • خرید یا اجاره‌خانه

   برای این روش می‌توانید خانه‌ای به مبلغ حداقل 16 هزار یورو در سال اجاره یا املاک و مستغلات با قیمت 350هزار یورو خریداری کنید.

  • سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار شرکت‌های مالتی از 150 هزار یورو به مدت 5 سال

  سرمایه‌گذار باید به‌عنوان نماینده دولت ثبت‌نام کند تا بررسی کامل قانونی ‌بودن وجوه انجام شود. این فرآیند معمولا تا شش ماه طول می‌کشد.

  اخذ شهروندی مالتا از‌طریق کار

  استخدام رسمی فرصتی برای اخذ اقامت خواهد بود و سپس با توجه ‌به مدت اقامت در کشور امکان دریافت اقامت دائم وجود خواهد داشت. اشتغال برای ایرانی‌ها عمدتا در بخش‌های خدمات، گردشگری و خدمات امکان‌پذیر خواهد بود. رقابت برای مشاغل پردرآمد بالاست. ساکنان محلی از این نظر امتیازات بیشتری دارند.  

  برای مهاجرت کاری به مالتا و دریافت ویزای کار یک‌ساله ابتدا باید با کارفرمایی قرارداد کار منعقد کنید که دارای مجوز دولتی برای استخدام اتباع خارجی است. برای این منظور باید سندی وجود داشته باشد که عدم حضور متقاضیان مایل را در بین جمعیت محلی تایید کند. مدت اقامت بر‌اساس اشتغال در کشور به ‌شرط نیاز کارفرما به چنین کارمندی قابل‌تمدید است.  

  امروزه به‌راحتی می‌توان اجازه اقامت، اقامت دائم و حتی تابعیت یک کشور دیگر را دریافت کرد. برای این منظور می‌توانید اهداف خود را با وکلای مهاجرت ما در موسسه میرداماد در میان بگذارید و بر‌اساس توانایی‌های خود بهترین گزینه مهاجرت را انتخاب کنید.

  اخذ تابعیت مالتا از‌طریق تحصیل

  برای افرادی که به تحصیل در مالتا مایل هستند، اجازه اقامت برای کل دوره تحصیل (لیسانس – 4 سال، کارشناسی ارشد – 6 سال) صادر می‌شود. اخذ اجازه اقامت برای والدین دانش‌آموزان زیر سن قانونی نیز امکان‌پذیر خواهد بود. موسسات آموزش عالی متقاضیان را بر‌اساس گذراندن دوره کامل یک مدرسه آموزش عمومی در مالتا بدون نیاز به قبولی در آزمون ورودی می‌پذیرند.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  اخذ شهروندی مالتا از‌طریق ثبت شرکت

  صاحبان شرکت‌های ثبت‌شده در جزایر مالتا حق دارند برای اجازه اقامت و پس از چند سال برای اقامت دائم و شهروندی اقدام کنند. به همین دلیل شرایط زیر باید رعایت شود:

  • بیش از 100 هزار یورو در یک شرکت سرمایه‌گذاری صورت بگیرد.
  • کارآفرین دارای تحصیلات عالی باشد.
  • فرد متقاضی یک طرح تجاری از یک ایده منحصربه‌فرد را ارائه دهد که رشد اقتصادی آینده شرکت را در پی داشته باشد.
  • حداقل سه شهروند شاغل مالتا ظرف یک سال و نیم از تاریخ افتتاح شرکت استخدام شوند.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  تابعیت از‌طریق اتحاد خانواده در مالتا

  شما می‌توانید براساس الحاق خانواده یعنی پیوستن به همسر یا فرزندان خردسال خود مقیم این جمهوری شوید. اما مهاجر برای این کار باید وجود محل اقامت و داشتن درآمد در سطح متوسط حقوق ماهانه افراد مالتی را تایید کند.

  شما برای این منظور ابتدا ویزای شنگن بلندمدت دریافت خواهید کرد. سپس طبق پروسه تعیین‌شده باید برای اقامت و… اقدام کنید.

  تابعیت ازطریق ازدواج در مالتا

  ازدواج با یکی از شهروندان این کشور زمینه‌ای برای اعطای درخواست شهروندی مالتا است. شرط اصلی این است که در زمان ثبت درخواست، ازدواج معتبر و طول زندگی زناشویی 5 سال باشد. در این صورت محل زندگی مشترک اهمیتی ندارد. چنین هنجار قانونی برای حذف ازدواج‌های ساختگی به تصویب رسید. اخذ تابعیت مالتا از این طریق به‌شدت توسط مقامات رصد می‌شود و در‌صورت اثبات واقعیت، پرونده جنایی و تا 2 سال زندان برای کلاهبرداری به‌عنوان مجازات در نظر گرفته خواهد شد.

  اخذ شهروندی با کسب افتخار برای دولت مالتا

  یک خارجی که خود را در این کشور با شایستگی‌های خاص متمایز کرده است، این امکان را خواهد داشت که تابعیت خود را با شرایط ترجیحی و در موارد استثنایی به تشخیص رئیس‌جمهور کشور دریافت کند.

   این امر در‌صورتی امکان‌پذیر خواهد بود که دستاوردهای یک خارجی به دولت اختصاص داده شود که متعاقبا بر وجهه بین‌المللی این کشور تاثیر قابل توجهی داشته باشد. به‌عنوان مثال عملکرد و پیروزی در مسابقات سطح بین‌المللی تحت پرچم مالتا.

  جمع‌بندی

  مالتا یکی از اعضای اتحادیه اروپا است که با برنامه سرمایه‌گذاری خود امکان اخذ شهروندی را به خیلی از خارجی‌ها می‌دهد. برای اخذ شهروندی مالتا در ابتدا باید برای اقامت دائم ازطریق ازدواج، تحصیل، کار و ثبت شرکت اقدام کرد. ما در موسسه مهاجرتی میرداماد اطلاعات به‌روز و دقیق دررابطه‌با هریک از این روش‌ها در اختیارتان قرار خواهیم داد.

  سوالات متداول

  برای اخذ تابعیت ازطریق خرید ملک در مالتا باید چه مبلغی سرمایه‌گذاری کرد؟

  برای این منظور باید املاک و مستغلاتی به ارزش  350 هزار یورو خریداری کرد.

  برای اخذ شهروندی ازطریق ازدواج در جمهوری مالتا چند سال باید از رابطه زناشویی گذشته باشد؟

   در این روش باید 5 سال از ازدواج گذشته باشد.

  برای ثبت شرکت در مالتا باید چه مقدار سرمایه‌گذاری کرد؟

  برای ثبت شرکت باید حداقل 100 هزار یورو سرمایه‌گذاری کرد.

  برای اخذ شهروندی مالتا ازطریق صندوق ملی توسعه اجتماعی چه مقدار سرمایه باید داشت؟

  برای سرمایه‌گذاری در این طرح باید 650 هزار یورو داشت.

  آیا دانش زبان انگلیسی برای اخذ تابعیت کشور مالتا ضروری است؟

  بله. متقاضیان باید دانش زبانی خود را در انگلیسی یا مالتی ثابت کنند.

  مقالات مرتبط

  اخذ تابعیت و شهروندی مالتا

  اخذ تابعیت و شهروندی مالتا

  مالتا یک کشور توسعه‌یافته اقتصادی است که شرایط راحت و ایمن را برای زندگی، کار و تفریح جمعیت خود فراهم می‌کند. داشتن شهروندی مالتا به شما امکان می‌دهد آزادانه در بیش از 160 کشور در سراسر جهان زندگی و کار...

  نظرات کاربران