اخذ تابعیت و شهروندی مجارستان

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  یکی از 44 کشور اروپایی که این روزها تب مهاجرت به آن بسیار داغ است، کشور زیبای مجارستان می باشد. مجارستان به عنوان کشوری مرفه و کهن، با ثبات سیاسی و اقتصادی و اجتماعی، دارای استانداردهای بالای زندگی و کیفیت زندگی در سطح بالا دارای شرایط بسیار مناسب برای زندگی و اقامت است. در مقاله پیش رو ما کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد به ارائه اطلاعات لازم در مورد اخذ تابعیت و شهروندی مجارستان می پردازیم. با ما همراه باشید.

  شرایط اخذ تابعیت و شهروندی کشور مجارستان

  مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل در بین متقاضیان ایرانی بسیار رواج دارد. بسیاری از متقاضیان ایرانی با شرکت در دوره ها و کالج های زبان آلمانی در مجارستان و فراگیری زبان آلمانی برای تحصیل در دانشگاه های آلمان و اتریش آمادگی های لازم را کسب می کنند. متقاضیان بین المللی برای اخذ تابعیت این کشور از روش های مختلف باید دارای شرایط خاص باشند که برخی از آن ها عبارت اند از:

  روش های اخذ تابعیت و شهروندی کشور مجارستانشرایط اخذ تابعیت
  از طریق اقامت موقتاقامت 3 تا 5 ساله در کشور مجارستان
  از طریق نسبدارا بودن اصل و نسب مستقیم یا اجدادی
  از طریق تولدتابعیت بر اساس اصل خون
  از طریق ازدواجازدواج با شهروند مجارستانی و گذشت 10 سال از زندگی مشترک
  از طریق سرمایه گذاریسرمایه گذاری از طریق خرید خانه و ملک، ثبت شرکت و خرید اوراق قرضه

  روش های اخذ تابعیت مجارستان

  مجارستان بخشی از اتحادیه اروپا و تابعیت این کشور نیز تابعیت اتحادیه اروپا است. همه شهروندان از کشورهای اتحادیه اروپا و اعضای خانواده آن ها می توانند  آزادانه در کشورهای اتحادیه اروپا سفر، کار و اقامت کنند. از مهم ترین روش های اخذ تابعیت این کشور برای متقاضیان بین المللی موارد زیر را می توان نام برد:

  • اخذ تابعیت و شهروندی کشور مجارستان از طریق اقامت موقت
  •  اخذ تابعیت و شهروندی کشور مجارستان از طریق نسب
  • اخذ تابعیت و شهروندی کشور مجارستان از طریق تولد
  • اخذ تابعیت و شهروندی کشور مجارستان از طریق ازدواج
  • اخذ تابعیت و شهروندی کشور مجارستان از طریق سرمایه گذاری

  تابعیت مجارستان از طریق اقامت موقت

  یکی از راه های اخذ تابعیت، شهروندی و دریافت پاسپورت مجارستان از طریق اقامت موقت در این کشور است. پس از 8 سال اقامت مداوم در مجارستان، متقاضی می تواند تابعیت و شهروندی کشور مجارستان را دریافت کند، در صورتی که شرایط زیر را داشته باشد:

  • دارای گواهی عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری پاک در مجارستان باشد.
  • ثابت کند که دارای تمکن مالی کافی برای اقامت و زندگی در مجارستان است.
  • پذیرش تابعیت متقاضی مخل امنیت عمومی و ملی مجارستان نباشد
  • در آزمون مطالعات پایه قانون اساسی به زبان مجارستانی نمره لازم را کسب کند.

  اخذ تابعیت کشور مجارستان از طریق اقامت موقت به دو صورت زیر است:

  پس از 5 سال زندگی مداوم در مجارستان

  پس از 5 سال اقامت مداوم در مجارستان، متقاضی غیر مجارستانی حق دریافت تابعیت را دارد، در صورتی که (الف) در قلمرو مجارستان متولد شده باشد یا (ب) قبل از رسیدن به سن قانونی (18 سال) در مجارستان اقامت داشته باشد. در این موارد، متقاضی باید 4 شرط ذکر شده در بالا را نیز رعایت کند. متقاضیان زیر 18 سال نیازی به شرکت در آزمون مطالعات پایه قانون اساسی ندارند. علاوه بر این متقاضیانی که در قلمرو مجارستان به دنیا آمده و قبل از رسیدن به سن قانونی خود در مجارستان اقامت داشته اند، در صورت درخواست تابعیت به همراه والدین، نیاز به اقامت 5 سال در مجارستان ندارند.

  پس از 3 سال زندگی مداوم در مجارستان

  پس از 3 سال اقامت مداوم در مجارستان، متقاضی غیر مجارستانی حق دریافت تابعیت این کشور را دارد، اگر (الف) حداقل 3 سال پس از ازدواج با یک شهروند مجارستانی در این کشور زندگی کرده باشد یا (ب) متقاضی کودکی داشته باشد که شهروند مجارستان است. در این موارد، متقاضیان باید 4 شرط ذکر شده در روش عمومی تابعیت را نیز رعایت کنند.

  اقامت مداوم 3 تا 5 ساله در مجارستان منتهی به اخذ تابعیت می شود.

  تابعیت مجارستان از طریق نسب

  اخذ تابعیت و شهروندی کشور مجارستان از طریق نسب و تبار، دومین راه ساده برای کسب شهروندی کشور مجارستان است که دقیقاً از تابعیت از طریق تولد پیروی می کند. متقاضیانی که ممکن است واجد شرایط اخذ تابعیت این کشور از طریق نسب خود باشند، به شرح زیر است:

  اصل و نسب مستقیم

  متقاضیانی که دارای حداقل یکی از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ شهروند مجارستان هستند.

  مدارک اجدادی

  متقاضیان باید مدارک قابل تاییدی مانند گواهی تولد، گواهی ازدواج و سایر سوابق مربوطه را برای حمایت از ادعای نسب خود و تأیید صحت ارتباط خانوادگی خود با مجارستان ارائه دهند.

  اصل و نسب مشروع

  تابعیت بر اساس نسب و تبار معمولاً به متقاضیانی که در داخل یا خارج از مجارستان متولد شده اند، اعطا می شود. مشروعیت نسب از طریق روابط زیستی یا حقوقی، یک عامل کلیدی در تعیین صلاحیت است.

  محدودیت های نسلی

  تابعیت بر اساس تبار به تعداد خاصی از نسل ها محدود نمی شود. چه متقاضیان نسب خود را به والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ دورتر ردیابی کنند، تا زمانی که پیوند اجدادی قابل مستند باشد، ممکن است واجد شرایط شهروندی با نسب باشند.

  تغییرات تاریخی

  متقاضیان باید بدانند که معیارهای واجد شرایط برای شهروندی کشور مجارستان بر اساس نسب و تبار ممکن است تحت تأثیر رویدادهای تاریخی و تغییرات قانونی باشد.

  تابعیت مجارستان از طریق تولد

  قانون ملیت مجارستان مبتنی بر اصل خون یا jus sanguinis است، به این معنی که تابعیت والدین تعیین کننده تابعیت فرزند است. با تغییرات جدید ایجاد شده در سال 2011، هر کودکی که شهروند مجارستان باشد یا از فرزندان پدر و مادری باشد که قبل از سال 1920 یا از سال 1941 تا 1945 شهروند مجارستان بوده اند و به زبان مجارستانی صحبت می کند، می تواند برای شهروندی کشور مجارستان درخواست دهد. کودکان می توانند از طریق تولد تابعیت  را دریافت کنند اگر:

  • یکی از والدین آن ها شهروند مجارستان باشد.
  • کودک در قلمرو جمهوری مجارستان متولد شده و والدین وی بدون تابعیت این کشور هستند.
  • کودک توسط شهروندان مجارستانی به فرزندخواندگی پذیرفته شده است.

  تابعیت مجارستان از طریق ازدواج

  متقاضی بین المللی که با یک شهروند مجارستانی ازدواج می کند به طور خودکار تابعیت  را دریافت نمی کند. متقاضی برای اخذ تابعیت کشور مجارستان از طریق ازدواج با شهروند این کشور باید دارای شرایط زیر باشد:

  • برای واجد شرایط بودن برای شهروندی کشور مجارستان از طریق ازدواج، باید حداقل 10 سال از ازدواج با یک شهروند مجارستانی گذشته باشد.
  • اگر متقاضی و همسرش دارای فرزند هستند، می توانند پس از 5 سال از ازدواج برای شهروندی درخواست دهند.
  • یکی از شرایط شهروندی از طریق ازدواج این است که متقاضی باید در یک خانواده با همسر خود زندگی کند.
  • متقاضی می تواند با ازدواج تابعیت این کشور را دریافت کند، اگر همسر یک شهروند مجارستانی باشد و در 10 سال گذشته ازدواج کرده باشد یا همسر یک شهروند مجارستانی باشد و حداقل 5 سال از ازدواج آن ها گذشته و یک فرزند مشترک داشته باشند و بتواند مهارت خود را در زبان مجارستانی اثبات کند.

  تابعیت مجارستان از طریق سرمایه گذاری

  مجارستان با دارا بودن نرخ پایین مالیات بر درآمد شرکت ها در حدود 9% و مالیات بر درآمد شخصی در حدود 15% یکی از بهترین مقاصد برای سرمایه گذاری است. علاوه بر این قیمت خرید املاک و مستغلات نیز در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی کمتر است. شرایط مهم اخذ شهروندی کشور مجارستان از طریق سرمایه گذاری عبارت است از:

  • روش های سرمایه گذاری در مجارستان شامل خرید خانه و ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی و خرید اوراق قرضه است.
  • سرمایه لازم برای ثبت شرکت در حدود 10.000 یورو، برای خرید خانه در حدود 200.000 یورو، برای خرید اوراق قرضه در حدود 300.000 یورو و برای کارآفرینی در حدود 60.000 یورو به همراه 15 میلیون فورینت است.
  • در صورت شرکت در یک فعالیت سودآور توسط مالک یا مدیر یا مدیر اجرایی یک شرکت در مجارستان، این شرکت حداقل 3 شهروند مجارستانی را به صورت تمام وقت برای حداقل 6 ماه متوالی به طور قانونی و بدون وقفه استخدام کند.
  • مجوز اقامت از طریق سرمایه گذاری 3 سال اعتبار دارد و برای 3 سال دیگر قابل تمدید است، مشروط بر اینکه متقاضی همچنان فعالیت اقتصادی داشته باشد.
  • پس از دریافت مجوز اقامت، متقاضی می تواند برای کارت آبی اتحادیه اروپا درخواست دهد که به وی اجازه می دهد بدون ویزا در سراسر اتحادیه اروپا سفر کند.
  • پس از 5 سال اقامت مداوم در مجارستان، متقاضی می تواند برای کارت اقامت دائم EC با اعتبار 5 سال، قابل تمدید درخواست دهد. پس از 8 سال اقامت (موقت یا دائم) متقاضی ممکن است واجد شرایط درخواست شهروندی کشور مجارستان باشد.
  • برای اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری متقاضی ملزم به گذراندن آزمون قانون اساسی به زبان مجارستانی خواهد بود.
   ویزای سرمایه گذاری مجارستان دارای اعتبار 3 ساله قابل تمدید است.

  مدارک لازم جهت اخذ شهروندی کشور مجارستان

  متقاضیان بین المللی برای اخذ شهروندی کشور مجارستان و همچنین دریافت پاسپورت مجارستان باید مدارک زیر را ارائه دهند:

  • مدارک تأیید اصل و نسب: متقاضیان باید مدارکی را ارائه دهند تا ثابت کنند که دارای حداقل یکی از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ شهروند مجارستان هستند که ارتباط اجدادی آن ها را با مجارستان مستحکم می کند (برای تابعیت از طریق نسب)
  • مدارک و اسناد هویتی: تحقیق کامل و جمع آوری مدارک هویتی از جمله شناسنامه، گواهی ازدواج، و سایر اسناد مربوط متقاضی و اعضای خانواده
  • مدارک و فرم های درخواست: تکمیل فرآیندهای قانونی تعیین شده شامل ارسال فرم های درخواست، پرداخت هزینه های قابل اجرا و رعایت هر گونه الزامات اضافی تعیین شده توسط مقامات مجارستانی
  • مدرک مهارت زبان مجارستانی: در حالی که مهارت زبان مجارستانی اجباری نیست، اما متقاضیان ممکن است نیاز به نشان دادن درک اولیه از تاریخ، فرهنگ و ارزش‌های مدنی مجارستان به عنوان بخشی از فرآیند تابعیت داشته باشند.
  • مدرک اقامت: بر اساس شرایط، متقاضیان ممکن است نیاز به رعایت معیارهای اقامت خاص، مانند اقامت در مجارستان برای یک دوره مشخص داشته باشند تا واجد شرایط شهروندی از روش های مختلف باشند.

  سخن آخر

  در این مقاله در مورد چگونگی اخذ تابعیت و شهروندی مجارستان اطلاعات لازم ارائه شد. علاوه بر این در مورد شرایط و مدارک لازم برای اخذ تابعیت از طریق تولد و ازدواج توضیحات مورد نیاز داده شد. به منظور تسهیل فرآیند اخذ تابعیت کشور زیبای مجارستان، کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد راهنمایی های مفید و خدمات مشاوره ای رایگان را به متقاضیان ارائه می دهند.

  سوالات متداول در مورد اخذ تابعیت و شهروندی مجارستان

  شرایط اخذ تابعیت کشور مجارستان با ازدواج چیست؟

  باید حداقل 10 سال از ازدواج با شهروند مجارستانی گذشته باشد.

  آیا مجارستان تابعیت دوگانه را به رسمیت می شناسد؟

  بله، مجارستان اجازه تابعیت مضاعف را می دهد. مجارستان به شهروندان خود اجازه می دهد علاوه بر تابعیت این کشور، تابعیت خارجی نیز داشته باشند.

  سوالات آزمون شهروندی کشور مجارستان چیست؟

  مصاحبه کننده ممکن است سوالاتی در رابطه با زندگی، اقامت، تحصیلات قبلی، شغل و غیره و همچنین در مورد تاریخ و فرهنگ مجارستان و بررسی مهارت زبان بپرسد.

  مزایای شهروندی کشور مجارستان کدام اند؟

  مراقبت های بهداشتی رایگان، تحصیل رایگان، سفر آزادانه به 183 کشور جهان بدون اخذ ویزا، حق سفر، کار و زندگی در هر نقطه از اتحادیه اروپا و اینکه فرزندان به طور خودکار تابعیت را دریافت خواهند کرد.

  سرمایه لازم برای اخذ تابعیت مجارستان از طریق سرمایه گذاری چقدر است؟

  سرمایه لازم برای ثبت شرکت در حدود 10.000 یورو، برای خرید خانه در حدود 200.000 یورو و برای خرید اوراق قرضه در حدود 300.000 یورو است.

  مقالات مرتبط

  اخذ تابعیت و شهروندی مجارستان

  اخذ تابعیت و شهروندی مجارستان

  یکی از 44 کشور اروپایی که این روزها تب مهاجرت به آن بسیار داغ است، کشور زیبای مجارستان می باشد. مجارستان به عنوان کشوری مرفه و کهن، با ثبات سیاسی و اقتصادی و اجتماعی، دارای استانداردهای بالای زندگی و کیفیت...

  نظرات کاربران