ویزای کار سوئد

یکی از کشورهای دنیا که بسیاری از افراد برای مهاجرت کاری آن را انتخاب می‌کنند، کشور سوئد است. بسیاری از ایرانیان نیز نگاه ویژه ای به این کشور داشته و اگر قصد دارند تا به کشورهای خارجی مهاجرت کاری کنند، سوئد را به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی خود در نظر می‌گیرند. در صورتی که قصد دارید تا اقدام به مهاجرت کاری به سوئد کنید، نیاز است تا به عنوان یکی از گام‌های مهم اقدام به دریافت ویزای کار این کشور کنید. در همین راستا در این مطلب از سایت میرداماد قصد داریم تا شما را با مراحل دریافت ویزای کار سوئد برای ایرانیان آشنا کرده و در این زمینه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  الزام دریافت ویزای کار در سوئد

  یکی از موارد بسیار مهمی که برای دریافت ویزای کار در سوئد باید به آن توجه داشته باشید این است که برای کار در این کشور، دریافت این ویزا الزامی است. در واقع بر اساس قوانین مهاجرتی کشور سوئد، شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای کار در این کشور نیاز است تا حتماً اقدام به دریافت مجوز کار در این کشور کرده و ویزای کار سوئد را دریافت کنند.

  انواع ویزای کار در سوئد

  کشور سوئد برای افرادی که قصد مهاجرت کاری به سوئد را دارند، انواع مختلفی از ویزاهای کار را ارائه می‌دهد. اگر بخواهیم شما را با انواع ویزا کاری سوئد آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  ویزای کار سوئد از طریق پیشنهاد کار   (Job Offer)

  یکی از ویزاهای کاری که کشور سوئد به افراد جویا کار ارائه می‌دهد، ویزای پیشنهاد کار یا (Job Offer)  است. این ویزا به افرادی داده می‌شود که از یک کارفرما سوئدی پیشنهاد کاری دریافت کرده اند. با داشتن پیشنهاد کاری و دریافت این ویزا، می‌توانید به مدت دو سال در سوئد کار کرده و در صورت تمایل، پس از اتمام این دوره و داشتن شرایط و پیش نیازهای کافی برای دریافت اقامت دائم سوئد اقدام کنید.

  نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای دریافت ویزا از این طریق، پیشنهاد شغلی شما باید توسط کارفرمای سوئدی به اداره مهاجرت این کشور ارسال شود. این پیشنهاد باید شامل اطلاعات زیر باشد:

  • نام کارفرما و اطلاعات تماس
  • نام شغل
  • شرح وظایف
  • حقوق و مزایا
  • محل کار

  ویزای جست وجوی کار سوئد  (Job Seeker)

  یکی دیگر از انواع ویزاهای کاری که کشور سوئد به افرادی که قصد کار در این کشور را دارند ارائه می‌دهد، ویزای جست و جوی کار یا Job Seeker است. اگر بخواهیم شما را با این ویزای کاری آشنا کنیم باید گفت که این ویزا به متقاضیانی داده می‌شود که پیشنهاد شغلی از کارفرمای سوئدی ندارند اما مطمئن هستند که به خاطر مهارت‌هایی که دارند می‌توانند در این کشور شغل پیدا کنند. در صورتی که جز این افراد هستید، می‌توانید با دریافت ویزای جست و جوی کار سوئد به مدت حداکثر 9 ماه در این کشور اقامت داشته باشید و به دنبال کار در این کشور بگردید. این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که دارای مدرک تحصیلی و مهارت‌های لازم برای کار در کشور سوئد هستند.

   شرایط ویزای کار سوئد

  افرادی که قصد دارند تا ویزای کار کشور سوئد را دریافت کنند، یکی از سوالات مهمی که مطرح می‌کنند این است که شرایط ویزای کار در سوئد چیست؟ اگر بخواهیم شما را با شرایط اخذ ویزای کاری سوئد یعنی ویزای Job Offer آشنا کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای سوئدی
  • داشتن مدرک تحصیلی و مهارت‌های لازم برای شغل مورد نظر
  • تسلط کافی به زبان سوئدی یا انگلیسی
  • تمکن مالی کافی برای تامین هزینه‌های زندگی در سوئد

  از سوی دیگر اگر قصد دارید تا ویزای جست و جوی کار در کشور سوئد را دریافت کنید، نیاز است تا شرایط و پیش نیازهای زیر را داشته باشید:

  • داشتن مدرک تحصیلی و مهارت‌های لازم برای کار در کشور سوئد
  • تسلط کافی به زبان سوئدی یا انگلیسی
  • تمکن مالی کافی برای تامین هزینه‌های زندگی در سوئد

  با داشتن این شرایط می‌توانید برای دریافت ویزای جستجوی کار یا ویزای کاری کشور سوئد اقدام کرده و از این طریق به این کشور مهاجرت کنید. اگر قصد دارید تا چالش‌هایی که پیش روی شما وجود دارد را کاهش داده و با کمترین مشکل اقدام به دریافت ویزای کار این کشور کنید، می‌توانید از خدمات مجموعه مهاجرتی میرداماد استفاده کنید. کارشناسان این مجموعه به شما کمک می‌کنند تا با توجه به شرایط خود، به راحتی ویزای کار کشور سوئد را دریافت کنید.

  فرآیند و مراحل درخواست ویزای کار

  در صورتی که قصد دارید تا اقدام به دریافت ویزای کاری سوئد تضمینی کنید، نیاز است تا دید کاملی در مورد فرآیند و مراحل درخواست ویزای کار داشته باشید. اگر بخواهیم شما را با این فرآیندها و مراحل آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای سوئدی

  در صورتی که قصد دارید تا ویزای Job Offer کشور سوئد را دریافت کنید، در اولین قدم نیاز است تا پیشنهاد شغلی از کارفرمای سوئدی داشته باشید. کارفرمای سوئدی باید برای شما درخواست ویزا کار داده و این درخواست را در اداره مهاجرت سوئد ثبت کند. در صورتی که درخواست از سوی کارفرما سوئدی ثبت شده باشد، می‌توانید مراحل دیگر را طی کنید.

  جمع آوری مدارک لازم

  پس از دریافت پیشنهاد شغلی، نیاز است تا در گام دوم برای جمع آوری مدارک خود اقدام کنید. این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که اگر مدارک مورد نیاز برای ویزای کار سوئد را به درستی جمع آوری نکنید، روند دریافت ویزا شما با مشکل مواجه خواهد شد. در بخش‌های بعدی در مورد این مدارک صحبت خواهیم کرد اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که شما باید این مدارک را به سفارت یا کنسولگری سوئد در ایران ارائه دهید.

  برای دریافت ویزای کاری کشور سوئد، باید حتما مدارک مورد نیاز را به صورت کامل ارائه دهید.

  بررسی درخواست توسط اداره مهاجرت سوئد

  پس از ثبت درخواست و ارائه مدارک به کنسولگری یا سفارت سوئد، درخواست شما توسط اداره مهاجرت سوئد بررسی می‌شود. در صورتی که اداره مهاجرت این کشور با درخواست شما موافقت کند، ویزای کار برای شما صادر می‌شود. در طی این مرحله پرونده شما به صورت کلی بررسی و ارزیابی می‌شود و اگر مشکلی در پرونده شما برای دریافت ویزای کاری وجود داشته باشد، درخواست شما از سوی کشور سوئد رد می‌شود.

  موضوعی دیگری که باید به آن توجه کنید این است که مدت زمان بررسی درخواست ویزای کار این کشور معمولاً 6 هفته است و پس از گذشت 6 هفته نتیجه درخواست شما اعلام می‌شود. پیشنهاد ما این است که پس از گذشت این مدت زمان اگر نتیجه ای از سوی کنسولگری و سفارت کشور سوئد به شما اعلام نشد، برای دریافت نتیجه دوباره به سفارت و یا کنسولگری مراجعه کنید.

  پرداخت هزینه دریافت ویزای کار کشور سوئد

  در صورتی که مراحل درخواست ویزای کار شما در کشور سوئد ثبت شد، برای تکمیل درخواست خود و دریافت ویزای کار سوئد نیاز است تا هزینه آن را پرداخت کنید. در زمان نگارش این مطلب، هزینه دریافت ویزا کار این کشور 2500 کرون سوئدی است.

  پس از دریافت ویزای کار کشور سوئد، این ویزا معمولاً دو سال اعتبار داشته و قابل تمدید است. پس از پایان اعتبار ویزای کار شما می‌توانید برای تمدید ویزا خود یا دریافت اقامت دائم سوئد نیز اقدام کند.

  مدارک لازم برای ویزای کار سوئد

  همان طوری که بیان کردیم، یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای اخذ ویزای کاری سوئد جمع آوری و ارائه مدارک به سفارت یا کنسولگری این کشور است. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری کشور سوئد به نوع ویزای مورد نظر شما بستگی دارد. در ادامه شما را با مدارک مورد نیاز برای دریافت هر دو نوع ویزای کاری آشنا می‌کنیم:

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مدارک لازم برای دریافت ویزای کار کشور سوئد از طریق پیشنهاد کار

  در صورتی که پیشنهاد کاری از یک کارفرما سوئدی داشته باشید، برای دریافت ویزای کاری این کشور نیاز است تا مدارک زیر را به سفارت و کنسولگری سوئد ارائه دهید:

  • پاسپورت معتبر
  • نامه پیشنهاد شغلی از کارفرمای سوئدی
  • مدرک تحصیلی و مدارک مربوط به مهارت‌های لازم
  • مدرک زبان
  • تمکن مالی

  مدارک لازم برای دریافت ویزای کار جستجوی کار سوئد

  اگر قصد دارید تا برای دریافت ویزای کار جستجوی کار سوئد اقدام کنید، نیاز است تا مدارک زیر را جمع آوری کرده و آن را به کنسولگری کشور سوئد ارائه داده و ویزا جستجوی کار این کشور را دریافت کنید:

  • پاسپورت معتبر
  • مدرک تحصیلی و مدارک مربوط به مهارت‌های لازم
  • مدرک زبان
  • اثبات تمکن مالی
  • مدارک تکمیلی

  نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که ممکن است علاوه بر مدارک اصلی، اداره مهاجرت کشور سوئد از شما مدارک تکمیلی دیگری نیز درخواست کند. از مهم‌ترین این مدارک، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سوابق کاری
  • انگیزه نامه
  • رزومه
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • گواهی سلامت
  • مدارک تحصیلی و مدارک مربوط به مهارت‌های لازم

  در صورتی که هر یک از این مدارک را به کنسولگری و سفارت کشور سوئد ارائه ندهید، روند دریافت ویزای کاری شما با مشکل مواجه خواهد شد و نمی‌توانید ویزا این کشور را کسب کنید.

  ویزای کار سوئد برای ایرانیان

  پس از آن که شما را با ویزای کاری آشنا کرده و در مورد شرایط ویزای کاری سوئد، مدارک مورد نیاز، انواع ویزاهای کاری این کشور و… اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه کردیم، حال نیاز است تا به این سوال پاسخ دهیم که آیا امکان دریافت ویزای کار این کشور برای ایرانیان وجود دارد یا خیر؟

  در پاسخ به این سوال باید گفت که دولت کشور سوئد به ایرانیان نیز ویزای کاری این کشور را ارائه می‌دهد اما به دلایل شرایطی که کشور ما دارد، ممکن است در طی روند دریافت ویزای کار سوئد با مشکلات و چالش‌های گوناگونی مواجه شوید. در چنین شرایطی نیاز است تا از افراد متخصص و خبره فعال در حوزه مهاجرت کمک بگیرید. یکی از برترین مجموعه‌های فعال در این حوزه موسسه مهاجرتی میرداماد است. مجموعه مهاجرتی میرداماد با داشتن وکیل‌های مهاجرتی خبره از ابتدا تا انتها روند مهاجرت کاری در کنار شما هستند.

  ایرانیان نیز می‌توانند برای دریافت ویزای کاری سوئد اقدام کنند.

  اگر قصد دارید تا با کمترین چالش و مشکل ویزای کاری این کشور را به دست بیاورید، می‌توانید از خدمات مجموعه میرداماد استفاده کنید. همچنین اگر سوال و ابهام خاصی دارید نیز می‌توانید با کمک کارشناسان این مجموعه این چالش‌ها را برطرف کنید.

  حرف آخر

  در این مطلب شما را با ویزای کار کشور سوئد آشنا کرده و در مورد انواع ویزای کاری این کشور، شرایط دریافت این ویزا، فرآیند و مراحل درخواست ویزای کاری این کشور، مدارک مورد نیاز و… اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه کردیم. در انتها نیز شما را با مجموعه میرداماد آشنا کرده و بیان کردیم که چگونه می‌توانید با کمک کارشناسان این مجموعه با کمترین چالش ویزای کاری کشور سوئد را دریافت کنید.

  سوالات متداول

  آیا برای کار در کشور سوئد، دریافت ویزای کاری این کشور الزامی است؟

  بله براساس قوانین مهاجرتی کشور سوئد، شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا در صورتی که قصد دارند تا در کشور سوئد کار کنند، نیاز است تا حتماً اقدام به دریافت مجوز کار در این کشور کنند.

  کشور سوئد چند مدل ویزای کاری را به افراد ارائه می‌دهد؟

  کشور سوئد دو نوع ویزای کاری به اسم ویزای کاری پیشنهاد شغلی (Job Offer) و ویزای کاری جست و جوی کار (Job Seeker) را به افراد ارائه می‌دهد.

  مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری کشور سوئد چیست؟

  برای دریافت ویزای کاری پیشنهاد شغلی باید مدارکی چون پاسپورت معتبر، نامه پیشنهاد شغلی از کارفرمای سوئدی، مدرک تحصیلی و مدرک مربوط به مهارت‌های لازم، مدرک زبان و نامه اثبات تمکن مالی داشته باشید.

  مقالات مرتبط

  مهاجرت کادر درمان به سوئد

  مهاجرت کادر درمان به سوئد

  سوئد به عنوان یکی از کشورهای توسعه‌یافته اروپایی، سیستم مراقبت‌های بهداشتی بسیار پیشرفته‌ای دارد. این کشور به‌شدت به متخصصان مراقبت‌های بهداشتی نیاز دارد و به همین دلیل، مهاجرت کادر درمان به سوئد یکی از گزینه‌های محبوب برای بسیاری از افراد...

  ویزای کار سوئد

  ویزای کار سوئد

  یکی از کشورهای دنیا که بسیاری از افراد برای مهاجرت کاری آن را انتخاب می‌کنند، کشور سوئد است. بسیاری از ایرانیان نیز نگاه ویژه ای به این کشور داشته و اگر قصد دارند تا به کشورهای خارجی مهاجرت کاری کنند،...

  شغل های پردرآمد در سوئد

  شغل های پردرآمد در سوئد

  بررسی لیست شغل های پر درآمد سوئد اولین قدم برای افرادی است که تمایل دارند در این کشور کار یا تحصیل کنند. سوئد یکی از بهترین کشورهای اروپای شمالی است که از نظر سطح رفاه اجتماعی، آموزشی و بهداشتی در...

  نظرات کاربران