همه چیز درباره کشور یونان

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  در نقطه ای که سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا به هم می رسند، کشور زیبای یونان قرار دارد که در آبهای شرق مدیترانه همچون الماسی می درخشد؛ کشوری کوچک اما با جذابیت های منحصربه فرد. کهن ترین تمدنی که تا به حال وجود داشته از این گوشه از جهان متولد شده است. مؤسسه های آموزشی و علمی، سازمان، هنرها، حروف و علوم و همه چیزهایی که اکنون با تمدن غرب همزیستی دارند، ریشه در یونان باستان دارند. در این مقاله ما مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد به ارائه اطلاعات بیشتر و در واقع همه چیز درباره کشور یونان پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  کشور کهن یونان در یک نگاه

  پایتخت یونانآتن
  نوع حکومتپارلمانی
  واحد پولیورو EUR
  مساحت131.957 کیلومتر مربع
  جمعیت یونان10.607.051 نفر
  موقعیت جغرافیاییدر نقشه یونان و کشورهای همسایه هم مرزی این کشور با دریای اژه، دریای مدیترانه  و قرار گرفتن در میان کشورهای آلبانی و ترکیه به چشم می خورد
  زبان رسمییونانی
  تولید ناخالص داخلیسرانه 256.000.0 دلار آمریکا
  گروه های قومی93% یونانی و 7% مهاجران

  استان های یونان

  این کشور دارای 13 استان است که استان مقدونیه مرکزی بزرگترین استان این کشور و دارای مساحتی در حدود 7262 مایل مربع است. دیگر استان های این کشور عبارت است از:

  • آتیکا Attica با جمعیت: 3,812,330 (مرکز: آتن Athens)
  • مقدونیه مرکزی Central Macedonia با جمعیت: 1,874,590 (مرکز: تسالونیکی Thessaloniki)
  • Thessaly با جمعیت 730.730 (مرکز: لاریسا Larissa)
  • یونان غربی Western Greece با جمعیت: 680190 (مرکز: پاترا Patras)
  • کرت Crete با جمعیت: 621340 (مرکز: هراکلیون Heraklion)
  • مقدونیه شرقی و تراکیه Eastern Macedonia and Thrace با جمعیت: 606170 (مرکز: کوموتینی Komotini)
  • پلوپونز Peloponnese با جمعیت: 581980 (مرکز: طرابلس Tripoli)
  • یونان مرکزی Central Greece با جمعیت: 546870 (مرکز: لامیا Lamia)
  • اپیروس Epirus با جمعیت: 336650 (مرکز: ایوانینا Ioannina)
  • اژه جنوبی South Aegean با جمعیت: 308610 (مرکز: ارموپلی Ermoupoli)
  • مقدونیه غربی Western Macedonia با جمعیت: 282120 (مرکز: کوزانی Kozani)
  • جزایر ایونی Ionian Islands با جمعیت: 206470 (مرکز: کورفو Corfu)
  • دریای اژه شمالی North Aegean با جمعیت: 197810 (مرکز: میتیلین Mytilene)

  مهم ترین شهرهای یونان

  دو سوم مردم این کشور در مناطق شهری زندگی می کنند. بزرگ ‌ترین و مهم ترین مراکز شهری این کشور شهرهای آتن و تسالونیکی هستند، با جمعیت کلان ‌شهری به ترتیب تقریباً 4 میلیون و یک میلیون نفر. سومین شهر بزرگ این کشور شهر پاتراس با جمعیت کلان شهری 273984 نفر است. مهم ترین و پرجمعیت ترین شهرهای این کشور عبارت اند از:

  • Athens آتن
  • Thessaloniki    تسالونیکی
  • Patras  پاتراس
  • Heraklion هراکلیون
  • Ioannina لوآنیا
  • Larissa لاریسا
  • Volos   ولوس
  • Rhodes رودز
  • Chania چانیا
  • Agrinio آگرینیو

  فرهنگ مردم یونان

  یونان را مهد تمدن غرب، مهد دموکراسی، فلسفه غرب، ادبیات غرب، تاریخ نگاری، علوم سیاسی، اصول عمده علمی و ریاضی، تئاتر و بازی های المپیک می نامند. این کشور به خاطر فیلسوفان باستانی خود، مانند افلاطون، فیثاغورث، سقراط و ارسطو مشهور است. در تاریخچه یونان مردم این کشور بازی های المپیک و تئاتر و معابد تاریخی را با ستون های یونانی اختراع کردند. این کشور از سیستم نوشتاری استفاده می کند که برای اکثر مردم غیرقابل خواندن است. این کشور همچنین به خاطر غذا و شراب یونانی، جزایر یونان، سایت های اوراکل باستانی مانند دلفی و دودونا Delphi and Dodona، آکروپولیس آتن the Acropolis of Athens، دوازده المپیک the Twelve Olympians، خدایان پانتئون یونانی deities of the Greek pantheon، 9 موزه یونانی the nine Greek Muses و هومر، نخستین شاعر غرب شناخته شده است. از فرهنگ مردم این کشور موارد زیر را می توان نام برد:

  • ویژگی‌ های فرهنگی: در حالی که زنان در نسل های گذشته دارای شایستی ها و حقوق بیشتری بودند، اما جامعه آن هنوز تحت سلطه مردان است.
  • خانواده: سالمندان محترم هستند و در جامعه دارای اقتدار زیادی هستند. آن ها در خانواده با عناوین مؤدبانه خطاب می شوند و همه اعضای خانواده به آن ها خدمت می کنند.
  • ظاهر شخصی: لباس محافظه کار ترجیح داده می شود. لباس های سنتی در جشنواره های مردمی و در مناسبت های خاص پوشیده می شود.
  • تفریح: یونانیان باستان به مهارت های ورزشی خود افتخار می کردند و اولین بازی های المپیک را در سال 776 قبل از میلاد برگزار کردند.
  • رژیم غذایی: در حالی که ذائقه غذایی ساکنان شهرها و روستاهای این کشور متفاوت است، اما برخی از غذاها برای همه یونانی ها مشترک است، مانند گوشت بره، غذاهای دریایی، زیتون.
  • وعده های غذایی: وعده غذایی اصلی روز ناهار است که در اوایل بعد از ظهر سرو می شود، اما در مقایسه با شام از اهمیت کمتری برخوردار است.
  • دید و بازدید اقوام و دوستان: بسیار رایج است که دوستان و اقوام در شهرهای روستایی بدون اطلاع قبلی به دید و بازدید هم بروند. بازدیدهای اعلام نشده کمتر اتفاق می افتد.
  • دوستیابی: مردان و زنان جوان مانند دیگر کشورهای اروپایی با هم معاشرت می کنند. آن ها از رقصیدن در کلوپ ها و غذا خوردن در بیرون لذت می برند.

  آب و هوای یونان

  جغرافیا تأثیر قابل توجهی در توسعه این کشور دارد. کوه ها از نظر تاریخی ارتباطات داخلی را محدود، اما دریا افق های گسترده تری را باز کرده اند. یک افسانه یونانی می گوید وقتی خدا خاک را با غربال روی زمین تقسیم کرد، از سنگ های باقی مانده برای ساختن یونان استفاده کرد. این کشور دارای زمستان های معتدل و مرطوب و تابستان های گرم و خشک است. آب و هوای آتن در تابستان ها در طول روز 90 درجه فارنهایت و اغلب برای دوره‌ هایی از 100 درجه فارنهایت تجاوز می ‌کند. زمستان های معتدل و مرطوب و تابستان های گرم و خشک از ویژگی های آب و هوا یونان است.

  مهم ترین صنایع یونان گردشگری و کشتیرانی است.

  اقتصاد یونان

  اقتصاد این کشور در سال های اخیر دچار آشفتگی های زیادی بوده است. در سال 2008، بحران مالی جهانی به شدت این کشور را تحت تأثیر قرار داد و مسائل اقتصادی ریشه ‌دار آن را آشکار کرد. در نتیجه، مجبور شد برای جلوگیری از ورشکستگی، کمک های مالی متعددی از اتحادیه اروپا دریافت کند. یکی از چالش ‌های عمده پیش روی اقتصاد این کشور، بدهی عمومی بالای 180 درصد تولید ناخالص داخلی است. این بدان معناست که بیشتر از آنچه سالانه تولید می کند، بدهکار است. موضوع دیگر نرخ بالای بیکاری به ویژه در میان جوانان است. برای رفع این مشکلات، اصلاحات متعددی توسط دولت های متوالی در سال های اخیر انجام شده است و نشانه های امیدوارکننده ای مانند رشد صنایع گردشگری و کشتیرانی وجود دارد. این کشور دارای یک اقتصاد سرمایه داری با بخش عمومی است که حدود 40 درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد. صنایع مهم این کشور و شرکای صادراتی و وارداتی آن عبارت اند از:

  • صنایع: گردشگری، فرآوری مواد غذایی و تنباکو، منسوجات، مواد شیمیایی، محصولات فلزی، معدن، نفت
  • شرکای صادرات: ایتالیا 9.5٪، ترکیه 7.9٪، آلمان 7.9٪، قبرس 6.1٪، بلغارستان 5.5٪، ایالات متحده 5.2٪
  • شرکای واردات: آلمان 10.6٪، روسیه 9.4٪، ایتالیا 9.2٪، چین 5.7٪، هلند 5.5٪، فرانسه 5٪، ایران 4.5٪

  یونان برای مهاجرت

  سیاست مهاجرت یونان در مقایسه با بیشتر کشورهای اروپایی و ایالات متحده بسیار ملایم است و روند درخواست واقعی در بیشتر موارد بسیار ساده است. به همین دلیل است که بسیاری از مردم، این کشور را به عنوان کانالی برای ورود به اتحادیه اروپا انتخاب می کنند. بر اساس آخرین بررسی ها، بیش از 7 درصد از جمعیت این کشور را خارجی ها تشکیل می دهند که حدود 11 درصد از بازار کار ملی را به خود اختصاص داده اند و یک چهارم کل درآمد مالیات بر درآمد را پرداخت می کنند. این ارقام نشان می دهد که اکثر مهاجران کار در این کشور را به عنوان یک راه قانونی برای اقامت دائم انتخاب می کنند و همچنین توضیح می دهند که چرا دولت یونان بسیار مشتاق جذب بیگانگان بیشتر به این کشور است. به نظر می رسد این مسیر قانونی بیشتر مورد علاقه مهاجران از کشورهای خاورمیانه، آسیای مرکزی و جنوبی و به ویژه آلبانیایی هاست که بیش از نیمی از کل نیروی کار خارجی در یونان را تشکیل می دهند. گزینه دیگر سرمایه گذاری در اقتصاد این کشور، به ویژه بخش املاک و مستغلات آن است که به نظر می رسد در بین مردم ترکیه، روسیه و چین و همچنین مهاجران دیگر کشورهای غربی محبوبیت خاصی دارد.

  سخن آخر

  در این مقاله کوتاه و خلاصه به ارائه اطلاعات ضروری و همه چیز درباره کشور یونان پرداختیم. علاوه بر این در مورد روش های محبوب مهاجرت به این کشور نیز توضیحاتی ارائه دادیم. اگر قصد مهاجرت به یونان را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، مشاوران و کارشناسان آگاه موسسه مهاجرتی میرداماد مشاوره های مهاجرتی سودمندی به شما ارائه می دهند.

  سوالات متداول در مورد همه چیز درباره کشور یونان

  آب و هوای شهر آتن چگونه است؟

  آلودگی هوا یک مشکل بزرگ در آتن در طول سال است، اما آب و هوا به طور کلی در این شهر سالم است.

  اقتصاد کشور زیبای یونان چگونه است؟

  این کشور دارای یک اقتصاد سرمایه داری با بخش عمومی است که حدود 40 درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد.

  یونان به خاطر چه چیزهایی در جهان شناخته شده است؟

  این کشور را مهد تمدن غرب، مهد دموکراسی، فلسفه و ادبیات غرب، تاریخ نگاری و تئاتر و بازی های المپیک می نامند و به خاطر فیلسوفان باستانی افلاطون، فیثاغورث، سقراط و ارسطو مشهور است.

  مهم ترین شهرهای یونان کدام اند؟

  دو سوم مردم در مناطق شهری زندگی می کنند. بزرگ ‌ترین و مهم ترین مراکز شهری این کشور شهرهای، آتن و تسالونیکی هستند.

  کشور زیبای یونان دارای چند استان است؟

  این کشور دارای 13 استان است که استان مقدونیه مرکزی بزرگترین استان این کشور و دارای مساحتی در حدود 7262 مایل مربع است.

  مقالات مرتبط